3 Lyga - savaitės apžvalga

2018-01-24

VKL III-iojoje lygoje sužaista jau du trečdaliai reguliariojo čempionato. Kol vienos komandos stiprina savo, kaip lyderių pozicijas, kitos sprendžia išlikimo varžybose klausimą. Į PLAY-OFF etapą pateks 32 geriausios lygos komandos, tad norint patekti į šį etapą būtina savo pogrupyje finišuoti bent jau šeštoje pozicijoje. Kaip komandoms savo uždavinius sekėsi spręsti šįkart, kviečiame paskaityti tradicinėje trečiadieninėje lygos apžvalgoje.

A  Pogrupis

1. United Sharks 9 : 2 + 184
2. BC Liejykla 8 : 3 + 69
3. Melingos Keliai 7 : 3 + 32
4. Marijampolis 5 : 5 - 45
5. KK Ambicija 5 : 5 - 5
6. Big Baller Brand 5 : 7 + 25
7. Joniškio Baldai 4 : 6 - 28
8. Dagos II 3 : 6 - 11
9. Snackbox.lt 1 : 10 - 221

 

"A" pogrupyje sužaisti du susitikimai. Kol abi grupės lyderės poilsiavo, taškus rinko kandidatės finišuoti pirmajame ketvertuke. Pergalę iškovojo trečioje pozicijoje esantis "Melingos Kelių" kolektyvas, kuris susitiko su grupės autsaidere "Snackbox.lt" komanda. Gal kiek ir netikėtai, tačiau kova vyko visas rungtynes ir gerokai žemiau lentelėje esantis "Snackbox.lt" kolektyvas kovėsi iš visų jėgų. Vis dėlto stipresni galiausiai pasirodė svečiai, kurie ir iškovojo pergalę rezultatu 80 : 68. Nugalėtojų komandoje fantastiškas rungtynes sužaidė Dovidas Verikas, kuris ne tik pelnė 26 taškus, tačiau surinko net +46 naudingumo balus. Pagal efektyvumą krepšininkas pasiekė geriausią savo rezultatą karjeroje VKL pirmenybėse ir nieko keisto, jog tapo tikru saviškių pergalės kalviu. Dabar "Melingos Kelių" jau šeštadienį laukia įdomi akistata su "Joniškio Baldų" ekipa, kuri kovoja dėl vietos pirmame šešetuke bei patekimo į PLAY-OFF varžybas. Tuo tarpu "Snackbox.lt" kolektyvui pralaimėjimas praktiškai atėmė paskutines galimybes dar pasvajoti apie vietą kitame varžybų etape. Patekimas į ten įmanomas nebent laimėjus visas likusias savo akistatas bei sulaukus dėsningų priešininkų rungtynių rezultatų. Sutikime, jog tokia tikimybė yra praktiškai lygi nuliui.

Svarbius taškus svečiuose iškovojo ir "Marijampolio" atstovai. Jie svečiavosi Vilniuje, kur susikovė su ambicingu "Big Baller Brand" kolektyvu. Pirmoje rungtynių pusėje atrodė, kad jaunimas turi visas galimybes švęsti pergalę ir taip įsitvirtinti pirmame lentelės penketuke. Tačiau su šia mintimi visiškai nenorėjo sutikti svečiai. Jie gerokai truktelėjo pirmyn paskutiniame kėlinyje, laimėjo jį net 17 taškų persvara ir šventė pergalę 97 : 86. Įspūdingu pasirodymu rungtynes sudrebino "Big Baller Brand" atstovas Vilius Žukas, įmetęs net 47 taškus bei surinkęs +52 naudingumo balus. Tačiau net ir toks fenomenalus krepšininko pasirodymas sėkmės jo ekipai neatnešė. Po pralaimėjimo "Big Baller Brand" kristeli lentelėje į šeštą poziciją ir ją privalės ginti nuo "Joniškio Baldų" bei "Dagos" vyrų. Būtent šios komandos yra arčiausiai į PLAY-OFF etapą patenkančios pozicijos. Tuo tarpu "Marijampolis" švenčia penktąją sezono pergalę ir dabar yra ketvirti. Jeigu penktadienį pavyktų įveikti "Joniškio Baldų" kolektyvą, kelialapis į PLAY-OFF etapą atrodytų labai realiai pasiekiamu.

 

B  Pogrupis

1. BC United Transline 8 : 2 + 119
2. Ridikas 7 : 2 + 116
3. BC Versus 6 : 1 + 153
4. Tirola II 5 : 4 - 7
5. SK Centauras 5 : 4 + 21
6. Safety 3 : 7 - 63
7. BC Vilnius 3 : 7 - 48
8. KF Trigubas Dublis 0 : 10 - 291

 

"B" pogrupio komandos šią savaitę leido sau kiek atsikvėpti, nes buvo sužaistos vienintelės rungtynės. Elektrėnuose vietos "SK Centauras" priėmė "BC Vilniaus" kolektyvą ir jį nugalėjo 77 : 64. Tai buvo jau antroji elektrėniškių pergalė trapusavio mačuose šiame sezone ir, kas įdomiausia, antras kartas su tuo pačiu varžovu, kuomet ekipa pelno 77 taškus. To pilnai pakako pergalėms tiek pirmame, tiek ir antrame rate. Dabartinėje akistatoje šeimininkai nuo pat pirmojo kėlinio didino savo pranašumą, neleisdami svečiams susikurti bereikalingų iliuzijų apie galimą pergalę. Vienintelis neigiamas epizodas rungtynių nugalėtojams, tai diskvalifikacinė Algirdo Rakšnio ("SK Centauras") pražanga, dėl kurios krepšininkas bus priverstas praleisti ekipos akistatą su "Tirola II". O šios rungtynės klubui kaip tyčia bus labai svarbios, nes laimėjusi komanda bent jau laikinai įsitaisys ant ketvirtojo pogrupio laiptelio. Tuo tarpu už PLAY-OFF patekimo ribos atsidūręs "BC Vilniaus" klubas spręs kitas užduotis - kaip sugrįžti į pergalių kelią. O tai padaryti bus labai sunku, nes varžovas - vos kartą pralaimėjęs "BC Versus" klubas.

Gražvydo Mockaus ir "KK Kuršėnų" kompanijos laukia nelengva išvyka į Šalčininkus

 

C  Pogrupis

1. Atsipūtę 9 : 3 + 174
2. BC Salininkai 8 : 3 + 61
3. Vedejasrenginiui.lt 8 : 4 + 144
4. KK Žaibas 6 : 3 + 13
5. Telšiai II 6 : 4 + 155
6. KomFakas 4 : 6 + 25
7. BC Bedugnė 4 : 6 - 64
8. Baltic Ground Services 3 : 8 - 125
9. U.S.Embassy 0 : 11 - 383

 

Pačia laimingiausia "C" pogrupio komanda šią savaitę be jokios abejonės buvo "BC Bedugnė". Turas ekipai buvo svarbus ne tik tuo, jog klubas pasipuošė visiškai nauju logotipu, tačiau ir puikiomis dviem pergalėmis. Tiesa, abi jos buvo iškovotos vos vieno taiklaus metimo persvara. Visų pirma Nemenčinėje klubas priėmė antrą poziciją užėmusį "Vedejasrenginiui.lt" klubą. Pirmame rate šių komandų akistatą taip pat buvo laimėjusi Bezdonių miestelio komanda, todėl svečiams Nemenčinės salę galima vadinti labai nesėkminga. Visos dvikovos metu skirtumas nebuvo didelis, o pergalę "BC Bedugnė" išplėšė taiklaus lemiamo metimo metu. Nors rezultatyviausiu rungtynių žaidėjų tapo svečių krepšininkas Artūras Karapetian, jam tai didelio džaiugsmo neatnešė, o 31-o pelnyto taško pergalei pasiekti buvo per mažai. Beje, po šio turo "Vedejasrenginiui.lt" žaidėjas pagal rezultatyvumą ir naudingumą viso čempionato rikiuotėje aplenkė Dilaną Švaistį iš "United Transline" ir pakilo į pirmas pozicijas abiejose kategorijose. Tikėkimės, jog tokia asmeninė Artūro sėkmė jau kitame ture padės ir jo komandai švęsti pergalę. 

Tuo tarpu antroje akistatoje "BC Bedugnė" išsigelbėjo tik per plauką. Ir žaidė ji ne prieš bet ką, o prieš absoliutų pogrupio autsaiderį - "U.S. Embassy" klubą. Nors likus žaisti kiek daugiau, nei minutę, skirtumas buvo nemažas, "BC Bedugnė" pati sugebėjo sau prisidaryti problemų ir vos nepralaimėjo rungtynių, šiaip ne taip išplėšdama pergalę 93 : 92. Pagaliau norisi pasveikinti ir "U.S. Embassy" kolektyvą, jei ne su pergale, tai bent jau su labai solidžiu žaidimu. Nors tai buvo jau 11-ta klubo nesėkmė ir jis vis dar lieka be laimėjimų, ateitis jau nebeatrodo tokia tamsi, kaip kad buvo pirmoje sezono pusėje. Na o mes grįžkime prie dvi pergales iškovojusios "BC Bedugnės", kuri pagal laimėtus mačus pasiveja šeštoje vietoje esančius "KomFako" vyrukus ir dalinasi 6-7 poziciją pogrupyje. Tarpusavyje šios komandos dar nesusitiko, todėl labai realu, jog būtent jų akistatose ir spręsis PLAY-OFF kelialapio pogrupyje likimas.

Po pralaimėjimo pirmame rate savo varžovams "KomFakas" nusprendė nebejuokauti ir rungtynėms prieš "Baltic Ground Services" nusiteikė labai rimtai. Buvę VU Komunikacijos Fakulteto studentai spurtavo dar pirmame ketvirtyje, po kurio įgijo nedidelį pranašumą. Varžovai taip pat nesėdėjo rankų sudėję ir daugiausiai Aurimo Lukauskio pastangų dėka panaikino savo deficitą. Vis dėlto kiek geriau sužaidę antrą rungtynių dalį ir iš peties padirbėję gynyboje pergalę iškovojo "KomFako" atstovai, tai padarydami rezultatu 74 : 68 arba tokiu skirtumu, kokiu ir reikėjo laimėti, norint įgyti tarpusavio pranašumą. Po šio rezultato "Baltic Ground Services" krenta į aštuntą poziciją ir per likusias penkerias rungtynes turės surinkti maksimaliai daug pergalių, norėdami sezoną pratęsti atkrintamosiose varžybose. Tuo tarpu "KomFako" taikinyje dabar šeštadienio akistata su "BC Bedugne", po kurios viena iš komandų palypės ant šeštojo laiptelio ir pralenks varžovus viena pergale.

D  Pogrupis

1. Verslo Sp.C. / R2P Sport 10 : 1 + 202
2. Thug Life 10 : 2 + 147
3. KK Sinano Kebabai 7 : 2 + 109
4. Agmeka 7 : 3 + 42
5. KK Kuršėnai 5 : 5 + 22
6. SK Meškos 5 : 6 - 41
7. BC Šalčininkai 2 : 9 - 76
8. Vilniaus Pulsas 1 : 10 - 197
9. Naujininkų Kiemas 0 : 10 - 250

 

"D" pogrupyje per paskutinę savaitę karaliavo grupės lyderės, kurios abi iškovojo po dvi pergalės. Gerokai lengviau tą padaryti pasisekė pirmoje vietoje esantiems "Verslo Spaudos Centro / R2P Sport" vyrams, kurie pradžioje viešėjo Šalčininkuose ir ten sulaukė nemenko vietinės "BC Šalčininkų" komandos pasipriešinimo. Tiesa, dar prieš paskutinį kėlinį komandas jau skyrė dviženklis skirtumas, todėl pavojaus pergalei prarasti beveik nebuvo. Viskas baigėsi pagal svečių planą, kurie ir laimėjo rungtynes 76 : 67. Rezultatyviausio žaidėjo titulą komandoje dalinosi du krepšininkai - po 15 taškų įmetę Aidas Bacevičius bei Linas Stripinis. Kitose rungtynėse pogrupio lyderiai namuose priėmė ketvirtoje vietoje esančią "Agmeką". Tie, kurie tikėjosi įtemptos kovos, greičiausiai turėjo nusivilti, nes "Agmeka" buvo akivaizdžiai silpnesnė. Sunku pasakyti, kas lėmė tokį rezultatą, ar tiesiog nedėkinga diena, ar nenusiteikimas, tačiau aikštelėje visose kategorijose "Verslo Spaudos Centro / R2P Sport" vyrai buvo visa galva pranašesni. Tai bene geriausiai atspindi ir dvikovos rezultatas - 72 : 39. Šeimininkai su kaupu atsirevanšavo "Agmekai" už vienintelį pralaimėjimą čempionate pirmame jo rate ir toliau žygiuoja pirmoje pozicijoje. Tuo tarpu mažiausiai taškų per sezoną - vos 39 įmetusi "Agmeka" ir vėl per vieną žingsnį atsilieka nuo trečioje vietoje esančių "KK Sinano Kebabų", kurie šią savaitę lygoje nerungtyniavo, bet į aikštelę žengė VKL Taurės turnyre. Gaila, tačiau ten jiems teko pripažinti VKL Įmonių Lygos atstovų "Girteka Logistics" pranašumą.

Dvi pergales pasiekė ir "Thug Life", kurie vis dar svajoja apie pirmą vietą grupėje po reguliariojo čempionato. Komanda be jokių skrupulų sutriuškino pastaruoju metu beviltiškai atrodantį "Naujininkų Kiemą" 85 :40, o antrosiose rungtynėse susidūrė su labai rimtu "BC Šalčininkų" pasipriešinimu. Keturiasdešimties minučių komandoms, norinčioms išaiškinti nugalėtoją, nepakako, todėl teko žaisti pratęsimą, kurio metu nežymią persvarą susikrovė "Thug Life" ir laimėjo 79 : 75. Dabar klubo laukia labai svarbi akistata rytoj prieš "Agmeką". Sėkmės atveju galima ir toliau kabintis pirmosios vietos, tuo tarpu pralaimėjus jau nebepadėtų ir pergalė prieš pogrupio lyderius.

Du pralaimėjimus per savaitę patyrę šalčininkiečiai šią savaitę tapo pačia nesėkmingiausia lygos ekipa. Dar skaudžiau, jog šios nesėkmės ilgamečius VKL dalyvius atitolina nuo išganingos šeštosios pozicijos net per tris pergales, todėl šansai patekti į PLAY-OFF varžybas jau tėra tik minimalūs. Bet kuriuo atveju komandai nevalia sudėti ginklų ir reikia bandyti kautis bent jau dėl septintosios vietos, nes dvi iš penkių septintąsias vietas užėmusių komandų dar taip pat turės galimybę pasirodyti PLAY-OFF etape. Tiesa, tam reikia gerokai daugiau, nei dabar turimi du laimėjimai. Galbūt vieną iš jų pavyks iškovoti jau rytojaus mače su "Kuršėnais" ?

"KK Sinano Kebabų" komandai ir Viliui Baurui (su kamuoliu) VKL Taurės turnyras jau pasibaigė - belieka triumfuoti VKL III Lygoje

 

E  Pogrupis

1. Sky Gym / Ego Forte 9 : 1 + 139
2. BC Kibirai 6 : 4 + 52
3. Senieji Trakai II 6 : 4 + 102
4. Bebrusai 5 : 5 - 6
5. BRASA / Bullet.lt 4 : 5 - 47
6. Naudingi 3 : 6 - 47
7. Lyderiai 3 : 7 - 56
8. BC Sava Chebra 3 : 7 - 137

 

"E" pogrupio lyderiai šią savaitę taip pat džiaugėsi svarbia pergale. "Sky Gym / Ego Forte" klubas namų arenoje 89 : 82 įveikė trečioje pozicijoje žengiantį "Senųjų Trakų II" klubą ir praktiškai užsitikrino grupės nugalėtojų vardą. Per likusias ketverias reguliariojo čempionato rungtynes komandai pakanka laimėti vos kartą ir viena iš 1-5 reitingo pozicijų - jau ekipos rankose. Komandų susitikimą pirmame rate taip pat vienu tašku buvo laimėję "Sky Gym", todėl klubas kartu su antra pergale įgyja ir tarpusavio pranašumą. Senųjų Trakų miestelio ekipa šioje dvikovoje rungtyniavo itin nervingai ir buvo nubausta net keliomis techninėmis pražangomis. Tačiau ir tai nepadėjo pakreipti įvykių eigos sau naudinga linkme. Komandai dabar belieka kautis dėl antrosios pozicijos, į kurią po šio turo jau pakilo "BC Kibirai".

Kuomet "BC Kibirai" atsirado ant trečiojo grupės laiptelio galima buvo sakyti, jog tai pats geriausias komandos pasiekimas sezone, tačiau po šio turo rezultatą pasisekė dar labiau pagerinti. Ir visa tai dėka nelengvos pergalės 77 : 69 prieš "Lyderius". Lemiamą persvarą nugalėtojai susikrovė tik ketvirtame kėlinyje, kuomet kiek geriau sugebėjo susidoroti su rungtynių jauduliu ir surengti lemiamą šturmą, padidindami savo pranašumą nuo trijų taškų. Nugalėtojams daugiausiai šį kartą įmetė Rolandas Bajoras, kurio sąskaitoje 19 taškų. Edgaras Binkys ir Simonas Pauža pridėjo dar po 14-a ir viso to rezultatas - svarbi šeštoji sezono pergalė. Artimiausią savaitę ekipa poilsiaus ir akylai stebės, kaip sekasi jų persekiotojams. Tai ne pats prasčiausias būdas leisti laisvalaikiui, kuomet esi ramus dėl savo pozicijos, tačiau dabar situacija kiek kitokia ir kiekvieną rezultatą "BC Kibirai" seks su dideliu susidomėjimu. Tuo labiau, jog turnyrinės lentelės apačioje - labai ankšta ir karšta.

3 Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009