VKL 1-os lygos sunkiųjų krašto puolėjų TOP - 5

2018-03-08
Penkias dienas iš eilės apžvelgsime TOP 5 VKL 1-os lygos visų penkių pozicijų krepšininkus. Šiandien ketvirtadienis, tad tęskime apžvalgų ciklą 4 pozicijos žaidėjais - sunkiaisiais krašto puolėjais. Primename, jog į penketuką nebuvo svarstyti krepšininkai, kurie nėra šį sezoną sužaidę 5 rungtynių.
 

1. Edvinas Lebeckas

Įspūdingą sezoną turintis ketvirtas naudingiausias visos VKL 1-os lygos krepšininkas šį sezoną per 10 žaistų rungtynių vos du kartus surinko mažiau nei 20 naudingumo balų (13 ir 15). Abu šiuos kartus Vilniaus kolegijos krepšinio komanda patyrė pralaimėjimus. Pastarasis faktas parodo, kaip svarbu priešininkams sulaikyti šį universalųjį puolėją, kad galėtų iškovoti pergalę. Gerai žaisti Edvinui leidžia ir ilgus metus trenerio Stanislovo Radziulio propaguojamas greitas šiuolaikiškas krepšinis. Jeigu žaidėjas neįkris į sportinės formos duobę, jis gali tapti didžiule Vilniaus kolegijos krepšinio komandos svarbiausių šio sezono pergalių dalimi. 

Edvinas Lebeckas šio sezono metu demonstruoja geriausią šiai dienai savo karjeros krepšinį
 

2. Kristupas Surgėlas

Europos mėgėjų krepšinio lygos finalo naudingiausias krepšininkas yra naudingiausias "Austa" ekipos žaidėjas. Nors Kristupo ūgis yra vos 195 cm tačiau po krepšiais su juo varžytis lengva nebūna net ir dviejų metrų ar aukštesniems žaidėjams. O ir apsiginti lengva prieš šį vyruką niekam nėra. Kristupas iš toli atakuoja gana nedažnai, tačiau taikliai (kaip Jonas Valančiūnas). Pridėkime neblogą aikštelės matymą ir galime drąsiai teigti, jog šio krepšininko savo komandoje norėtų bet kuri komanda. Jau ir krepšinio mokykloje Kristupas išsiskyrė kaip tikras lyderis. Šias savybes jis išsaugojo iki dabar ir gali užtikrintai vesti savo komandą į pergales net ir aukščiausiame mėgėjiškame lygmenyje.

Kristupas Surgėlas šį sezoną jau spėjo iškovoti net du apdovanojimus tarptautinėje EABL lygoje
 

3. Linas Beliūnas

Protingai fizinę jėgą išnaudoti galintis Linas Beliūnas buvo puikus ir strategiškai apgalvotas Ervino Stankaus pasirinkimas. Šis krepšininkas labai gerai aikštelėje dera su Gediminu Povilausku, o varžovams tokį tandemą įveikti yra be galo sunku. Šio krepšininko statistika yra gana aukšta, tačiau vidurkį šiek tiek gadina vienerios rungtynės, kuriose Linas težaidė 6 minutes ir nieko nepadarė. Visumoje treneris Linu labai pasitiki ir leidžia žaisti dažnai apie 30 minučių. Linas yra puikus sunkusis krašto puolėjas, tačiau jam dar derėtų padirbėti su baudų metimais, kuriuos tiek anksčiau Linas mesdavo ne itin taikliai, tiek dabar dar vis šio rodiklio nesusitvarkė.

Linas Beliūnas laisvu laiku taip pat gina Daugų miestelio krepšinio komandos garbę

4. Žygimantas Kulda

Daug kam su lengvojo krašto pozicija asociacijas keliantis Žygimantas Kulda Genadijaus Kuliomino rotacijoje įprastai rungtyniauja kaip mobilus sunkusis krašto puolėjas. Ypatingai šioje pozicijoje Žygimantas blizga tritaškių taiklumu. Dažnai varžovai nespėja apsiginti nuo taiklių tolimų šio krepšininko šūvių. Ilgiau žaisdamas Žygimantas įprastai anksčiau ar vėliau įsivažiuoja ir pateisina trenerio dedamas viltis. Didžiausias šio žaidėjo privalumas, jog, kai yra daugiau aukštų krepšininkų, Žygimantas gali sėkmingai pasislinkti žemiau ir rungtyniauti lengvojo krašto puolėjo ar net atakuojančio gynėjo pozicijose.

Žygimantas Kulda yra iškovojęs ne vieną titulą ir 3x3 krepšinio varžybose

5. Ernestas Abmorševas

Nors Vidaus reikalų ministerijos krepšinio komandoje yra labai daug gerų krepšininkų ir vyrauja labai didelė konkurencija, Ernestas Abmorševas nepalūžta ir sėkmingai gelbsti savo ekipai varžytis dėl svarbių pergalių. Ernestas turi puikų naudingumo vidurkį prie kurio nemažai prisideda nuostabūs "VRM" ekipos įžaidėjai. Tiesa, šis vidurkis galėtų būti ir dar geresnis, nes Ernestas 1-oje lygoje tritaškius meta vos 16% taiklumu, kai Įmonių lygoje Ernesto taiklumas iš už trijų taškų linijos siekia net 44%. Netrukus prasidės atkrintamosios varžybos ir ten Ernestas ir toliau turėtų išlikti viena svarbiausių "VRM" pergalių priežasčių.

Ernestas Abmorševas jau ne pirmą sezoną yra labai svarbus žaidėjas Vidaus reikalų ministerijos krepšinio komandai
 
VKL 1-os lygos sunkiųjų krašto puolėjų TOP - 5

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192