1 Lyga - savaitės apžvalga

2018-04-02

VKL I-ojoje Lygoje prasideda svarbiausių sezono kovų metas. Pirmenybėse liko 8 pačios stipriausios lygos komandos, kurios toliau varžysis dėl aukščiausios prabos apdovanojimų. Ketvirtfinalyje bus žaidžiama serija iki dviejų pergalių. Jeigu pergalių rezultatas po dviejų mačų taptų lygus, būtų skiriamos papildomos trečiosios rungtynės, kurias savo aikštelėje žaistų aukštesnę poziciją reguliariame čempionate užėmusi ekipa. Šią savaitę kviečiame kartu su mumis paspėlioti, kaip gali pasibaigti šio PLAY-OFF etapo stipriausio VKL diviziono varžybos.

 

KK Riešė / La Birra Pub ( 85 % ) - MRU ( 15 % )   

Galingu žaidimu sezono metu pasižymėjęs "KK Riešė / La Birra Pub" klubas taip pasistiprino Serano ispaniškais kumpiais, jog reguliarų čempionatą pabaigė pirmojoje vietoje net ir su vienu techniniu pralaimėjimu. Vienintelis juos sugebėjęs aikštelėje šį sezoną palaužti varžovas buvo "Vidaus reikalų ministerija". Didžiausia netektis šiai ekipai yra Povilas Kaminskas, kuris tespėjo sužaisti vos 3 reguliaraus sezono rungtynes ir savo klubui atkrintamosiose varžybose padėti negalės. Šią netektį bandys kompensuoti Gedimino Povilausko, Lino Beliūno ir Karolio Ražuko trejetas, kuriam automatiškai teks ir didesnis krūvis. Kita vertus, klubo idėjinis vadas Ervinas Stankus turėtų džiaugtis, jog mėgėjų krepšinio lygų žvaigždė Dainius Novickas įvykdė savo pažadą ir sužaidė tas reikiamas penkias rungtynes, kad galėtų padėti savo ekipai kovoje dėl aukso spalvos medalių. "MRU" ekipoje skaudi netektis yra Andrej Maisak, kuriam pritrūko vos vienerių žaistų rungtynių. Nepadės ekipai ir vienas jos lyderių Einaras Beržonskis, kuris šiuo metu yra išvykęs į užsienį ir iki sezono pabaigos grįžti neplanuoja. Šiaip ne taip minimalią kvotą įveikė Domantas Žičkus, Lukas Poniškaitis, Ladas Bitė ir Mantas Jusis. Pastarasis bus ypatingai svarbus žaidėjas, kadangi šis profesionalus rutulio stūmikas gerokai sucementuos visas klubo spragas po krepšiais ir bent fiziškai tikrai galės duoti kovos "Riešės" lyderiui Gediminui Povilauskui. Daug sunkiau bus "MRU" komandai tvarkytis su gausybę veržlių aukšto meistriškumo "KK Riešės" klubo gynėjų su Deimantu Pavlovskiu priešaky, nors vienas šio sezono finalas parodė, jog šį talentingą krepšininką sustabdyti tikrai yra įmanoma. Tuo tarpu "KK Riešė / La Birra Pub" tikrai turės daug priešnuodžių "MRU" klubo lyderių trejetukui - Tomui Malimenkovui, Robertui Sinkevičiui ir Artūrui Karapetian. "MRU" klubo treneris Raimundas Kalesnykas jau ne kartą parodė savo aukštą taktinį išprusimą, tačiau šį kartą jo jaunesnis ir mažiau patyręs priešininkas Ervinas Stankus savo rankose turės gerokai daugiau kozirių. Labai realu, jog "Riešės" klubui pakaks ir dviejų rungtynių iškovoti kelialapiui į FINAL-4.
 
Sporticus.lt / Ugniagesys ( 22% ) - Electrolux ( 78% )
Į labai nemalonią atkrintamųjų varžybų vietą pateko perspektyvus "Sporticus.lt / Ugniagesys" klubas. Jau ketvirtfinalyje ugniagesių laukia praėjusio sezono čempionai "Electrolux". Jeigu netyčia pavyktų šį barjerą įveikti, pusfinalyje jau turėtų būti šio sezono reguliaraus sezono laimėtojai "KK Riešė - La Birra pub". Įveikus tokius galingus varžovus taurios spalvos medalis atrodytų tikra pasaka. Netekčių "Sporticus" komandoje netrūksta. Nė karto rungtynėse nepasirodė potencialus klubo lyderis - Tomas Markevičius. Ekipai padėti negalės ir dviejose rungtynėse težaidęs Rokas Jankūnas bei vos kartą aikštelėje pasirodęs Justas Luneckas. Likę krepšininkai šiaip ne taip sugebėjo pasiekti minimalią ribą. Prie to prisidėjo ir viena techninė pergalė, kuri užsiskaitė, kaip žaistos rungtynės visiems žaidėjams, kadangi net keturi krepšininkai spėjo sužaisti vos 4 susitikimus. "Electrolux" komanda labai pavyzdingai sugebėjo surinkti bent į 5 susitikimus ir atkrintamąsias varžybas pradės be nuostolių. Labai įdomi bus dviejų puolimo didmeistrių Lauryno Kirlio ("Electrolux") ir Dovydo Sakalniko ("Sporticus.lt / Ugniagesys") dvikova. Nors Laurynas pagal statistiką ir sukauptą patirtį yra gerokai pranašesnis už savo jaunesnį konkurentą, tačiau Dovydas nusileisti tikrai neketina. Dovydas šiuo metu yra Vilniaus krepšinio lygos daugiausiai pelnytų per vienerias rungtynes rekordininkas (63 taškai), o Lauryno asmeninis rezultatyvumo rekordas yra vos trim taškais mažesnis. Didelį pranašumą "Electrolux" komandai suteiks Ignas Lukošius, kuris tarpsezonio metu puolime gerokai patobulėjo, o gynyboje visais savo žaidimo laikais buvo bene geriausiai besiginantis Vilniaus krepšinio lygos žaidėjas. Kaip ir dera 1-os lygos komandoms, abi ekipos turi dviženklį skaičių aukšto meistriškumo žaidėjų, kurie bet kada gali demonstruoti aukšto lygio krepšinį. Jeigu kažkuri komanda sugebės pilnai susirinkti, o varžovai to nepadarys, tai bus didelis pranašumas, galintis nulemti tų rungtynių serijos baigtį. Kol kas gerokai daugiau problemų su rinkimusi turėjo "Ugniagesio" kolektyvas, kuriam šviečiasi sezono pabaiga jau po dviejų ketvirtfinalio rungtynių. 
 

Dovydas Sakalnikas tapo tvirtu "Sporticus.lt/ Ugniagesio" lyderiu
 
 
KK Austa ( 52% ) - BC Kolegos / Imperialstone.eu ( 48% )
Nors šios abi ekipos užėmė gana skirtingas pozicijas, tačiau reguliariajame sezone abu klubai pasidalino po vieną pergalę ir daugiau užtikrintai laimėjo būtent "BC Kolegos / Imperialstone.eu" komanda. Ar ketvirtfinalyje "Imperialstone.eu" gavo palankų varžovą? Ko gero - taip. Aukštaūgis Paulius Joneliūnas labai gerai sucementuoja komandos gynybą po krepšiais ir priverčia priešininkus žaisti gerokai silpniau puolime. Nors "KK Austa" turi tikrai labai gerą gynybą, "Imperialstone.eu" sudėtyje - Modestas Gilys, kuris yra vienas geriausiai puolančių lygos krepšininkų ir gali pralaužti beveik bet kurio varžovo gynybą. "KK Austos" gretose turėtų ryškiausia figūra būti puolimo lyderis Justas Šukelis. Jeigu šiam krepšininkui pavyks gerai pataikyti, tai gali tapti pagrindiniu seriją nulemiančiu faktoriumi. Kiti du puolimo kertiniai žaidėjai (Kristupas Surgėlas ir Vytautas Saulevičius) po krepšiu labai laisvai jaustis negalės ir turės daugiau užsiimti "juodu" darbu. Svarbu bus ir tai, kaip situacijas skaitys ir varžovų silpnybes išnaudos Deivido Dimbelio bei Simo Liepinaičio tandemas. Būtent įžaidėjų linija turėtų suteikti tiesioginėje kovoje pranašumą prieš varžovų aikštelės generolų tandemą - Karolį Murauską ir Darių Dziką. Įdomu pastebėti, jog vienintelę pergalę prieš "Kolegas" šiame susitikime "Austa" iškovojo tada, kai pas priešininkus nežaidė nei vienas įžaidėjas. "KK Austa" yra 1-os lygos debiutantai, o "BC Kolegos" praėjusius du sezonus pabaigė 4-oje šios lygos vietoje. Gal šį sezoną "Kolegoms" nepavyks patekti į ketvertuką? O gal pagaliau klubas sugebės perkopti per nesėkmingą ketvirtos vietos barjerą ir pagaliau pasipuošti medaliais? 
 
 
VRM ( 62 % ) - Vilniaus Kolegija ( 38 % )
Čempionato starto metu "Vilniaus kolegija" uraganiniu puolimu nušlavė "Vidaus reikalų ministerijos" krepšininkus, tačiau sezonui įsibėgėjus "VRM" sugebėjo pasiekti revanšą beveik tokiu pačiu skirtumu. Jaunatviškas entuziazmas ir solidi patirtis surems ginklus jau lygos ketvirtfinalyje, tad viena iš šių ekipų turės pabaigti sezoną kiek anksčiau, nei tikėjosi. "VRM" pagrindiniu koziriu turėtų tapti Lauryno Jacevičiaus, Artūro Daugulio, Gabrieliaus Ramono ir Oto Majero trijulė, prieš kurią labai sunku bus lygiagrečiai varžytis Tauro Ulevičiaus, Žygimanto Žiuko, Edvino Slapšio ir Ryčio Meškausko ketvertui. Nors jaunimas jau dabar geba demonstruoti tikrai aukšto lygio krepšinį, tačiau patirtimi dar gerokai atsilieka nuo gerokai daugiau patyrusių savo priešininkų, o patirtis įprastai vaidina tikrai nemenką vaidmenį lemiamų sezono kovų metu. Nelengva bus ir "Vilniaus kolegijos" aukštaūgiams Edvinui Lebeckui ir Justui Adamoniui, kurių po krepšiais laukia tokie garsūs krepšininkai, kaip: Rolandas Matulis, Ernestas Abmorševas, Andrius Filipovas ar Laurius Jablonskis. Tiesa, Edvino Lebecko mobilumas ir jam patinkantis žaidimas atsitraukus toliau nuo krepšio gali tapti privalumu. Greičiausiai patyręs "Vilniaus kolegijos" klubo treneris Stanislovas Radziulis bandys išnaudoti šį privalumą, o "VRM" ekipos strategas Vincas Žydelis tokį pavojų turėtų bandyti stabdyti su mobiliausio savo aukštaūgio Ernesto Abmorševo arba zoninės gynybos pagalba. Rungtynių svarba yra labai didelė. Seriją laimėjęs klubas žygiuoja į finalinį ketvertą, kur turi labai dideles galimybes pakovoti dėl medalių, o pralaimėjusi ekipa privalės pabaigti sezoną taip ir nepatekusi tarp keturių stipriausių 1-os lygos komandų. Pastarasis faktas leidžia net neabejoti, jog abu klubai pasitiks šį etapą maksimaliu pasiruošimu ir nusiteikimu. Nebūtų nieko keisto, jei serijoje prireiktų ir lemiamų trečiųjų rungtynių.  
 

Modestas Gylys iš "BC Kolegos / Imperialstone.eu" atakas mėgsta pabaigti dėjimais iš viršaus
 

 

DĖMESIO: PLAY-OFF varžybose gali dalyvauti tie žaidėjai, kurie pogrupyje sužaidė bent 5 rungtynes. Žaidėjams, kurie sužaidė bent vienerias SKL A Lygos arba NKL rungtynes, reikalingas limitas - 33% rungtynių VKL čempionate. Išimtis taikoma moksleiviams, kuriems ši taisyklė negalioja. Jeigu komanda iškovojo techninę pergalę rezultatu 20:0 skaitoma, jog rungtynėse visi jos paraiškoje registruoti krepšininkai buvo pasirodę aikštelėje.

1 Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009