4 Lyga - savaitės apžvalga

2018-02-22

VKL IV-ojoje lygoje komandos toliau tęsia atkaklias savo kovas reguliariame čempionate. Nors ekipoms vidutiniškai lieka sužaisti po 2-3 rungtynes, visus šansus patekti į PLAY-OFF prarado dar tik 2 ekipos. Likę klubai tęsia aktyvias pergalių paieškas ir bando rinkti labai svarbius taškus. Primename, jog po reguliariojo čempionato į PLAY-OFF varžybas pateks 1-8 vietas užėmę kolektyvai, o reitingas bus sudaromas tokiu principu: 1-osios vietos pasidalins 1-4 reitingo pozicijas, 2-osios 5-8 vietas ir t.t. Atkrintamųjų varžybų medyje ekipos susitiks sekančia seka: 1 reitingas - 32 reitingas, 2 reitingas - 31 reitingas ir t.t. Kaip ir kiekvieną ketvirtadienį kviečiame paskaityti, kaip ekipoms sekėsi paskutinės savaitės laikotarpiu.

A  Pogrupis

1. Litcargus 12 : 4 + 178
2. Bekupė / V. Malkas 11 : 3 + 146
3. Blue Sharks 11 : 4 + 165
4. Elektrėnų PGT 8 : 6 + 131
5. Ką Vakare ? 7 : 7 + 48
6. Vilniaus Olimpas 7 : 8 + 13
7. BKK Vėjas 7 : 9 - 63
8. Radvilai 5 : 10 - 200
9. Vichy Vandens Parkas 4 : 10 - 226
10. Nepakeliui 2 : 13 - 192

 

"A" pogrupyje net trejas rungtynes sužaidė "Nepakeliui" klubas. Deja, komandai, kuri dar galėjo kabintis į PLAY-OFF varžybas dabar jau šansų nebeliko, nes visos trys akistatos buvo pralaimėtos. Visų pirma svečiuose net 61 : 95 nusileista vienai iš grupės lyderių - "Blue Sharks" komandai, o kitame mače 45 : 77 pralaimėta ir dar vieniems favoritų - "Bekupė / VezuMalkas.lt" atstovams. Tačiau ne šie pralaimėjimai buvo skaudžiausi, o nesėkmė prieš aštuntoje pozicijoje esantį "Radvilų" klubą. Šią dvikovą klubas pralaimėjo 47 : 55 ir taip prarado beveik paskutines viltis patekti į PLAY-OFF varžybas. Kadangi tapusavio persvarą vis dar turi "Nepakeliui", jų galimybės sezoną pratęsti toliau dar išlieka, tačiau yra tokios miniatiūrinės, jog sunku būtų tikėtis, kad jos išsipildys. Komandai privaloma laimėti visas likusias trejas akistatas ir tikėtis trijų "Radvilų" nesėkmių. Kiek šis scenarijus realus, paliekame spręsti Jums, tuo tarpu dėl šios "Radvilų" pergalės labai nusiminė ir "Vichy Vandens Parkas". Komanda įdėjo labai daug pastangų, kad pagerintų savo žaidimą ir svečiuose 73 : 65 nugalėtų "BKK Vėjo" vyrukus. Tačiau laimėjimas didelio džiaugsmo neatnešė, nes pagrindiniams konkurentams taip pat pasisekė. Tiesa, "Vichy" atstovams lieka dar keturios galimybės, iš kurių mažiausiai reikia laimėti du kartus. Jeigu klubas demosntruos tokį krepšinį, kokį rodo pastaruoju metu, dar viskas įmanoma. Tačiau svarbiausias uždavinys - aplenkti "Radvilus" bent viena pergale, nes tik tokiu atveju kolektyvas įgautų tarpusavio pranašumą.

Kuo sezonas tolyn, tuo labiau strigti pradeda "Litcargus" mechanizmas. Iki šiol pergales rinkęs klubas pralaimi jau ketvirtą kartą per aštuonerias rungtynes ir pagal prarastus taškus pirmą kartą sezone praranda grupės lyderių poziciją. Šį kartą nepavyko įveikti "Vilniaus Olimpo" vaikinų, kuriems nusileista net 63 : 81. "Vilniaus Olimpą" ši pergalė kilsteli iki šeštosios pozicijos ir palieka galimybes kilstelti net iki 4-ojo laiptelio. Ant jo kol kas įsitaisę "Elektrėnų PGT", kurie per paskutinę savaitę nerungtyniavo. Iš įdomiausių kitos savaitės dvikovų dėmesio turėtų sulaukti antradienio mačas tarp "Vilniaus Olimpo" bei "Blue Sharks". Jeigu nori kopti aukštyn olimpiečiai privalės siekti tik pergalingo rezultato. Prieš šią akistatą "Blue Sharks" dar lauks problematiškas susitikimas su "Ką Vakare?" penktadienį. Taigi, galima sakyti, jog artimiausia savaitė bus itin svarbi ryklių komandai ir jų galimybėms sėkmingai finišuoti aukščiau trečiosios pozicijos. 

B  Pogrupis

1. SK Skaidiškės 14 : 1 + 463
2. Lewben 13 : 2 + 179
3. Karolinos Boulingas / Kegliai.lt 11 : 3 + 118
4. BC Carmita 8 : 7 - 38
5. TG LAB 7 : 8 - 80
6. Svajonių Turintys 6 : 9 - 13
7. Abi Kairės 6 : 10 - 8
8. Atea 4 : 11 - 85
9. UwB 3 : 11 - 261
10. M.K.Č. 3 : 13 - 275

 

"B" gupėje pastaruoju metu ryškiausią progresą rodo paskutiniais žengiantys "M.K.Č.". Trys pergalės iš keturių galimų per paskutines dvikovas - toks įspūdingas grupės autsaiderių pasiekimas. Prieš tai sekė net 12-os pralaimėjimų serija. Artimiausias komandos mačas prieš 7 vietoje esantį "Abi Kairės" klubą ir pergalės atvejų "čiurlioniukai" galėtų visiškai priartėti prie PLAY-OFF ribos. Panašų šansą šią savaitę turėję "UwB" skaudžiai nusvilo nagus, kuomet namuose toms pačioms "Abiems Kairėms" pralaimėjo 48 : 69. Ar tai buvo ta lemiama nesėkmė, kuri komandai gali užkirsti kelią į atkrintamąsias ? Greičiausiai, jog dar ne, tuo labiau kad akistata su 8 vietą užimančia "Atea" dar laukia kovo pradžioje. Iki tol klubas žais prieš gerokai stipresnius "Svajonių Turinčius" ir bandys iškovoti taškus ten.

Pergalingai pirmoje sezono pusėje rungtyniavęs "TGLAB" klubas taip pat pakliuvo į savotiškas pegalių bei pralaimėjimų sūpuokles. Komanda svečiuose laimėjo 62 : 49 prieš "Atea" ir taip užsitikrino vietą PLAY-OFF etape, tačiau iš karto po to sekė nesėkmė namuose prieš "BC Carmitą" 41 : 50. Toks rezultatas įkalina komandą ant penktojo laiptelio, o ir prieš vieta žemiau esančius "Svajonių Turinčius" klubas teturi tik vieno laimėjimo pranašumą. Šių pozicijų lenktynėse dar viskas gali apvirsti aukštyn kojomis. Tuo tarpu pirmame trejetuke jokių permainų neįvyko. Grupės lyderiai "SK Skaidiškės" nerungtyniavo, tačiau savo pozicijos neprarado. Antrais esantys "Lewben" 70 : 64 nelengvai palaužė "Abi Kaires" ir stengiasi nė per plauką neatsilikti nuo lyderių. Dar per vieną žingsnelį toliau - ir "Karolinos Boulingas / Kegliai.lt". Artimiausiose dvikovose karščiausia turėtų būti antradienio mūšyje dėl išlikimo tarp "Abi Kairės" ir "M.K.Č." komandų. Svarbi turnyrine prasme bus ir kito trečiadienio "TG LAB" ir "Karolinos Boulingo / Kegliai.lt" klubų kaktomuša. 

Laurynas Putna ("Bekupė / Vezumalkas.lt") - vienas savo komandos lyderių šiame sezone

 

C  Pogrupis

1. LIDL Lietuva 14 : 1 + 232
2. X komanda 13 : 4 + 166
3. MKK 10 : 7 + 86
4. BC Nol Semkers II 8 : 8 - 43
5. Sudervė TEAM 8 : 8 - 23
6. Šernai 6 : 9 - 55
7. Avedus 6 : 10 - 39
8. JKK Kelelis 6 : 10 - 50
9. LT2018 4 : 11 - 100
10. Zulu Team 4 : 11 - 174

 

Prieš keletą savaičių "C" pogrupyje turėjome neatsakytą klausimą, kas taps stipriausia grupės komanda. Pakako vos keletos rungtynių ir viskas tapo aišku - "X komanda" pralaimėjo kelias svarbias akistatas ir atsiliko nuo "LIDL Lietuva" per nebepavejamą atstumą. Tad jau dabar aišku, jog pirmąja grupės komanda tikrai taps "LIDL Lietuva", o likę trys mačai klubui bus puiki treniruotė prieš PLAY-OFF varžybas. Antroje pozicijoje įsitvirtino jau minėta "X komanda", kuri taip pat iš šios vietos nebepajudės ir bendrame reitinge pasidalins 5-8 pozicijas. Trečioje vietoje taip pat jau praktiškai įsitvirtino "MKK" komanda. Sunku pasakyti, bet galbūt dalimi dėl to klubas ėmė ir nusileido vos 7 vietą užimančiam "Avedus" kolektyvui. Pastarasis viso sezono metu sunkiai dirba ir tik dabar pakyla iki septintojo laiptelio, lenkdamas patekimo į PLAY-OFF ribą jau dviem laimėjimais. Analogiškoje situacijoje yra ir "JKK Kelelis", kuris netikėtai dideliu skirtumu svečiuose 49 : 95 pralaimėjo "Šernams". "Šernų" klubui tokia sėkmė reiškė šoktelėjimą pagal prarastus taškus iki šeštojo laiptelio ir dviejų pergalių saugią ribą nuo išlikimo.

Tuo tarpu dėl ketvirtosios pozicijos nejuokais susikibo pastebimai žaidimą pagerinę "BC Nol Semkers II" bei "Sudervė Team". Abu klubai turi po 8 laimėjimus, o tarpusavio rungtynėse - lygiosios 1:1 bei +2 taškų jaunimo iš "BC Nol Semkers II" persvara. Tad norint aplenkti savo varžovus suderviškiams reik iškovoti viena pergale daugiau už priešininkus. Likę dvejos rungtynės prieš tikrai įveikiamus priešininkus - "Šernus" bei "LT2018", todėl ketvirtosios pozicijos grupėje klausimą taip pat dar laikykime neišspręstu. Nesinori dar nurašyti ir abiejų komandų, kurios kol kas yra už PLAY-OFF ribos - tai po 4 kartus laimėjusios "LT2018" ir "Zulu Team" ekipos. Tačiau norint sezoną pratęsti ir atkrintamosiose varžybose pastarosioms jau būtina laimėti po visas trejas likusias savo rungtynes. Vienu iš svarbiausių mačų kitą savaitę bus "Zulu Team" komandos išlikimo dvikova prieš "Avedus". Jeigu pavyktų nugalėti, "Zulu" komandai dar liktų galimybių kabintis į benuvažiuojantį atkrintamųjų traukinį. Tuo tarpu "LT2018" kelias PLAY-OFF link - gerokai sudėtingesnis, reikia nukauti "BC Nol Semkers II", "Šernus", bei "X komandą".

 

D  Pogrupis

1. Kočėlas 14 : 0 + 302
2. Logistai 11 : 3 + 129
3. Žiemgala 10 : 5 + 97
4. Marijampolis II 9 : 5 + 160
5. LPK Liberna / G. Kraštas 8 : 6 + 113
6. Vilko Brolija 7 : 9 - 28
7. OAKS 7 : 10 - 3
8. Meridianas 6 : 10 - 39
9. Akademinis Krepšinis 3 : 13 - 287
10. SMK 0 : 14 - 444

 

"D" gurpės viršūnėje ir toliau klausimų nėra. Užtikrintai pirmauja visas 14 pergalių iškovoję "Kočėlo" krepšininkai, kurie, kaip ir antroje vietoje esanti "Logistų" komanda, šią savaitę nerungtyniavo. Klubus skiria net trys pergalės, todėl galimybių joms apsikeisti vietomis lentelėje praktiškai nėra, nebent ketvirtadienį vakare "Logistai" laimėtų tarpusavio akistatą 42-jų ir didesniu taškų skirtumu. Savaime suprantama, jog tokia rungtynių baigtis yra sunkiai įsivaizduojama, todėl labai realu, kad "Kočėlas" ne tik laimės savo pogrupį, tačiau ir iškovos viso reguliariojo sezono absoliutų lygos čempionų vardą. Startuoti su pačiu geriausiu reitingu PLAY-OFF medyje būtų didelis pliusas visuose atkrintamųjų etapuose, todėl tai bus neabejotinu ekipos akstinu siekti pergalių kiekviename iš likusių mačų. Dėl trečiosios pozicijos lieka daug klaustukų, nes puikiai iki šiol žygiavusi "Žiemgala" jau pralaimėjo penkis kartus ir dabar savo trečią poziciją dalinasi su "Marijampolio II" ekipa. Neblogus šansus abi šias ekipas prisivyti turi ir "LPK Liberna / Gervėčių Kraštas", kurio sąskaitoje viso labo viena nesėkme daugiau. 

Ženkliai savo sportinę formą pagerino "OAKS" klubas, kuris laimėjo jau septintąjį kartą 68 : 50 svečiuose nugalėdamas "Meridianą". Tai leido komandai šoktelti jau iki septintosios pozicijos, bet nuveikti daugiau, greičiausiai, jau nebus laiko. Bent jau reguliariame čempionate. Tuo tarpu PLAY-OFF varžybose "OAKS" gali būti vienu iš "juodųjų čempionato arkliukų". Likę dvi komandos, kurios kaunasi dėl šeštosios pozicijos yra ką tik minėtas "Meridianas" bei "Vilko Brolija", kuri namuose 100 : 51 ir toliau be pergalių paliko "SMK" komandą. Už ribos esantys tris pergales iškovojęs "Akademinio Krepšinio" bei nė karto nelaimėjęs "SMK" kolektyvai jau neturi jokių net teorinių galimybių pasiekti PLAY-OFF etapą. Centrine kitos savaitės dvikova turėtų tapti "Žiemgalos" bei "LPK Liberna / Gervėčių Kraštas" susitikimas, kuriame laimėjęs svečių klubas dar gali pasvajoti ir apie galimybes pasiekti trečiąją grupės poziciją.


Tadas Mickus ("Avedus") savo komandą tikslingai veda patekimo į PLAY-OFF link

4 Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192