4 Lyga - savaitės apžvalga

2018-03-22

VKL IV-ojoje Lygoje atėjo maksimalių išbandymų metas. Iš čempionatą pradėjusių 40-ties komandų, dabar liko 32 stipriausios, kurios toliau kausis dėl lygos apdovanojimų ir bandys iškovoti aukščiausios prabos medalius bei taures. PLAY-OFF etape žaidžiamos dvejos rungtynės, skaičiuojant taškų skirtumą, todėl vienos iš rungtynių gali net ir pasibaigti lygiosiomis. Ar taip nutiks, mes pamatysime jau artimiausios savaitės bėgyje, o Jums pristatome VKL kolektyvo sudarytas prognozes, ko galima laukti ir tikėtis VKL IV-osios lygos 1/16 finalo PLAY-OFF varžybose. Primename, jog tai tėra tik spėlionės, kaip viena ar kita serija gali pasibaigti. Turite kitokią nuomonę ? Kviečiame ja pasidalinti su mumis !

 

Karolinos Boulingas / Kėgliai.lt - Vilko Brolija  81 : 54  
Šios poros dalyvės nelaukė, kol krepšinio ekspertai įvertins jų galimybes ir savo akistatą pradėjo dar prieš pasirodant apžvalgai. Susitikime staigmenos nesulaukėme ir pergalę šventė tie, kam ir būtumėme atidavę ganėtinai ryškią persvarą serijoje. "Vilko Brolija" bandė kabintis varžovams į atlapus, dvikovos pradžioje net spurtavo "sausu" rezultatu, tačiau jėgų pakako tik pirmiems trims kėliniams. Vėliau "Karolinos Boulingas / Kėgliai.lt" nurūko nepavejamai ir susikrovė tokį pranašumą, kurį atžaisti bus beveik neįmanoma. Solidžiausiai prie ryškios pergalės 23 taškais prisidėjo Edvinas Urkis, dar po 17 pridėjo be keitimo rungtyniavęs Mantas Bielinskas ir Aivaras Martinaitis. Savo arenoje "Karolinos Boulingas / Kėgliai.lt" turėtų iškovoti dar vieną pergalę ir keliauti į kitą PLAY-OFF etapą, tuo tarpų "Vilko Brolijai" lieka pakovoti dėl garbės ir ruoštis VKL Pavasario čempionato kovoms.
 
Meridianas - X Komanda  57 : 68
Nedaug trūko, jog pirmosiose serijos rungtynėse būtų užfiksuota staigmena. Kovingai nusiteikęs "Meridianas" susikaupęs pradėjo susitikimą ir demonstravo įspūdingą gynybą prieš geriausiai puolančią lygos ekipą. Tai davė apčiuopiamų vaisių ir aikštelės šeimininkai antrame kėlinyje pirmavo net dviženkliu skirtumu. Vis dėlto antroje susitikimo dalyje geriau sekėsi "X komandai". Ji vis dažniau surasdavo kelių varžovų krepšio link ir prieš lemiamą ketvirtį jau išsiveržė į priekį. Paskutinės dešimt minučių leido svečiams dar labiau padidinti savo pranašumą ir susikrauti 11-os taškų persvarą prieš atsakomąjį mačą. Toks rezultatas jokiu būdu dar negarantuoja ramaus gyvenimo antrojoje dvikovoje, tačiau padaro "X komandą" ganėtinai ryškia poros favorite. Juk savo salėje ir sienos padeda, o ar taip bus, pamatysime jau artimiausiu metu. Daugiausiai prie pergalės prisidėjo vienas naudingiausių lygos krepšininkų - Andrius Birulinas, pelnęs 22 taškus ir atkovojęs 18 atšokusių kamuolių. "Meridiano" ekipoje gerokai sirgalius nustebino itin prastas Mariaus Krukonio pataikymas metant iš toli. Patyręs žaidėjas prametė visus 8 mestus tritaškius, taip pat nežibėdamas ir dvitaškių grafoje. Krepšininkui norisi palinkėti, jog šįmetinis "Kritulių" ekipos fiasko VKL II-ojoje lygoje pasimirštų kiek galima greičiau ir Marius vėl džiugintų savo ekipos gerbėjus gražiu ir rezultatyviu žaidimu.
 
Vilniaus Olimpas ( 55% ) - Sudervė Team ( 45% )  
Pirmame PLAY-OFF etape susikirs dviejų lygos vidutiniokių keliai. Komandos reguliariame sezone žaidė stabiliai, tačiau į aukščiausias pozicijas nepretendavo. "Vilniaus Olimpas" savo grupėje iškovojo 9 pergales ir liko penktas, tuo tarpu Sudervės atstovai pasiekė viena pergale daugiau ir liko ketvirtais. Nepatenka ekipos ir tarp geriausių statistinių rodiklių, tačiau ekipų nereiktų nurašyti. "Vilniaus Olimpas" puola kiek prasčiau už savo priešininkus, tačiau taikliau atakuoja "iš žaidimo". Vienu komandos lyderių šiemet tapo Simas Junevičius, kartu dar gynęs ir Elektrėnų "SK Centauro" garbę trečiame VKL divizione. Tačiau krepšininkas paskutinėse trejose "Vilniaus Olimpo" rungtynėse nepasirodė. Įdomu, ar tai buvo tik sutapimas, ar yra kažkokių rimtesnių priežasčių tam, kad vienas iš komandos lyderių padarė žaidybinę pertrauką. Jeigu PLAY-OFF etape Simas negalėtų ginti "Vilniaus Olimpo" spalvų, tai būtų nemenkas nuostolis komandai. Dar vienu ekipos lyderiu yra geras Simo bičiulis Danielius Baslyk, suspėjęs sužaisti reikalingą rungtynių skaičių, kad dalyvauti atkrintamosiose. Žaidėjas taip pat gina elektrėniškių garbę, tad jei tik rungtynės nesidubliuos, bandys sustiprinti ekipos galimybes keliauti toliau. Svajūno Sinkevičiaus pavardė VKL IV-ojo diviziono dalyviams taip pat puikiai pažįstama. Nors krepšininko statistika šiemet nežymiai suprastėjo, jis vis tik išlieka vienu savo ekipos vedančiųjų žaidėjų. Puolėjas Dainius Simanavičius reikalingiausiu momentu taip pat gali imtis inciatyvos ir neabejotinai pasirodys aikštelėje serijos rungtynėse. Likę krepšininkai rungtyniauja kiek kukliau, tačiau visumoje sudaro neprasto ir kovingo kolektyvo vaizdą. Tą patį galima būtų pasakyti ir apie "Sudervė Team" klubą, kuris turi savo lyderių trejetuką. Erikas Augūnas neretai tampa stipria jėga po krepšiu, jam šauniai talkina aukštesnės lygos žaidybinės patirties turintis František Subatovič bei gynėjas Aleksandr Lipnevič. Tiesa, komanda turės vieną didelį nuostolį, nes neįvykdęs minimalios 5-ių sužaistų rungtynių taisyklės PLAY-OFF etape negalės rungtyniauti Meirūnas Sutkus. Pati komanda meta po 69.0 taško per rungtynes, tačiau turi nemažai problemų gynyboje. Tai geriausiai įrodo pirmoji vieta daugiausiai prasižengiančių ekipų lygoje sąraše. Nėra abejonių, jog šią silpnąja suderviškių vieta "Vilniaus Olimpas" stengsis pasinaudoti kaip galima sėkmingiau. Pirmas rungtynes komandos žais erdvioje MRU didžiojoje sporto salėje, prie kurios neabejotinai geriau prisitaikiusi yra "Vilniaus Olimpo" ekipa. Skirtumas, kurį galimai namuose ši komanda susikraus, gali būti lemiamu faktoriumi atsakomoms rungtynėms.
 
BKK Vėjas ( 15 % ) - Lewben ( 85 % )  
Reguliarusis sezonas komandas nubloškė į skirtingas pogrupio puses. "Lewben" pirmenybes pradėjo solidžiai ir vienu metu realiai pretendavo net į pirmąją vietą. Vėliau apsukas klubas šiek tiek sumažino, tačiau finišavo puikioje antroje pozicijoje. Tuo tarpu jų varžovai "BKK Vėjas" savo grupėje rungtyniavo permainingai, kol galiausiai nukrito iki septintosios pozicijos. Tokį rezultatą palydėjo net šešios nesėkmės per paskutines septynerias rungtynes. Sunku pasakyti, ar komanda tiesiog neatlaikė įtempto varžybų grafiko, ar prisidėjo ir kažkokios kitos bėdos, tačiau žaidimo kreivė akivaizdžiai leidosi žemyn. Vieninteliai tikri komandos lyderiai, savo formą išlaikę viso čempionato metu - tai Lukas Valeika ir Julius Rukšėnas. Gynėjo pozicijoje rungtyniaujantis Julius pasižymėjo vikrumu ir dažnai varžovus terorizuodavo puolime. Taip jis surinkdavo didžiąją dalį taškų. Tuo tarpu puolėjas Lukas taškus rinkdavo kiek kitaip. Per visas pirmenybės nė vieno tritaškio taip ir neišmetęs krepšininkas rungtyniaudavo arčiau krepšio ir stengdavosi sudaryti konkurenciją varžovų aukštaūgiams. Dalį sezono jam talkino ir Šarūnas Gilys, tačiau pastarasis pasirodė aikštelėje tik ketveriose rungtynėse ir PLAY-OFF etape dalyvauti negalės. Sunkiai tikėtina, jog prieš pajėgų varžovą "BKK Vėjas" atras naujų kozirių, nes jų dabartinėje situacijoje praktiškai nėra, o vienos sėkmingai sužaistos rungtynės dar negarantuotų kelialapio tolyn. Jų varžovai - "Lewben" krepšinyje toli gražu nebe naujokai. Ekipą į priekį veda didžioji trijulė: vidurio puolėjas Remigijus Untulis, puolėjas Pranas Drakšas bei gynėjas Mantas Baranauskas. Sudėjus kartu šie trys žaidėjai pelno net 58 taškus per rungtynes. Tokio rezultato, demonstruojant stiprią gynybą, gali pakakti net ir pergalei, jau nekalbant apie komandos draugų indėlį. Likusius 11 taškų ekipai sukrapšto kiti krepšininkai, iš kurių slapta iššauti gali aukštesnio mėgėjiško krepšinio lygio ragavęs Vytautas Vičius. Žaidėjas negaili perdavimų komandos draugams, kiekvienoje dvikovoje asistuodamas po 4.8 karto. Dauguma statistinių rodiklių byloja, jog "Lewben" turėtų iškovoti dvi nesunkias pergales ir žygiuoti toliau, tad "BKK Vėjo" vyrukams belieka palinkėti kiek galima labiau paneigti išankstines prognozes.

 

Kiril Ševcov (su kamuoliu, "BKK Vėjas") su bendraklubiais pasistengs perrašyti komandos istoriją

 

Šernai  ( 35 % ) - Blue Sharks ( 65 % )  
Šioje poroje sutinkame dvi ganėtinai skirtingo pajėgumo komandas. "Blue Sharks" viso sezono metu nesismulkino ir kovėsi dėl pačių aukščiausių pozicijų grupėje, ir trūko labai nedaug. Tik dėl prastesnio tarpusavio taškų santykio šie vyrai užleido pirmąją vietą kitam klubui. Pasiekta net 14-a pergalių, kas yra labai solidus rezultatas, lyginant su 7-iais "Šernų" laimėjimais. Pastarieji visą laiką balansavo ties šešetuko riba, tačiau į jį taip ir nepateko. Maža to, kitos pogrupio autsaiderės taip pasistiebė, jog beveik prisivijo "Šernus" ir buvo pradėję ganėtinai rimtai kėsintis į jų kelialapį PLAY-OFF etape. Laimei, viskas pasibaigė sėkmingai ir praeito sezono VKL Pavasario čempionato 4 diviziono čempionai sezoną pratęs dar bent dviems rungtynėms. Kiek pajėgi komanda įveikti savo priešininkus? Ieškant atsakymo iš karto į akis krenta Pauliaus Pociaus pavardė. Pernai prie ekipos prisijungęs žaidėjas yra nuolatinis ekipos lyderis ir dažniausiai būna pagrindiniu pergalės kalviu laimėtose rungtynėse. Be jo "Šernai" turi ganėtinai platų pasirinkimą taškų rinkėjo pareigoms, į kurias pretenduoja net penki žaidėjai, nuolat perlipantys 10-ties įmestų taškų ribą. Tai ir Vilius Bauras, ir neretai rezultatyvumu sublizgantis bei pavyzdingai rungtynes lankantis Audrius Ščerba. Tokia panašaus meistriškumo žaidėjų gausa gali pasigirti toli gražu ne kiekviena VKL IV-ojo diviziono dalyvė, todėl "Blue Sharks" vyrams bus nelengva vien dėl to, jog nežinai, kas tą dieną gali prabilti ir tapti tavo budeliu. Nepaisant gausių rezultatyvių žaidėjų gretų "Šernų" klubas per rungtynes pelno ne tiek ir daug - po 64.2 taško. Jų varžovai šiuo rodikliu yra gerokai pranašesni, kaskart įmetantys po 78.5 taško. Lyderiu "Blue Sharks" gretose įpratęs būti Tomas Minkevičius. Žaidėjas pelno net po 26.1 taško, įspūdingai mesdamas tritaškius (39.34 %). Puikų tailumą, tik jau iš dvitaškio zonos demonstruoja ir Žydrūnas Benaitis (63.6 %). Taškų lenktynėse pastoviai matome dalyvaujančius Domantą Večerskį bei Artūrą Bielskų. Nors komandoje ir mažiau žaidėjų, negu "Šernų" gretose, ekipa labai pavyzdingai lanko rungtynes ir lyderiais nuolat tampa tie patys žaidėjai, taip kas kartą gerindami savo sportinę formą. "Šernai" neabejotinai sieks susikauti dėl pergalės bent vienose rungtynėse, tačiau tikėtina, jog meistriškumas šį kartą padės "Blue Sharks" ekipai iškovoti dvi pergales ir bendru rezultatu keliauti tolyn.
 
LPK Liberna / Gervėčių Kraštas  ( 41 % ) - Svajonių Turintys ( 59 % )  
Viena įdomesnių porų pirmame PLAY-OFF etape bus būtent tarp šių komandų. Jau ne pirmą sezoną sėkmės stoka beiskundžianti "LPK Libernos / Gervėčių Krašto" komanda turi unikalų šansą, nes kelyje pasitaikė toli gražu ne pats grėsmingiausias priešininkas. "Svajonių Turintys" rungtyniavo "B" pogrupyje, kur kova dėl apatinių pozicijų buvo labai atkakli. Komandai pasisekė dėka gero tarpusavio rezultato finišuoti net ketvirtoje vietoje, o jų varžovai savo grupėje buvo penkti. Paradoksalu, tačiau žemiau finišavęs "LPK Libernos" kolektyvas reguliariojo čempionato metu iškovojo net trimis pergalėmis daugiau už aukščiau likusius priešininkus. Komandoje dažniausiai prie pergalių solidžiu žaidimu prisideda Saulius Keina. Tiesa, krepšininko planai bus tiesiogiai susiję su VKL III-ioje lygoje dalyvaujančia "BC Salininkų" komanda, kurios marškinėlius jis vilki. Svarbu, jog tvarkaraštis nesikirstų ir tuomet Saulių neabejotinai pamatysime padedantį komandai kovoje dėl pergalės. Toks pats likimas laukia ir Jono Baranausko bei Gedimino Balčiaus. Tuo tarpu Artūrui Seržantui niekas trukdyti neturėtų, tad gynėjas bus pasiruošęs nustebinti savo priešininkus. "Svajonių Turintys" savo gretose turi net šešis krepšininkus, kurie dalinasi vietą pagrindiniame penketuke. Beveik be keitimų ekipoje rungtyniauja Džiugas Paškevičius ir Galminas Mačiulis. Panašių bėdų dėl besidubliuojančių žaidėjų turi ir ši komanda. Jos sudėtyje atsirado "Jungent" desantas: Ernestas Monginas, Valdas Jonavičius ir Liutauras Pabrinkis. Ši trijulė meistriškumu kiek lenkia savo oponentus, todėl tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl "Svajonių Turinčius" įvardiname nežymiais poros favoritais. "LPK Libernos" komandai svarbiausia reikia patikėti savimi ir nepaleisti varžovų pirmosiose rungtynėse. Jeigu pasisektų laimėti savo aikštelėje, galima būtų pagalvoti ir apie kelialapį tolyn. Kitu atveju "Jungent" rezervas klaidų nedovanos ir dar per vieną žingsnelį priartės medalių link.

 

Žiemgala  ( 57 % ) - BC Nol Semkers II ( 43 % )  
Prognozuoti šios poros nugalėtoją - labai sudėtingas uždavinys. "Žiemgalos" komanda puikiai pradėjo čempionatą ir ilgą laiką žygiavo pergalingai. Tačiau bėgant laikui ekipą vis dažniau ėmė persekioti pralaimėjimai. Galiausiai nutiko taip, jog klubas savo grupėje liko tik ketvirtas, nors turėjo kur kas didesnių ambicijų. Iš paskutiniųjų šešerių susitikimų "Žiemgala" laimėjo vos kartą ir tai byloja apie toli gražu ne pačią geriausią sportinę formą esamuoju laiku. Tuo gali bandyti pasinaudoti "BC Nol Semkers II" kolektyvas, kurio sudėtyje gausu jaunimo, dažnai rotuojamo tar VKL II-osios ir IV-osios lygų. Pagrindinė "Žiemgalos" jėga - žaidimas po krepšiu. Čia įspūdingais rezultatais kas kartą varžovus pribloškia Edgaras Ivanovas, renkantis po 20.8 taško ir sugriebiantis po 12.1 atšokusio kamuolio. Jam kuo puikiausiai talkina ir Povilas Vilkas, kurio sąskaitoje 17.8 taško ir 9.5 atkovoto kamuolio. Nuo savo ekipos draugų neatsilieka ir Ignas Cibulskas, pridedantis dar po 15.9 taško. Kuomet trys krepšininkai atrodo taip galingai, kitiems nori nenori tenka pasislinkti į šoną. Sunku pasakyti, ar tai didelis pliusas komandai, tačiau bent jau analogiškų pasirodymų "BC Nol Semkers II" gretose nėra. Tad meistriškumo pranašumas - "Žiemgalos" pusėje. Kitas klausimas, iš kur rasti rezervų dar bent porai solidžių pasirodymų, kad aikštelėje naudingas būtų visas ekipos penketukas. Tarp galimų kozirių ir atradimų reiktų paminėti šiemet žaidimą pagerinusį gynėją Visvaldą Gumbį. Nors ir nedemonstruoja įspūdingų asmeninių rezultatų, krepšininkas dažnai būna naudingas komandai. Jeigu varžovai jo neuždarys aklinoje gynyboje, ekipos lyderiai neabejotinai sulauks perdavimų, kuriuos galės pabaigti rezultatyviai. Reikia paminėti ir dar vieną "Žiemgalos" lyderių nuopelną - pirmąją vietą pagal išprovokuojamas pražangas visoje lygoje. "BC Nol Semkers II" visą dėmesį turės sutelkti į gynybą, kitu atveju žaidžiant "bėk ir mesk" komanda gali tiesiog prapulti. Su varžovų lyderiais po krepšiu teks kautis Medardui Pauliukėnui. Krepšininkas, kaip ir dauguma ekipos narių, toli gražu ne pavyzdingiausiai lankė rungtynes, tačiau PLAY-OFF etape tikėtina, jog ekipa susikoncentruos ir susirinks kovine sudėtimi. Gynėjų grandyje startiniame penketuke turėtume pamatyti Aivarą Paukštę bei Luką Jonkų, jei nesumaišys kitos lygos rungtynės kartu su Luku turėtų dalyvauti ir jo bendraklubis Mantas Linkevičius. Dar vienas rezultatatyvus ir vikrus gynėjas - po 14.8 taško renkantis Gytis Poviliūnas. Tai ir būtų smogiamasis ekipos penketas, tačiau neramina tai, jog tą pačią dieną rungtynes turės tiek "BC Nol Semkers" pagrindinė komanda, tiek ir jų dubleriai. Tai gali neigiamai paveikti ekipos rezultatus ir daug kas priklausys nuo to, kurios lygos rungtynes prioritetu pasirinks krepšininkai. Nors ir su kritusia sportine forma "Žiemgala" turėtų būti poros favorite ir keliauti toliau, tačiau jų nesėkmė nebūtų jokia staigmena.
 
Litcargus  ( 78 % ) - OAKS ( 22 % )  
"Litcargus" komandą šiame sezone galima vadinti pačiu didžiausiu visų VKL pirmenybių atradimu. Tokį titulą klubui suteikia unikalus pasirodymas VKL Taurės varžybose. Nors ekipa rungtyniauja tik 4-ame pagal pajėgumą divizione, taurėje jau spėjo iš tolimesnės kovos eliminuoti VKL II-osios ir I-osios Lygos klubus ir pateko tarp 8 pačių geriausių turnyro ekipų. Tai - neabejotina ekipos stratego Donato Sauliūno sėkmė, kuris po savo sparnu subūrė kovingą ir vieningą kolektyvą. Ketvirtosios lygos čempionate klubas taip pat yra vienas favoritų ir nors patyrė reguliariame čempionate 4 pralaimėjimus, laimėjo savo pogrupį. Tokiu būdu ekipai atiteko vienos iš grupių aštuntoji pozicija, kurioje įsitaisė "OAKS". Ši komanda pasižymi tuo, jog ją į priekį veda praktiškai du žaidėjai. Visų pirma ekipai pergales rinkti padėjo Gražvydas Balsevičius, tačiau reikalai ženkliau pajudėjo tuomet, kai prie klubo prisijungė Ernestas Varakauskas. Stiprus duetas nepamaišytų ir VKL III-iosios lygos klubams, tačiau likusių ekipos draugų indėlis kol kas ganėtinai kuklus. Panašius rezultatus kartais dar pademonstruoja Matas Audickas, tačiau trijų žaidėjų pastangų norint įveikti šį PLAY-OFF etapą tikrai nepakaks. "Litcargus" žaidime nuolat figūruoja net šešios pavardės, apie kurias ir sukasi visas komandos žaidimas. Stipriausia klube - gynėjų grandis, kurioje savo rezultatais išsiskiria Tomas Jonaitis, Dovydas Braknys bei Aleksandr Karčmit. Matas Karoblis ir Kipras Malovas ekipoje užsiima taškų medžiokle, o štai priekinėje linijoje - kiek sudėtingiau. Čia solidžiu žaidimu pasižymi tik Andrius Kurecas, renkantis po 10.9 taško per dvikovą. Roko Dubausko statistika gerokai atsilieka nuo jo oponentų iš "OAKS", tad krepšininkui teks labai nelengva užduotis kautis po krepšiais. Simonas Spaičys nesužaidė reikiamo rungtynių kiekio, tad PLAY-OFF rungtynėse komandai padėti negalės. Nors šiame etape meistriškumo žengti tolyn komandai tikrai turėtų pakakti, siekiant aukštesnių pozicijų lygoje treneris turės parengti specialų planą, kad sustiprintų savo priekinę liniją. Realiausia, jog "Litcargus" serijoje laimės abi dvikovas ir žengs tolyn.

 

Kipras Malovas ("Litcargus") veržiasi priešininkų krepšio link

 

Primename, jog tai tėra spėlionės, kaip pasibaigs vienos ar kitos rungtynės, o pateikiama informacija - tik vieno iš galimų daugybės scenarijų spėjimas. Turite kitokią nuomonę ? Būtinai pasidalinkite ja su mumis !
4 Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009