Įmonių Lyga - lemiamų kovų metas

2018-04-05

TOP SPORT - VKL Įmonių Lygoje liko 8 pačios stipriausios komandos. Jos savo kovas tęsia dviejuose divizionuose. Viename jų žaidžia iš vienos įmonės darbuotojų sudarytos ekipos, kitame - komandos, turinčios legionierių. Visų pirma ekipos išsiaiškins, kurios iš jų stipriausios savo grupėje, o tuomet dar papildomame mače susikaus ir dėl absoliutaus Įmonių Lygos čempiono vardo. Kviečiame paskaityti, kokių rungtynių galime tikėtis pusfinaliuose. Tai, žinoma, tėra tik spėjimai, tačiau prognozes patvirtinti, o tuo labiau - paneigti, malonu visiems.

 

Jungtinių komandų divizionas (su leg.)

VRM ( 58 % ) - Vilma ( 42 % )

Jau dabar galime pasakyti, jog praėjusių metų finalas nepasikartos, o gal tiksliau būtų sakyti, kad pasikartos pusfinalyje. Kaip ir praėjusiais metais favoritais išliks "Vidaus reikalų ministerija", kuri laimėjo visas keturias iki šiol vykusias šių ekipų  tarpusavio akistatas. Bus įdomu stebėti, kiek intrigos galėtų įnešti faktai, jog praėjusiame sezone "Vilmai" negalėjo padėti jos dukterinės įmonės "Gelean" atstovai - Dainius Novickas ir Marius Dunčia, kurie greitai sugebėjo įsipaišyti į savo naujos ekipos lyderių gretas. Taip pat paskutinė šių klubų dvikova pasibaigė rekordiškai maža 6 taškų "VRM" persvara. Kita vertus, šį sezoną "VRM" lygiagrečiai rungtyniauja ir 1-oje lygoje drauge su stipriausiomis Vilniaus miesto krepšinio ekipomis ir čia jiems tikrai visai neblogai sekasi. Abiejuose turnyruose prasideda lemiamų kovų metas. Iš vienos pusės tai gali nuvarginti komandą, tačiau, greičiausiai, tai tik sustiprins ir suteiks geresnę žaidėjų sportinę formą prieš kiekvieną dvikovą. Neaišku, kokią sportinę formą šioje serijoje turės "Vilma" žaidėjai Deividas Aukštuolis ir Marius Tenikaitis, kurie didžiąją sezono dalį praleido dėl negalavimų. Be svaraus šių vyrukų indėlio "Vilma" nelabai turės galimybių pasipriešinti galingam "VRM" kolektyvui su Rolandu Matuliu priešaky. Nors sezono metu "VRM" į pergales vedė daugiausiai Ernesto Abmorševo ir Lauryno Jacevičiaus tandemas, tačiau lemiamų dvikovų metu tikrai nėra įmanoma nuspėti, kas bus tie daugiausiai rungtynių baigtį nulemiančiais žaidėjais.  Vienintelė "Vilmos" viltis bandyti žengti į finalą yra atsilaikymas pirmajame susitikime. "VRM" neabejotinai sieks susikrauti kuo didesnį pranašumą jau pirmose rungtynėse ir antras rungtynes palikti formalumui.  

 
Patrulių Rinktinė / Imperialstone.eu ( 45 % ) - Intersurgical ( 55 % ) 
"Intersurgical" galingai finišavo su 5 pergalėmis iš eilės ir įsitvirtino antrojoje turnyrinės lentelės vietoje bei taip pusfinalyje išvengė galingo "VRM" kolektyvo. Paskutinės reguliaraus sezono rungtynės būtent ir įvyko tarp "Imperialstone.eu" bei "Intersurgical". Abu klubai susirungė dėl galimybes atsakomąjį susitikimą žaisti savo arenoje. Ant bangos esantys Pabradės miestelio atstovai gana užtikrintai laikė iniciatyvą savo rankose nuo pat susitikimo pradžios ir šventė pergalę, taip pasirinkdami savo namų areną Pabradės miestelyje kaip lemiamo susitikimo vietą. "Intersurgical" klubo kertinis krepšininkas yra Gediminas Povilauskas, kuris šiuo metu tuo pačiu yra ir galingiausiai visoje Įmonių lygoje atrodantis krepšininkas. Svarbu, jog be Gedimino komandoje yra dar net 8 labai solidžiai rungtyniaujantys žaidėjai. Tiesa, iš viso šio lyderių devyneto tik Paulius Kamarauskas ir Edgaras Turica spėjo sužaisti dviženklį rungtynių skaičių. Galima galvoti, jog blogas lankomumas gali gerokai apkartinti šios ekipos galimybes kautis dėl medalių. Kita vertus, prasidėjo lemiamų kovų metas ir visi žaidėjai tikrai stengsis susirinkti maksimaliai bei įrodyti, ko jie yra verti. "Patrulių rinktinė" kur kas atsakingiau rinkosi į rungtynes, kuomet į bent dešimtį mačų susirinko net 8 krepšininkai. Tiesa, tai padėti įveikti "Intersurgical" klubo nepadėjo. Abu žaistus tarpusavio susitikimus laimėjo Pabradės krepšininkai. Ryškiausiai iš viso būrio svarbių komandai žaidėjų išsiskiria Dariaus Dziko, Donato Ratkevičiaus, Mindaugo Pukelevičiaus, Žygimanto Kuldos, Jaroslavo Achramovičiaus ir Manto Kazlausko šešetas. Žiūrint iš vienos pusės, "Intersurgical" laimėjo abu šio sezono tarpusavio susitikimus ir turi psichologinį pranašumą. Iš kitos - galingą varžovą įveikti tris kartus iš eilės yra labai sunku, todėl laukia labai įdomi ir sunkiai nuspėjama šio pusfinalio dvikova.  
 
 

Artūras Daugulis ("VRM") net ir perkopęs 40-imt aikštelėje vis dar beveik nesulaikomas

 

Vienos įmonės komandų divizionas (be leg.)

 
Lietuvos Geležinkeliai ( 22 % ) - Girteka Logistics ( 78 % )
Daugkartiniai Įmonių lygos įvairių medalių komplektų laimėtojai "Lietuvos geležinkeliai" susigrums su šio sezono turnyro favoritais "Girteka Logistics". Abiejose susitikimuose prieš ketvirtą kėlinį intrigos praktiškai nebebuvo likę, o "Girtekos" lyderis Deimantas Pavlovskis abejose rungtynėse buvo nesustabdomas. Nors prieš tai įvykusios dvikovos ir niūrios prognozės nieko gero geležinkeliečiams nežada, tačiau jų treneris Gaudentas Puškorius dar turi laiko sugalvoti ką nors neįtikėtino, kad sustabdyti Deimantą Pavlovskį ir neleisti tinkamai jo pavaduoti aukšto meistriškumo komandos draugams su Edgaru Matusevičiumi ir Valdemar Lodziato priešaky. "Lietuvos Geležinkelius" į pergales eilinį sezoną vedė Algimanto Akulavičiaus ir Valerij Stefanovič tandemas. Puikų sezoną žaidžia ir svariai prie klubo pergalių prisideda ekipos senbuvis Žilvinas Mikelionis. Galiausiai, labai svarbia komandos dalimi šį sezoną tapo klubo naujokas, galingas vidurio puolėjas, Vytautas Narūnas. Nors "ant popieriaus" "Girteka Logistics" yra žymiai pajėgesnis klubas, turėsime puikią galimybę pamatyti savomis akimis, kiek komandai reiškia geras treneris. Jeigu Gaudentui Puškoriui pavyks išlaikyti šios poros intrigą bent jau iki antrųjų rungtynių, jis galės tuo didžiuotis. Visgi realiausia, jog "Lietuvos Geležinkeliams" teks po truputį pradėti koncentruotis kovai dėl trečiosios vietos. 
 
Western Union ( 29 % ) - Iki Raktų ( 71 % )
"Iki raktų" jau du kartus šio sezono metu spėjo palaužti gana pajėgų "Western Union" klubą. Bet to šios komandos laimėjimų sąraše šį sezoną yra pergalės prieš tokius galingus klubus kaip: "VRM", "Intersurgical" ar "Vilma". "Iki raktų" ekipos tikrasis lyderis yra Tadas Mincė, aplink kurį ir sukasi visas ekipos žaidimas. Tiesa, Tadui labai solidžiai talkina dar visas penketukas aukšto meistriškumo žaidėjų su universaliuoju Andriumi Mikšta priešaky. "Iki raktų" neturi dominuojančio vidurio puolėjo, tačiau šį trūkumą puikiai kompensuoja labai greitu ir mobiliu krepšiniu. Svarbi yra ir geležinė šio klubo gynyba, nes "Iki raktų" yra mažiausiai taškų į savo krepšį leidžianti įmesti visos Įmonių lygos ekipa. O žais "Iki raktų" prieš 2-3 vietas pagal šį rodiklį besidalinančiais ir visada savo puikia gynyba garsėjusiais "Western Union" vyrukais, kurių gretose labai svarbų vaidmenį atlieka tvirtai sudėtas vidurio puolėjas - Kęstutis Juškevičius. Didelė netektis šiame klube yra vos dvi rungtynes sužaidęs ir minimalios dalyvautų susitikimų kvotos įvykdyti nesugebėjęs Rokas Balbierius. Šis krepšininkas galėjo būti rungtynių baigtį nulemiančiu žaidėju. Roko netektį bandys kompensuoti kitas labai aukšto meistriškumo gynėjas - Justas Urmanavičius. Labai svarbūs bus ir mobilūs krašto puolėjai - Darius Rindinas su Arvydu Serapinu, kuriems be puolimo labai svarbi užduotis bus varžovų lyderių gynyba. "Iki raktų" yra neabejotini šios poros favoritai, tačiau "Western Union" savo sudėtyje turi viską, kad padaryti šią seriją labai įdomią ir gal net sukurti nedidelę sensaciją.
 

Deimantas Pavlovskis - dažnas "Girteka Logistics" vedlys į pergales
Įmonių Lyga - lemiamų kovų metas

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009