Įmonių Lyga (be leg.) - FINALŲ METAS

2018-04-30

VKL Įmonių Lyga visiškai priartėjo prie savo finišo tiesiosios. Šiandien ir rytoj lygoje grupėje be legionierių komandos kausis dėl apdovanojimų komplektų. Pirmieji į savo akistatą pirmadienį stos "Western Union" bei "Lietuvos Geležinkelių" klubai, kurie kausis dėl bronzos, o antradienį paaiškės ir stipriausia šio diviziono ekipa rungtynėse dėl pirmosios vietos. Jose kausis "Girteka Logistics" bei "Iki Raktų". Kviečiame paspėlioti, ko galime laukti šių dvikovų metu, o su žiūrovais susitiksime MRU (M. Romerio Univeristeto) didžiojoje sporto salėje - Ateities g.20, Vilnius.

dėl 3 vietos: Western Union (80 %) - Lietuvos Geležinkeliai (20%)

Du kartus užtikrintai šį sezoną tarpusavio dvikovas laimėję "Western Union" vyrukai turės gana ryškų psichologinį pranašumą ir dvikovoje dėl 3 vietos. Realūs pretendentai žaisti finale nesugebėjo žengti lemiamo žingsnio ir pusfinalyje pripažino "Iki Raktų" pranašumą. Komandoje yra daug solidžiai rungtyniaujančių krepšininkų, tačiau tikru lyderiu būtų galima išskirti Kęstutį Juškevičių, kuris ne tik savo žaidimu yra labai naudingas komandai, tačiau ir vienintelis nepraleido nei vienerių rungtynių per net 21-ą žaistą susitikimą. Tai yra vienintelis komandos galingas ramstis po krepšiais, kadangi kitas techniškai labai stiprus aukštaūgis Arvydas Serapinas daugiau mėgsta žaisti atsitraukęs toliau nuo krepšio. Pagrindinė klubo jėga yra sukoncentruota gynėjų ir lengvųjų krašto puolėjų grandis. Justas Urmanavičius, Darius Rindinas, Tautvydas Misevičius, Gražvydas Girniukaitis bei Linas Janėnas galėtų sudaryti po labai stiprų žemųjų krepšininkų junginį, juos įšskaidžius, net dviems ekipoms. Ypač svarbūs bus Justas Urmanavičius ir Gražvydas Girniukaitis, kurie ne tik yra reikšmingi žaidėjai puolime, tačiau gynyboje tikrai turėtų visiškai iš žaidimo eliminuoti Algimanto Akulavičiaus ir Valerij Stefanovič tandemą, kuris bus smogiamoji geležinkeliečių jėga. Nelengva bus ir šį sezoną sužibėjusiam Žilvinui Mikelioniui, kurį dengs gausus būrys energingų ir jaunų "Western Union" žaidėjų. Įdomu, kaip pasirodys šio sezono atradimas - Vytautas Narūnas. Tvirtai sudėtas aukštaūgis buvo vienas daugiausiai šį sezoną po krepšiais dominuojančių aukštaūgių Įmonių lygos divizione be legionierių. Svarbių krepšininku gali tapti ir Mindaugas Miliauskas, kuris ilgą laiką buvo tarp klubo lyderių, tačiau rungtyniauja labai blankų sezoną. Treneriui Gaudentui Puškoriui teko sudėtinga užduotis. Strategas turės kažkaip pabandyti palaužti gerokai didesnius išteklius turintį varžovų klubą, kurių pusėje bus ir didelis psichologinis pranašumas. Šios rungtynės bus svarbios ir tuo, jog tai bus septintasis šių dviejų ekipų tarpusavio susitikimas ir kol kas abu klubai yra iškovoję vienodai pergalių - po 3. "Lietuvos Geležinkelai" per ilgą savo gyvavimo istoriją iškovojo ne vieną netikėtą pergalę, tad visiškai jų nurašyti negalima. Belieka sulaukti kietos gynybinės dvikovos dėl bronzinės spalvos medalių ir patiems pamatyti, kaip viskas pasibaigs.


Vienas labiausiai patyrusių "Western Union" krepšininkų J. Urmanavičius

 

FINALAS: "Girteka Logistics" (58 %) - "Iki Raktų" (42 %)

Jau prieš sezoną "Girteka Logistics" buvo įvardijami kaip Įmonių lygos diviziono be legionierių favoritai, o "Iki raktų", aišku, buvo vertinamas kaip stiprus klubas, tačiau toli gražu ne toks pajėgus, kaip jų finalo varžovai. Kad ir kaip būtų keista, "Iki raktų" pirmajame etape sugebėjo palaužti galingąjį "VRM" kolektyvą ir tapo reguliaraus čempionato pirmojo etapo nugalėtojais. Tiesa, pirmajame etape "Girteka" įveikė "Iki raktų" kolektyvą. Antrajame etape "Girteka" dar kartą palaužė savo galingą priešininką ir taip perėmė lyderių etiketę bei laimėjo visą diviziono be legionierių reguliarųjį sezoną. "Girteka Logistics" turi trys išreikštus lyderius: Deimantą Pavlovskį, Edgarą Matusevičių ir Valdemar Lodziato. Šiai trijulei sėkmingiausiai kol kas talkina Vitalijus Širokinas, Gytis Badaška ir Gediminas Latvis. Jeigu visi šeši žaidėjai susirinks į finalinę dvikovą, medalių likimas, greičiausiai, bus aiškus. "Iki raktų" tokių ryškių lyderių neturi. Varomasis trejetukas viso sezono metu buvo Aivaras ir Tadas Mincės bei Andrius Mikšta. "X-fakturiumi" gali tapti Paulius Kamarauskas, kuris rungtyniauja tikrai labai naudingai, tačiau reguliariame sezone vos sugebėjo pasirodyti minimalų kiekį kartų, kad galėtų žaisti atkrintamosiose rungtynėse. Svarbų vaidmenį sustatant visus žaidėjus turės ir Povilas Dobradziejus, kuris dar ne taip seniai gana solidžiai rungtyniavo VKL 1-oje lygoje. "Iki raktų" yra geriausiai besiginanti visos lygos komanda. Neabejotinai trenerių štabas bandys sukurti specialių strategijų, kaip pristabdyti Deimantą Pavlovskį, kuris neabejotinai imsis daugiausiai iniciatyvos ir bus realiausias pretendentas laimėti naudingiausio finalinio ketverto žaidėjo titulą. Vienintelė problema, kad net ir sustabdžius Deimantą, iniciatyvos gali imtis ir labai naudingai sužaisti Edgaras Matusevičius ar bet kuris kitas prieš tai įvardintas "Girteka" kolektyvo narys. Abu klubai yra rezultatyviausios diviziono be legionierių ekipos, todėl gražaus puolamojo krepšinio bent jau retkarčiais irgi turėtumėme pamatyti. Bet kokiu atveju finalo favoritais tiek meistriškumu, tiek psichologiniais aspektais turėtų būti "Girteka Logistics", tačiau nedėtų nurašyti ir "Iki raktų" kolektyvo, kuris yra pakankamai patyręs ir gali pateikti dar vieną staigmeną.


Povilas Dobradziejus kartu su "Iki Raktų" klubu tikisi laimėti diviziono be legionierių varžybas

Įmonių Lyga (be leg.) - FINALŲ METAS

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009