TOP SPORT Vilniaus krepšinio 2-os lygos 1/4 finalo apžvalga/prognozės

2018-04-17

Paskutinis žingsnis finalinio ketverto link yra ketvirtfinalis. Keturios ekipos sugebės sėkmingai įveikti šią kliūtį ir patektį tarp keturių geriausių 2-os lygos klubų, o dar keturioms komandos čempionatas pasibaigs. Pažvelkime ir visas keturias šio ketvirtfinalio poras.

VAIKINAI    42%
TELŠIAI    58%

Dvi bene kovingiausios visos lygos komandos jau spėjo savo kovingumu atlikti nemažus žygdarbius. Tiesa, viena iš jų žengs į finalinio ketverto turnyrą, kitai čempionatas pasibaigs ketvirtfinalyje. "Vaikinai" gana užtikrintai eliminavo "Penktuko" ir "Didėjos" ekipas. "Telšių" klubo žygis atrodo kiek įspūdingiau. Pirmajame etape neypatingai sunkiai palaužtas "Transcom" kolektyvas, o aštuntfinalyje pasiekta didžiausia 2-os lygos šio sezono sensacija ir eliminuoti turnyro favoritai - "Rumida LKK". Praėjusio sezono metu 2-oje lygoje "Vaikinai" iškrito jau šešioliktfinalyje, tačiau 3-ioje lygoje sugebėjo iškovoti bronzinės spalvos apdovanojimus. Tuo tarpu "Telšiai" irgi sugebėjo eliminuoti vienus iš turnyro favoritų "PLASTA", tačiau prieš pat finalinio ketverto etapą nusileido "Kažkur Matytiems", kurie tada iškovojo 3 vietą.
Aikštelėje pamatysime labai įdomią dviejų patyrusių trenerių dvikovą. Simas Pociūnas vadovaus "Telšių" klubui, o Ignas Pagalys valdys "Vaikinų" žaidimą. Greičiausiai, Ignas stengsis priversti varžovus įsivelti į greitą krepšinį, o Simas turėtų didžiąją dalį savo strategijų orientuoti į savo galingos priekinės linijos išnaudojimą. Kertine gali tapti ir dviejų komandos draugų "VSC" ekipos atstovų, Tado Gaižausko ("Telšiai") ir Erlando Balukonio ("Vaikinai") mikrodvikova. Abu įžaidėjai yra labai aukšto individualaus meistriškumo ir treneriai į juos tikrai dės daug vilčių. Jeigu abu kovingieji klubai atiduos visas jėgas, pamatysime labai gražaus krepšinio dvikovą, į kurią atvykę žiūrovai tikrai nenusimintų.

MAD LAMB    56%
KUPIŠKIS / INFO-TEC    44%


Nesunkiai įveikusios 1/16 finalo etapą abi šios ekipos susidūrė su didele įtampa aštuntfinalyje. Fortūna buvo tiek "Mad Lamb", tiek "Kupiškis / Info Tec" pusėje ir abu šie klubai po 80 minučių atkaklios kovos prasibrovė tolyn. "Mad Lamb", nors ir buvo ryškūs favoritai, tik per plauką įveikė "OPK Elpina" barjerą, o kupiškėnai dviejų lygių varžovų kovoje palaužė Mindaugo Markevičiaus vedamą "Aktyvi Veikla" kolektyvą. Kupiškėnai kiek daugiau trykšta energingumu, o "Mad Lamb" pranašumas - per ilgus metus sukaupta žaidėjų patirtis. "Mad Lamb" šiai dvikovai ruošiasi ir strategiškai. Treneris Ervinas Stankus net buvo atsiuntęs du komandos skautus išsianalizuoti atsakomųjų "Kupiškis - Info Tec" ekipos aštuntfinalio rungtynių. Ypatingai įdomi dvikova nusimato tarp abiejų ekipų lyderių: Deivido Grigėno ("Kupiškis") ir Žilvino Rubliausko (Mad Lamb). Deividas šiuo metu savo žaidimu šiek tiek primena Žilviną jaunystėje, o Žilvinas su kiekvienais metais privalo vis daugiau remtis patirtimi grįstu protingu krepšiniu. Du susitikimus nuo suolelio be sportinės aprangos stebėjo Donatas Stonikas. Greičiausiai šiam žaidėjui traumos neleido rungtyniauti, o jo pagalbos tikrai pritrūks Donaldui Kručui, Andriui Viliui ir Ernestui Umbrai besivaržant po krepšiais su galingais "Mad Lamb" vyrukais - Dariumi Bušmic, Manvydu Statausku ir Karoliu Stanioku. Gynėjų grandyje pas kupiškėnus daugiausiai lems Domanto Pikūno ir Mindaugo Gružio tandemo žaidimas, o "Mad Lamb" gretose lemiamą įtaką gali padaryti Rokas Rolis, kuris ir atvedė komandą į ketvirtfinalį bei kol kas iš toli atakuoja gana dažnai bei pataiko beveik kas antrą savo išmestą metimą.

VPP-IMPERIALSTONE.EU     49%
JUNGENT     51%


Dvi gana sensacingai iki ketvirtfinalio nužygiavusios ekipos susikaus dėl vieno kelialapio į finalinį ketvertą. Greičiausiai, nedaug kas tikėjosi, jog "VPP - Imperialstone.eu" aštuntfinalyje po pirmo namie pralaimėto susitikimo sugebės su kaupu atsigriebti išvykoje prieš labai galingą "Austa / Vaitesa" klubą. Tuo tarpu "Jungent" negalėjo vadintis favoritais nei prieš "Kritulius", nei prieš "Electrolux II", tačiau sugebėjo palaužti abu varžovus. Vos 11 vietą "B" pogrupyje užėmusius "Jungent" krepšininkus labai sėkmingai į priekį veda puolėjo Kęstučio Bagdanavičiaus, gynėjo Šarūno Belevičiaus ir snaiperio Pauliaus Jasukaičio trijulė. Trys žaidėjai puikiai vienas kitą papildo ir sukuria labai galingą puolimo mechanizmą. Esant šiems krepšininkams aikštelėje "Jungent" yra pavojingi tiek po krepšiais, tiek aštriais prasiveržimais, tiek tolimais metimais. Dešimtą vietą "A" grupėje užėmusios "VPP - Imperialstone.eu" ekipos absoliutus puolimo lyderis yra Edmund Rodzevič, o jam sėkmingai talkina Kęstučio Balčiausko, Martyno Striūko ir Donato Ratkevičiaus trijulė. "VPP - Imperialstone.lt" yra viena geriausiai krepšį atakuojančių lygos komandų ir turėtų būti kiek pajėgesnis klubas puolime, tačiau "Jungent" pranašumas turėtų išryškėti gynyboje ir kovoje po krepšiais, todėl nusimato labai įdomi dvikova. "Imperialstone.eu" sugebėjo pristabdyti vieną labai galingą aukštaūgį, Kristupą Surgėlą, ir tai padėjo eliminuoti vienus iš visos lygos favoritų. Tuo tarpu "Jungent" jau du kartus įrodė, jog "autsaiderių" etiketė jiems tikrai netinka ir šį kartą nusipelnė trapaus favoritų vaidmens, tačiau ar tai nepakiš jiems kojos?

TAURUS    60%
SENIEJI TRAKAI 40%


Trečia pagal daugiausiai metamus taškus ir pirma pagal mažiausiai praleidžiamų taškų "Taurus" ekipa kol kas šluoja visus priešininkus sau iš kelio. Vos keturis pralaimėjimus patyrusi ekipa tapo "B" pogrupio nugalėtojais. "Senieji Trakai" patyrė vos vienu pralaimėjimu daugiau, tačiau savo pogrupyje liko tik ketvirti. Įdomiai susiklostė, jog abu šie klubai šešioliktfinalio barjerą įveikė techninėmis pergalėmis, tiesa, nesunkiai "Taurus" sekėsi įveikti ir aštuntfinalį, o "Senieji Trakai" praėjusiame etape išgyveno tikrą dramą. Ryškiai išsiskiriantis "Taurus" lyderis yra Justas Aršauskas, kuris tvirtai kontroliuoja visą komandos žaidimą. Jam puikiai talkina Julius Pinkevičius, Mantas Bielinskas, Ignas Kurklietis, Tomas Pribušauskas ir puikų sezoną rungtyniaujantis Vidmantas Skapas. Kiek žemiau savo galimybių ribos kol kas rungtyniauja, tačiau bet kada netikėtai iššauti gali Mantas Beniušis ir Artur Biriulin. "Senųjų Trakų" smogiamoji trijulė yra Edgaras Pundzius, Rokas Rudžinskas ir Vitalij Podgaiskij. Pavojingai bet kada gali sužaisti Augustas Rudelis, Edgaras Fedorovičius, Pijus Kiaušas, Aivaras Paukštė ar Kęstutis Rimas. "Taurus" sudėtis ir demonstruojamas krepšinis atrodo gerokai grėsmingiau, tačiau už "Senųjų Trakų" komandos vairo stovintis strategas Marius Pavlovskis žino ne vieną būdą, kaip palaužti individualiai stipresnę komandą. Ar tai pavyks padaryti šį kartą? Pamatysime netrukus.

TOP SPORT Vilniaus krepšinio 2-os lygos 1/4 finalo apžvalga/prognozės

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009