16

Rungtynių teisėjai:

Mindaugas Žilinskis
Irmantas Baltušis

Sekmadienio vakarą Vilniaus krepšinio I+II lygoje šiame sezone pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrę „KK Losrita“ krepšininkai savo namų aikštelėje priėmė septynias pergales iš dvylikos susitikimų iškovojusią „Lentvario LK” ekipą.

Kiek netikėtai, rungtynes geriau pradėjo svečių iš Lentvario ekipa, kuri sužaidus pirmas penkias susitikimo minutes buvo priekyje rezultatu 7:12. Likusią antrąją pirmojo ketvirčio dalį žaidimo tempą ir toliau diktavo svečiai ir jei ne rezultatyvūs šeimininkų lyderio Deimanto Pavlovskio prasiveržimai link varžovų krepšio, svečių ekipa galėjo pirmauti ir didesniu skirtumu – po dešimties minučių rezultatas švieslentėje 21:24 “Lentvario LK” naudai. Negana to, svečiai savo apsuku neketino mažinti ir antrojo kėlinio pradžioje – sužaidus tris minutes svečiai turėjo septynių taškų pranašumą (23:30). Likus žaisti keturias minutes antrajame ketvirtyje po taiklaus Edgaro Pundziaus tritaškio svečių ekipa įgyja rekordinę trylikos taškų (26:39) persvarą ir sunerimęs savo auklėtiniu žaidimu „KK Losrita“ treneris Genadijus Kuliominas prašo pirmosios minutės pertraukėlės šiose rungtynėse. Paskutinės „KK Losrita“ kėlinio atakos metu du taiklūs D. Pavlovskio baudų metimai buvo sumažinę skirtumą iki vienaženklio, tačiau paskutinę kėlinio sekundę mindamas tritaškio linija E. Pundzius įsūdo dvitaškį ir prieš ilgąją pertrauką sugrąžina savo komandai dešimties taškų pranašumą (39:49). Trečiojo kėlinio pradžioje abi komandos įsivėlė į gana klampų bėk-ir-mesk žaidimą, kuris nei vienai nei kitai komandai didesnės naudos neatnešė – sužaidus pusę kėlinio rezultatas švieslentėje 52:60. Likus žaisti dvi minutes „KK Losrita“ žaidėjas Lukas Buitkus pataiko du iš eilės tolimus metimus ir sušvelnina atsilikimą iki šešių (62:68), o kitoje atakoje Adas Prapovas prideda dar vieną tritaškį ir sėkmingiau sužaidę rungtynių galą „KK Losrita“ prieš lemiamą rungtynių kėlinį sumažini atsilikimą vos iki vieno taško (67:68).  Pirmos paskutiniojo ketvirčio atakos metu po taiklaus G. Giedraičio tolimo metimo šeimininkai susigrąžina vieno taško pranašumą (70:68) ir taip pradeda labai įnirtingą taškas į tašką vykusį kėlinį, kuriame netrūko nei emocijų, nei kietos, vyriškos kovos. Kaip bebūtų, šeimininkų ekipa visas savo problemas bandė spręsti pavieniais reidais, o tuo tarpu „Lentvario LK“ demonstravo komandiškesnį žaidimą bei apskritai didesnį norą nugalėti, ir dėl šios priežastis po itin sunkaus rungtynių galo sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 88:92 ir priversti “KK Losrita” patirti pirmąjį pralaimėjimą šio sezono VKL I+II lygos reguliariajame sezone.

„KK Losrita“ komandos treneris Genadijus Kuliominas: „Labai geras pralaimėjimas. Turėjo nuleisti kai kuriuos žaidėjus ant žemės, o gal net visus. Realiai esame patys kalti, kad nesusirenkame į varžybas, bet ir su šiandienine sudėtimi būtume galėję iškovoti pergalę, jei nebūtume taip pralaimėję lentą ir momentais žaidę visiškai po vieną. Kiekvienas norėjo ištraukti komandą pats vienas, nors mes visada akcentuojame, kad turime žaisti komandiškai. Manau, kad žaidėjai buvo tiesiog per daug užsikaifavę nuo to, kad taip lengvai visus nugalime šioje lygoje. Turėjau baimę, kad tokį pralaimėjimą užmigę ant laurų galime patirti atkrintamųjų metu, tad gerai, kad gavome šį šaltą dušą dabar. Ačiū varžovams.“

„Lentvario LK“ komandos žaidėjas Arvydas Urbanovičius: „Žaidėme prieš vienus iš lygos favoritų. Praėjusį pirmadienį žaisdami namie patyrėme pralaimėjimą prieš kitus favoritus, tad šiandien norėjome reabilituotis. Gaila, kad varžovai nesusirinko pilnos sudėties ir nepavyko pasimatuoti jėgų su pilnomis sudėtimis, nors ir pas mus trūko keleto žaidėjų. Nugalėtojų niekas neteisia ir labai smagu, kad šiai dienai mes buvome stipresni. Labai tikiuosi, kad ši pergalė pridės mums daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, nes pastaruoju metu buvome šiokioje tokioje duobėje. Tikiuosi, kad nuo dabar žaidimo kreivė kils tik į viršų. Ačiū varžovams už kovą.“

0 3 3 2 0 0 0 0 4 0 1 14 13
99 Mindaugas Pukelevičius 28:51 4/9