3 lyga: vasario mėnesio 1 savaitės apžvalga

2018-02-07

3-ioje lygoje kovos tęsiasi. Pabandysime pažvelgti į įdomesnius praėjusios savaitės įvykius.

Kaip sekėsi ant bedugnės krašto buvusioms ekipoms?

Pirmiausiai reikėtų išskirti puikų "C" pogrupio atstovų "Komfakas" klubo pasirodymą praėjusios savaitės metu. Kritinėje situacijoje atsidūrusi ekipa pademonstravo charakterį ir įveikė dvi pretendentes tapti grupės nugalėtojomis - "BC Salininkai" ir "Atsipūtę" ekipas. "Komfako" gretose derėtų išskirti vidutiniškai 22,5 taškus per paskutines dvejas rungtynes pelniusį ir 28,5 naudingumo rinkusį Vilių Aleksandravičių. Po šių dviejų rungtynių "Komfakas" išlaikė lygų pralaimėjimų skaičių su "BC Bedugne" bei šią ekipą šiuo metu lenkia vienomis laimėtomis rungtynėmis. Atitrūkti "Komfakui" dar nepavyko ir vis dar atrodo, jog tarpusavio susitikimas tarp "Komfako" ir "Bedugnės" gali būti lemiamas dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas.
Svarbią pergalę "A" grupėje iškovojo "Dagos" komanda. Ši ekipa išvykoje palaužė kiek aukščiau buvusius "Joniškio Baldus". Po dviejų kėlinių "Dagos" vis dar atsilikinėjo dviženkliu skirtumu, tačiau šešis krepšininkus rungtynėms registravęs klubas pademonstravo milžiniškas valios pastangas ir per pirmąsias dvyliką antrosios rungtynių dalies minučių sugebėjo panaikinti pranašumą, o per likusį laiką net patys įgijo persvarą, kurios iki finalinio švilpuko nebepaleido. Nugalėtojus į priekį vedė 22 taškus pelnęs ir 30 naudingumo balų surinkęs Benediktas Mažeika.
"D" pogrupyje "BC Šalčininkai" nusileido "Sinano Kebabams" ir praktiškai sugniuždė savo galimybes žengti tolyn. Edgaras Svorobovič eilinį kartą sužaidė puikias rungtynes. Edgarui puikiai talkino Artūras Danielius, tačiau likę krepšininkai labai strigo "Sinano Kebabų" gynyboje. Tuo tarpu "Sinano Kebabus" į pergalę vedė net 8 iš 19 tritaškius pataikęs ir 30 taškų surinkęs Lukas Jonkus.
Tuo tarpu "E" pogrupyje trečiadienį "Naudingi" nesugebėjo pasipriešinti "BC Kibirų" ekipai. Šis pralaimėjimas suteikė vilčių "Lyderiams" šiek tiek priartėti prie savo tiesioginių konkurentų, tačiau jiems pritrūko šiek tiek jėgų, kad pasinaudoti šia galimybe. Po blogos pradžios Tomo Silvanavičiaus ir Audriaus Drabavičiaus vedini "Lyderiai" sugebėjo prisivykti Mariaus Pavlovskio vadovaujamą "Senųjų Trakų" klubą, tačiau išplėšti pergalei pritrūko truputėlio sėkmės. Abiems pagrindinėms pretendentėms patekti į atkrintamąsias patyrus po pralaimėjimą situacija šiame pogrupyje išlieka nepakitusi.

Vilius Aleksandravičius lemiamu komandai metu pradėjo demonstruoti įspūdingą sportinę formą

Geriausi individualūs praėjusios savaitės pasirodymai

1. Martynas Rakauskas (BC Liejykla) 37 tšk. 26 atk. kam. 53 naud.
Po krepšiais karaliavęs Martynas Rakauskas padėjo savo komandai iškovoti nesunkią pergalę prieš "SnackBox.LT" kolektyvą. Ketvirtas pagal naudingumą 3-ios lygos krepšininkas neturėjo sau lygių nei po krepšiais, nei demonstruodamas puolimo arsenalą. Universalusis aukštaūgis kol kas neabejotinai yra pagrindinis savo komandos pergalių garantas. Tuo tarpu "BC Liejykla" vis dar turi puikias galimybes kovoti dėl pirmosios vietos grupėje.

2. Dovydas Šablinskas (Big Baller Brand) 22 tšk.  13 atk. kam. 13 rez. perd. 41 naud.
Lavarui Ballui viešint Lietuvoje puikiai užsirekomenduoti pabandė Dovydas Šablinskas. Veržlusis gynėjas surinko sunkiai pasiekiamą trigubą dublį ir pagerino savo asmeninius karjeros naudingumo ir rezultatyvių perdavimų rekordus.

3. Vilius Aleksandravičius (Komfakas) 25 tšk. 8 atk. kam 7 rez. perd. 5 per. kam. 36 naud.
Puikus Viliaus Aleksandravičiaus pasirodymas padėjo "Komfakui" iškovoti svarbią pergalę ir patikėti savo jėgomis. Puikų pasirodymą pademonstravusiam gynėjui tą dieną neprilygo nei vienas varžovas, nei vienas komandos draugas. Tuo tarpu "Komfako" komanda bando atsigauti po blankios pirmos sezono pusės ir bandys kautis dėl 3-ios lygos medalių.

4. Martynas Lazdauskas (Big Baller Brand) 24 tšk. 14 atk. kam. 35 naud.
Puikų asmeninį pasirodymą surengė ir kitas "Big Baller Brand" krepšininkas - Martynas Lazdauskas. Nors asmeninių rekordų šis krepšininkas nepagerino, jis dar kartą buvo vienas pagrindinių "Big Baller Brand" klubo vedlių į pergalę. Solidus Martyno žaidimas leido "Big Baller Brand" ekipai stabilizuotis savo padėtį kovoje dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas.

5. Edgar Svorobovič (BC Šalčininkai) 27 tšk. 16 atk. kam. 33 naud.
Antrą savaitę tarp naudingiausių krepšininkų patenkantis Edgar Svorobovič daug džiaugtis neturėtų, kadangi jo ekipa pralaimėjo svarbias rungtynes, o puikaus Edgaro žaidimo nepakako, kad išsaugoti galimybes varžytis dėl atkrintamųjų.

Martynas Rakauskas - naudingiausias praėjusios savaitės žaidėjas
 

Ateinančios savaitės centrinės kovos

Vasario 7 d.
BC Versus 63% - Ridikas 37%

"B" pogrupio lyderių dvikovoje galėsime išvysti labai įdomią dvikovą. 2016 metais šios dvi ekipos susitiko tarpusavyje. Tada favoritais buvo laikomi "Ridikas", tačiau "BC Versus" tarpusavio dvikovoje palaužė savo varžovus (62:60) ir pateikė nedidelę sensaciją. Tose rungtynėse nesulaikomas buvo Mindaugas Lastauskas, kuris pelnė 32 taškus ir surinko 33 naudingumo balus. Dabar po dviejų metų pertraukos abiejų komandų sudėtis šiek tiek pasikeitė. "BC Versus" turi naują rezultatyviausią krepšininką - Luką Balčaitį, kuris sutrikdė du sezonus iš eilės vyravusią Mindaugo Lastausko vienvaldystę šioje kategorijoje. "Ridiko" gretose dar daugiau permainų - komanda susilpnėjo. Šį kartą dvikovos favoritais bus "BC Versus", tačiau šį statusą turės patvirtinti šiandien aikštelėje.

Vasario 11 d.
 BRASA / Bullet.lt 61% - Naudingi 39%

Šios dvi ekipos pirmą kartą susitiko sezono atidarymo dvikovoje ir tada gana užtikrintą pergalę šventė "Naudingi". Antrajam susitikimui įvykti nebuvo lemta, nes trečiajame kėlinyje lūžo lankas. Sekmadienį šios rungtynės bus peržaidžiamos. Turnyrinės lentelės atžvilgiu gerokai geresnėje pozicijoje šiuo metu yra "Brasa". Visgi "Naudingiems" pergalė būtų labai svarbi, kadangi šis klubas yra ypač įtemptoje padėtyje kovoje dėl vietos atkritntamosiose. Taškų dalinti ir tuo pačiu komplikuotis situacijos nenorės ir "Brasa". Taigi galime tikėtis labai atkaklios ir emocijų kupinos šių rungtynių eigos, kuri neturėtų nuvilti nei vieno susirinkusio žiūrovo.

Vasario 12 d.
 MELINGOS KELIAI 46% - BC Liejykla 54%

 Po pirmadienio dvikovos turėtų paaiškėti, kuri iš šių dviejų ekipų išsaugos galimybes kovoti dėl pirmos vietos grupėje, o kuriam klubui, greičiausiai teks tenkintis daugiausiai 2 vieta. Pirmąjį susitikimą gana užtikrintai laimėjo "Melingos keliai", tačiau šią akimirką komandos turi po vienodai pralaimėjimų (4). Abu klubai yra ramūs dėl patekimo į atkrintamąsias, tačiau tikrai norėtų reguliarų sezoną pabaigti kuo aukščiau ir stengsis kovoti iš visų jėgų, kad laimėtų ir išsaugotų galimybes iš pirmosios vietos išstumti "United Sharks" kolektyvą.


Geriausiai puolančios 3-ios lygos ekipos
Daugiau nei 80 taškų vidurkį kol kas pavyksta pelnyti vos dviems ekipoms. Tiek "Verslo Spaudos centras - R2P Sport", tiek "Sky Gym - Ego Forte" yra ne tik rezultatyviausios lygos ekipos, tačiau ir realiausi pretendentai tapti savo grupių nugalėtojais. Net tris ekipos šiame dešimtuke atstovauja "D" pogrupį: "Verslo Spaudos centras - R2P Sport" (1 vieta), "Thug Life" (6 vieta) ir "Sinano Kebabai" (8 vieta). Tuo tarpu iš grupės "C" atrandame vos vieną klubą - "VedejasRenginiui.LT" (4 vieta).Būtent šią ekipą atstovauja rezultatyviausias 3-ios lygos krepšininkas - Artūras Karapetian. Likę pogrupiai turi po du savo atstovus. Įdomiausia, jog į šį dešimtuką patenka "BC Versus" kolektyvas. Kelioliką metų geležine gynyba išsiskirdavęs klubas niekada nepasižymėdavo kaip puikiai puolanti ekipa. Luko Balčaičio prisijungimas sukėlė nedidelį perversmą ir dabar galime "BC Versus" komandą matyti tarp rezultatyviausių lygos ekipų. Įdomu tai, jog rezultatyviausių žaidėjų dešimtuke yra vos trys krepšininkai, kurie atstovauja rezultatyviausias ekipas: Artūras Karapetian (VedejasRenginiui.LT), Martynas Rakauskas (BC Liejykla) ir Lukas Balčaitis (BC Versus).

 

3 lyga: vasario mėnesio 1 savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009