5 Lyga - savaitės apžvalga

2018-02-23

VKL V-ojoje Lygoje komandos dėmesio sulaukia kiekvieną penktadienį. Ne išimtis ir ši savaitė, kuomet apžvelgsime, kaip ekipoms sekėsi spręsti savo uždavinius kaunantis dėl geresnių vietų čempionate. Reguliarusis čempionatas jau juda link savo finišo, todėl kiekvienos rungtynės gali tapti svarbiausia sezono akistata siekiant iškovoti geresnį startinės pozicijos reitingą prieš PLAY-OFF pradžią. O šią savaitę netikėtų rezultatų bei lyderių pralaimėjimų netrūko, tad pasižiūrėkime, kaip šie rezultatai pakeitė komandų rikiuotes.

A  Pogrupis

1. Perkūno Oželiai 14 : 2 + 190
2. Sėkmės Džentelmenai 11 : 3 + 113
3. BC Krienai 11 : 4 + 257
4. KK Luksara 11 : 5 + 29
5. BC Bombers 8 : 7 + 63
6. Na Pabandom 8 : 8 + 23
7. Pineca 7 : 8 - 48
8. Žiedinis Raumuo 6 : 10 - 177
9. Žalias Rytas 4 : 11 - 22
10. SKAVI 3 : 12 - 128
11. VKM 2002 2 : 15 - 300

 

"A" pogrupyje sužaisti net 7 sutsitikimai ir kai kurie iš jų pasibaigė nelabai lauktais rezultatais. Tokios savaitės, jog pralaimėjimus patirtų net trys iš keturių pirmaujančių komandų šiame sezone dar nebuvo. Visų pirma kluptelėjo "Perkūno Oželiai". Komanda, kuri iki šiol žygiavo suklupusi vos du kartus sutiko savęs vertą priešininką ir svečiuose turėjo pripažinti "KK Luksaros" pranašumą 71 : 76. Tiesa, jaunimas pažadėjo, jog tokios sėkmės pasikartojus komandų tarpusavio dvikovai, varžovai nesitikėtų, todėl akivaizdu, jog prarastą tašką ekipa vertina labai rimtai. Nesulaikomai ir vėl rungtyniavo pralaimėjusių atstovas Lukas Jurevičius, kuriam pasisekė surinkti net +38 naudingumo balus ir pelnyti 34 taškus. Deja, tačiau toks benefisas pergalės neatnešė, nors pats Lukas ir tapo visos VKL dienos krepšininku ir galėjo puikuotis garbės lentoje tituliniame lygos puslapyje internete. "KK Luksara" be šios pergalės pasiekė ir dar vieną laimėjimą, kuomet svečiuose net 77 : 40 sutriuškino "BC Bombers" vyrukus. Dvi pergalės "KK Luksaros" klubui leidžia laikinai pagal prarastus taškus šoktelti net iki antrosios pozicijos, tačiau tai dar nėra galutinė ekipos pozicija. Svarbiausia, jog mače su "Perkūno Oželiais" klubas laimėjo 5 taškų persvara, t.y. lygiai tiek, kiek reikėjo, jog pasiektų tarpusavio rungynių pranašumą. Tad situacija grupėje tokia, jog jei "Perkūno Oželiai" ir "KK Luksara" surinktų po lygiai pergalių, aukščiau reitinguojamas būtų "KK Luksaros" klubas. Intriga išlieka ir dėl "Sėkmės Džentelmenų" pralaimėjimo. Komanda namuose kiek netikėtai 42 : 44 nusileido "Pinecos" klubui ir nepasinaudojo galimybe pergalėmis susilyginti su lyderiais. Artimiausios rungtynės laukia prieš "SKAVI" klubą, todėl ten nieko kito, kaip tik pergalės, greičiausiai, komandos sirgaliai neatleistų. Panašu, jog iš pirmojo trejetuko po truputį iškrenta ir "BC Krienai" visą reguliarujį sezoną realiai pretendavę į vietą jame. Šią savaitę klubas suklupo net du kartus. Visų pirma 58 : 62 pralaimėjo "Sėkmės Džentelmenams", o po to 64 : 77 ir autsaideriams - "VKM 2002" jaunimui. Po tokių rezultatų ekipos sąskaitoje jau 6 pralaimėjimai ir kolektyvas įstringa ant ketvirtojo laiptelio. Situacijai pagerinti laiko dar yra, tačiau prarasti taškai gali būti pernelyg brangūs.

Penktoje pogrupio vietoje sutinkame "Na pabandom" kolektyvą, kuriam ši savaitė buvo sėkminga, nes svečiuose net 83 : 30 sutriuškinta į reguliariojo čempionato pabaigą visiškai subyrėjusi "SKAVI" komanda. Dabar "Na pabandom" turi iškovoję 9 pergales ir vienu laimėjimu lenkia "BC Bombers" klubą. Artimiausios savaitės bėgyje komanda nerungtyniaus, todėl atidžiai stebės, kaip taškus rinkti sekasi jų varžovams. Bent jau "Pineca" tą daro pakankamai sėkmingai ir jau po minėtos pergalės prieš "Sėkmės Džentelmenus" pateikia rimtą paraišką finišuoti aukščiau, nei 7-oji pogrupio pozicija. Dabar svarbu nesuklupti prieš "VKM 2002" kolektyvą bei laukti sėkmingų kitų dvikovų baigčių. Bene svarbiausią reguliariojo čempionato pergalę šį kartą pasiekė "Žiedinis Ramuo", kuris kiek neįprastu rezultatu 46 : 24 svečiuose palaužė tiesioginį konkurentą dėl vietos PLAY-OFF etape - "Žalio Ryto" klubą. Dabar ekipas ne tik skiria net 3 pergalės, tačiau ir tarpusavio rungtynių persvara, kas reiškia, jog visas 8 komandas "A" pogrupyje, patenkančias į PLAY-OFF mes žinome jau dabar. Devintoje pozicijoje esantis "Žalias Rytas", laipteliu žemiau einantys "SKAVI" bei paskutiniais reitinguojami "VKM 2002" likusias rungtynes jau žais tik dėl garbės ir sezoną pabaigs anksčiau už varžovus.

"SKAVI" krepšininkui Viktor Kozlovski (juoda apranga) belieka su komanda garbingai pabaigti sezoną

 

B  Pogrupis

1. ESO 13 : 2 + 395
2. BC Suppleo 12 : 4 + 186
3. Peace II 12 : 5 + 166
4. Mėgėjai 11 : 3 + 152
5. Egzistenciniai Klausimai 6 : 8 - 92
6. Betmeno Robinai 5 : 7 - 18
7. Vilniaus Vilkai 5 : 9 - 80
8. Agentai 007 5 : 10 - 67
9. 4 FUN 4 : 11 - 370
10. Delamode Baltics 2 : 16 - 272

 

Jeigu "A" pogrupyje jau aiškios visos 8 PLAY-OFF dalyvės, tai grupėje "B" pretendentų į kelialapius dar yra daugiau. Sužaisti trys susitikimai ir visi jie tiesiogiai pakeitė turnyrinės lentelės išsidėstymą. Svarbią pergalę namuose šventė "BC Suppleo", kurie 59 : 53 palaužė "Mėgėjų" kolektyvą. Ši pergalė sulygino komandas pagal pralaimėjimų skaičių, tačiau kilstelėjo grigiškiečius aukštyn, nes jie iškovojo dviem pergalėmis daugiau. Tiesa, tarpusavio rungtynių pranašumas - "Mėgėjų" pusėje, nes dabar pralaimėję 6 taškais pirmame rate jie laimėjo 9-iais, tad turi nedidelį pranašumą. Tai reiškia, jog komandoms susilyginus rezultatu po reguliariųjų pirmenybių aukščiau būtų "Mėgėjų" klubas. Pirmoje vietoje esantys "ESO" vyrai šią savaitę nerungtyniavo, tačiau gali dėl savo pozicijos jaustis visiškai ramiai. Tuo tarpu antrosios vietos likimą per likusias dvikovas spręs "BC Suppleo", "Peace II" bei "Mėgėjai". Kitoje grupės akistatoje "Egzistenciniai Klausimai" svečiuose 46 : 43 palaužė "Vilniaus Vilkus" ir gali kiek tvirčiau laikytis penktojoje pozicijoje. Ekipai liko trejos rungtynės iš kurių jau artimiausia - prieš septintoje pozicijoje esančius "Agentus 007" bus labai svarbi. Komandas skiria vos dvi pergalės, tad žemiau esančios ekipos pergalės atveju penktosios vietos likimas pakibtų ant klaustuko. Tuo labiau, jog į ją taikosi ir "Betmeno Robinai", šią savaitę 75 : 55 svečiuose palaužę "4 FUN" vyrus. Tiesa, "Betmeno Robinai" turi techninį pralaimėjimą, kuris jų situaciją padaro kiek problematiškesne, tačiau sėkmingai renkamos pergalės yra gera kompensacija už nesusirinkimą į rungtynes. Bent jau laikinai ekipa žengia šeštoje vietoje, kurią sieks apginti artimiausioje akistatoje nuo tiesioginių savo varžovų - "Vilniaus Vilkų". Pirmąjį komandų susitikimą laimėjo "Betmeno Robinai" ir tai padarė 6 taškų skirtumu, tad "Vilniaus Vilkų" rungtynių tikslas turėtų būti pergalė bent jau 7 taškų skirtumu.

Paskutinė kandidatė į PLAY-OFF varžybas yra "4 FUN" komanda. Pralaimėjimas šią savaitę nepagerino ekipos situacijos ir palieką ją už išlikimo ribos, tačiau galimybių pasivyti benuvažiuojantį atkrintamųjų varžybų traukinį dar yra. Tam privalu laimėti abejas likusias rungtynes prieš grupės lyderius "ESO" bei "BC Suppleo". Užduotis, atvirai sakant, yra sunkiai įgyvendinama, tačiau kol yra galimybių, reikia stengtis jas išnaudoti maksimaliai. Tuo tarpu nesėkmė bent vienoje dvikovoje reikštų kovą kitame mače tik dėl klubo garbės ir ankstesnę sezono pabaigą. 

Simas Narkevičius ("BC Suppleo", su kamuoliu) veržiasi varžovų krepšio link

5 Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192