Vasaros krepšinio lygos 4 diviziono B grupės komandų apžvalga

2018-07-04
Apžvalgų ciklas po truputį juda link finišo tiesiosios. Darganotą trečiadienio popietę kviečiame susipažinti su 4 diviziono B pogrupio dalyvėmis. 
 

Sudervė Team

 
Praėjusio sezono metu iškovota antra vieta Vasaros krepšinio lygos 4-ame divizione yra neabejotinai garbingiausias šio klubo pasiekimas per visą komandos gyvavimo istoriją. Visos keturios praėjusio sezono finalinio ketverto dalyvės išsibandys jėgas dar kartą ir su dviem iš jų ("BC Lazdynais" ir "Abi kairės") "Sudervė TEAM" susigrums jau grupių etape. Būtent "BC Lazdynus" suderviškiai po labai įtemptos kovos eliminavo pusfinalyje,  o su "Abi kairės" komanda susitikti dar neteko. Įdomu, kaip komandoje pritaps klubo naujokas Valerij Stefanovič, kuris yra įpratęs būti lyderiu, tačiau turės prisitaikyti prie ilgamečių komandos lyderių - Aleksandr Lipnevič ir Zbignev Dubovski. Tiesa, komandai nepadės trečias ilgametis kertinis žaidėjas - František Subatovič. Taip pat iš praėjusio sezono sidabrinės komandos nepamatysime Meirūno Sutkaus ir Jono Staniulio. Komandos galimybės varžytis dėl apdovanojimų išlieka didelės, tačiau labai daug kas priklausys nuo to kaip prie komandos pritaps Valerij Stefanovič ir komanda pritaps prie šio labai aukštos klasės žaidėjo.  
 

Thug Life

 
Fiasko 3-ioje lygoje šį sezoną patyręs "Thug Life" klubas atsisako savo dviejų pagrindinių krepšininkų (Igno Kurkliečio ir Mariaus Taparausko) bei startuos Vasaros krepšinio lygos 4-ame divizione. Nors ir neteko dviejų kertinių žaidėjų, šiam pajėgumo divizionui "Thug Life" be abejonės bus vieni iš favoritų. Prie ekipos prisijungė aukštą meistriškumą demonstruojantis gynėjas  Edvinas Urkis. Būtent šis krepšininkas, greičiausiai, taps nauju klubo lyderiu. Į šią poziciją pretenduoja ir atletiškasis Ramūnas Beliūnas bei begalę patirties sukaupęs Žilvinas Grušas. Nepamirškime ir trijų galingų vidurio puolėjų: Artūro Giedraičio, Jono Kabelkos ir Manto Bielinsko. Potencialo daug, tačiau "Thug Life" turės neatsipalaiduoti ir nenuvertinti varžovų, kad galėtų džiaugtis iškovotais medaliais.

Ramūnas Beliūnas yra ne tik vienas iš "Thug Life" komandos lyderių, tačiau ir vienas iš geriausių viso 4 diviziono žaidėjų

Zulu Team

 
Labai nesėkmingą sezoną turi "Zulu team". Komanda rungtyniavo 4 pajėgumo Pagrindiniame ir Pavasario čempionatuose ir abiejuose nesugebėjo net prasibrauti į atkrintamąsias varžybas, nors tikrai trūko nedaug. Galbūt trečias kartas nemeluos? Komandą Pavasario krepšinio čempionate į priekį vedė Vytenio Vainiušio, Jono Staniulio, Mateuš Karpinski, Žilvaro Zinkevičiaus ir Karolio Griziūno penketukas. Vasaros krepšinio lygoje, jeigu ne statistiškai, tai bent gerinant krepšinio supratimą prie komandos rezultatų gerokai prisidėti turėtų Mykolas Mankevičius. Visiems šiems žaidėjams susirinkus, bet kuriam varžovui bus labai sunku. Be to ant suolelio irgi yra gausybė kokybiškai galinčių rungtyniauti krepšininkų. Jonas Veličko, Eduard Bielski, Edmundas Katovičius ar Darius Mažrimas. Čempionatas startavo ir  "Zulu team" vyrukai iškovojo dvi pergales bei gerokai priartėjo prie atkritamųjų. Tiesa, kad pasiekti ko daugiau, jiems reikės gerokai pagerinti savo demonstruojamą žaidimą.
 

 BC Lazdynai

 
Po beveik metų pertraukos susigrumti Vasaros krepšinio lygoje sugrįžta praėjusio sezono 4 diviziono 4 vietos laimėtojai - "BC Lazdynai". Komandą į priekį ir toliau turėtų vesti Julius Rukšėnas, Paulius Miškinis ir Mantas Tursa. Prie komandos prisijungė ir gerokai priekinę liniją sustiprino vidurio puolėjas Andrėjus Šabanas. Galiausiai, tikrai gerokai patobulėjęs sugrįš Erikas Urbanovič, kuris jau ir praėjusio sezono metu labai svarbus šio klubo žaidėjas. Iš svarbesnių žaidėjų nematome Domanto Dariaus Ridiko, kuris yra išvykęs ir Manto Akelio, kuris šį sezoną gins "Vilniaus Vilkai" komandos garbę.  Prieš metus ši komanda buvo nuvertinta, tačiau nuėjo labai toli. Dabar šio klubo nuvertinti niekaip negalima - Lazdynų mikrorajono atstovai turi puikias galimybes pakartoti ar net pagerinti praėjusio sezono rezultatą. 
 

Abi Kairės

 
Sensacingai ir kovingai iškovoti bronzinės spalvos apdovanojimai motyvuoja šį klubą dar kartą paneigti išankstines prognozes bei pasiekti dar vieną kurios nors spalvos apdovanojimą.  Krepšininkai drauge rungtyniauja labai dažnai ir yra puikiai susižaidę. Ypatingai išsiskiria šios ekipos gniuždanti gynyba. Statistiškai ryškių lyderių šis klubas neturi, tačiau derėtų išskirti Aivarą Aleksėjų, kuris subalansuoja visą ekipos žaidimą. Komanda pasipildė keletu naujokų, tačiau jiems reikės gerokai pasistengti, kad pritapti prie jau susiformavusio "Abi kairės" klubo žaidimo. Praėjusi Vasaros krepšinio lyga turėtų labai įsiminti Pauliui Valiuliui, kuris pataikė įspūdingą lemiamą metimą ir taip išplėšė "Abi kairės" ekipai istorinę pergalę. Kol kas "Abi kairės" pralaimėjo principinę atsakomąją dvikovą "BC Lazdynai" kolektyvui, tačiau juk lemiamos dvikovos dar tik priešaky.

Aivaras Aleksiejus jau kartą sugebėjo savo komandą atvesti link medalių. 
 

BKK Vėjas

 
Jeigu deramai susirinks, lengvai įkandamu varžovu nei vienai ekipai nebus "BKK Vėjas". Ši komanda po truputį tampa gilias tradicijas turinčiu klubu. Neabejotinai lyderių tandemą sudarys ilgametis ekipos lyderis Lukas Valeika ir garsusis komandos naujokas Edvinas Šaltenis. Po krepšiais gynybą ir puolimą turėtų sutvirtinti Taurintas Sutkus, Vilius Lengvinas ir Rokas Arys. Kiek sudėtingiau gali būti su gynėju grandimi, kadangi ilgametis komandos lyderis Julius Rukšėnas atstovauja "BC Lazdynai" klubą, o kitas potencialus lyderis Andrius Dainaravičius daugiau mėgsta žaisti atakuojančio gynėjo pozicijoje bei kol kas yra labai prastoje sportinėje formoje. Komandos kapitonui Justinui Jurkui ne tik pačiam reikės pademonstruoti solidų krepšinį, tačiau dar teks sugalvoti, kaip išspręsti aikštelės generolo trūkumą. Aišku, puikiai įžaisti gali tas pats Edvinas Šaltenis, tačiau jam gerokai naudingiau būtų rungtyniauti atakuojančio gynėjo ar lengvojo krašto puolėjo pozicijoje ir taip savo komandai atnešti apčiuopiamą naudą puolime.
 

BC Lavonai

 
Po pirmųjų dviejų sužaistų "BC Lavonai" komandos rungtynių iš karto galima atrasti vieną labai ryškią priežastį. Du labai svarbūs šio klubo gynėjai - Marius Sabonis ir Edvinas Ščerbukas atitinkamai vidutiniškai renka po -8,0 ir -8,5 naudingumo balų. Abu žaidėjai yra techniški ir galintys demonstruoti kokybišką krepšinį, tačiau prarado sportinę formą ir niekaip nesugeba jos vėl atrasti. Kiek silpniau, nei gali, rungtyniauja ir kitas svarbus komandai žaidėjas - Julius Alekna. Brandesnis šių krepšininkų žaidimas gal ir neišgelbėtų nuo pralaimėjimo "Thug Life" kolektyvui, tačiau palaužti "Zulu Team" tikrai buvo įmanoma. Šiuo metu ekipos žaidimą formuoja Arnoldo Gavlas ir Pauliaus Zapolsko tandemas, tačiau dviese jie tikrai neišves komandos į atkrintamąsias - būtina ir komandos draugų pagalba, o potencialo šis klubas tikrai turi daug. Galbūt reikėtų surengti porą specialių treniruočių, kad tai padėtų komandai grįžti į pergalingą kelią? 
Vasaros krepšinio lygos 4 diviziono B grupės komandų apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009