14
14

Rungtynių teisėjai:

Martynas Gudas

Pirmadienio vakarą Vilniaus krepšinio Įmonių lygos su legionieriais divizione įvyko ilgai lauktos didžiojo finalo varžybos tarp Pabradės „Intersurgical“ ir „VRM“ komandos. Pabradės komanda pusfinalyje po labai atkaklios kovos įveikė „Patrulių Rinktinė“ komandą, tuo tarpu „VRM“ komanda gana netikėtai lengvai įveikė „Vilma“ komandą. Šių rungtynių nugalėtojas didžiajame įmonių lygos finale susitiks su „Iki raktų“ komanda, kuri savo divizione be legionierių finale įveikė „Girteka“ komandą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „VRM“ komanda, kuri po L.Jacevičiaus tritaškio pirmavo (3:0). Pabradės komandai niekaip nesisekė pelnyti taškų. Viso kėlinio metu pirmavo tritaškių pagalba „VRM“ kuri po dar vieno L.Jacevičiaus tritaškio pirmavo jau dviženkle persvara (20:10). Abi komandos kėlinio pabaigoje apsikeitė taikliais dvitaškiais metimais ir po pirmo kėlinio rezultatu 22:12 pirmavo „VRM“ komanda.

Antrą kėlinį taikliu dvitaškiu metimu pradėjo G.Povilauskas ir sumažino deficitą iki 8 taškų (14:22), tačiau į tai iš karto atsakė L.Jacevičius (24:14), bet P.Kamarausko prasiveržimas vėl atstatė vienženklį Pabradės deficitą Pabradei (16:24). G.Valiukonis dvitaškiu dar labiau buvo sumažinęs deficitą (18:24), Tačiau R.Matulio du taškai su pražanga atstatė 9 taškų persvarą (27:18). Tas pats R.Matulis pridėjo tritaškį ir „VRM“ persvara vėl perkopė dviženklę ribą (30:18). Abi komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais (32:20). G.Meškauskas pridėjo dvitaškį ir persvarai pasiekus jau 14 taškų ribą (34:20) Pabradės komanda paprašė jau antrosios minutės pertraukėlės pirmoje rungtynių pusėje. Po minutės pertraukėlės keturis taškus be atsako pelnė Pabradė ir sumažino skirtumą iki 10 taškų, tačiau čia pat O.Majero tritaškis padidino skirtumą vėl iki 13 taškų 38:25. Kėlinį taikliais metimais užbaigė Pabradė ir po dviejų kėlinių rezultatu 38:29 pirmavo Pabradės komanda.

Rezultatyviausiai pirmoje rungtynių pusėje „VRM“ komandoje rungtyniavo L.Jacevičius, pelnęs 12 taškų. R.Matulis pridėjo 8 taškus.

Pabradės komandoje P.Kamarauskas pridėjo 8 taškus, G.Povilauskas pridėjo 6 taškus ir jau 9 atkovotus kamuolius.

Antroje rungtynių pusėje sėkmingiau pradėjo Pabradė, kuri po E.Turicos tritaškio sumažino deficitą iki 6 taškų (32:38), į tai L.Jacevičius atsakė dvitaškiu (32:40), tačiau P.Kamarauskas smeigė dar vieną tritaškį (35:40). R.Matulis ir G.Povilauskas apsikeitė taikliais dvitaškiais (44:39) O. Majeras vėl nutolino savo komandą (47:39). Į tai E.Turica atsakė dvitaškiu metimu (42:47) ir sužaidus daugiau nei pusę trečio kėlinio privertė „VRM“ komandos trenerį paprašyti minutės pertraukėlės. Po jos R.Matulis pelnė 4 taškus (51:42).M.Šliumpa dvitaškiu sumažino skirtumą iki 7 taškų (48:55). Kėlinį netaikliu tolimu metimu užbaigė O.Majeras ir po 3 kėlinių rezultatu 55:48 pirmavo ir toliau „VRM“ komanda.

Ketvirtą kėlinį taikliu metimu pradėjo R.Matulis (57:48). Į tai tuo pačiu E.Turica atsakė (50:57). Abi komandos netaikliais metimais artino rungtynių pabaigą. Ledus pramušė tritaškį įmetęs R.Matulis (61:50). Abi komandos kelias minutės vėl nepelnė taškų. Skirtumas tarp komandų išliko 11 taškų, ir likus mažiau negu 5 minutėms baudos metimais P.Kamarauskas sumažino skirtumą (52:61). L.Jacevičius ir E.Turica apsikeitė dvitaškiais (63:54). E. Turica dar labiau priartino savo komandą (56:63), tačiau L.Jacevičiaus tritaškis atstatė vėl dviženklę persvarą (66:56). Dar du taškus pridėjo R.Matulis ir L.Jacevičius (70:56). P.Kamarausko ir G.Povilausko taškų dėka likus minutei skirtumas tapo vien-enklis (61:70). Tuo ir baigėsi rungtynės ir 2017/2018 metų Įmonių lygos diviziono su legionieriais čempionais tapo „VRM“ komanda ir trečiadienį didžiajame Įmonių lygos finale susitiks su „Iki raktų“ komanda. Naudingiausiu rungtynių žaidėju pripažintas Rolandas Matulis.