Rungtynių teisėjai:

Vilius Urniežius
Vytis Penelis

Apie rungtynes

Antradienio vakarą VKL I lygoje susitiko „VRM“ ir „Če-Čėnija“ klubai. Iki šių rungtynių šeimininkai buvo iškovoję septynias pergales ir pralaimėję tris kartus, kai tuo tarpu jų varžovų sąskaitoje per vienuolika rungtynių buvo vos viena pergalė.

Rungtynių pradžioje komandos apsikeitė netaikliais metimais, tačiau tuomet svečiai surinko penkis taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes A. Drabavičius pataikė iš vidutinio nuotolio po M. Taparausko perdavimo ir rezultatas tapo 7:2. Sužaidus pusę kėlinio laiko M. Taparauskas pataikė vieną baudą iš dviejų, o rezultatas švieslentėje rodė 10:7. Šeimininkai nepaleido varžovų į priekį ir po L. Jacevičiaus prasiveržimo bei G. Meškausko tritaškio priartėjo iki dviejų taškų (12:14). Vis dėl to, likus trisdešimt sekundžių M. Viliušis pelnė du taškus ir vėl svečiai įgijo šiokį tokį pranašumą. Paskutinį žodį kėlinyje tarė L. Jacevičius pridėjęs prie savo taškų kraičio du taškus su pražanga ir sumažinęs „VRM“ atsilikimą iki vieno metimo.

Antrąjį ketvirtį puikiai pradėjo „Če-Čėnija“ krepšininkai, kurie surengė spurtą 6:0 ir įgijo didžiausią pranašumą iki tol (25:17). Sužaidus beveik penkias minutes L. Jacevičius smeigė tritaškį ir šeimininkų deficitas sumažėjo iki penkių taškų (22:27). Dar po poros atakų R. Matulis pataikė iš po krepšio ir persvara sumenko vos iki trijų taškų. Likus žaisti dvi minutes po ilgos pertraukos „VRM“ komandai pagaliau pavyko išsiveržti į priekį, kuomet du taškus pridėjo E. Abmorševas. Svečių ekipa nepaleido varžovų į priekį ir per likusį laiką vėl susigrąžino šiokią tokią persvarą. Per pirmąją rungtynių dalį „VRM“ komandoje L. Jacevičius buvo surinkęs 10 taškų, o svečius ant savo pečių nešė M. Taparauskas pelnęs 10 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Antroji rungtynių pusė geriau prasidėjo svečiams, kurie surinko penkis taškus be atsako. Šeimininkai turėjo kuo atsakyti, ir patys iškart pelnė keturis taškus. Žaidimas toliau vyko apylygiai. Praėjus penkioms minutėms trečiajame ketvirtyje svečiai buvo priekyje dviejų taškų skirtumu (45:43). Likus žaisti tris minutes E. Abmorševas sugebėjo išlyginti rezultatą, o kitoje atakoje R. Matulis dar pataikė ir tritaškį, o rezultatas tapo 52:49. Per likusį laiką šeimininkai išlaikė minimalų pranašumą.

Paskutinio ketvirčio pradžia buvo apylygė, o sužaidus dvi minutes vyravo visiškai lygybė (53:53). Tuomet penkis taškus iš eilės surinko R. Matulis, o šeimininkai galėjo lengviau atsikvėpti. Iš R. Matulio estafetę perėmė J. Jacevičius pataikęs du dvitaškius ir suteikęs savo komandai didžiausią pranašumą rungtynėse – 62:53. Likus žaisti tris minutes šeimininkai vis dar turėjo gana saugų pranašumą – 62:55. Svečiai bandė vytis savo priešininkus, tačiau metimai buvo netaiklūs, o po A. Daugulio tritaškio, kuomet rezultatas tapo 67:55, nugalėtojas abejonių nebekėlė.

Rungtynių komentarai:

„VRM“ komandos treneris Vincas Žydelis: „Žinote, visų pirma salė šalta, tai prireikė laiko įsižaisti. Mes pradėjome žaisti trečio kėlinio viduryje – pradėjome normaliai gintis, pradėjome kamuolį tausoti, kad jis būtų daugiau sukamas per žaidėjus. Paskutiniame ketvirtame kėlinyje Rolando Matulio keli taiklūs metimai, Laurio Jablonskio žaidimas gynyboje, ir atsirado rezultatas. Jeigu nesiginsime ir tik bėgiosime žiūrėdami vienas į kitą, o varžovui duosime mėtyti kaip šiandien davėme, tai bus labai sunkios rungtynės. Ačiū savo komandai už šiandieną.“