3 Lyga - savaitės apžvalga

2018-01-17

Tęsiasi atkaklios kovos ir VKL III-iojoje lygoje. Kol vienos komandos stiprina savo, kaip lyderių pozicijas, taškus bando rinkti ir žemiau esančios ekipos. Pagrindinis daugumos dalyvių tikslas - finišuoti savo pogrupio pirmajame šešetuke. Tai garantuoja vietą PLAY-OFF varžybose, kuriose viskas prasidės praktiškai nuo nulio. Tačiau iki šio etapo dar yra šiek tiek laiko, o mes tuo tarpu pažvelkime, kas trečiame VKL divizione įvyko per paskutinę savaitę.

A  Pogrupis

1. United Sharks 9 : 2 + 184
2. BC Liejykla 8 : 3 + 69
3. Melingos Keliai 6 : 3 + 20
4. KK Ambicija 5 : 5 - 5
5. Big Baller Brand 5 : 6 + 36
6. Marijampolis 4 : 5 - 56
7. Joniškio Baldai 4 : 6 - 28
8. Dagos II 3 : 6 - 11
9. Snackbox.lt 1 : 9 - 209

 

"A" pogrupyje šią savaitę pamatėme trejas rungtynes. Pirmosiose iš jų galima buvo tikėtis atkaklios kovos, tačiau mačo eiga buvo visiškai kitokia. "Big Baller Brand" namuose užtikrintai sutriuškino "Dagos II" vyrus net 90 : 66. Įdomu tai, jog aikštelės šeimininkai žaidė vos penkiese, tačiau tai nė kiek nesuprastino jų krepšinio kokybės. Viskas būtų buvę idealu, jei ne vienas nesėkmingas epizodas, kuomet "Big Baller Brand" atstovui Mariui Gaškui lūžo nosis. Po šio epizodo krepšininkas greičiausiai turės gerą mėnesį atostogų, bent jau nuo lakstymo aikštelėje, tad kitiems komandos vyrukams teks pagalvoti, kuo pakeisti ištikimąjį ekipos narį. Na o rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė 26 taškus įmetęs Martynas Lazdauskas. Tai buvo krepšininko ne tik sezono, tačiau ir visos karjeros VKL čempionatuose rekordas. Vienu taškeliu mažiau už jį įmetė Benas Lukoševičius. Pergalės dėka ekipa šokteli iki penktosios pozicijos ir pavojingą PLAY-OFF patekimo ribą dabar lenkia viena pergale. Tuo tarpu "Dagos II" jau atsiduria už borto.

Atkakliausiu turo maču pogrupyje tapo "BC Liejyklos" ir "Joniškio Baldų" susitikimas, kurį po atkaklios kovos laimėjo šeimininkai 91 : 85. Bene pagrindine pergalės priežastimi tapo idealiai sužaistas pirmas ketvirtis, kurio metu "Liejykla" pelnė net 33 taškus. Vėliau krepšininkai sėkmingai saugojo įgytą pranašumą, kol galiausiai pasiekė jau aštuntą sezono laimėjimą. Solidžiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 25 taškus pelnęs Martynas Rakauskas. Aukštaūgio pelnomų taškų vidurkis per rungtynes yra labai panašus (24.9 tšk.), tad nieko keisto, jog Martynas ir vėl buvo vienu pergalės kalvių. Jis, be jokios abejonės, bus labai svarbi figūra, padėsianti komandai PLAY-OFF varžybose. Tuo tarpu "Joniškio Baldams", kurie nukrito iki septintosios vietos, dar teks iš peties padirbėti, norint pasiekti išsvajotą atkrintamųjų etapą.

Paskutinėje pogrupio dvikovoje intrigos nebuvo. Ten planuotą devintąją pergalę į savo kraitelę įsimetė "United Sharks", kurie išlieka grupės lyderiais. Jie antradienio vakare net 84 : 45 antrą kartą sezone sutriuškino "Snackbox.lt" vyrus, kurie savo sąskaitoje teturi vos vieną laimėjimą. Pagrindine ateinančios savaitės pogrupio akistata turėtų būti "Big Baller Brand" ir "Marijampolio" susitikimas. Jame aikštelės šeimininkams teks atsilaikyti ne tik prieš pajėgų svečių kolektyvą, tačiau ir galimai atvyksiančius gausius Marijampolio miestelio sirgalius.

 

B  Pogrupis

1. BC United Transline 8 : 2 + 119
2. Ridikas 7 : 2 + 116
3. BC Versus 6 : 1 + 153
4. Tirola II 5 : 4 - 7
5. SK Centauras 4 : 4 + 8
6. BC Vilnius 3 : 6 - 35
7. Safety 3 : 7 - 63
8. KF Trigubas Dublis 0 : 10 - 291

Bene didžiausias viso turo netikėtumas buvo užfiksuotas "B" pogrupyje, kuriame įvyko taip pat trejos rungtynės. Iki šiol pralaimėjimo dar nepatyrę "BC Versus" vyrai buvo priversti aikštelę palikti nugalėtais. Tai juos padaryti privertė puikiai rungtyniavusi "Tirolos II" komanda, kuri laimėjo svečiuose 69 : 64. Atkakli kova vyko visas rungtynes, kuriose 40-ties minučių, norint išsiaiškinti nugalėtoją, nepakako. Susitikimo pradžioje nedidelį pranašumą turėjo svečiai, tačiau ketvirtojo kėlinio pabaigoje situacija jau buvo kita. Rezultato skaičiuoklėje fiksavus lygų rezultatą teko žaisti pratęsimą, kurio metu daugiau jėgų išsaugojo bei geriau sėkmę prisijaukino "Tirolos II" komanda, iškovodama penktą sezono pergalę. Nors ekipa vargiai pakils aukščiau dabar užimamos pozicijos, šis ekstra taškas yra labai svarbus pranašumas prieš artimus rezultatus turinčius ekipos varžovus. Tuo tarpu "BC Versus" nesėkmė įneša intrigos ir į didžiojo trejeto tarpą. O jame yra ir pasikeitimų, bent jau pergalių ir pralaimėjimų skaičiuose.

"Ridikas" savo aikštelėje taškų nedalina praktiškai niekam. Būtent dėl to "BC United Transline" iki šiol pralaimėjusi vos kartą žinojo, kad jų laukia labai sunkus mūšis. Ir iš tikrųjų, "Ridikas" sužaidė puikiai, tuo tarpu svečiai - neabejotinai blogiausias sezono rungtynes. Nemaža dalimi taip nutiko dėl to, jog "United Transline" atvyko gerokai nukraujavusia sudėtimi. Ją, anot komandos atstovų, praretino studijų užsienyje reikalai. Tačiau su savo problemomis komanda turi susitvarkyti pati ir dabar kiekvienas mūšis jiems bus tikras išbandymas. "Ridikas" į jokius kompromisus nėjo ir iš karto solidžiai spurtavo, jau po dviejų kėlinių įgydami 14-os taškų pranašumą. Per likusį laiką skirtumas tik dar labiau išaugo, kol galiausiai "Ridikas" šventė jau septintąją sezono pergalę. Pagal prarastus taškus abi komandos susilygina pozicijomis, tačiau viena pergale daugiau turintys "BC United Transline" vis dar išlieka viršūnėje. Artimiausiuose abiejų komandų planuose dabar laukia šiokia tokia pertrauka, per kurią bus galima perskirstyti jėgas naujiems mūšiams.

Pirmosios pergalės iškovoti nepavyksta ir "KF Trigubo dublio" vyrams. Jie ir vėl buvo priversti pripažinti savo varžovų - šį kartą "Safety" ekipos pranašumą 61 : 76. Po šio rezultato tampa galutinai aišku, jog komanda į PLAY-OFF varžybas tikrai nebepateks ir likusios dvikovose kausis tik dėl savo garbės ir pirmosios pergalės pirmenybėse. Tuo tarpu "Safety" susilygina pergalėmis su šeštoje išganingoje vietoje esančia "BC Vilniaus" ekipa ir dabar mintimis bent jau laikinai persikels į VKL Taurės turnyrą, kur išbandys jėgas 3-iame kvalifikaciniame etape su Lietuvos Draudikų Asociacijos (LDA) atstovais "Balto Link" vyrais.

"Ridiko" vyrai nusitaikė į aukštas pozicijas bent jau savo pogrupyje

 

C  Pogrupis

1. Atsipūtę 9 : 3 + 174
2. Vedejasrenginiui.lt 8 : 3 + 146
3. BC Salininkai 8 : 3 + 61
4. KK Žaibas 6 : 3 + 13
5. Telšiai II 6 : 4 + 155
6. KomFakas 3 : 6 + 19
7. Baltic Ground Services 3 : 7 - 119
8. BC Bedugnė 2 : 6 - 67
9. U.S.Embassy 0 : 10 - 382

 

Dvi rungtynes "C" pogrupyje per paskutinę savaitę sužaidė "Atsipūtę". Abi jos vyko permainingai, o ir komanda kiekvienam mačui surinko gerokai skirtingas sudėtis. Visų pirma klubas viešėjo Nemenčinėje, kur ne stipriausia sudėtimi pralaimėjo namų rungtynes ten žaidžiantiems "BC Bedugnės" vyrams 63 : 77. Šis laimėjimas turnyro lentelės apatinėje dalyje esančiai komandai buvo labai svarbus, nes dabar ekipa priartėja prie savo tikslo - pirmojo šešetuko ir patekimo į PLAY OFF varžybas. Tiesa, tam reiks dar ne vienos pergalės, tačiau pirmasis žingsnis - jau žengtas. To paties padaryti niekaip nepasiseka "U.S. Embassy" komandai, kuri pralaimi jau dešimtąjį kartą. Tiesa, ekipą reiktų pagirti, nes rungtynėse prieš "Vedejasrenginiui.lt" pralaimėta tik 14 taškų skirtumu. Nuolat kaupiama patirtis klubui neabejotinai pravers ateityje, kuomet pasirinkus tinkamą pajėgumo divizioną jis gali pasiekti iš tiesų nemažai.

Pogrupio puošmena turėjo tapti antradienio mūšis dėl pirmosios pozicijos tarp "Atsipūtusių" ir "BC Salininkų". Tačiau įvyko visiškai kitaip, nei tikėtasi. Vienai iš ekipų šios rungtynės nesusiklostė visiškai. Pirmajame rate "BC Ssalininkai" buvo savo varžovus nugalėję 26 taškų skirtumu, todėl pelnytai tikėjosi jei ne pergalės, tai bent jau pralaimėjimo ne mažesniu skirtumu, nei kad buvo laimėję. Tačiau "Atsipūtę" pademonstravo įspūdingą krepšinį ir savo priešininkams nepaliko jokių vilčių. Pagal naudingumą ekipa mačą laimėjo net 101:8. "BC Salininkams" nepadėjo ir jų lyderis Andrej Kovalevskij, kurio sąskaitoje vos 9 taškai ir 15 atkovotų kamuolių. Įdomus faktas, jog salininkiečių gretose nebuvo nė vieno žaidėjo, kuris būtų pelnęs dviženklį taškų skaičių. Tuo tarpu nugalėtojų gretose puikiai pasirodė Deividas Zoruba pelnęs 22 taškus ir atkovojęs 11 kamuolių. Jam neblogai talkino ir komandos draugas Artūras Leščinskas, kurio sąskaitoje - 20 taškų. Po šių rungtynių "Atsipūtę" bent jau laikinai grįžta į lyderio poziciją bei kartu įgyja tarpusavio pranašumą prieš "BC Salininkus". Artimiausios savaitės metu mūšių tarp lyderių nebus, todėl jų pozicijos, greičiausiai, nepasikeis. Nebent "Vedejasrenginiui.lt" įsigudrintų pralaimėti Nemenčinėje. O kad tai visai realu šeiminkų komanda įrodė dar praeitą šeštadienį.

D  Pogrupis

1. Verslo Sp.C. / R2P Sport 9 : 1 + 202
2. Thug Life 8 : 2 + 98
3. KK Sinano Kebabai 7 : 2 + 109
4. Agmeka 7 : 2 + 75
5. KK Kuršėnai 5 : 5 + 22
6. SK Meškos 5 : 6 - 41
7. BC Šalčininkai 2 : 7 - 63
8. Vilniaus Pulsas 1 : 10 - 197
9. Naujininkų Kiemas 0 : 9 - 205

 

Rungtynių gausa "D" pogrupis šią savaitę nepasižymėjo, nes sužaisti vos du susitikimai. Pirmame iš jų į aikštelę žengė "SK Meškų" bei "KK Sinano Kebabų" kolektyvai. Svečiai turnyrinėje lentelėje realiai kaunasi dėl vienos iš trijų pirmųjų pozicijų, todėl jiems pergalės labai reikėjo. Ne ką mažiau reikalingu laimėjimu norėjo džiaugtis ir "SK Meškos", kol kas įstrigusios pačiame pogrupio viduryje. Susitikimą geriau pradėjo meškinai, kurie po pirmųjų dešimties minučių suskubo įgyti 6 taškų pranašumą. Tačiau svečių komanda nesupanikavo, susikaupė ir pradėjo palaipsniui mažinti savo atsilikimą. Labai svarbiu "KK Sinano Kebabams" tapo ketvirtasis kėlinys, kuriame komanda sugebėjo pasiekti savotišką lūžį, įgydama beveik dviženklį pranašumą. Tai buvo jau antroji tarpusavio pergalė komandų istorijoje VKL pirmenybėse ir dabar "KK Sinano Kebabai" pagal surinktus taškus šokteli iki trečiosios pozicijos. Solidžiai prie pergalės prisidėjo ekipos atstovas Rokas Klabis, surinkęs 16 taškų. "SK Meškų" spalvas ir vėl rezultatyviai gynė Linas Vitkauskas, kurio sąskaitoje šį kartą užfiksuoti 23 pelnyti taškai. Po pralaimėjimo "SK Meškos" turėjo užleisti iki tol užimtą penktąją poziciją savo kolegoms iš "KK Kuršėnų", kurie iškovojo svarbią pergalę.

Kuršėniškiai šiemet demosntruoja gerokai solidesnį krepšinį, nei pernai, todėl nieko keisto, jog pergalė prieš žemiau lentelėje esančius jų oponentus iš "Vilniaus Pulso" buvo ekipos planuose. Nieko netikėto nenutiko ir šie du taškai buvo sėkmingai iškovoti laimint 88 : 67. Pirmojoje rungtynių pusėje atrodė, jog kuršėniškiai yra pasiruošę pagerinti komandos rezultatyvumo rekordą VKL pirmenybėse, nes pelnė net 53 taškus. Tačiau vėliau jų puolimas kiek sustojo ir teko pasitenkinti kuklesniu rezultatu bei pergale. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė 17 taškų pelnęs Aidas Norvaišas, tuo tarpu priešininkų ekipoje geriausias sezono rungtynes pagaliau sužaidė Lukas Ragauskas, kurio sąskaitoje 28 įmesti taškai. "KK Kuršėnai" po pergalės aplenkia "SK Meškas" ir pakyla iki penktojo laiptelio, tuo tarpu vos kartą telaimėjusi "Vilniaus Pulso" komanda greičiausiai bandys rinkti kiek įmanoma daugiau pergalių ir tapti viena iš dviejų laimingųjų 7-ąsias vietas užėmusių komandų. Pakilti aukščiau, tiesiog, praktiškai nebeįmanoma.

"Joniškio Baldai" (juoda apranga) turnyrinėje lentelėje jau atsidūrė už PLAY-OFF varžybų borto

 

E  Pogrupis

1. Sky Gym / Ego Forte 8 : 1 + 132
2. Senieji Trakai II 6 : 3 + 109
3. BC Kibirai 5 : 4 + 44
4. Bebrusai 5 : 5 - 6
5. BRASA / Bullet.lt 4 : 5 - 47
6. Lyderiai 3 : 6 - 48
7. Naudingi 3 : 6 - 47
8. BC Sava Chebra 3 : 7 - 137

 

"E" pogrupyje komandos taip pat sužaidė vos du susitikimus, tačiau čia abi dvikovos buvo labai atkaklios ir svarbios turnyrine prasme. Techninį pralaimėjimą ne taip senai užsidirbusi "BC Sava Chebra" panašu, jog įjungia maksimalias pavaras ir iš visų jėgų bandys pasiekti atkrintamąsias varžybas. Šį kartą pergalių ištroškusios ekipos kelyje pasitaikė "Naudingi", kurie turėjo pripažinti priešininkų pranašumą 74 : 69. Rungtynių baigtis sprendėsi paskutiniame ketvirtyje, kuriame geriau sekėsi aikštelės šeimininkams. Jų gretose pagirtinai sužaidė Lukas Jagminas, kuris ir buvo vienas pagrindinių pergalės autorių. Dabar "BC Sava Chebra" tarpusavio rungtynėse turi persvarą, kuri gali būti labai svarbi skaičiuojant galutines pergales pogrupyje. 

Svarbius du taškus svečiuose išplėšė ir "Bebrusai" 65 : 57 nugalėję kaimynę lentelėje "BRASĄ / Bullet.lt". Nugalėtojų ekipai labai daug pagelbėjo Mindaugo Kraujalio bei Taumanto Mikašio duetas. Dabar "Bebrusai" turi tarpusavio rungtynių pranašumą ir pakilę iki ketvirtosios pozicijos bandys kilstelti ir dar aukščiau. Ten visiškai netolimu atstumu yra ir "BC Kibirai". Abi komandos per artimiausią savaitę poilsiaus, tad permainų pogrupio viduryje galime tikėtis nebent iš kitų grupės komandų. 

3 Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2019 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192  arba  +370 635 69009