2 Lyga - Almarūno prekybos taurė - apžvalga

2018-02-13

VKL II-ojoje Lygoje Almarūno Prekybos Taurėje prie pabaigos artėja reguliarusis sezonas. Paaiškėjo jau ir reguliariojo čempionato nugalėtoja, kuria tapo A pogrupio lyderė Lentvario "Rumida LKK". Po pirmojo etapo visos pirmenybių komandos turės galimybę kautis dėl apdovanojimų, tiesa, kai kurioms kelias iki pirmosios pozicijos gali būti labai ilgas ir sunkus. Pirmąjį PLAY-OFF etapą - šešioliktfinalį praleis reguliariojo čempionato nugalėtojai, tuo tarpu likusios komandos iš visų jėgų bandys įrodyti savo pranašumą. Kad geriau pasiruoštų PLAY-OFF kovoms dauguma ekipų dar sudalyvaus ir VKL Taurės varžybose, kuriose įstos nuo 1/16 Finalo etapo dalies. Tačiau šį kartą apžvalgoje - apie VKL II-osios lygos reikalus tradicinėje antradieninėje apžvalgoje.

A  Pogrupis

1. Rumida LLK 12 : 1 + 132
2. Austa / Vaitesa 10 : 4 + 162
3. Senieji Trakai 9 : 4 + 57
  4. Mad Lamb 9 : 4 + 45
5. Didėja 8 : 5 + 23
  6. Aktyvi Veikla 7 : 6 + 51
  7. Tirola 7 : 6 + 2
  8. VPP / Imperialstone.eu 6 : 7 - 19
9. Krituliai 6 : 7 + 10
10. Transcom 6 : 8 - 51
11. Jamam - OPK 5 : 8 - 42
  12. Electrolux II 4 : 8 - 94
  13. Penktukas 4 : 9 - 83
  14. 2 GEN / Kaefer 4 : 9 - 79
15. BC Irsana 1 : 10 - 89
- vieta jau aiški    

 

Dar likus kiek daugiau, nei vienam turui iki reguliariojo VKL II-osios Lygos čempionato pabaigos mes jau žinome jo nugalėtoją pirmame etape. Nepriklausomai nuo paskutinių rungtynių baigties šį titulą iškovoja Lentvario "Rumida LKK", kol kas čempionate patyrusi viso labo vieną pralaimėjimą. Lyginant su B pogrupio komandomis taip pat tampa aišku, jog lentvariečių niekas nesugebės net prisivyti, todėl komandai pagal PLAY-OFF varžybų sistemą atitenka specialus prizas - tiesioginis kelialapis į 1/8 finalo etapą. Tai bus vienintelis klubas, kuris praleis šešioliktfinalio varžybas, tačiau be rungtynių neliks, nes komanda dalyvauja VKL Taurės varžybose ir dabar atsiradusį laisvesnį laiką galės skirti pasirodymui joje. Komandoje reguliariame čempionate naudingumu išsiskyrė ekipos lyderis Vitalijus Danilovas, kuris vidutiniškai rinkdavo po +25.7 naudingumo balus. Krepšininkas tuo pačiu buvo ir rezultatyviausias ekipos žaidėjas. 

Tuo tarpu laikinai ant antrojo laiptelio įsitaisė dvi pergales per savaitę iškovojusi "Austa / Vaitesa", nugalėjusi "Tirolą" bei "Transcom" vyrukus. Tiesa, kad finišuotų antroje pozicijoje, komandai reikia sulaukti teigiamo rezultato rungtynėse tarp grupės autsaiderės "BC Irsanos" ir "Senųjų Trakų". Taip nutiktų "BC Irsanos" pergalės atveju, tačiau kažin, ar šis scenarijus yra labai tikėtinas. "Senieji Trakai " nors ir prisirinko pralaimėjimų, savo antrosios pozicijos nenorėtų atiduoti, nes tai lemia susitikimą pirmame PLAY-OFF etape su 15-a B pogrupio komanda - "Dagos". Pralaimėję trakiškiai sulauktų sąlyginai stipresnio priešininko 1/16 PLAY-OFF etape kuriais, matyt, tokiu atveju taptų 14-oji B pogrupio komanda - "ORION". Tai ekipa, kuri tikrai daugumoje rungtynių tikrojo savo pajėgumo dar nepademonstravo. Analogiškų varžovų savo kelyje gali tikėtis ir "Austa / Vaitesa". kuri žemiau trečiosios savo pogrupio pozicijos jau nebenukris. Tuo tarpu ketvirti žengiantys "Mad Lamb" savo varžovus sužinos gerokai vėliau. Daug kas priklausys nuo to, kaip paskutinėje dvikovoje seksis pačiai komandai - pergalės atveju galima tikėtis susikauti su "ORION" arba "Dagos", tuo tarpu pralaimėjimo - "Litrestos", "Space Jam" ar net Pasvalio ekipomis. "Didėja" nuo "Mad Lamb" atsilieka vos tašku ir tarpusavio pergalės atveju stumteltų "ėriukus" turnyrinėmis pozicijomis žemyn. Bus labai įdomu pasižiūrėti, kokį variantą bus pasirinkusi "Didėja" - ar kautis iš paskutiniųjų ir bandyti gauti sąlyginai silpnesnį varžovą, ar pernelyg nesiplėšyti dėl pergalės ir iki apdovanojimų brautis sudėtingesniu keliu.

Žemesnėse pozicijose esančių komandų galimas startines pozicijas prieš PLAY-OFF etapą nuspėti dar labai sunku. Viena pergalė ar pralaimėjimas gali ne tik leimti kelias pozicijas savo grupėje, tačiau ir visiškai pasikeitusius varžovus iš B pogrupio. Ir tik ienintelė "BC Irsana" jau niekur iš 15-osios vietos nepajudės, tad savo kelyje jie atkrintamosiose varžybose susitiks su B pogrupio 2-ąja vieta. Kuri iš komandų užims tą poziciją - taip pat visiškai neaišku. Svarbiausiomis artimiausios savaitės A pogrupio dvikovomis turėtų būti ketvirtadienio akistata tarp "Jamam - OPK" ir "Penktuko" komandų. Rungtynių laimėtojas galės džiaugtis bent jau 11-a pozicija savo grupėje ir sąlyginai silpnesniu varžovu iš B pogrupio. Tuo tarpu jau minėta penktadienio "Didėjos" ir "Mad Lamb" akistata atsakys į klausimą, kas grupėje finišuos pirmame ketvertuke.

Dėmesio: PLAY-OFF etape galės dalyvauti bent 4 -iose rungtynėse A pogrupyje aikštelėje pasirodę krepšininkai. VKL 1-osios lygos krepšininkai, norintys žaisti atkrintamosiose rungtynėse privalo būti sužaidę 50% rungtynių.

"Rumidos LKK" lyderis - Vitalijus Danilovas (su kamuoliu)

 

B  Pogrupis

  1. Elektrėnų SC 11 : 3 + 127
  2. Kupiškis / InfoTec 11 : 4 + 48
  3. Taurus 10 : 4 + 217
4. Kumštis 10 : 5 + 104
  5. BC Nol Semkers 9 : 4 + 121
  6. Vaikinai 9 : 5 + 96
  7. VKK Masonai 8 : 6 + 40
8. Telšiai 8 : 6 + 46
9. DUV Reklama 8 : 6 - 27
10. Jungent 7 : 7 - 57
  11. Pasvalys / Admonitus 6 : 8 + 1
  12. Space Jam 6 : 8 - 63
  13. Litresta 5 : 9 - 27
14. ORION 3 : 11 - 147
15. Dagos 1 : 12 - 170
16. BC Fenix 0 : 14 - 274
- vieta jau aiški    

 

B pogrupyje visa intriga - dar prieš akis. Kol kas iki pirmojo laiptelio pakilo "Elektrėnų SC" klubas, nepaisant to, jog namuose minimalia persvara ir nusileido "Kumščio" vyrams 82 : 83. Šiuo metu elektrėniškiai savo rankose turi visus kozirius, kad laimėtų B pogrupį ir pagal varžybų sistemą 1/16 finalo etape gautų savo pogrupio paskutinę vietą - "BC Fenix" vyrus, kurie taip vis dar ir nelaimėjo. Jokios abejonės, jog "BC Fenix" - daugelio komandų pageidaujamas priešininkas atkrintamosiose, todėl "Sporto Centras" neturi teisės suklupti. Tačiau viskas bus gerokai sudėtingiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Situacija grupėje tokia, jog pirmąją vietą nuo ketvirtos skiria viso labo viena pergalė, o paskutinio turo rungtynėse tarpusavyje dvi iš šių ekipų susikaus tarpusavyje. Ir tai bus bekompromisė "Taurus" bei "Elektrėnų SC" kova, kuri, greičiausiai, ir lems pogrupio nugalėtojo likimą bei "BC Fenix" varžovą pirmame PLAY-OFF etape. Nereikia pamiršti ir "BC Nol Semkers" vyrukų, kurie taip pat dar taikosi į pirmas pozicijas. Tačiau jiems ne tik reikia patiems laimėti prieš "Vaikinus" ir "ORION", bet ir laukti elektrėniškių nesėkmės.

Puikų spurtą reguliariojo čempionato finiše pademonstravo "Kumščio" komanda. Po netikėtos pergalės Elektrėnuose ekipa pralaimėjo "BC Nol Semkers" vaikinams, tačiau atsitiesė dvikovoje prieš "Kupiškį / InfoTec" ir finišuoja iškovojusi net 10 pergalių. Tai yra pats geriausias komandos rezultatas reguliariame čempionate visoje VKL istorijoje. Galbūt šiemet yra tie metai, kai komanda jau pilnai subrendo didesnėms pergalėms? Tiesa, aukščiau 5-osios pogrupio vietos pakilti nepavyks, todėl labai silpno priešininko pirmame PLAY-OFF etape tikėtis net neverta. Bet apie atkrintamųjų prognozes pakalbėsime dar ateityje, o dabar žvilgterkime, kas dar gali pretenduoti į "Kumščio" vietą. Visų pirma tai "Vaikinų" komanda. Jiems liko vienerios rungtynės prieš "BC Nol Semkers" ir pergalės atveju "Vaikinai" galėtų šoktelti net iki penktosios pozicijos. Nesėkmė gali kainuoti kritimą iki devintosios vietos, todėl galimo finišo amplitudė - labai didelė, kaip ir sekmadienio pergalės kaina. 

Apatinėse grupės pozicijose - kiek ramiau. ČIa jau trys komandos žino galutines savo pozicijas nepriklausomai nuo paskutinių rungtynių baigties. Tokiu būdu paskutiniais - šešioliktais finišuos "BC Fenix", 15-oje pozicijoje - "Dagos", o 14-a vieta atiteks "ORION" klubui. Dėl likusių pozicijų pogrupio viduryje vyks dar labai atkakli kova. Centrinėmis rungtynėmis be jokios abejonės išskirsime "Taurus" ir "Elektrėnų SC" susitikimą bei "Vaikinų" ir "BC Nol Semkers" mūšį.

DėmesioPLAY-OFF etape galės dalyvauti bent 5 -iose rungtynėse B pogrupyje aikštelėje pasirodę krepšininkai. VKL 1-osios lygos krepšininkai, norintys žaisti atkrintamosiose rungtynėse privalo būti sužaidę 50% rungtynių.

Dovydas Sakalnikas (BC Nol Semkers) pagerino visų laikų VKL II-osios Lygos rezultatyvumo rekordą

 

PLAY - OFF

        Kadangi jau tapo aišku, jog reguliariojo čempionato nugalėtoja tampa stipriausia "A" pogrupio komanda, PLAY-OFF etape bus taikoma tokia atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo sistema (žaidžiamos dvejos rungtynės skaičiuojant +/- taškų skirtumą):

A 2 - B 15

A 3 - B 14

A 4 - B 13

A 5 - B 12

A 6 - B 11

A 7 - B 10

A 8 - B 9

A 9 - B 8

A 10 - B 7

A 11 - B 6

A 12 - B 5

A 13 - B 4

A 14 - B 3

A 15 - B 2

B 16 - B 1

 

TOP 3

        Šią savaitę TOP-3 lyderiu tapo krepšininkas, pagerinęs visų laikų VKL II-osios Lygos rezultatyvumo rekordą. Tai - Dovydas Sakalnikas iš "BC Nol Semkers" klubo. Šis vaikinukas sugebėjo savo varžovams įmesti net 63 taškus, kartu surinkdamas ir +75 naudingumo balus. Tokie pasirodymai lygoje būna sutinkami itin retai tuo labiau, jog komanda žaidė toli gražu ne prieš pogrupio atsaiderius. Be šių rungtynių tą pačią dieną Dovydas dar spėjo pasismaginti ir VKL I-ojoje Lygoje, tad bendras jo dienos naudingumo balų skaičius net +97. Sunku įsivaizduoti, jog toks unikalus pasirodymas artimiausiu metu būtų pakartotas kažkieno iš kitų VKL krepšininkų. Antroje pozicijoje TOP-3 sąraše įsitaiso Dovydo ekipos draugas Lukas Jonkus, kuris surinko +45 naudingumo balus, pelnė 35 taškus ir dar atkovojo 10 atšokusių kamuolių. Trečioje vietoje fantastiškos "Kumščio" pergalių atkarpos bendraautorius Giedrius Mikaila. Jis per savaitę sužaidė net tris rungtynes ir vidutiniškai rinko po +36.7 naudingumo balo, pelnydavo po 28.6 taško ir atkovodavo po 9.3 atšokusio kamuolio. Įdomu, kokiais individualiais pasirodymais lygos krepšininkai mus nustebins kitą savaitę.

1.

 

Dovydas Sakalnikas

(BC Nol Semkers)

 

 

63 tšk., 10 atk.k.

 

+75

2.

 

Lukas Jonkus

(BC Nol Semkers)

 

35 tšk., 10 atk.k.

+45

3.

 

Giedrius Mikaila

(Kumštis)

 

 

28.6 tšk., 9.3 atk.k.  

+36.7

 

GERIAUSIA  GYNYBA

    Šią savaitę savo apžvalgose kviečiame susipažinti su padėtimi komandinėje įskaitoje pagal ekipų gynybą pirmenybėse. VKL II-ojoje lygoje pirmoje pozicijoje sutinkame toli gražu ne čempionato lyderius, o kuklią - vos 13-ą poziciją savo grupėje užimančius "Penktuko" vyrus. Jau ne pirmą sezoną ši komanda garsėja puikiu žaidimu gynyboje, todėl dauguma varžovų jų prisibijo ir stengiasi lemiamą pervsarą rungtynėse susikrauti kaip galima greičiau nuo dvikovos pradžios. Nors rezultatas šioje statistinėje grafoje puikus, puolime ekipa neblizga, todėl ir bendras pasiekimas čempionate kol kas - tik vidutinis. Antrą vietą sąraše užima gerokai realesni pretendentai į lygos apdovanojimus - laimėti savo pogrupį ketinantys "Taurus" vyrai. Jie pasižymi ne tik puikia gynyba, tačiau ir sėkmingu žaidimu puolime, todėl šių komponentų suma kol kas ekipai garantuoja vietą lyderių tarpe. Panaši situacija ir su "Austos / Vaitesos" vyrukais, kurie pagal į savo krepšį praleidžiamus taškus yra treti.

Nemažu siurprizu galime laikyti aštuntąją "Space Jam" komandos vietą gynybos sąraše tarp visų lygos komandų. Ekipa toli gražu nepretenduoja į medalius, tačiau kiekvienoje akistatoje į aikštelę žengia maksimaliai susikaupusi ir nusiteikusi kautis. Tai neretai atneša rezultatų, kurie net galimai viršija ekipos galimybes. Bet kuriuo atveju komandą verta tik pagirti ir palinkėti, jog toks žaidimas prie savojo krepšio klubui atneštų sėkmę ir PLAY-OFF varžybose. Dešimtuką pabaigia "Tirolos" ir "Telšių" klubai. Tai ekipos, kurioms įmesti 70 taškų - jau geras pasiekimas. Abu klubai tikrai neapsiribos 1/16 finalo etapu, todėl užtikrintas žaidimas ginantis gali būti viena iš sudėtinių pergalių dalių.

2 Lyga - Almarūno prekybos taurė - apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009