1 Lyga - savaitės apžvalga

2018-02-12

Per paskutinę savaitę pajėgiausioje VKL 1-ojoje Lygoje sužaisti penki susitikimai. Jie gerokai paįvairino turnyrinę lentelę, ypač vidurinėje jos dalyje. Po du kartus į aikštelę žengė "MRU" bei "BC Kolegos / Imperialstone.eu", tačiau nė vienam iš klubų iškovoti abiejų pergalių nepasisekė. "MRU" atstovai pademonstravo labai prastą gynybą, per du mačus į savo krepšį praleidę net 242 taškus, kas yra šio sezono rekordas. Tuo tarpu Laurynas Kirlys rungtynėse pelnė net 58 taškus. Apie šiuos ir kitus įvykius lygoje kviečiame paskaityti tradicinėje pirmadieninėje VKL 1-osios Lygos apžvalgoje.

Visų pirma užsukime į svečius pas "MRU" vaikinus. Jie per paskutines dienas aikštelėje pasirodė du kartus ir sprendė svarbias užduotis kaunantis dėl šeštosios vietos pogrupyje. Šansų pakilti aukščiau buvo prieš pirmąją dvikovą, tačiau norint tą pasiekti reikėjo būtinai įveikti "Vilniaus Kolegijos" komandą. Deja, rungtynės jau nuo pirmųjų minučių pakrypo ne "MRU" naudai. Pagrindiniu komandos galvos skausmu be jokios abejonės tapo greitas ir rezultatyvus "Vilniaus Kolegijos" studentų krepšinis. Jeigu pirmoje dvikovos dalyje dar buvo galima kabintis ir grįžti į kovą dėl pergalės, tai visas galimybes palaidojo nesėkmingas trečiasis kėlinys, kurį komanda pralaimėjo 17 : 33. Paskutinės dešimt minučių jau tebuvo formalumas ir "Vilniaus Kolegija" sugebėjo išlaikyti sau teigiamą rezultatą, antrą kartą sezone nugalėdama savo varžovus. Tokiu būdu bent jau prieš "MRU" klubą studentai dabar jau turi net 3 pergalių persvarą ir tarpusavio rungtynių pranašumą. Tiesa, į jų poziciją dar gali nusitaikyti nemažai rungtynių turintys sužaisti pareigūnai iš "BC Kolegų / Imperialstone.eu" klubo. Puikias rungtynes nugalėtojų gretose pagaliau sužaidė Edvinas Slapšys. RKL atstovas sugebėjo ne tik pelnyti 19 taškų, tačiau ir 10 kartų sėkmingai asistavo kamuolį savo ekipos draugams. Tai buvo naudingiausios gynėjo rungtynės šiame sezone VKL pirmenybėse. Puikiai pasirodė ir Karolis Bakanauskas, sugebėjęs pelnyti 32 taškus. Karoliui tai taip pat buvo pats geriausias pasiekimas šiame sezone. Belieka palinkėti, jog panašiais rezultatais savo trenerį Stanislovą Radziulį studentai džiugintų ir ateityje, o artimiausias mūšis jau sekmadienį - kuomet teks susikauti su "Electrolux" vyrais. Pergalės atveju "Vilniaus Kolegija" turėtų labai realius šansus finišuoti pirmame ketvertuke. 

Antroje akistatoje "MRU" gynyboje tvarkytis sekėsi dar prasčiau. Jų priešininkais šį kartą buvo "Electrolux" atstovai, į rungtynes surinkę vos 5 savo krepšininkus. Nepaisant to, pastarųjų dviejų pirmenybių nugalėtojai sužaidė taip galingai, jog pelnė net 129 taškus, taip pagerindami visų laikų komandos rezultatyvumo rekordą. Neabejotina, jog didžioji dalis laurų šį kartą atitenka Laurynui Kirliui, kuris vienas pats pelnė net 58 taškus. Kitiems ekipos draugams sekėsi kiek kukliau, tačiau viskas rungtynėse klostėsi taip, jog apie pergalę "MRU" galėjo tik pasvajoti. Komandai su kartėliu belieka prisiminti pirmąjį varžybų ratą, kuomet ji pralaimėjo vos dviem taškais ir vienu metimu galėjo išplėšti pergalę. Dar vienas laimėjimas "Electrolux" komandai leidžia kol kas laikytis ketvirtoje pozicijoje, tačiau reikalus gerokai suprastina techninis pralaimėjimas. Tuo tarpu "MRU" per dvejas šios savaitės rungtynes įsigudrino praleisti net 242 taškus į savo krepšį, taip gerokai nuliūdindama ekipos vadovą Raimundą Kalesnyką. Reabilituotis komanda bandys sekmadienį, kuomet žais itin svarbias rungtynes dėl aukštesnės, nei 8 vieta su "BC Kolegų / Imperialstone.eu" klubu. Pralaimėjus ten tikėtis reguliariam sezone finišuoti aukščiau, nei paskutinioji PLAY-OFF kelialapio vieta, šansų beveik nebeliktų.

Dar vienais 100-tukininkų klubo šią savaitę nariais tapo ir vienvaldžiai pirmenybių lyderiai - "KK Riešė / La Birra Pub". Komanda namuose priėmė "Sporticus.lt" kolektyvą ir nugalėjo priešininkus 106 : 83. Tiesa, rungtynės nesiklostė kaip "iš pypkės" ir pirmoje akistatos dalyje komandos treneris Ervinas Stankevič turėjo kiek pabudinti savo prisnūdusius vyrukus. Laimei, neįvyko nieko netikėto ir pirmosios vietos savininkai iškovojo jau 11-tą pergalę. Tam, kad laimėtų reguliarųjį čempionatą "KK Riešei" pakanka kitą sekmadienį įveikti "VRM" kolektyvą ir tuomet likusios keturios akistatos taps tik pasiruošimo PLAY-OFF etapui dalimi. 

Po pirmosios ir kol kas vienintelės pergalės pirmenybėse "ČeČėnija" pagrįstai tikėjosi tinkamai sukovoti ir su "BC Kolegomis / Imperialstone.eu". Ir iš tikrųjų pirmoje dvikovos dalyje čempionato autsaideriai įgijo nedidelį pranašumą, o rungtynėms įpusėjus žaidė lygiosiomis. Gaila, tačiau antroje susitikimo dalyje parako vyrukams nebepakako ir jie nesugebėjo suspėti paskui pagreitį įgavusius pareigūnus. Galutinis dvikovos rezultatas 86 : 52 neatspindi realios dvikovos eigos, tačiau svarbius du taškus šį kartą padovanoja "BC Kolegoms". "ČeČėnija" dar nesudeda ginklų ir bandys iš paskutiniųjų kabintis į pirmąjį aštuntuką, kuomet antradienį susikaus su "VRM" vyrais. Jeigu pasisektų ten pateikti staigmeną, komanda dar galėtų tikėtis pasiekti PLAY-OFF etapą.

  1. KK Riešė - La Birra Pub 11 : 0 + 299
  2. VRM 7 : 3 + 57
  3. KK Austa 7 : 5 - 7
  4. Electrolux 7 : 5 + 57
  5. Vilniaus Kolegija 6 : 6 - 28
6. Sporticus.lt / Ugniagesys 4 : 7 - 22
7. BC Kolegos / Imperialstone.eu 3 : 5 + 4
8. MRU 3 : 8 - 137
  9. Če-Čėnija 1 : 10 - 223

TOP 5

        Anksčiau savo apžvalgose nuolat rinkdavome tris geriausius savaitės pasirodymus, tačiau gauname nemažai laiškų, jog žaidėjams būtų įdomu sužinoti, kas lieka už pat trejetuko borto. Būtent todėl nusprendėme patenkinti Jūsų smalsumą ir nuo šiol skelbti TOP-5 sąrašus. Šią savaitę pirmoji vieta be konkurencijos atitenka krepšininkui, kuris sugebėjo įmesti net 58 taškus. Tai - Laurynas Kirlys. Kad ir kaip bebūtų keista, tai nebuvo rezultatyviausios krepšininko karjeros rungtynės, o ir pagal naudingumą analogišką rezultatą Laurynas jau buvo pasiekęs dvikovoje su "ČeČėnija". Belieka laukti, kada krepšininkas surinks dar bent keliais naudingumo balais daugiau ir pagaliau kilstels rekordų kartelę bent jau asmeniniame sąraše. Antroji vieta atitenka jo komandos draugui Kęstučiui Bagdanavičiui, kurio sąskaitoje 23 taškai ir 19 atkovotų kamuolių. Be keitimo rungtyniavęs daugkartinis VKL Rinktinės narys šiame garbingame naudingiausių žaidėjų sąraše svečiuojasi šiemet pirmąjį kartą. Tą patį daro ir trečią vietą užimantis Edvinas Slapšys iš "Vilniaus Kolegijos". Sėkmingiausias savo sezono rungtynes sužaidęs krepšininkas ne tik pelnė 19 taškų, tačiau atliko ir 10 rezultatyvių perdavimų. Jų komandos draugams negailėjo ir ketvirtu likęs Deimantas Pavlovskis iš "KK Riešės / La Birra Pub". Šiam vyrukui pasisekė surinkti 28 taškus ir 13 kartų sėkmingai asistuoti kamuolį komandos draugams. Tiesa, rungtynėse Deimantui pasitaikė ir kiek nedažnas faktorius - net dviženklis klaidų skaičius. Tačiau jį kompensavo kiti puikūs individualūs statistiniai rodikliai. Na ir penktoji vieta, kurioje dar viena nauja pavardė - Žygimantas Žiukas iš "Vilniaus Kolegijos". Vyrukas puikiai užsirekomendavo laimėtoje akistatoje prieš "MRU", kuomet pelnė 15 taškų ir atkovojo 14 kamuolių. Jis ir pabaigia šios savaitės naudingiausių pasirodymų penketuko sąrašą.

1.

 

Laurynas Kirlys

(Electrolux)

 

58 tšk.

 

+59

2.

 

Kęstutis Bagdanavičius

(Electrolux)

 

23 tšk., 19 atk.k.

+43

3.

 

Edvinas Slapšys

(Vilniaus Kolegija)

 

 

19 tšk., 10 rez.p.

+34

4.

Deimantas Pavlovskis

(KK Riešė)

28 tšk., 13 rez.p.

+33

5.

Žygimantas Žiukas

(Vilniaus Kolegija)

15 tšk., 14 atk.k.

+33

 

TURO RUNGTYNĖS

      Kuomet savo santykius aiškinasi tokios komandos, likti nuošalyje būtų tikra nuodėmė. Savo jėgas šią savaitę išbandė "VRM" ir "BC Kolegų / Imperialstone.eu" komandos. Atkakli, permaininga ir įdomi dvikovą šį kartą pelnytai tapo savaitės dvikovos savininke. Kviečiame iš arčiau susipažinti, kaip vyko rungtynės ir kokie įvykiai jų metu virė aikštelėje ir šalia jos.

72

68

(13:12, 22:22, 18:16, 19:18)

 

VRM: O. Majeras 33, R. Matulis 12, G. Ramonas 9.

BC Kolegos / Imperialstone.eu: M. Gilys 24, P. Joneliūnas 14 (12 atk.k.), M. Kazlauskas 11 (10 atk.k.).

"VRM" komanda (tamsi apranga) medžioja dar vieną atšokusį kamuolį

 

Rungtynes abi komandos pradėjo labai netaikliai atakuodamos iš trijų taškų zonos, daug klysdamos bei labai nerezultatyviai - sužaidus pirmąsias penkias minutes priekyje 5:4 buvo šeimininkų “VRM” komanda. Tokį pat žaidimą komandos demonstravo ir likusio ketvirčio metu, kol taiklus Oto Majero tritaškis paskutinę kėlinio sekundę leido jo komandai pirmąsias dešimt žaidimo minučių užbaigti turint vieno taško persvarą (13:12).

Antrojo ketvirčio pradžioje abiem komandoms tarsi atsiveria krepšys – Modestas Gilys tempia savo komandą į priekį trimis taikliais tritaškiais iš trijų per pirmąsias keturias kėlinio minutes, tačiau fantastiškus atsakus jam dalina Otas Majeras, taip pat pataikydamas net keturis tolimus metimus per tą patį laiką. Po įtemptų penkių antrojo ketvirčio minučių priekyje „VRM“ rezultatu 29:23. Likusio laiko metu M. Gilys toliau tempia savo komanda pataikydamas dar du tolimus metinus, kas padeda jo komandai sumažinti atsilikimą ir į ilgąją pertrauką išeiti turint vieno taško deficitą (35:34).

Antrąją rungtynių dalį komandos  pradėjo žaisdamos taškas į tašką, kol sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes eilinis taiklus M. Gilio tritaškis po ilgos pertraukos išveda savo komandą į priekį vieno taško skirtumu (44:45), tačiau ilgai pranašumo savo pusėje “Kolegoms” išlaikyti nepavyksta – jau kitos atakos metu “VRM” persveria rezultatą savo naudai ir dar šiek tiek jį padidinę prieš lemiamą rungtynių ketvirtį įgyja trijų taškų pranašumą (53:50).

Pirmąsias šešias paskutiniojo ketvirčio minutes šeimininkams pavyko išlaikyti bent minimalų vieno taško pranašumą, tačiau tuomet dvi iš eilės varžovų klaidas realizavę svečiai išlygina rezultatą, o po dar kelių atakų persveria jį ir savo naudai (65:66). Tačiau po itin įtemptų paskutinių minučių, šeimininkai susigrąžina minimalų pranašumą ir kovodami nagais dėl kiekvieno kamuolio sugeba išplėšti itin sunkią, bet pelnytą pergalę rezultatu 72:68.

 

„BC Kolegos / Imperialstone.eu“ komandos treneris Matas Gimbickis: „Per daug neliūdžiu dėl šio pralaimėjimo, nes pamačiau, kad mano komanda turi potencialo, noro ir užsivedimo laimėti, tiesiog rungtynių gale pritrūko kiek sėkmės bei rotacijos - trūko Luko Praskorio, Mariaus Tenikaičio, taip pat gaila, kad Donatas Ratkevičius traumuotas ir negalėjo mums padėti. Žaidžiant su tokia komanda privalai turėti ilgą suoliuką. Bet pasikartosiu, pamačiau, kad mano komanda tikrai gali žaisti su protu bei atsidavimu ir kovoti dėl kiekvieno kamuolio. Tikrai nesureikšminu šio pralaimėjimo, nors ir skaudu, nes kiekviena pergalė mums šiuo metu tikrai reikalinga. Tačiau, jei ir į kitas rungtynes ateisime su tokiu atsidavimu, pergalės tikrai ateis.“

„VRM – Vidaus Reikalų Ministerijos“ komandos žaidėjas Arvydas Dakinevičius: „Manau, kad šiandieninę pergalę nulėmė ne tik puikus Oto Majero pasirodymas, bet ir tai, kad ketvirtojo kėlinio metu pakeitėme gynybą į zoninę, varžovai kiek pasimetė, pavyko išsiveržti keliais taškais į priekį ir išsaugoti tą minimalią persvarą iki rungtynių pabaigos. Pats rezultatas rodo, kad šiandieninės rungtynės buvo labiau gynybinio pobūdžio. Taip pat visa komanda labai stengėsi, norėjo laimėti, ačiū jiems už kovą ir sveikinu su pergale.“

 

GERIAUSIAI BESIGINANČIOS KOMANDOS

Ne taip senai kvietėme susipažinti su komandomis, kurioms lygoje geriausiai sekasi puolime. Šį kartą Jūsų dėmesiui siūlome geriausiai besiginančių komandų sąrašą. Bene įdomiausias faktas čia, jog pirmauja pagal gynybą ne pirmą vietą čempionate užimanti "KK Riešės / La Birra Pub" komanda, o kietą ir kibią gynybą demonstruojantys Vidaus Reikalų Ministerijos vyrai. Būtent artimiausioje akistatoje šios abi ekipos savo jėgas išbandys tarpusavyje antrą kartą sezone ir bus labai įdomu stebėti, kas šį kartą laimės - gynyba ar puolimas. Neblogai gynybinius veiksmus suderinę ir "BC Kolegų / Imperialstone'eu" vyrai, kurie pagal šį rodiklį yra net treti, praleisdami po mažiau, nei po 80 taškų per rungtynes. Turint omenyje, jog tai - puolamojo krepšinio mėgėjai, tokią gynybą galima laikyti vienu iš kelių pergalių link. Didžiausiu kritimu sąraše be jokios abejonės pasižymėjo "MRU" komanda, kuri pagal praleidžiamus taškus beveik nukrito į patį dugną ir lenkia tik "ČeČėniją". Sunku pasakyti, kiek šie statistiniai rodikliai atspindės realų vaizdą čempionato finiše, tačiau tai be jokios abejonės bus vienas iš patariamųjų rodiklių analizuojant savo priešininkus. 

1 Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009