18
20

Rungtynių teisėjai:

Donatas Dutkus

Penktadienio vakarą Vilniaus krepšinio I-osios lygos pusfinalio rungtynėse susitiko reguliariojo sezono nugalėtojai „KK Riešė / La Birra pub“ ir praėjusių dviejų pirmenybių čempionai „Electrolux“ krepšininkai.

Rungtynes daug sėkmingiau pradeda „Electrolux ekipa, kuri išnaudodama varžovų gynybos baudos aikštelėje spragas išsiveržia į priekį 8-0 ir priverčia varžovų ekipos trenerį E. Stankų prašyti pirmosios minutės pertraukėlės, tačiau po jo košmariškas „KK Riešės“ startas tęsiasi ir pirmuosius taškus  D. Palšiui pavyksta pelnyti jau sužaidus kiek daugiau nei šešias minutes ir rezultatui švieslentėje rodant   15:2. Tačiau atrišę krepšį “KK Riešė” tarsi prabunda iš sąstingio po itin nesėkmingos kėlinio pradžios ir spurtuoja 2:11, kas leidžia jiems nuo varžovų prieš antrąjį kėlinį atsilikti vos keturiais taškais (13:17).

Antrojo kėlinio pradžioje „KK Riešė“ tęsia savo spurta ir vedami Deimanto Pavlovskio, po jo tritaškio, pirmą kartą šiose rungtynėse persveria rezultatą savo komandos naudai (24:21). Išsiveržę į priekį  reguliaraus sezono nugalėtojai po taiklių Arno Arlausko tritaškių sugeba susikrauti šešių taškų pranašumą (36:30), tačiau tuomet į žaidimą grįžta „Electrolux“ ir po keleto sėkmingų Lauryno Kirlio epizodų puolime užbaigia kėlinį spurtu 0-9, kas leidžia praėjusių metų čempionams į ilgąją pertrauką išeiti turint trijų taškų pranašumą (36:39).

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Electrolux“ toliau demonstruoja solidų žaidimą – sužaidus pusę kėlinio jie buvo priekyje jau keturiolikos taškų skirtumu (41:55). Trečiajam ketvirčiui artėjant prie pabaigos “KK Riešė” vėl surengia mini spurtą ir bando nesudėti ginklų – po taiklaus Karolio Ražuko metimo iš vidutinės distancijos komandos skiria vienaženklis pranašumas (50:59), tačiau paskutinėmis kėlinio sekundėmis Žygimantas Kosarevas drasko varžovų gynybą taiklių prasiveržimų link krepšio ir atstato savo komandai vienuolikos taškų pranašumą – po trijų kėlinių rezultatas švieslentėje 50:61 “Electrolux” naudai.

Ketvirto kėlinio pradžioje “KK Riešei” vėl pavyksta sumažinti atsilikimą iki aštuonių taškų, tačiau tai buvo viskas, ką daugiausiai reguliariojo sezono metu visus varžovus savo kelyje traiškiusi komanda galėjo padaryti šiose rungtynėse – įpusėjus kėliniui „Electrolux“ susigrąžina šešiolikos taškų persvarą (57:73), o po keleto akimirkų jau ir triuškina varžovus dvidešimties taškų skirtumu (61:81). Galutinis rungtynių rezultatas švieslentėje 71:88, kas reiškia, jog rytojaus rungtynėse “Electrolux” krepšininkai bandys apginti čempionų titulą jau antrąjį kartą iš eilės. Jų varžovas trečiojo aukso link – “VRM” krepšininkai.

Komandos “Electrolux” trenerio Edvino Ernaičio komentaras: Tikėjom, kad kažkiek esam stipresni ir pradžioje 5 minutes tai įrodinėjom ir susikrovėm nemažą pranašumą ir tai turbūt pakišo koją ir atsipalaidavom, o priešininkai ne ta komanda kuri leidžia atsipalaiduoti ir prisivijo, pralenkė, ir iki trečio kėlinio galo žaidėm taškas į tašką. O ketvirtam kėlinyje gal fiziškai geriau atrodėm, laimėjom vienas prieš vieną dvikovas ir tas manau lėmė mūsų pergalę.

Karolis Kvedaravičius 5:43 0/0 0/0 0/0 0 1 1 0 1 0 0 1 0 0 -6 0 -1
0 Mindaugas Šeduikis 25:49 2/3