5 Lyga - savaitės apžvalga

2018-03-23

VKL V-ojoje Lygoje taip pat atėjo maksimalių išbandymų metas. Iš čempionatą pradėjusių kolektyvų liko 16-a stipriausių, kurie toliau kausis dėl lygos apdovanojimų ir bandys iškovoti aukščiausios prabos medalius bei taures. PLAY-OFF etape žaidžiamos dvejos rungtynės, skaičiuojant taškų skirtumą, todėl vienos iš rungtynių gali net ir pasibaigti lygiosiomis. Ar taip nutiks, mes pamatysime jau artimiausios savaitės bėgyje, o Jums pristatome VKL kolektyvo sudarytas prognozes, ko galima laukti ir tikėtis VKL V-osios lygos 1/8 finalo PLAY-OFF varžybose. Primename, jog tai tėra tik spėlionės, kaip viena ar kita serija gali pasibaigti. Turite kitokią nuomonę ? Kviečiame ja pasidalinti su mumis !

 

Vilniaus Vilkai  ( 12 % ) - Perkūno Oželiai ( 88 % )  
Poroje varžybų sistema suvedė komandas ne tik iš priešingų grupių, tačiau ir iš skirtingų jų pajėgumo dalių. "Perkūno Oželiai" po atkaklaus reguliariojo sezono laimėjo savo pogrupio varžybas, tuo tarpu "Vilniaus Vilkai" grupėje liko 8 vietoje ir gavo paskutinį kelialapį į PLAY-OFF. Žiūrint realiai, "Vilniaus Vilkų" galimybės serijoje yra minimalios. Komanda per rungtynes retai kada pelno daugiau, nei 50 taškų, o su tokiu rezultatyvumu tikėtis sėkmės, ypač žaidžiant prieš stirpesnius varžovus, yra labai sunku. Neblizga "vilkai" ir metant iš tritaškio zonos, kur tikslą pasiekia vo 19.1% jų bandymų. Tad "Perkūno Oželiams" atsiranda nebloga galimybė net leisti sau malonumą karts nuo karto patinginiauti gynyboje. Patys poros favoritai taip pat nėra pati rezultatyviausia diviziono komanda, tačiau po 65.3 taško sugeba sukrapštyti. Rezultatas komandoje bene labiausiai priklauso nuo to, kaip tą dieną atrodo ekipos lyderiai. Ir čia visų pirma reiktų paminėti puikią formą demonstruojantį gynėją Luką Jurevičių. Krepšininkas nustebino keliais įspūdingais pasirodymais, tačiau jie nebuvo tik atsitiktinumas. Nuo įžaidėjo stengiasi neatsilikti ir jo bendravardis Lukas Vaitkus, turintis žaidimo aukštesniuose pajėgumo divizionuose patirties. Jo sąskaitoje per rungtynes vidutiniškai būna 17.4 taško. Tarp jaunimo vedančiųjų žaidėjų dar reiktų paminėti ir Kajų Steponavičių bei galintį solidžiu žaidimu nustebinti Nedą Leontjevą. Komanda turi viską, ko reikia laimėti serijai, todėl būtų didelė staigmena, jei "Perkūno Oželiai" pralaimėtų bent vienas rungtynes šiame etape. Tuo tarpu "Vilniaus Vilkai" taip pat nenorėtų būti vien tik grobiu varžovų puotoje. Komanda antroje sezono pusėje įsigijo Gediminą Balčių, kuris iš karto tapo ekipos vedliu. Bėda ta, jog dviženklį taškų skaičių mačuose renka tik jis ir Arnoldas Dudėnas, o to, norint keliauti toliau, tikrai nepakaks. Į "Vilniaus Vilkų" salę poros favoritai atvyks ne tik gerai nusitiekę, tačiau ir palaikomi savo ištikimųjų jaunųjų sirgalių. Jie bus dar viena komandos kozirio korta visoje serijos kaladėje. Greičiausia, jog intrigos poroje nepamatysime ir "Perkūno Oželiai" sėkmingai žengs du ramius žingsniu ketvirtfinalio link.
 
Peace II  ( 64 % ) - Na Pabandom ( 36 % )  
"Peace II" komanda viso reguliariojo  sezono metu nuolat kvėpavo savo pogrupio lyderiams į nugaras. Deja, tačiau savo grupės komandai laimėti nepavyko, tačiau dėkinga startinė pozicija vis dėlto pakliuvo į ekipos kišenę. Atkrintamųjų varžybų medis nulėmė, jog komanda rungtyniaus prieš penktą vietą kitame pogrupyje užėmusį "Na Pabandom" klubą. Teisybės dėlei reiktų pasakyti, jog "Peace II" sportinė forma reguliariojo čempionato finišo link kiek krito, tačiau klubas bent jau "ant popieriaus" atrodo pajėgesnis už savo priešininkus. Visų pirma "Peace II" pagirtinai rungtyniauja gynyboje ir pagal praleidžiamus taškus (vos 48.7 taško per rungtynes) visoje lygoje yra net antroje vietoje. Žaidimas "nuo gynybos" ir yra vienas pagrindinių komandos arkliukų, tad labai realu, jog tokį krepšinį pamatysime ir PLAY-OFF serijoje. Tačiau nepėsčia komanda ir puolime. Štai kad ir dvitaškiai metimai, kuriuos klubas pataiko 43.7% taiklumu - tai yra taip pat antras rezultatas visoje lygoje. Ekipos lyderiu šiame sezone dažniausiai tampa Karolis Jatulis, tuo pat metu žaidžiantis ir aukštesnio diviziono "KK Ambicija" klube. Jis renka po 15.3 taško ir yra pats rezultatyviausias "Peace II" krepšininkas. Daug žaidybinio laiko aikštelėje praleidžia ir Marius Indriūnas, tačiau jo statistiniai rodikliai - kiek kuklesni. Gynėjas naudingai skirsto kamuolius ekipos draugams, per susitikimą atlikdamas po 4.8 rezultatyvaus perdavimo. Komandos minusas - aukštaūgių trūkumas, nes aukščiausias krepšininkas - vos 1.93m. ūgio Laimonas Juška. Jam pasisekė, jog galioja taisyklė, kad sužaistos rungtynės užskaitomos visiems ekipoje registruotiems krepšininkams, kai klubas laimi 20:0. Kitu atveju žaidėjas negalėtų žaisti PLAY-OFF etape ir komandai būtų gerokai sunkiau. Jų priešininkų gretose yra vienas neabejotinas lyderis - Darius Jucius. Krepšininkas yra pats naudingiausias lygos žaidėjas pagal naudingumą, vidutiniškai renkantis net po +45.4 naudingumo balo. Tad jis bus neabejotinai vienas svarbiausių faktorių serijoje. Neblogai komandos lyderiui talkina ir Antanas Popliauskis bei Žygimantas Alkovikas. Tačiau toliau - nemaža praraja. Komandos atsarginių žaidėjų suolelis yra labai trumpas ir tai bus neabejotinas varžovų pranašumas, kurių keitimai ir lygiavertiškesni, ir yra aukštesnio meistriškumo. Realiausia, jog serijoje abi pergales iškovos ir toliau keliaus "Peace II" klubas, kuriam ankstyva sezono pabaiga pagal reguliarųjį čempionatą būtų tikra nesėkmė. 

 

Aleksandr Žuravskij ("Na Pabandom") mintimis jau serijos rungtynėse

 

KK Luksara  ( 72 % ) - Betmeno Robinai ( 28 % )  
Reguliarusis "KK Luksaros" sezonas buvo pats sėkmingiausias ekipos istorijoje. Jei ne techninis pralaimėjimas, klubas galėjo finišuoti net aukščiau, nei dabar užimtoje trečioje vietoje. Kaip ten bebūtų, jiems teko tikrai įveikiamas priešininkas, reguliariame čempionate taip pat neišvengęs techninio pralaimėjimo. "Betmeno Robinai" čempionatą pradėjo sunkiai ir labai nelengvai rinkosi į rungtynes. Kartais net atrodydavo, kad komanda nejaučia jokio malonumo žaisdama krepšinį. Tačiau vėliau vaizdas kiek pasikeitė ir natūralu, jog iš karto atsirado pergalės. Įsimintiniausiu laimėjimu be jokios abejonės galima laikyti sensacingą pergalę 61 : 38 prieš vieną čempionato favoričių - "ESO" komandą. Toks rezultatas turėjo gerokai kilstelti žaidėjų savivertę ir pasitikėjimą savo jėgomis. Klubas neblizga puolime, vidutiniškai rinkdamas po 51.5 taško ir tai gali būti nemaža problema. Jų priešininkai aikštelėje gerokai rezultatyvesni, kaskart įmetantys po 65.8 taško. Toks rezultatyvumo skirtumas turės būti kažkaip kompensuotas. Žinoma, jei "Betmeno Robinai" tikisi pakovoti dėl kelialapio į kitą PLAY-OFF etapą. Komandoje lyderių vaidmenys tenka trims krepšininkams: Matui Mosėnui, Tadui Botyriui bei kiek rečiau rungtynėse besilankiusiam Karoliui Kinčiui. Nuo šios trijulės labai realu, jog priklausys ir komandos veidas serijoje. Ekipai tiesiog būtina atrasti rezervų puolime, nes rezultatyviau žaidžianti "KK Luksara" tiesiog užmėtys varžovus savo taikliais metimais. O tą daryti sugebančių krepšininkų ekipa tikrai turi. Visų pirma tai Manvydas Statauskas, vyrukas, kuris gali pataikyti bet kokioje situacijoje ir imtis iniciatyvos. Krepšininkas turi VKL II-osios lygos žaidimo patirties, todėl tokie jo asmeniniai rezultatai stebinti neturėtų. Jam talkinti galėtų ir Mindaugas Capas. Tiesa, žaidėjas aikštelėje pasirodė vos 5-iose rungtynėse, todėl ar pamatysime jį PLAY-OFF etape, vis dar išlieka klausimu. Igor Orlov kiekviename susitikime rungtyniauja daugiau, nei po 30 minučių, todėl bus tikrai pasiruošęs vesti savo komandą pergalių link. Dauguma kozirių - "KK Luksaros" pusėje, telieka jais pasinaudoti žaidžiant greitesnį krepšinį. 
 
BC Suppleo  ( 62 % ) - BC Bombers ( 38 % )  
Gana stabiliai viso sezono metu atrodę ir savo pogrupyje antrąją vietą išsikovoję "BC Suppleo" krepšininkai bus šios poros favoritais. "BC Bombers" bus labai sunku atrasti ką priešpastatyti galingam varžovui, kadangi komanda reguliaraus sezono pabaigoje sugebėjo visiškai prarasti sportinę formą ir patirti net penkis pralaimėjimus iš eilės, kai užtikrintai viso sezono metu rungtyniavę jų būsimi varžovai reguliarų sezoną pabaigė keturiomis pergalėmis per penkerias paskutines žaistas rungtynes. Abu klubai mėgsta greitą krepšinį. "BC Bombers" atakų smaigalyje nuolat atsiduria Andrius Šimanskas, Tomas Mačiulis ir Vilius Ivancius. Šie krepšininkai turėtų sudaryti deramą atsvarą greitiesiems "Suppleo" lyderiams - Šymon Narkevič ir Edvinui Ščerbukui. Daugiau problemų "Bombers" krepšininkams gali kilti po krepšiais, kur Justui Cibulskui teks tvarkytis su galinguoju Pauliaus Zapolsko ir Tomaš Petrovskij tandemu. Būtent jis nemaža dalimi ir lemia tai, jog komanda visoje lygoje pagal atkovotus kamuolius yra antroje pozicijoje (po 48.0 kamuolio per rungtynes). Šių dviejų grandžių krepšininkų dvikovos neabejotinai įtakos galutinį rezultatą. Svarbus bus ir atsarginių žaidėjų indėlis, kurie įprastai įspūdingu naudingumu neišsiskiria, tačiau bet koks jų didesnis indėlis gali pakreipti rungtynių eigą į kitą pusę. Grigiškiečių pranašumu veikiausiai bus ir jų pakankamai erdvi arena, kurioje krepšininkai turi neblogas sąlygas pademonstruoti visus savo gebėjimus. Tuo tarpu "BC Bombers" namų salėje neretai temperatūra būna žemesnė, todėl krepšininkai būna labiau linkę patausoti savo sveikatą, nei pasirodyti visu pajėgumu.  

 

Justui Cibulskui (nr.13, "BC Bombers") teks kautis su galinga varžovų priekine linija

 
Sėkmės Džentelmenai  ( 80 % ) - Egzistenciniai Klausimai ( 20 % )  
Šios poros favoritais turėtų būti "Sėkmės Džentelmenai". Komanda sėkmingai rungtyniavo reguliariame čempionate, kur tik per plauką nelaimėjo savojo pogrupio varžybų. Ekipa pasižymi rezultatyviu puolimu, nes lygoje pagal šį rodiklį yra trečia, renkanti vidutiniškai po 66.4 taško per rungtynes. Jų varžovai tokiu rezultatu pasigirti toli gražu negali. Komanda šiaip ne taip sukrapšto 48.6 taško ir tai - ne visose rungtynėse. Didelis skirtumas puolime nebus vienintelis "Sėkmės Džentelmenų" pranašumas. Komanda puikiai kovoja ir dėl atšokusių kamuolių, pagal šį rodiklį pirmenybėse taip pat užimdama trečiąją vietą (47.6 atk.k.). Tad jei nepasiseka taškų pelnyti pirmuoju bandymu, neretai atsiranda dar ir antroji arba trečioji pakartotina proga. Komandos lyderis - Svajūnas Akstinas, kurį V-oje lygoje sunkiai kas nors sustabdo. Tačiau daug kas priklauso ir nuo Artūro Povilo Kučevskij. Kad ir kaip bebūtų keista, šie du krepšininkai komandoje yra vieninteliai, renkantys dviženklį taškų skaičių. Po krepšiu karaliauti turėtų "Sėkmės Džentelmenų" aukštaūgis Erikas Ivanovas, tik įdomu, kokį kozirį prieš jį mes "Egzistenciniai Klausimai"? Komandoje nėra nė vieno krepšininko, renkančio dviženklį taškų skaičių, todėl lyderiu rungtynėse gali būti praktiškai bet kas. Tiesa, labiausiai tikėtina, jog juo vis dėlto taps Vilius Arlauskas arba Ruslanas Baranovas. Komandoje nėra žaidėjo, išsiskiriančio įspūdingu meistriškumu, todėl ekipa pergalės gali tikėtis tik nuoširdžiai ir atkakliai dirbdama aikštelėje. Gaila, tačiau vienintelė komandos mergina - Julija Tuleikytė nesužaidė reikiamo rungtynių skaičiaus, tad PLAY-OFF varžybose galės būti tik sirgale. O kad netipinė komanda turi nemažą gerbėjų ratą, mes jau įsitikinome. Pagrindine "Sėkmės Džentelmenų" užduotimi bus dvi pergalės, išnaudojant kiek įmanoma mažiau jėgų. Kitokios serijos baigties tikėtis būtų ganėtinai sunku.
 
Pineca  ( 46 % ) - Mėgėjai ( 54 % )  
Šis sezonas "Mėgėjų" komandai kol kas yra pats sėkmingiausias ekipos istorijoje. Komanda skaičiuoja gausias pergales ir reguliariame čempionate kovėsi dėl trečiosios savo pogrupio vietos. Galutiniame rezultate ją išlaikyti pasisekė, todėl į PLAY-OFF kovas klubas stos su tikrai neprasta nuotaika. Panaši situacija ir "Pinecos" stovykloje, nes komanda i reguliariojo čempionato finišą pradėjo rinkti pergales, taip tapdama sunkiai įveikiama vidutinioke. "Mėgėjų" komanda, kaip ir jų varžovai, užtikrinčiau jaučiasi gynyboje. Trečiosios vietos savo pogrupyje savininkai į savo krepšį vidutiniškai praleidžia vos po 49.8 taško, kas yra trečias rezultatas visame VKL V-ajame divizione. Vienas pavyzdingiausių rungtynių lankytojų ir komandos lyderių yra Dainius Žilius. Tiesa, nors krepšininkas ir pelno po 10.5 taško, jo metimų taiklumas yra ganėtinai vidutinis. Kiek geresnius rezultatus demonstruoja Jovydas Cegelis, tačiau ir jam bus reikalinga ekipos draugų pagalba. Tarp pavojingiausių ekipos krepšininkų yra ir keli žaidėjai, sužaidusių vos po 6 rungtynes, tačiau to pakanka, norint žaisti PLAY-OFF etape. O kalba eina šioje vietoje apie Artūrą Besevičių bei Aleksandr Karčmit. Būtent šie žaidėjai gali būti mažiausiai varžovų išnagrinėti ir tapti svarbiomis figūromis serijoje. Tuo tarpu "Pinecos" sudėtyje puikiai aikštelėje atrodo aukštaūgis Robertas Stanevič. Jis kiekvienose rungtynėse vidutiniškai renka po dvigubą dublį ir pretenduoja tapti pačiu geriausiu komandos žaidėju sezone. Kartu su juo priekinę liniją sustiprina ir Mantas Leonavičius, pelnantis vidutiniškai po 14.5 taško ir atkovojantis po 15.9 kamuolio. Šis duetas varžovams neabejotinai kels didelį pavojų, tad "Mėgėjams" reiks sugalvoti, kaip apeiti varžovų bokštus - lyderius. Nevertėtų dar pamiršti ir gynėjo Tomo Zajankausko, kuris šauniai skaito žaidimą ir kamuolį aikštelėje iškiša būtent ten, kur jis būna reikalingiausias. Panašaus pajėgumo komandų serijoje viską gali lemti taškų skirtumas, tad labai svarbu abi rungtynes žaisti maksimaliai atsidavus ir kautis dėl kiekvieno metimo. Dėka aukštesnės pozicijos reguliariame čempionate nedidelį pranašumą šį kartą skiriame "Mėgėjų" komandai.

 

Svajūnas Akstinas ("Sėkmės Džentelmenai") tikisi su komandos draugais šiemet paidabinti medaliais

 

BC Krienai  ( 71 % ) - Agentai 007 ( 29 % )  
"BC Krienų" komanda čempionatą pradėjo labai sėkmingai ir ilgą laiką buvo lyderių tarpe. Atrodė, jog ekipa turi visas galimybes kautis net ir dėl pogrupio nugalėtojų titulo, tačiau tuomet prasidėjo pralaimėjimai. Komanda pageidavo turėti papildomą laiką treniruotėms, tačiau ar jos tikrai išejo į naudą ? Paskutinėse dviejose akistatose iškovotos pergalės, tačiau sunku pasakyti, kas buvo nutikę komandai prieš tai, kai pralaimėtos net penkerios rungtynės paeiliui. Toks rezultatų kreivės kritimas iškėlė pavojų komandai nepatekti net į pirmą penketuką, tačiau galiausiai viskas išsisprendė teigiamai. Pats klubas mėgsta atakuojantį krepšinį ir rungtynėse vidutiniškai renka po 66.5 taško. Tai yra antras geriausias rezultatas visoje lygoje. Ekipos snaiperių gretose būtina išskirti puolėją Petrą Gerasimenko, taip pat vidurio puolėju rungtyniaujantį bei aukštesnės lygos patirties turintį Joną Kabelką. Išskirtino dėmesio neabejotinai turėtų sulaukti ir Vytautas Sakalauskas. Krepšininkas pelno po 10.1 taško, tačiau aikštelėje praleidžia vos po nepilnų 12-a minučių. Tad jis - neabejotinai viena slapčiausių komandos personų, kuriai varžovai būtinai turės skirti didelį dėmesį. "Agentų 007" komanda pirmenybėse rungtyniavo pagal savo galimybes, tačiau kuo labiau artėjo pavasaris, tuo labiau retėjo komandos žaidėjų gretos. Galiausiai situacija yra tokia, jog žaisti PLAY-OFF etape galės vos pora komandos lyderių. Tarp jų reiktų paminėti vidurio puolėjo pozicijoje rungtyniaujantį Roką Sirtautą, kuriam gali tekti ta nelengva užduotis kautis su paslaptinguoju Vytautu Sakalausku. Žydrūnas Stakulis greičiausiai medžios komandos taškus puolime, o jam į kompaniją bandys prisijungti ir alytiškis Andrius Pupkovas. Deja, ties šiomis trim pavardėmis ekipos lyderių sąrašas ir pasibaigia, o to, norint įveikti kad ir ne pačios geriausios formos "BC Krienus", greičiausiai bus per maža. Spėjame, jog "BC Krienai" įrodys savo pranašumą, nors skirtumai rungtynėse ir nebus dideli.
 
ESO  ( 89 % ) - BC Žiedinis Raumuo ( 11 % )  
Dar viena iš tų porų, kurioje sunku tikėtis intrigos, yra vienų iš pirmenybių favoritų "ESO" ir "BC Žiedinio Raumens" susitikimas. "ESO" dar tik debiutuoja mėgėjiškame krepšinyje, tačiau jau spėjo užsitarnauti kaip vienos iš favoričių vardą. Tuo tarpu šiemet susilpnėjęs "BC Žiedinis Raumuo" ilgą laiką vilkosi vidurinėje turnyrinės lentelės dalyje, tačiau sezono finiše nusirito iki aštuntosios pozicijos. "ESO" lygoje žaidžia rezultatyviausiai ir kiekviename mače pelno po 69.4 taško. Su tokiu puolimu ne gėda būtų pasirodyti ir aukštesniame divizione, tačiau dar ir VKL V-ojoje lygoje yra nenuveiktų darbų. Greičiausiai, jog komanda sau kelia vienintelį tiklą - laimėti medalius arba tapti čempione, todėl pralaimėjimas aštuntfinalyje būtų tikras nesusipratimas. Ekipos lyderis Kęstutis Ingelevičius savo laiku yra vilkėjęs Nemenčinės komandos marškinėlius aukštesniame VKL divizione, todėl nieko keisto, jog iš karto tapo ekipos lyderiu, renkančiu po 29.3 taško per rungtynes. Dainielius Kudulis taip pat ragavo VKL II-ojo diviziono duonos dar šiemet atstovavęs Pasvalio "Admonitus", tad taip pat nieko keisto, jog jis demonstruoja pagirtinus rezultatus VKL V-ojoje lygoje. Ši krepšininkų patirtis bus labai svarbi artėjant lemiamoms kovoms, o prieš "BC Žiedinį Raumenį" toks pranašumas suteikia neginčijamą persvarą. Pridėkime dar ir Algminą Misevičių ir jau beveik turėsime smogiamąjį komandos penketuką, kuris bus visa galva pranašesnis už varžovus. "BC Žiedinis Raumuo" po praeito sezono prarado net du savo lyderius - Gaudviną Šniaukštą ir Žygimantą Žiuką. Tai buvo tie ekipos varikliukai, kurie kas kartą kartu sugeneruodavo bent jau 30 pelnytų taškų. Tačiau per ilgą sezoną komanda išmoko vesrtis ir be jų. Didesnis krūvis persimetė ant gynėjų Andriaus Kalinkos ir Lauro Širmenio pečių, o Arnas Rutkauskas perėmė ekipos lyderio marškinėlius. Tačiau jeigu tokių pajėgų pakakdavo prieš pogrupio autsaiderius, tai norint įveikti "ESO" reiks atrasti kažką tokio, ko šiame sezone "BC Žiedinis Raumuo" dar nebuvo parodęs. "ESO" turėtų nesunkiai laimėti abi dvikovas, tuo tarpu "Žiedinio Raumens" vyrukams norisi palinkėti sezoną pabaigti kiek įmanoma garbingesniu pasipriešininmu realu, jog vieniems iš būsimųjų čempionato prizininkų.

 

Andrius Pupkovas ("Agentai 007") stengsis su savo komanda pateikti staigmeną

 
Primename, jog tai tėra spėlionės, kaip pasibaigs vienos ar kitos rungtynės, o pateikiama informacija - tik vieno iš galimų daugybės scenarijų spėjimas. Turite kitokią nuomonę ? Būtinai pasidalinkite ja su mumis !
5 Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009