Žemesnio diviziono pusfinalių apžvalga

2023-03-19
 
O štai ir atėjo lemiamos kovos dėl medalių žemesniame divizione. Keturios ekipos nuo šiandienos pradės varžytis dėl vieno iš trijų medalių komplektų, o vieni liks be nieko. Kviečiame susipažinti su pusfinalių prognozėmis.

Liejam 23% - Bachtacor 77% 

 
Pirmajame pusfinalyje susitiks viena komanda, kurią išvysti čia visi tikėjosi, o kiti į pusfinalį prasibrovė gana sensacingai.  "Bachtacor" viso sezono metu buvo laikomi realiais pretendentais į medalius į nė karto nebuvo iškritę iš favoritų TOP 3, tad jų pergalės prieš "The Score" kolektyvą nieko nenustebino. Tuo tarpu "Liejam" gana sensacingai palaužė "Moody's" ekipą, kuri iš "juodojo arkliuko" statuso sezono pabaigoje tapo pačiais realiausiais pretendentais laimėti čempionų titulą.  
Be abejonės, favoritai bus "Bachtacor". Nors ši komanda ir neteko savo veterano Gaudento Puškoriaus, kuris nesužaidė minimalaus 5 rungtynių kiekio reguliariajame sezone, tačiau padeda komandai būdamas treneriu, o likę turimi resursai leidžia atrodyti išties galingai. Didžiausias privalumas prieš varžovus "Bachtacor" gretose yra įžaidėjas Artūras Daugulis, kuris yra daugiausiai visoje "Vilniaus krepšinio" taurėje rezultatyvių perdavimų atliekantis žaidėjas ir griežtai kontroliuoja visą "Bachtacor" puolimą ir gynybą. Artūrui gynėjų grandyje daugiausiai padeda Julius Martušis. Įdomu tai, jog abu šie krepšininkai skirtingu metu sėmėsi patirties iš garsaus Lietuvos krepšinio trenerio Arūno Umbraso. Artūrui puikiai styguojant žaidimą, komandą į priekį puolime veda puolėjai - Erikas Ivanovas, Justas Venckus ir Kęstutis Garunkštis. Dėka galingos priekinės linijos "Bachtacor" tapo geriausiai dėl kamuolių kovojančiu apatinio divizionu klubu. Tai be abejonės atims iš "Liejam" ekipos kažkiek galimybių kartotis netikslius metimus, o taip pat turėtų sukelti problemų po varžovų krepšiu. 
"Liejam" ekipai optimizmo neprideda ir svarbiausioms atkrintamųjų kovoms į atostogas išvykęs klubo lyderis Lukas Peketvičius. Krepšininkas kiekvienose rungtynėse spinduliavo energija puolime ir gynyboje. Ar turės "Liejam" galimybių kabintis į pergalę šioje dvikovoje labai daug priklausys nuo to kaip į žaidimą įsijungs Giedirus Kvakšys, Simone Panin ir Donatas Kavaliukas. Giedrius yra gana stabilus žaidėjas iš kurio galime tikėtis pavojaus bet kuriose rungtynėse, o Donatas ir Simone kartais gali sužaisti nuostabiai, tačiau kartais gali pramesti beveik visus ar net visus savo metimus, nors išmesti tikrai daug. Daug didesnio indėlio, nežaidžiant Lukui, reikės iš Tado Samaičio ir Skalmanto Kančausko. Abu šie vyrukai viso sezono metu buvo svarbi komandos, dalis, tačiau, netenkant lyderio, jų vaidmuo itin išauga. Net ir esant Lukui "Liejam" nebūtų šios poros favoritai. Visgi, jų pusėje yra faktas, kad pusfinalio etapas yra vos iš vienerių rungtynių ir ši komanda neturi ko prarasti. 
Turėtume išvysti gynybinio pobūdžio rungtynes, kadangi "Bachtacor" yra geriausiai besiginanti žemesnio diviziono komanda, o "Liejam" šioje kategorijoje žengia trečia. Prognozės palankesnės "Bachtacor" pusėje, tačiau krepšinyje prognozės kartais turi savybę būti paneigtomis. 

Artūrą Daugulį (nr. 40) ir Julių Martušį (nr. 22) galima vadinti tos pačios mokyklos auklėtiniais

Aktyvi Veikla 47% - Antakiai 53%

Nors šį sezoną "Antakiai" abu kartus nusileido "Aktyvios Veiklos" klubui, jie nė karto nežaidė pilnos sudėties, o pernai lemiamose kovose dėl antrosios vietos pranoko savo varžovus. Būtent todėl ir šį kartą jie yra nežymūs šios dvikovos favoritai.
Ilgai "Antakių" klubas buvo sietas su Ignu Vilkeliu (ketvirtu naudingiausiu žemesnio diviziono žaidėju), kaip absoliučiu komandos lyderiu, tačiau dabar atsivertę statistikos puslapį, kaip naudingiausią komandos žaidėją galime matyti bėgimo trenerį Tomą Zalatorį (trečią naudingiausią žemiausio diviziono žaidėją). Abu šie žaidėjai komandoje stipriai išsiskiria statistiniais rodikliais, tačiau reguliaraus sezono metu nebuvo patys dažniausi svečiai rungytnėse. Atkrintamosiose viskas keičiasi. Visi svarbiausi krepšininkai iš paskutiniųjų stengiasi dalyvauti rungtynėse, o didžiausi atsarginiai žaidėjai tegauna porą minučių, o gal ir negauna nieko. Tokia taktika pasiteisino ketvirtfinalyje, kur buvo eliminuoti reguliaraus sezono nugalėtojai - "Meridianas". Be komandos lyderių sudėtyje yra ir būrys padėjėjų, kurie gali būti itin grėsmingi, jeigu tik pajaus bent menkiausią varžovų gynybos atsipalaidavimą. Būtent todėl varžovams bus itin sunku gintis, nes į lyderius koncentruotis per daug nebus galima. Bendrai, "Antakiai" mėgsta agresyviai pulti varžovų gynybą, tad galime tikėtis daug kietų bandymų brautis link krepšio.
Po praėjusio sezono apmaudžios nesėkmės "Aktyvi Veikla" klubo kapitonas Žilvaras Zinkevičius džiaugėsi reguliaraus sezono pergalėmis prieš juos nuskriaudusius "Antakius". Visgi dabar sugrįžta lemiamos kovos metas ir, deja, "Aktyvi Veikla" negali pasidžiaugti favoritų statusu. Šios komandos žaidimas labai stipriai priklauso nuo to, ar į rungtynes atvyksta vidurio puolėjas Mateuš Karpinski (antras naudingiausias žemiausio diviziono krepšininkas). Šis atletiškas žaidėjas labai sustiprina klubo galingumą po krepšiais tiek puolime, tiek, ypač, gynyboje. Mateušui puolime daugiausiai talkina puolėjas Mantas Meškevičius. Toliau pagal statistinę naudą galime išvysti tokius žaidėjus kaip Kęstutis Vanagas, Andrius Radzevičius ar Žilvaras Zinkevičius. Nors komanda neatrodo turinti labai daug ginklų puolime, tačiau jos pagrindinis ginklas yra gynyba. Komanda į pergales dažniausiai kelią skinasi atiduodami visas jėgas gynyboje. Tą patvirtina ir antra vieta tarp mažiausiai taškų praleidžiančių antrojo diviziono klubų.
Reguliaraus sezono metu "Aktyvi Veikla" savo varžovus lenkė beveik visose statistinėse kategorijose, tačiau ir rinkosi užtikrinčiau nei varžovai. Tikrasis abiejų komandų veidas pasirodys jau šį antradienį!

Bėgimo treneris Tomas Zalatoris kaip žaibas šį sezoną įsiveržė į "Antakiai" komandos lyderio poziciją
Žemesnio diviziono pusfinalių apžvalga

Komentarai

2010 - 2021 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009