1 lyga - sausio mėnesio 4 savaitės apžvalga

2018-01-29

Praėjusią savaitę Vilniaus krepšinio 1-oje lygoje įvyko 4-erios rungtynės. Pažvelkime į įdomiausius praėjusios savaitės įvykius.  


Sėkmės ir nesėkmės

Po vieną pergalę praėjusios savaitės metu įsirašė "Sporticus.lt - Ugniagesys", "Vilniaus Kolegija", "Kolegos - Imperialstone.eu" ir "Electrolux" ekipos. Gana netikėtai net du pralaimėjimus patyrė "KK Austa". Komandos nuo nesėkmių neišgelbėjo ir puikiai rungtyniavęs Kristupas Surgėlas. Talentingasis puolėjas šiuose dvejuose susitikimuose vidutiniškai rinko 29,5 naudingumo balų. Šie du pralaimėjimai išstūmė "KK Austos" klubą iš pirmojo turnyrinės lentelės komandų trejetuko į maišalynę kovoje dėl 2-5 vietų. Analogiškai pralaimėjimas "Sporticus.lt - Ugniagesys" komandai paveikė ir  "Vidaus reikalų ministeriją", o antrą pergalę iš eilės iškovoję "Ugniagesio" krepšininkai pakilo iš turnyrinės lentelės dugno ir šiuo metu įsitaisė 6-oje pozicijoje. Pirmosios pergalės nepavyko pasiekti atsinaujinusiai "Če-Čėnija" ekipai. Praėjusios savaitės rungtynėse šis klubas nesugebėjo pasipriešinti galingai "Electrolux" komandai. Tuo tarpu "Kolegos - Imperialstone.eu" pasinaudojo proga ir iškovojo antrąją pergalę bei įsitvirtino aštuntoje turnyrinės lentelės pozicijoje bei susidarė puikią galimybę kovoti dėl aukštesnių pozicijų. Į atkrintamąsias varžybas pateksiančios komandos yra maždaug aiškios, belieka išsiaiškinti galutines jų vietas turnyrinėje lentelėje. Kad šią tvarką sujaukti, "Če - Čėnija" ekipai reikės gana įspūdingai pabaigti sezoną. 


Savaitės individualus pasirodymas

Įspūdingiausiai praėjusios savaitės metu atrodė Laurynas Kirlys. Vienas geriausiai atakuojančių visos lygos krepšininkų puikiai pasidarbavo dvikovoje prieš "Če - Čėnija" ekipą. Nuo pat pirmųjų akimirkų terorizuoti varžovų krepšį pradėjęs gynėjas pelnė iš viso 25 taškus, atkovojo 12 atšokusių kamuolių, išprovokavo 7 pražangas ir surinko net 42 naudingumo balus. Verta pastebėti, jog Laurynas dabar yra naudingiausias visos lygos krepšininkas. Vidutiniškai šis žaidėjas renka po 38,8 naudingumo balo. 

Laurynas Kirlys ne tik buvo praėjusios savaitės naudingiausias krepšininkas, tačiau šiuo metu yra ir visos Vilniaus krepšinio 1 lygos naudingiausias žaidėjas

Kuriozas

Paskutinėse savaitės rungtynėse įvyko kuriozas. Tiek "KK Austa", tiek "Kolegos - Imperialstone.eu" į rungtynes atvyko baltomis aprangomis ir nei vienas klubas neturėjo pasiėmę atsarginių kitos spalvos marškinėlių. Nuspręsta žaisti esamomis sąlygomis. Abiems komandoms tai buvo ne pati maloniausia, tačiau įdomi patirtis. Didesnę naudą iš to išpešti pavyko "Imperialstone.eu" ekipai. Jie sugebėjo iškovoti labai svarbią pergalę. 


Ateinančios savaitės įdomybės

Ateinančią savaitę įvyks  rungtynės. Dabar toks sezono metas, jog visos ką nors lems. Pabandykime pažvelgti į visus ateinančius susitikimus. 

2018-01-30 (Antradienis)
SPORTICUS.LT / UGNIAGESYS  - ELECTROLUX I 19:15

Antradienį "Sporticus.lt / Ugniagesys" namų aikštelėje pabandys palaužti praėjusio sezono čempionus - "Electrolux". Tai galėtų būti trečią iš eilės "Ugniagesio" pergalė, kuri padėtų, jeigu nepriartėti iki 5 vietos, tai bent įsitvirtinti 6-oje. Tuo tarpu "Electrolux" kaip ir praėjusiame sezone pirmojoje sezono pusėje nepersistengia ir kaupia visas turimas jėgas atkrintamosioms varžyboms. 


2018-02-01 (Ketvirtadienis)
VILNIAUS KOLEGIJA  - ČE-ČĖNIJA I 18:30

Viena iš paskutinių "Če - Čėnijos" galimybių kabintis į atkrintamąsias varžybas. "Vilniaus Kolegija" rungtyniauja gana banguotai, tačiau tikrai bus ryškūs šios dvikovos favoritai. Turėtumėme išvysti studentų bandymą žaisti greitą krepšinį. Tuo tarpu "Če - Čėnijos" ekipai reikia gerai pasiruošti, kad pabandyti išsaugoti galimybes prasibrauti tolyn,


2018-02-04 (Sekmadienis)
KK AUSTA  - KK RIEŠĖ / LA BIRRA PUB I 21:10

Du pralaimėjimus iš eilės patyrę "KK Austa" vyrukai susigrums su dar nepralaimėjusiais 1-os lygos absoliučiais lyderiais. Tai be abejonės bus savaitės rungtynes. Ar tai taps trečiuoju iš eilės "KK Austa" klubo pralaimėjimu? O gal pirmąją karčią piliulę nurys "KK Riešė / La Birra Pub" vyrukai? Visi gražaus krepšinio ištroškę šios sporto šakos fanai sekmadienio vakarą bus laukiami Jezuitų gimnazijos sporto salėje. 

Paskutinėse rungtynėse Justas Šukelis surengė blogiausią savo šio sezono pasirodymą. Kad įveikti grupės lyderius, reikės gerokai didesnio jo indėlio.  
 

Savaitės interviu

Kviečiame pasiskaityti interviu su vienvaldžių lygos lyderių "KK Riešė La Birra Pub" treneriu ir idėjiniu vadu - Ervinu Stankumi:

- Visi žinome, jog klubas "KK Riešė" jau gyvuoja gana ilgą laiko tarpą. Gal galite papasakoti komandos įkūrimo istoriją?

2012/2013 sezone, pamatėme su keliais žmonėmis registraciją į VKL Pavasario čempionatą ir daug negalvodami subūrėme komandą pavadinimu "KK Riešė". Kadangi daug kas norėjo ir toliau žaisti, komanda pasiliko krepšinio žemėlapyje iki dabar. Jeigu komanda ir dabar žaidžia, manau, yra judama teisinga linkme ir, tikiuosi, ekipa gyvuos dar labai ilgai.

- Per savo gyvavimo laikotarpį iškovojote ne vieną trofėjų. Kurie laimėjimai Jūsų širdžiai yra maloniausi?

 Titulu yra iškovota nemažai ir, džiaugiuosi, kai žaidžia Riešės komanda įvairiuose turnyruose, yra priskiriama prie lyderiu. Asmeniškai kaip vadovas, galiu pasakyti kad man Sekmadienio krepšinio lygos auksas ir 2016 metu vasara laimėta VKL Vasaros lyga, kur nebuvom priskiriami kaip favoritai.

- Esate vienintelė nepralaimėjusi 1-os lygos komanda. Artimiausi persekiotojai jau patyrė net 3 nesėkmes. Kas lemia tokį Jūsų dominavimą reguliariajame sezone?

Labai smagu kad dar neturim pralaimėjimų, tačiau noriu pasakyti, kad tai yra dar tik reguliarusis sezonas, visos svarbiausios kovos dar priešaky. Bet jei kalbant apie tokį mūsų gerą žaidimą reguliariam sezone, tai, manau, kad tai lemia stiprūs žaidėjai individualiai. Kartais būna nesusirenkame i rungtynes, tačiau kas ateina, tie atiduoda visą save, ir parodo daug noro. Mūsų komanda sudaryta iš nugalėtojo mentalitetą turinčių krepšininkų, bet, kaip ir sakau, viskas dar priešaky ir nereikia užmigti ant laurų.

- Įsivaizduokite, jog jau sezono pabaiga ir "KK Riešė" tapo 1-os lygos čempionais. Įvardinkite, kas užėmė 2, 3 ir 4 vietas?

Žinokit labai sunku atsakyti i tokį klausimą. Visos komandos čia yra stiprios, apie čempionų titulą nereikia kalbėti garsiai, reikia svajoti tyliai. Negaliu pasakyti kaip pasibaigtų čempionatas, nes daug geru komandų labai, ir negaliu prognozuoti, kaip viskas susiklostys. 

- Įsivaizduokite, jog galite ir turite pasiimti kaip pastiprinimą vieną bet kurį kitos komandos 1-os lygos žaidėją. Kas toks jis būtų?

Vienareikšmiškai - Ignas Lukošius ir Laurynas Kirlys. Tai yra du aukščiausios klasės lygio žaidėjai,kurie padarytų musu komanda - svajonių.

- Pasistenkite objektyviai išrinkti 1-os lygos rinktinės komandos startinį penketuką.

Labai sunkus klausimas, ir nesinori kažko pamiršti, bet pabandysiu. C: Ignas Lukošius PF: Gediminas Poviliauskas SF: Dainius Novickas SG: Laurynas Kirlys PG: Deimantas Pavlovskis.

- Suburti ir išlaikyti vieningai tokį galingą klubą tikrai nėra lengva. Gal yra žmonių, bendruomenių ar įmonių, kam norėtumėte padėkoti už tokį sėkmingą komandos gyvavimą? 
 
Noriu padėkoti visiems musu rėmėjams, kurie prisideda prie tokio gero mūsų sezono. Didelį AČIŪ noriu tarti, Riešės bendruomenei, prekybos centrui LINK MOLĖTŲ, ir žinoma "Labirra Pub". Be Jūsų, nemanau, kad šį sezoną būtų tokie rezultatai.

Ervinas Stankus tiki savo komandos sėkme, tačiau garsiai apie tai kalbėti šiek tiek prisibijo.

1 lyga - sausio mėnesio 4 savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009