4-os lygos sausio mėnesio 4 savaitės apžvalgga

2018-02-01
Tęsiame apžvalgų ciklą ir šiandien tradiciškai pristatome 4-os lygos apžvalgą. Šį kartą daugiau dėmesio skirsime nepavydėtinoje situacijoje atsidūrusioms ekipoms. 
 
"A" grupėje vos dvi pergales turintys "Nepakeliui" ir "Vichy Vandens parkas" šiuo metu yra realiausi pretendentai pabaigti savo pasirodymą iki atkrintamųjų varžybų pradžios. Abi ekipos kol kas turi iškovojusias po dvi pergales. "Nepakeliui" palaužė "Radvilus" ir "Vichy Vandens parką", o pastarieji įveikė "BKK Vėją" ir "Ką vakare". "Vichy Vandens parko" situaciją gerokai komplikuoja tai, jog ši ekipa nusileido abu kartus aštuntoje vietoje esantiems ir realiausiai pavejamiems - "Radvilams". Teoriškai dar už borto iškristi gali ir "Vilniaus Olimpas". Visgi ši ekipa po truputį pradeda atsigavinėti po duobės į kurią buvo patekę į užsienį mėnesiui išvykus vyriausiajam komandos treneriui Raimundui Kalesnykui. "Litcargus", "Blue Sharks" ir "Bekupė / vezumalkas.lt" tęsia kovas dėl grupės nugalėtojų vardo, o "BKK Vėjas", "Ką vakare?", "Elektrėnų PGT" ir "Vilniaus Olimpas" sprendžia klausimus, kaip reguliarų sezoną pabaigti kuo aukštesnėje pozicijoje turnyrinės lentelės viduryje, kad gauti sąlyginai silpnesnį varžovą atkrintamosiose.

Pogrupyje "B" minimaliai intrigos įnešė gana užtikrinta "M.K.Č." pergalė prieš turnyrinės lentelės viduryje įsitaisiusius "TGLAB". Pirmasis laimėjimas atgaivino beveik pražuvusias menininkų galimybes pasivaržyti dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas, tiesa, nuo išsvajotos pozicijos "M.K.Č." klubą dar skiria trejos rungtynės. Už kito etapo borto kol kas yra ir "UWB" ekipa. Tiesa, ši komanda kol kas turi labai puikias galimybes pasivaržyti dėl kelialapio tolyn, kadangi nuo vos keturias pergales turinčių "Abi Kairės" ir "Atea" ekipų Baltstogės universiteto atstovus skiria vos viena pergalė ir jie tarpusavio dvikovoje įveikė "Abi kairės" ekipą. Turnyrinės lentelės viduryje esantys "TGLAB", "Svajonių turintys" ir "Carmita" gali jaustis gana ramiai dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas, o "Karolinos boulingas / kegliai.lt", "SK Skaidiškės" ir "Lewben" klubai sezoną pabaigs besivaržydami dėl turnyrinės lentelės lyderių pozicijos. 

Grupėje "C" galime matyti bene pačią įtempčiausią situaciją. Paskutines vietas užimančios ir šiuo metu į kitą etapą nepatenkančios "Zulu Team" ir "LT 2018" šią akimirką turi iškovoję net 3 pergales ir nuo aštuntoje vietoje esančių "Šernų" skiria vos vienas laimėjimas. Dar daugiau intrigos įneša faktas, jog "Zulu Team" abu kartus įveikė "Šernų" kolektyvą ir turi persvarą tarpusavio rezultate. "LT 2018" vieną kartą nusileido "Šernams", tačiau šių ekipų dar laukia atsakomoji dvikova. Kiek į viršų paskutinėmis akimirkomis šoktelėjo "JKK Kelelis" ir "Avedus" klubai. Abi šios ekipos praėjusią  savaitę sugebėjo įveikti dar visai nesenai prie lyderių grupelės buvusius "Sudervė Team" vyrukus.  Puikų spurtą surengė "Nol Semkers" vyrukai. Penkias rungtynes iš eilės laimėjusi ekipa staigia šoktelėjo iš pavojingos zonos į tvirtų grupės vidutiniokų poziciją, kur dabar dėl geresnių pozicijų varžysis su "MKK" ir "Sudervė Team" komandomis. Grupės nugalėtojų likimas, greičiausiai, spręsis vasario 12 dieną dvikovoje tarp "LIDL Lietuva" ir "X Komanda". 
 
"D" pogrupyje turime vienintelę dar 4-oje lygoje nepralaimėjusią "Kočėlo" komandą ir vienintelę šioje lygoje pergalės džiaugsmo nepatyrusią "SMK" ekipą. Pastarųjų dviejų ekipų vietos turnyrinėje lentelėje šią akimirką gana tvirtai aiškios. Po tris pergalės turintys "Akademinis krepšinis" kol kas varžosi dėl paskutinio kelialapio į atkrintamąsias, o gal dar ir slapčia viliasi aplenkti tik 4 pergales teturinčius, tačiau mažiau rungtynių žaidusius "Vilko Brolijos" krepšininkus. Gana užtikrintai šeštojoje pozicijoje turėtų jaustis "Meridianas", kurie tarpusavio dvikovose įveikė visas žemiau esančias ekipas. Dėl antrosios vietos grupėje kausis "Žiemgala", "Logistai" or "Marijampolis". Į šios trijulės santykių aiškinimąsi dar gali įsiterpti dviem pralaimėjimais daugiau turintys "LPK Liberna / Gervėčių kraštas" atstovai, kurie šią akimirką turi vieną pergalę prieš aukščiau išvardintoje trijulėje paminėtus "Logistus". 
Justino Musteikio vedama "Vichy Vandens parko" komanda dar bando kabintis į atkrintamąsias varžybas
 
TOP 5 individualūs pasirodymai:
1. Lukas Čibinskas 50 tšk. 8 išpr. praž. 50 naud.
Negausiu "JKK Kelelio" susirinkimu pasinaudojęs Lukas Čibinskas sužaidė savo karjeros rungtynes. Nors pergalės išplėšti tai nepadėjo, tačiau dabar asmeninių karjeros rekordų skiltyje puikuosis du penkiasdešimtukai - prie taškų ir naudingumo. Taip pat paskutinės dvi  šio žaidėjo rungtynės rimtas įspėjimas varžovams. 
 
2. Andrius Birulinas 37 tšk. 22 atk. kam. 5 per. kam. 7 išpr. praž. 41 naud. 
Puikios statistiškai rungtynės į asmeninių rekordų skiltį Andriui teįrašė vos vieną pakartotą asmeninį atkovotų kamuolių rekordą ir naują perimtų kamuolių geriausią karjeros pasiekimą. Tai tik parodo, jog 4 lyga Andriui yra gerokai per silpna. Krepšininkas tikrai ateinančiam sezonui gali ruoštis žygiuoti aukštesnio meistriškumo lygmenyje. 
 
3. Edgaras Ivanovas 27 tšk. 20 atk. kam. 38 naud.
Dar visai nesenai Vilniaus krepšinio lygoje atsiradęs krepšininkas šį sezoną labai tvirtai žygiuoja visų laikų geriausių krepšininkųTOP 50-uko link. Eilinis puikus šio žaidėjo pasirodymas naujų asmeninių rekordų neatnešė, tačiau stabiliai priartino penkiasdešimtuko link. 
 
4. Lukas Čibinskas 32 tšk. 12 atk. kam. 37 naud. 
Įspūdingas Luko pasirodymas padėjo sugniuždyti "Sudervė TEAM" klubą. Atrodė, jog panašiai įspūdingo šio žaidėjo efektyvumo bus galima dar ilgai laukti, tačiau Lukas nesnaudė ir jį galima išvysti net dvejose šio penketuko vietose. 
 
5. Tomas Minkevičius 31 tšk. 7 per. kam. 8 išpr. praž. 35 naud. 
Nors "BKK Vėjas" koncentravosi į Tomo Minkevičiaus sustabdymą, šis krepšininkas aikštelėje darė praktiškai, ką norėjo. Asmeninių rekordų nepagerino, tačiau penktą geriausių visos lygos individualių pasirodymų vietą užimti sugebėjo. 

Lukas Čibinskas šiuo metu demonstruoja geriausią sportinę formą gyvenime
 
Įdomiausios artėjančios savaitės dvikovos
 
Vasario 2 (penktadienis)
BLUE SHARKS  - BEKUPĖ / VEZUMALKAS.LT 21:10
Būtent šioje dvikovoje paaiškės, kuri komanda įsitvirtins 2-oje "A" pogrupio vietoje. Pirmąjį susitikimą užtikrintai laimėjo "Blue Sharks". Atsižvelgiant į abiejų komandų pajėgumą galime tikėtis, jog antro tokio lengvo pasivaikščiojimo "Blue Sharks" neturės. "Vezumalkas.lt" vyrukai bus kupini noro atsirevanšuoti už skaudų pralaimėjimą ir su dideliu užsidegimu sieks pergalės. 
 
Vasario 4 (sekmadienis)
ŽIEMGALA  - KOČĖLAS  18:20
"Žiemgala" rugntyniaudama be Igno Cibulsko sugebėjo mesti ričmiausią išūkį dar 4-oje lygoje nepralaimėjusiam "Kočėlo" klubui. Treneris Mantas Mudėnas be abejonės turės paruošęs "Kočėlo" klubui staigmenų. Ignas Cibulskas jau sugįžo į rikiuotę, tačiau iš jos iškrito Povilas Vilkas. Norint mesti rimtesnį iššūkį galingam "Kočėlo" klubui reikėtų tikėtis Povilo sugrįžimo. Tiesa, ir be Povilo "Žiemgala" yra pajėgi sukurti intrigą.
 
Vasario 7 (antradienis)
MERIDIANAS  - VILKO BROLIJA 19:30
Šių ekipų dvikovos jau įgauna derbio vardą. Per visą abiejų klubų gyvavimo istoriją, komandos susitiko keturis kartus ir pasidalino po dvi pergales. Paskutiniai tris susitikimai buvo tikros dramos, kurios pasibaigė vieno, trijų ir penkių taškų skirtumais. Galima drąsiai tikėtis įdomių ir nenuspėjamų penktųjų rungtynių, kurios papuoš antradienio vakarą. 

"Vilko Brolijos" (juoda apranga) ir "Meridiano" (baltai žalia apranga) laukia dar viena labai įdomi tarpusavio dvikova 
 
Savaitės interviu
 
Kalbiname absoliučių lygos lyderių, "Kočėlo", kapitoną - Marių Kreivį. 
 
- Gal galėtumėte papasakoti, kaip įsikūrė klubas ir kiek jis pakito nuo įsikūrimo? 
Klubas buvo įkurtas studentavimo laikais, turėjo būt kaip papildoma užklasinė veikla. Su grupele bendraminčių sugalvojom pažaist mėgėjų krepšinio lygoje ir surinkom komandą. 
Nuo pat įkūrimo komanda pasikeitė tikrai nemažai, liko gal 3-4 žaidėjai nuo pačios pradžios (bijau pameluot). 
 
- Kas per visą klubo gyvavimo istoriją daugiausiai Jums įsiminė? 
Negaliu kažko labai išskirt, nei labai gero, nei labai blogo. Šis sezonas dar tik įpusėjo, žaidžiam kol kas labai gerai, tai gal šis ir bus įsimintiniausias? 
 
- Esate vienintelė 4-os lygos dar nepralaimėjusi lygos varžybose nė karto komanda. Kas lemia tokią įspūdingą ir nepakartojamą seriją?
Turėčiau išskirti gerą komandos atmosferą šiemet. Komanda susirenka ne tik kad pažaist savo malonumui, bet nori kartu ir laimėt. Jau kelinti metai išlaikom komandos branduolį, po truputi labiau pažįstam vieni kitų žaidimą, ko pasekoje ateina ir rezultatas. Turime ir individualiai stiprių žaidėju, kurie gali 'patraukt' sunkiomis akimirkomis, bet aikštėje stengiasi ir dirba visi. Už tai visiems ir noriu padėkoti. 
 
- Įsivaizduokite, jog galite ir turite pasiimti kaip pastiprinimsą vieną bet kurį kitos komandos 4-os lygos žaidėją. Kas toks jis būtų? 
Labai sunkus klausimas. Turiu pripažint, kad neseku varžybų ir nelabai žiūriu kitų komandų žaidėjus. Visoje lygoje tikrai galima būtų rasti gerų žaidėjų, bet kol dar nepralaimėjom, tai ir pastiprinimo nereikia.
 
- Pasistenkite objektyviai išrinkti 4-os lygos rinktinės komandos startinį penketuką. 
Čia klausimas dar sunkesnis. Jeigu tiesiog žiūrėt pagal statistiką ir lygos lyderius, tai turėtų būti 2-3 pozicijose Ignas Kurklietis ir Andrius Birulinas, 4-5 pozicijas pasidalintų Deividas Jurkus ir Darius Jucius (nors būtų įdomu, kaip jie su mūsų J. Baranausku pakovotų), o dėl įžaidėjo net nežinau... Gal Marių Krukonį rinkčiausi. 
Bet čia pagrinde remiantis statistika, kartais ji ne viską pasako. 
 
- Kokias ekipas įvertintumėte kaip didžiausius favoritus patekti tarp keturių stipriausių 4-os lygos komandų? 
Reikalas tas, kad 4-ta lyga yra pakankamai nenuspėjama ir tikrai yra nemažai pajėgių komandų, kurioms reikės pakonkuruot dėl TOP 4. Ne išimtis esame ir mes, bet tikiuosi, kad būsime ten. 
 
- Jeigu tapsite čempionais, ką padarysite? Pažadėkite ką nors įdomaus ir intriguojančio. 
Jeigu tapsime čempionais, tai galiu pažadėt, kad tikrai gerai atšvęsime. Įdomaus ir intriguojančio galiu pažadėt, jeigu pateksime į TOP 4. Ten jau visos kovos bus įdomios ir intriguojančios. Ačiū. 

Marius Kreivys (atlieka metimą) džiaugiasi kol kas sėkmingiausiu "Kočėlo" sezonu per visą komandos gyvavimo istoriją
4-os lygos sausio mėnesio 4 savaitės apžvalgga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009