25

Rungtynių teisėjai:

Adas Papartis
Marius Naruševičius

Penktadienio vakarą įvyko Vilniaus krepšinio I-osios lygos pusfinalio rungtynes, kuriose susitiko “Vidaus reikalų ministerija - VRM” ir “KK Austa” kolektyvai.

Rungtynes taiklių tolimu metimu atidarė „VRM „lyderis Rolandas Matulis, o kitoje atakoje pridėjo dar ir dvitaškį, taip išvesdamas savo komandą į priekį 5:0. Tačiau netrukus savo komandos taškų kraitį atidaro ir varžovų lyderis Justas Šukelis. Po pirmųjų trijų rungtynių minučių, rezultatui esant 10:8 „VRM“ naudai, pastarieji surengia mini spurtą pataikydami du tolimus metimus ir susikrauna dvigubą pranašumą (16:8), kas priverčia „KK Austa“ prašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Antroje rungtynių dalyje žaidimo tempas kiek sulėtėja ir dėka taiklių Lauryno Jacevičiaus metimų „VRM“ po pirmųjų dešimties minučių išlaiko pirmoje kėlinio pusėje susikrautą devynių taškų pranašumą (29:20).

Antrojo kėlinio metu rungtynių tempą ir toliau diktuoja „Vidaus reikalų ministerijos“ krepšininkai – likus žaisti pusantros minutės, eilinis L. Jacevičiaus prasiveržimas sukuria komandai rekordinę septyniolikos taškų pervarą (49:32). Po to sekę šeši iš eilės „KK Austos“ taškai, sumažinę atsilikimą iki vienuolikos turėjo leisti jiems prieš ilgąją pertrauką kiek ilgiau atsikvėpti, tačiau paskutinės atakos metu Otas Majeras smeigia tritaškį ir sugrąžina savo komandai solidų keturiolikos taškų pranašumą 52:38.

Po ilgosios pertraukos „VRM“ žaidimo kreivė pradėjo smarkiai kristi žemyn – padarius keletą klaidų, kurias varžovai realizuodavo greitais taškais iš po krepšio, „Vidaus reikalų ministerija“ visiškai prarado žaidimo kontrolę ir leido per kėlinį varžovams sumažinti atsilikimą vos iki trijų taškų (68:65).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „VRM“ ir toliau neranda savojo žaidimo, kas leidžia varžovams, po taiklaus D. Dimbelio tritaškio išlyginti rezultatą (70:70), o po kelių atakų jį pirmą kartą šiose rungtynėse persverti savo naudai (70:73). Tačiau tuomet tarsi iš niekur nuo suolo pirmą kartą šiose rungtynėse pakyla Laurius Jablonskis, kuris ketvirto kėlinio metu pataiko visus penkis iš penkių savo mestus tritaškius ir tiesiog už ausų ištempia savo komandą į finalą – “KK Austa” turi pripažinti, kad fortūna šiandien šypsojosi jų varžovams ir pripažinti jų pranašumą rezultatu 93:81.

Komandos “VRM” trenerio Vinco Žydelio komentaras: Varžybos buvo labai sunkios ir labai sunku komentuoti varžybas po tokio varžybų finišo. Atvirai kalbant mūsų komanda viska atidavė šiandienos pusfinalyje, žinant, kad mums labai trūko Ramono ir Ernesto tiek gynyboje tiek puolime, bet noriu labai padėkoti komandai, nes pirmus du kėlinius bandėm daugiau mesti tritaškių, o veliau pakeitėme gynybą ir geriau gynėmės. Buvo žaidžiama su protu, geriau atakavome ir to pasekoje iškovojome nelengvą pergalę. Teisėjavimą vertinu labai nekaip, nes teisėjai darė labai daug klaidų. Šitas dalykas turėtų būti pataisytas finale.