2 Lyga - savaitės apžvalga

2018-02-27

VKL II-ojoje Lygoje Almarūno Prekybos Taurėje pasibaigė reguliarusis čempionatas. Kaip ir buvo žadėta, net 31 ekipa pateko į PLAY-OFF varžybas ir toliau dabar atkrintamųjų rungtynių principu nuspręs, kurioms keturioms geriausioms komandoms lemta dayvauti FINAL-4 varžybose bei kautis dėl lygos apdovanojimų. Tuo tarpu mes, kaip ir kiekvieną antradienį, pagrindinį dėmesį skiriam VKL II Lygos pirmenybėms, o šį kartą pabandysime nuspėti, kaip gali susiklostyti vienos ar kitos poros serijos baigtis. Primename, jog PLAY-OFF etape žaidžiami du susitikimai sumuojant dviejų rungtynių taškų skirtumą. Tolyn žengia ta komanda, kuri pasibaigus abiems mačams turi teigiamą taškų skirtumą.

 

SENIEJI TRAKAI - Space Jam  
Labai gaila, jog PLAY-OFF etapą privalome pradėti nuo liūdnų žinių. Šį kartą jos iš "Space Jam" stovyklos. Komanda neblogai rungtyniavo reguliariame čempionate, tačiau atėjus lemiamoms kovoms visiškai subyrėjo ir dėl vienokių ar kitokių priežasčių nesugebėjo susirinkti rungtynėms Trakuose. Pagal čempionato taisykles komandai PLAY-OFF etape yra įrašomas techninis pralaimėjimas 0:20 o teisė žaisti atsakomąsias rungtynes nėra skiriama. Tokiu būdu "Senųjų Trakų" komanda automatiškai tampa antra 1/8 Finalo etapo dalyve kartu su ten jau laukiančia reguliariojo čempionato nugalėtoja iš Lentvario, kur lauks savo varžovo iš poros "2 GEN / Kaefer" - "BC Nol Semkers".
 
BC Fenix  ( 1% ) - Taurus ( 99% )  
"BC Fenix" komanda išlieka vienintele pirmenybių ekipa, kuri taip ir nesugebėjo iškovoti nė vienos pergalės. Netrumpas reguliarusis sezonas jau prabėgo ir dabar atėjo metas lemiamoms kovoms. Tačiau ar PLAY-OFF etapas bus būtent tas laikotarpis, kai sulauksim tikrojo "BC Fenix" atgimimo iš pelenų ? Greičiausiai, jog ne. Visų pirma, ekipa visiškai palaužta psichologiškai. Ji senai pamiršo pergalės skonį, o nesėkmingi burtai neleido prisiminti, kas yra laimėtos rungtynės ir VKL Taurės varžybose. Viena po kitos sekusios nesėkmės komandoje pasėjo tokias nuotaikas, jog ekipos nariai pradeda abejoti, ar šis sezonas nebus paskutinis komandos istorijoje. Norisi palinkėti, kad taip tikrai nenutiktų. Taip, galbūt ir buvo prašauta su pajėgumo divizionu, kuomet komanda startavo VKL II Lygoje, tačiau krepšininkai vis dar jaučia, jog jie gali kovoti su stipriais varžovais. Kelias rungtynes sezone pasisekė sužaisti neblogai ir iki pergalės trūko nedaug: prieš "DUV Reklamą" pralaimėta vienženkliu skirutmu, o Pasvalio "Pasvalys / Admonitus" sveiką kailį išnešė tik paskutinėmis sekundėmis. Kaip bebūtų, prieš dabartinį savo poros varžovą "BC Fenix" atrodė tiesiog beviltiškai ir pralaimėjo net 52 : 84. Labai realu, jog panašių rezultatų mes sulauksime ir šešioliktfinalyje. Aikštelės šeimininkai neabejotinai stengsis kiek galima labiau išlaikyti intrigą pirmame mače, tačiau "Taurus" ne tam laimėjo "B" pogrupio varžybas, kad sau prisidarytų problemų bent jau viename iš dviejų 1/16 Finalo etapo mačų. Vienintelė realesnė "feniksų" atsvara pagal meistriškumą savo varžovams - Žilvinas Šlepikas, tačiau ir jam tai ne pats sėkmingiausias sezonas karjeroje. "Taurus" galėtų tikėtis pergalės žaisdami net ir antruoju penketuku, todėl tai bus greičiausiai dvi neblogos rungtynių pavidalo treniruotės prieš kitą PLAY-OFF etapą. Sunku įsivaizduoti, kas galėtų nulemti kitokį rezultatą, nei dvi ramios "Taurus" pergalės.

 

Žilvinas Šlepikas ("BC Fenix", su kamuoliu) bandys su komanda sukurti stebuklą

 
Transcom  ( 34% ) - Telšiai ( 66% )  
Šioje poroje susikaus kovingasis Švenčionėlių jaunimas bei jau pakankamai susicementavęs "Telšių" kolektyvas. Šiek tiek geriau reguliariame sezone pasirodė "Telšių" komanda, tačiau tikrai ne dėl to mes ją vadiname poros favorite. Ekipa įspūdingais pasirodymais pagrindiniame čempionate nepasižymėdavo jau pora sezonų paeiliui, tačiau kuomet ateidavo PLAY-OFF metas, po jos kojomis krisdavo gerokai pajėgesni varžovai. Tokiu būdu žemaičiai paskutiniuose dviejuose VKL II-osios Lygos čempionatuose pasiekė ketvirtfinalius ir likdavo per žingsnelį nuo FINAL-4. Bus labai įdomu stebėti, ar pasiseks šią tendenciją bent jau pakartoti ir šiemet. "Transcom" reguliariojo čempionato etapą pabaigė įpūdingai, kuomet laimėjo 3 iš 4-ių paskutinių akistatų bei šoktelėjo iki aukščiausio laiptelio sezone - užėmė 9 vietą. Dabar komandai reiks pademonstruoti tai, ką sugeba geriausio. Bent jau pagal statistinius duomenis lyderiais komandoje turėtų būti Tadas Kuodis, renkantis daugiau, nei po 20 taškų per rungtynes. Jo kolegos Augustinas Pechovka ir Modestas Mackevičius taip pat nuolat figūruoja sėkmingiausiai pasirodančių žaidėjų sąrašuose. Vienas lemiamų ekipos trūkumų - ūgis. Pagal atkovojamus kamuolius persvara gerokai "Telšių" pusėje, kurie puikiai išnaudoja tradicinius savo lyderius - dvimetrinį Antaną Mikūtą, tokio pat ūgio Vytautą Ubartą bei Matą Mankevičių. Pridėkime Martyno Rimkaus bei Žilvino Bendoraičio tritaškius ir pamatysim, jog ekipa turi viską, ko reikia bent jau šiam etapui praeiti. Komandos treneris - Simas Pociūnas tik dar vienas koziris kaunantis dėl pergalės. Pirmos rungtynės galbūt ir bus nelengvos, tačiau realu, jog abi pergales iškovos "Telšių" klubas, taip pabaigdamas debiutinį "Transcom" sezoną ties 1/16 finalo riba.
 
Pasvalys / Admonitus  ( 22% ) - Aktyvi Veikla ( 78% )  
Jeigu būtų įdomi asmeninė apžvalgininko nuomonė, tai "Aktyvi Veikla" tapo viena iš tų komandų, kuriai pasisekė bene labiausiai šiame II-osios Lygos etape. Paklausite, kodėl ? Juk "Pasvalys / Admonitus" ne vienerius metus būna vieni iš kandidatų bent jau į pirmąjį aštuntuką. Ne išimtis buvo ir šis sezonas, tačiau jo eigoje pasvaliečių žaidimo kreivė katastrofiškai krito žemyn, o komandos neaplenkė ir traumos. Jeigu pirmoje reguliariojo sezono pusėje matėme ekipą ties pirmojo trejetuko riba, tai antra čempionato dalis buvo tokia, jog per 9-ias rungtynes buvo laimėta vos du kartus. O ir tos pergalės pasiektos prieš "BC Fenix" bei "Space Jam" klubus. Visa tai tarsi byloja, jog ir toliau sportinei formai einant tokia pat linija komandos lauktų dvi pralaimėtos rungtynės ir jokių realių šansų pasikauti dėl kelialapio tolyn. Visos bėdos prasidėjo tuomet, kai traumą gruodžio mėnesį patyrė Evaldas Jonkus. Būtent tada ir pakriko visas komandos žaidimas, o pergales pradėjo keisti pralaimėjimai. Kad ir kokių kombinacijų ieškojo Evaldas, būdamas trenerio poste, tinkamos taip ir neatrado. Koziriais galbūt ekipoje galėtų tapti sezono atradimas Domantas Ilgutis arba Robertas Jasilionis, tačiau jo taip pat aikštelėje nematėme nuo sausio mėnesio. Per paskutines penkerias rungtynes komanda nė karto nesugebėjo pasiekti daugiau, nei 64 pelnytų taškų puolime ribos ir tai yra dar viena galimybė jų varžovams, kurie mėgsta greitą ir rezultatyvų krepšinį. Galima spėti, jog bent jau trečdalį "Aktyvios Veiklos" taškų ir vėl pelnys nesulaikomasis lygos lyderis Mindaugas Markevičius, kuriam sulaikyti "Pasvalys / Admonitus" tiesiog neturi resursų. Puikiai Žilvaro Zinkevičiaus suburtoje komandoje pritapo ir VKL Rinktinės marškinėlius jau spėjęs apsivilkti Paulius Nasvytis bei Mindaugas Mažeikis. Jaunimo ir patyrusių žaidėjų derinys šiame sezone kol kas veikia lyg darnus mechanizmas, todėl realiausia, jog kito etapo kelialapį savo rankose po dviejų rungtynių turės "Aktyvi Veikla". Intriga atsirastų nebent tuo atveju, jeigu "Pasvalys / Admonitus" sugebėtų laimėti namuose pirmąją komandų akistatą.

 

Edgaras Jonkus ("Pasvalys / Admonitus") ieškos kelių, kaip išbristi iš žaidybinės duobės

 
Orion  ( 25% ) - Mad Lamb ( 75% )  
Čempionato eiga ganėtinai ryškiais poros favoritais mus priverčia vadinti "Mad Lamb" vyrukus. Taip visų pirma yra dėl to, jog savo pogrupyje sustiprėjusi "Mad Lamb" finišavo net 3-ioje vietoje, tuo tarpu "Orion" kitame pogrupyje liko vos keturiolikti. "Mad Lamb" gerokai solidžiau atrodo puolime ir nuolatos pelno netoli 80-ties taškų. Toks rezultatas "Orion" vyrams buvo įkandamas tik tris kartus sezone, arba tiksliau - pirmoje jo pusėje. Pirmenybių pradžia komandai buvo labai nesėkminga, bet vėliau klubas įsibėgėjo ir sugebėjo pasiekti keletą labai reikalingų pergalių, kad pagerintų savo poziciją prieš PLAY-OFF pradžią. "Orion" lyderiais šiemet yra Tadas Bulotas bei Juozas Petkus. Tačiau rezultatai pradėjo gerėti tik tuomet, kai į ekipą buvo pasikviestas Daumantas Kraujalis, kuris kiek išbudino prisnūdusią komandos atmosferą. Lyginant komandų statistinius rodiklius žemiau esanti ekipa turi pranašumą vos vienoje grafoje - atkovoja pusę kamuolio daugiau už priešininkus. Norint laimėt dviejų rungtynių sumoje to bus neabejotinai per mažai. Tuo labiau, jog "Mad Lamb" šiemet dar pasistiprino ir Žilvinu Rubliausku, kuris iš karto tapo tvirtu ekipos vedliu pergalių link. Dviženklį taškų skaičių rungtynėse pelno net penki šios komandos nariai, todėl jei vienam žaidėjui diena nebūna pati sėkmingiausia, jį tuoj pat gali pakeisti draugas. Tikėtina, jog "Mad Lamb" laimės abudu susitikimus, bent viename iš jų peržengdama dviženklio skirtumo ribas. Vieninteliu pavojaus signalu gali būti tas faktas, jog pernai komanda lemiamu sezono metu tiesiog subyrėjo, kai pralaimėjo neįvertintam varžovui iš "Kažkur Matytų" klubo per paskutinius du serijos kėlinius. Tačiau tikėtina, jog ekipa padarė tinkamas išvadas ir tokios klaidos bent jau šiame PLAY-OFF etape nebekartos. Tuo labiau, jog atkrintamųjų varžybų medis ir kitame etape žada ganėtinai palankų priešininką.
 
Litresta  ( 35% ) - Didėja ( 65% )  
Ši pora įdomi bus visų pirma tuo, jog kiekviena jos dalyvė toli gražu nėra pati jauniausia lygos ekipa. Šis faktorius komandų galimybes kiek suvienodina, tuo pačiu padidindamas ir "Litrestos" šansus kautis dėl pergalės - bent jau pirmosiose rungtynėse. Dvikovoje "Didėjos" arenoje šeimininkai neabejotinai naudos savo senai žinomą ir pasiteisinančią "išnaudok salės privalumus" taktiką, kurią įveikia tik retas varžovas. Todėl norint tikėtis sėkmės serijoje "Litrestai" tiesiog privaloma laimėti pirmas rungtynes. Svarbu bus grigiškiečiams išnaudoti ir savo turimus lyderius, vienu iš kurių neabejotinai taps Andrej Kovalevskij. Šis monstras pajėgus rungtyniauti ir stipresnėse komandose, bet šiemet VKL II-ojoje lygoje nusprendė ginti "Litrestos" spalvas. 22.5 pelnyto taško bei 15.3 atkovoto kamuolio per rungtynes antrame pagal pajėgumą VKL divizione yra pagirtinas rezultatas, tačiau Andrej nebus savo pozicijoje be konkurencijos. Antrą kvėpavimą krepšinyje įgavęs Edgaras Matusevičius savo kelyje sudoroja dažną varžovą, todėl šių žaidėjų mikro dvikova bus vienas įdomesnių serijos aspektų. Jeigu "Litrestos" komandoje rezultatyvumu dar išskiskiria tik Artur Tyševič ir Vaidas Vinevičius, tai "Didėja" savo gretose lyderių turi žymiai daugiau. Solidžiai sezone atrodo etatinis lyderis Andrius Montvydas, gerai komandos draugams talkina Vladas Jucevičius bei Martynas Šikšnys. Neverta pamiršti ir likusių komandos atstovų, kaip Paulius Kapšys ar Andrius Steponavičius. Lyginant statistinius rodiklius į akis krenta itin prastas "Litrestos" pataikymas nuo baudų metimo linijos - vos 52.2%, todėl realu, jog varžovai pasistengs šį savo pranašumą išnaudoti. Taikliais tritaškiais komandos nepasižymi, tačiau čia ir vėl atsiranda faktorius - "Didėjos" namų salė. Kartais komanda namuose sugeba pataikyti iš visur, todėl jeigu pasitaikytų būtent tokia diena, "Litrestos" klubui neliktų nieko kito, kaip kapituliuoti. Tačiau yra galimybė šio scenarijaus ir išvengti. Tam reikia laimėti pirmas rungtynes ir viską spręsti palikti antram mačui. Vis dėlto spėjame, jog "Didėja" laimės abu susitikimus ir tokiu būdu keliaus tolyn.

 

"ORION" vyrams teks gerokai pasukti galvas norint eliminuoti "Mad Lamb" kolektyvą

 
DUV Reklama  ( 54% ) - Tirola ( 46% )  
Šioje poroje greičiausiai pamatysime vieną iš įdomiausių 1/16 finalo etapo susitikimų. "DUV Reklamos" komanda pernai tapo VKL III diviziono nugalėtojais, o šiemet drąsiai įsiveržė ir į II Lygos vidutiniokų gretas. Klubui puikiai diriguoja ilgametis LKL žaidėjas Donatas Sabaliauskas, kuris savo patirtį perduoda jaunesniems kolegoms šiauliečiams. Vieno išskirtinio lyderio ekipa neturi, todėl "DUV Reklama" ir yra stipri savo vieningumu. Kartais sublizga Dovydas Lopetaitis, kartais - Eligijus Ročys arba Gedas Vitkauskas. Komanda turi netrumpą atsarginių žaidėjų suolelį, todėl gali nebijoti atlikti keitimus. Pažvelgus į statistinius rodiklius į akis kiek krenta prastas "DUV Reklamos" tritaškių pataikymas (tik 26.3%) bei labai silpna baudų metimų statistika (vos 53.1%). Akivaizdu, jog patyręs "Tirolos" kolektyvas visas silpnąsias "DUV Reklamos" puses jau bus išnarstęs po kaulelį. Vienintelis klaustukas jiems - po traumos sugrįžtantis Tomas Melnikavičius, kuris pateikus gydytojo pažymą galės dalyvauti PLAY-OFF varžybose. Tai ir gali būti tas slaptasis faktorius, kuris nustebins varžovus. Tuo tarpu "Tirolos" pusėje - didelė ilgamečio "Statybos" krepšininko Eduardo Kairio, kaip trenerio, patirtis. Specialistas net ir dabar nesiskiria su krepšiniu ir jo paslaptis perduoda jaunesniems savo kolegoms. "Tirolos" vyrai su visa pagarba treneriui jo klauso bei stengiasi vykdyti reikalingus nurodymus. Pagrindiniu "Tirolos" koziriu greičiausiai bus Egidijus Mažeika - krepšininkas, kuris taip pat grįžta į savo sportinės formos piką. Romuald Zemlianskij ar Vladislav Piskariov pavardės lyderių gretose jau nieko nebestebina, o jei dar pridėsime rezultatyvių perdavimų specialistą Denisą Oliferą, išeis stipri lygos vidutiniokė, galinti įgelti ir lyderiams. Klausimas, kiek savo stipriąsias puses "Tirolai" pavyks realizuoti. Realu, jog šioje serijoje komandos pasidalins po pergalę ir viskas spręsis kelių atakų metu. 
 
BC Irsana  ( 26% ) - Kupiškis / InfoTec ( 74% )  
Nors poroje pamatysime "A" pogrupio autsaiderių bei vienų iš kito pogrupio lyderių akistatą, lengvo pasivaikščiojimo favoritai gali nesitikėti. "BC Irsanai" sezonas klostėsi tikrai ne pagal jų scenarijų ir nemažai dvikovų pralaimėta vienženkliais skirtumais, kas byloja apie tai, jog iki pergalių tiesiog pritrūko kažkiek sėkmės. Dabar yra būtent tas metas, kai praeitų metų VKL III Lygos prizininkai gali apie save paskelbti labai garsiai ir pateikti vieną didžiausių čempionato staigmenų. Ekipa savo gretose turi Sergej Semaško - krepšininką, kuris daugeliui savo varžovų tampa tikru galvos skausmu. Jam šauniai talkina amžinai kovai nusiteikęs Valdemar Narkevič, Artūras Jankovskis bei Karolis Ruselevič. Paskutinėse reguliariojo čempionato rungtynėse klubas nugalėjo "Senuosius Trakus", taip pabrėždamas, jog jo tikslai PLAY-OFF varžybose tikrai nėra vien pabūti statistais. Jų varžovai - lygos debiutantai "Kupiškis / InfoTec" vyrukai. Ši ekipa yra pati rezultatyviausia lygoje, pelnanti vidutiniškai net po 82.1 taško per rungtynes. Su tokiu puolimu galima nuversti kalnus, tačiau teisybės dėlei reikia paminėti, jog su rezultatyviai žaidžiančiomis komandomis "BC Irsana" kaunasi sėkmingiau, nei gynybinio pobūdžio rungtynėse. Kupiškėnų gretose naudingumu išsiskiria Deividas Grigėnas bei Donatas Stonikas, kartais sublizga ir Ernestas Umbra ar Mindaugas Gružys. Komanda turi gerokai ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį, tačiau susiduria su rinkimosi į rungtynes problema. Jeigu šį klausimą pasisektų išspręsti, "Kupiškis / InfoTec" jau galėtų žvalgytis kito etapo link, tačiau neperšokęs griovio - nesakyk "op". Jeigu nebus staigmenų, kupiškėnus pamatysime lygos aštuntfinalyje, tačiau kartu bus labai įdomu pasižiūrėti, kokių staigmenų varžovams pirmoje akistatoje Naujojoje Vilnioje bus pateikusi "BC Irsana".

 

Donato Stoniko ir "Kupiškio / InfoTec" tikslas vienas - įveikti 1/16 PLAY-OFF etapą

 
Kitą antradienį ieškokite likusių porų prognozių ir aprašymų. Primename, jog tai tėra spėlionės, kaip pasibaigs vienos ar kitos rungtynės, o pateikiama informacija - tik vieno iš galimų daugybės scenarijų spėjimas. Turite kitokią nuomonę ? Būtinai pasidalinkite ja su mumis !
2 Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192