5 Lyga - savaitės apžvalga

2018-01-19

VKL V-ojo diviziono komandos tęsia savo kovas čempionate. Tiesa, nebe visos... Už grubius pirmenybių nuostatų pažeidimus ir piktybišką vengimą mokėti startinį mokestį iš čempionato yra šalinama "Delamode Baltics" komanda. Gaila, tačiau kartais tenka imtis ir tokių kraštutinių priemonių. Tuo tarpu likusios 20 komandų tęsia savo kelią link penktojo pagal pajėgumą diviziono trofėjaus ir medalių. Kaip ekipoms sekėsi šią savaitę kviečiame paskaityti tradicinėje penktadieninėje VKL V-ojo diviziono apžvalgoje.

A  Pogrupis

1. Perkūno Oželiai 11 : 2 + 144
2. BC Krienai 10 : 2 + 207
3. Sėkmės Džentelmenai 9 : 2 + 77
4. KK Luksara 8 : 4 + 39
5. Žiedinis Raumuo 5 : 5 - 90
6. BC Bombers 5 : 6 - 4
7. Pineca 4 : 5 - 50
8. Na Pabandom 4 : 7 - 12
9. SKAVI 3 : 8 - 21
10. VKM 2002 2 : 10 - 232
11. Žalias Rytas 1 : 11 - 58

 

"A" pogrupyje puikią savaitę turėjo "Perkūno Oželiai". Komanda spėjo du kartus pasirodyti aikštelėje ir iškovojo abi pergales. Toks rezultatas leido vaikinukams šoktelti iki pirmosios pozicijos ir bent savaitei ten įsitvirtinti. O kelias jos link šį kartą nebuvo toks ir sunkus. Pirmosiose rungtynėse "Perkūno Oželiai" namuose susitiko su atkakliai visiems besipriešinančia "Pineca". Šį kartą komandai akivaizdžiai buvo ne pati geriausia diena, nes šeimininkai laimėjo daugiau, nei užtikrintai - 75 : 43. Lemiamą pranašumą "Perkūno Oželiai" įgijo antroje susitikimo pusėje, kurią laimėjo net 42 : 18. Rezultatyviausiu ekipos gretose šį kartą buvo Lukas Vaitkus, varžovams įmetęs 18 taškų. Įveikę ambicinguosius "Pinecos" vyrus pogrupio lyderiai nuvyko į Bukiškį, kur kaip reikiant kailį išskalbė ir "SKAVI" atstovams - 92 : 72. Šį kartą fenomenaliai rungtyniavo Lukas Jurevičius. Krepšininkas pelnė net 37 taškus ir surinko +62 naudingumo balus, taip tapdamas VKL dienos žaidėju visose lygose. Tokie rezultatai buvo asmeniniai Luko karjeros bei sezono rekordai. Kai rungtyniauji taip, pralaimėti yra praktiškai neįmanoma. Šios dvi pergalės kilsteli vaikinukus iki pirmosios vietos. Dabar klubas turės savaitės pertrauką, per kurią galės kiek pašlifuoti derinius ir ruoštis svarbiausioms kovoms PLAY-OFF etapui artėjant.

Įspūdingą pergalę pasiekė ir juos persekiojantys "BC Krienai", kurie išvykoje 83 : 36 sutriuškino "Žiedinio Raumens" atstovus. Įdomu tai, jog po pirmojo ketvirčio rezultatas dar buvo lygus, tačiau vėliau varžovai taip padidino savo apsukas, kad priešininkams teliko tik sekti gerokai atsilikus iš paskos. Šį kartą vienu iš "BC Krienų" pergalės autorių buvo Jonas Kabelka, įmetęs 21 tašką. Po šios pergalės ekipa ir toliau koja kojon žengia ne tik su tiek pat pralaimėjimų teturinčiais "Perkūno Oželiais", tačiau ir "Sėkmės Džentelmenais". Būtent tarp šių trijų komandų greičiausiai ir vyks pirmojo trejetuko pozicijų dalybos reguliariojo čempionato finiše. Tuo tarpu "BC Krienų" jau sekmadienį lauks nelengvas išbandymas su "KK Luksaros" klubu.

Svarbią pergalę kovoje dėl aukštesnių vietų iškovojo "Na pabandom" kolektyvas. Jis neįprastu net ir mėgėjams rezultatu 43 : 30 nugalėjo "BC Bombers" klubą ir nuo jo dabar atsilieka jau tik viena pergale. Savo ambicijų patekti į PLAY-OFF neatsisakantis "VKM 2002" jaunimas kaip reikiant kibo į atlapus "Žiedinio Raumens" klubui, tačiau buvo priverstas jiems nusileisti ir antrą kartą sezone - 54 : 58. Dabar krepšinio paslapčių Vilniaus Krepšinio Mokykloje (VKM) besimokantys vaikinukai nuo lemiamos aštuntosios vietos jau atsilieka dviem pergalėmis. Antradienį klubo laukia labai realus šansas pagerinti savo poziciją, nes vaikinai susitiks su vos kartą laimėjusiu "Žaliu Rytu". Šią dvikovą pralaimėjęs klubas turės tik teorines galimybes patekti į PLAY-OFF varžybas, todėl pergalės kaina bus labai brangi.

Šią savaitę "BC Krienų" ir "KK Luksaros" keliai sezone susikirs antrą kartą

 

B  Pogrupis

1. BC Suppleo 10 : 2 + 155
2. Mėgėjai 9 : 2 + 108
3. Peace II 9 : 3 + 134
4. ESO 7 : 2 + 237
5. Agentai 007 5 : 6 + 23
6. Betmeno Robinai 4 : 5 + 13
7. Egzistenciniai Klausimai 4 : 6 - 25
8. Vilniaus Vilkai 4 : 6 - 57
9. 4 FUN 3 : 9 - 316
10. Delamode Baltics 2 : 16 - 272

 

Daugiausiai naujienų visoje lygoje šį kartą - "B" pogrupyje. Tiesa, jos nėra džiugos. Čempionatą pradėjusi "Delamode Baltics" ne kartą pažeidė turnyro reglamentą nesusirinkdama į rungtynes, taip pat piktybiškai vengė atsiskaityti už startinį mokestį. Lyga dėjo visas pastangas, jog komandai būtų sudarytos dėkingos sąlygos, deja, pati komanda tuo buvo nesuinteresuota. Tad neliko nieko kito, kaip pašalinti "Delamode Baltics" iš tolimesnio dalyvavimo pirmenybėse. Kartu bus spenduojami visi ekipos žaidėjai, apie įvykį pranešant miesto mėgėjų krepšinio drausmės komisijai. Tokiu būdu komandos krepšininkai negalės dalyvauti jokios lygos varžybose, kol nepadengs komandinių įsiskolinimų. Pagal nuostatus, kadangi "Delamode Baltics" buvo sužaidusi 50% reguliariojo čempionato rungtynių, jų sužaistų dvikovų rezultatai lieka galioti, o likusiose akistatose įskaitomi techniniai pralaimėjimai 0:20. Po tokios rokiruotės atsirado nemažai pasikeitimų ir turnyrinėje lentelėje. Tiesa, lyderių gretos vis dar nepasikeitė.

"BC Suppleo" klubas, iki šiol buvęs pogrupio viršuje, šią savaitę sužaidė dvejas rungtynes ir vienose iš jų patyrė netikėtą nesėkmę. Taip nutiko savaitgalį, kuomet svečiuose net 40 : 64 buvo pralaimėta "Peace II" klubui. Rezultatas lėmė, jog girgiškiečiai leidžia savo priešininkams sumažinti atsilikimą iki vienos pergalės ir klausimą dėl pirmos pozicijos palikti neatsakytu. Į šią poziciją kėsinasi ir "Mėgėjai", svečiuose 58 : 51 palaužę "Agentai 007" vyrukus. Nė per nago juodymą nuo lyderių neatsilieka ir "ESO" klubas, svečiuose net 100 : 35 sutriuškinęs "Vilniaus Vilkus". Sunku patikėti, tačiau pirmąjį kėlinį "ESO" laimėjo "sausu" rezultatu 20 : 0. Pralaimėjęs "Vilniaus Vilkų" klubas žengia aštuntoje pozicijoje, kurią ginti dabar telikea tik nuo "4 FUN" klubo. Kuri iš komandų finišuos atkrintamųjų varžybų zonoje, sužinosime jau kovo pradžioje. Tuo tarpu pogrupio viduryje vyksta labai atkakli kova. Dvejas rungtynes sužaidę "Betmeno Robinai" laimėjo kartą ir to pakako, jog klubas šokteltų iki šeštosios pozicijos. Rezultatas svarbus ir tuo, jog vyrukams pavyko įveikti tiesioginius savo varžovus dėl geresnės pozicijos - "Egzistencinius Klausimus" rezultatu 54 : 47. Pagirtinai nugalėtojų gretose sužaidė Matas Mosėnas, įmetęs 23 taškus ir pakartojęs savo sezono naudingumo rekordą. Tiesa, "BC Suppleo" klubo įveikti svečiuose jau nebepavyko. Tad klubui belieka laukti likusių akistatų ir jau šį sekmadienį pabandyti įkąsti vienims iš lyderių - "Peace II" klubui.


Matas Mosėnas (su kamuoliu, "Betmeno Robinai") savo komandoje yra vienas iš lyderių

5 Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009