Vasaros krepšinio lygos 1 diviziono apžvalga finalams pasibaigus

2018-07-28

Stipriausios komandos gana greitai išsiaiškino savo santykius. Pažvelkime, kaip viskas vyko 1 diviziono kautynėse dėl įvairaus taurumo apdovanojimų. 

1. KK RIEŠĖ - WWW.SERANAS.LT

 

Reguliarusis čempionatas: 4 pergalės 0 pralaimėjimų (1 vieta)
Pusfinalyje nugalėti "Just Not"
Finale nugalėti "94 ir Ražas"
Komandos lyderis: Tautvydas Pipiras

 
Greičiausiai, niekas neabejojo, jog šį sezoną "KK Riešė - Seranas.lt" taps Vasaros krepšinio lygos 1 diviziono čempionais. Gal kiek daugiau abejonių galėjo sukelti praėjusio sezono finalas, kuriame "Riešė" irgi buvo favoritai, tačiau privalėjo pripažinti "Ką tu? Ką vakare?" komandos pranašumą, tiesa, šį kartą pajėgumų skirtumas nuo arčiausių persekiotojų buvo gerokai didesnis. Kiek nervus pusfinalyje "KK Riešės" ekipai pagadino "JUST NOT" klubas su Dovydu Rediku priešakyje, tačiau sėkmingai įveikę nervingą pusfinalio išbandymą "KK Riešės" žaidėjai finale nuo pat pirmų akimirkų atrodė labai užtikrintai ir auksinės spalvos medalių iš savo rankų nepaleido. Naudingiausiu finalo žaidėju buvo išrinktas Dainius Novickas, o viso turnyro ekipos lyderiu galima išskirti Tautvydą Pipirą, kuris rungtyniavo 5 rungtynėse, nei viename susitikime nežaidė 30 ar daugiau minučių ir visose rungtynėse rinko dviženklius naudingumo balus. Taip pat Tautvydas metė 20 tritaškių metimų ir iš jų pataikė 11 bei dabar yra taikliausias visos Vasaros krepšinio lygos tritaškių metimas. Tautvydas iškovojo antrąjį Vilniaus krepšinio lygos auksinės spalvos medalį. Prieš tai jam tai pavyko padaryti 2012-2013 m. sezone atstovaujant "Legiono" ekipą. "KK Riešės" idėjinis vadas Ervinas Stankus sezoną pabaigia sėkmingai ir dabar iki naujojo sezono turės laiko pailsėti nuo vadovavimo bei galės pats palaikyti sportinę formą "Burj Khalifa" komandos gretose. 

Dar tik nesenai baigęs profesionalaus krepšininko karjerą Tautvydas Pipiras demonstruoja, jog aukštą žaidimo lygį dar tikrai geba demonstruoti
 

2. 94 IR RAŽAS 

 

Reguliarusis čempionatas: 1 pergalė 2 pralaimėjimai (3 vieta)
Pusfinalyje nugalėta: "Festima"
Finale pralaimėta: "KK Riešė - www.Seranas.lt"
Komandos lyderis: Karolis Ražukas


1994 metų gimimo vyrų rinktinės drauge su vyresniu Karoliu Ražuku ir jaunesniu Liudviku Gorišniu prieš sezoną galimybės tapti čempionais buvo įvertintos vos 13% ir tai buvo mažiausias procentas iš visų keturių šio turnyro dalyvių. Nepaisant to jau reguliaraus sezono metu ši ekipa palaužė "JUST NOT" klubą ir tai leido pusfinalio kovoje  išvengti ryškių viso turnyro favoritų "KK Riešės". Gautą šansą "94 ir Ražas" pusfinalyje išnaudojo puikiai, o vienu pagrindiniu pergalės kalviu tapo Karolis Ražukas, kuris itin universaliu žaidimu sukėlė labai daug rūpesčių "Festimos" kolektyvui ir savo ekipai padėjo pasiekti labai saldų revanšą. Finalinėje dvikovoje "94 ir RAŽAS" realių galimybių laimėti beveik neturėjo, kadangi "KK Riešė" nuo pat pirmųjų susitikimo akimirkų perėmė iniciatyva į savo rankas. Šioje dvikovoje prieš tokį galingą varžovą labai pritrūko Tautvydo Jodelio ir Vlado Kolesnik. Du aukšto meistriškumo krepšininkai tikrai būtų gerokai paįvairinę komandos rotaciją ir įnešę į klubo žaidimą papildomos energijos. Įdomu tai, jog "94 IR RAŽAS" komanda 1-ame divizione buvo daugiausiai klystanti ir prasižengianti ekipa, tačiau tai nesutrukdė iškovoti garbingos 2 vietos. 

"94 ir RAŽAS" komandos debiutas Vilniaus krepšinio lygoje pažymėtas garbinga antrąja vieta
 

3. JUST NOT

 

Reguliarusis čempionatas: 0 pergalių 3 pralaimėjimai (4 vieta)
Pusfinalyje pralaimėta: "KK RIEŠĖ - WWW.SERANAS.LT"
Mažajame finale nugalėta: "Festima"
Komandos lyderis: Edvinas Slapšys

 
Nors reguliariajame sezone "JUST NOT" toli gražu neblizgėjo ir pralaimėjo visas tris rungtynes, lemiamų kovų metų klubas atrodė kur kas geriau. Pusfinalyje Dovydo Rediko vedama ekipa ilgą laiką pirmavo prieš turnyro favoritus "KK Riešė", tačiau antrojoje susitikimo pusėje "JUST NOT" neatsilaikė ir buvo priversti pripažinti pajėgaus varžovo pranašumą. Rungtynėse dėl trečiosios vietos nei Dovydas Redikas, nei kitas komandos lyderis Martynas Jokubauskas nepasirodė, tačiau likę "JUST NOT" žaidėjai, vedami Augusto Venckaus, buvo tarsi ant sparnų ir ant popieriaus gerokai pajėgesnis atrodęs "FESTIMA" klubas visiškai neturėjo ką priešpastatyti gerokai didesnį norą laimėti pademonstravusiems varžovams. Kaip tikrą komandos lyderį galima būtų išskirti Edviną Slapšį, kuris nepraleido nei vienerių rungtynių, tačiau varžovams jį pristabdyti pavyko tik viename susitikime. Jeigu Vilniaus "Kolegijos" treneris Stanislovas Raziulis pamatys Edvino pasirodymą, šiam gynėjui ateinantį sezoną gali būti numatytas dar svarbesnis vaidmuo Vilniaus "Kolegijos" studentų krepšinio rinktinėje. 

Augustinas Venckus mažajame finale pademonstravo įspūdingą solo pasirodymą
 

4. FESTIMA

 

Reguliarusis čempionatas: 2 pergalės 1 pralaimėjimas (2 vieta)
Pusfinalyje pralaimėta: 94 IR RAŽAS 
Mažajame finale pralaimėta: JUST NOT
Komandos lyderis: Andrius Gaidys


Mantas Kadzevičius ir Pranas Skurdauskas lemiamose rungtynėse nepasirodė, o Andriaus Gaidžio ir Edvino Lebecko tandemo buvo per mažai, kad lemiamose turnyro dvikovose iškovoti bent vieną pergalę. Nors grupių etape buvo įveikti tiek "94 IR RAŽAS", tiek "JUST NOT", tačiau finaliniame ketverte rungtyniaujant be jau prieš tai minėtų Manto Kadzevičiaus ir Prano Skurdausko pasipriešinti prieš tai palaužtiems varžovams nepavyko ir Raimundo Kalesnyko vadovaujama ekipa antrą kartą iš eilės buvo priversta tenkintis ketvirtąja vieta. Kaip pagrindines pralaimėjimo priežastis klubo strategas įvertino motyvacijos stoką ekipos viduje bei sugalvotos strategijos išpildymą. Tiesa keturi krepšininkai, Mantas Kazlauskas, Andrius Gaidys, Edvinas Lebeckas ir Karolis Bakanauskas, motyvacijos nestokojo ir nepraleido nei vieno susitikimo, tačiau to medaliams iškovoti nepakako. Iš šios ketveriukės stabiliausiai rungtyniavo NKL žaidėjas Andrius Gaidys. Būtent Andrių ir galima būtų išskirti kaip komandos lyderį.  "Festima" gavo gerų pamokų, jog, net ir turint puikią sudėtį, visada reikia aikštelėje kovoti. Lauksime klubo sugrįžtant po metų ir pasižiūrėsime, ar pavyko iš klaidų pasimokyti. 

Edvinas Lebeckas kovėsi iš visų jėgų, tačiau komandai įvykdyti išsikeltų tikslų vistiek nepavyko
 
 
Vasaros krepšinio lygos 1 diviziono apžvalga finalams pasibaigus

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009