Rungtynių teisėjai:

Linas Skripka
Eimantas Vasiliauskas

Apie rungtynes

Sekmadienio popietę Vilniaus krepšinio IV lygos varžybose įvyko jau paskutiniosios, tačiau pačios svarbiausios rungtynės. Didžiajame finale susitinka „SK Skaidiškės“ ir „LIDL Lietuva“ komandos. „SK Skaidiškės“ po laibai permainingos ir atkaklios kovos pusfinalyje rezultatu 73:70 įveikė „Litcargus“ komandą, o „LIDL Lietuva“ rezultatu 65:53 įveikė „Logistai“ komanda. Priminsime, jog 3 vietą užėmė „Litcargus“ komanda, kurie po labai nervingos, techninėmis pražangos nusėtos bei rungtynių nutraukimu pažymėtose rungtynėse rezultatu 52:46 nugalėjo „Logistai“ komandą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „LIDL“ komanda, kuri po L.Rasalo tritaškio metimo pirmavo (7:4). Tačiau „Skaidiškės“ buvo nusiteikę niekuo nenusileisti varžovams, spurtavo 14:2 ir po M.Bukausko trijų baudos metimų išsiveržė jau 9 taškais į priekį (18:9). Abi komandos apsikeitė baudų metimais (20:11). Kėlinį užbaigė abi komandos netaikliais metimais ir po pirmo kėlinio reultatu 20:12 pirmavo „SK Skaidiškės“ komanda.

Antrą rungtynių kėlinį taikliu metimu su pražanga pradėjo A.Kilkovskij (23:12). Negana to, apsigynę dar du taškus pridėjo R.Lukoševičius (25:12). Tuo visos bėdos „LIDL“ komandai nesibaigė: Patys niekaip negalėdami užpulti ir klysdami, po D.Zapolsko tritaškio skirtumas pasiekė rekordinį 16 taškų deficitą (12:28) ir privertė „LIDL“ komandą paprašyti jau antrosios minutės pertraukėlės pirmoje pusėje. Po minutės pertraukėlės pirmuosius kėlinio taškus pelnė T.Kairys (14:28). Abi komandos apsikeitė netaikliais metimais, ir po E.Kundelio klaidos dar ir technine pražanga nubausta „LIDL Lietuva“ komanda. Po techninės pražangos niekas nepasikeitė: Abi komandos toliau metė pro šalį, aikštėj vyko tikra vyriška kova. Likus žaisti 3 minutes skirtumą dviem taškais su pražanga sumažino A.Besevičius (20:31). D.Jucius dviem taškais, o poto B.Rimavičius trimis taškais padidino persvarą iki rekordinės 16 taškų (37:21).  Kėlinį užbaigė tritaškiu metimu B.Rimavičius taikliu tritaškiu metimu ir abi komandos išėjo ilsėtis. Po dviejų kėlinių rezultatu 41:23 pirmavo „SK Skaidiškės“ komanda.

Antrają rungtynių pusę abi komandos pradėjo netaikliais metimais ir klaidomis. Pirmasis taškus pelnė R.Lukoševičius baudos metimu (42:23). Du taškus su pražanga pridėjo D.Zapolskas ir skirtumas tapo 22 taškai (45:23). T.Kitkowski pridėjo dar du taškus (47:23). Pirmuosius kėlinio taškus „LIDL“ komandai pelnė N.Jurgelis (47:25) tačiau iš karto į tai tritaškiu atsakė D.Jucius (50:25). Likus žaisti 5 minutes G.Kuklys tritaškiu metimu, o T.Kitkowski dviem taškais padidino savo komandos persvarą iki 30 taškų (55:25). Likus žaisti 2 minutes 29 sekundes J.Caplin baidų metimais padidino skirtumą iki nepadoraus, 32 taškų (60:28). N.Jurgelis likus minutei iki kėlinio pabaigos sumažino skirtumą iki 30 taškų (30:60) Kėlinį dviem netaikliais tritaškiais užbaigė M.Bukauskas ir po trijų kėlinių 30 taškų persvarą (61:31) pirmavo „SK Skaidiškės“ komanda ir ketvirtas kėlinys išliko tik formalumas.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo jau emocijom nurimus. „LIDL“ komanda ir toliau mėtė pro šalį. J.Caplin dvitaškiu metimu padidino persvarą iki 32 taškų. N.Jurgelis pirmasis pelnė taškus savo komandai (33:63). Sužaidus tris minutes D.Zapolskas tritaškiu padidino skirtumą vėl iki dvigubo 33:66.  N.Jurgelis ir E.Kundelis dar pelnė po du taškus ir skirtumą sumažino iki 29 taškų (37:66). Negana dar nepadoraus skirtumo, Technine pražanga nubausta „LIDL“ komanda už ginčus su teisėjais. Prasidėjus ginčams dar viena technine pražanga nubaustas B.Rimavičius. Likus 4 minutėms skirtumas nemažėjo: Po. A.Kilkovskij dvitaškio su pražanga skirtumas padidėjo iki 34 taškų (34:71). B.Rimavičius dar dadėjo tritaškį (74:38). „LIDL Lietuva“ keliais taikliais metimais sumažino skirtumą ir rezultatu 74:49 pergalę iškovojo ir 2017/2018 metų Vilniaus krepšinio IV lygos čempionais tapo „SK Skaidiškės“ komanda! Naudingiausiu finalo rungtynių žaidėju pripažintas Darius Jucius iš „SK Skaidiškės“ komandos.