5 Lyga - savaitės apžvalga

2018-01-12

Šventinis laikotarpis neaplenkė ir žemiausio V-ojo VKL pajėgumo diviziono dalyvių. Kai kurie iš jų turėjo šaunias atostogas, tuo tarpu kitos komandos atkakliai santykius aiškinosi krepšinio aikštelėje. Viename iš pogrupių sumažėjo lyderių gretos, nes du kartus paeiliui kiek netikėtai suklupo "KK Luksara". Tačiau atkakli kova vyksta ne tik pogrupių viršuje, tačiau ir dėl vietos PLAY-OFF varžybose. Norint ten dalyvauti reikia išsikovoti vietą pajėgiausių ekipų aštuntuke. Apie visa tai tradicinėje penktadieninėje V-ojo diviziono apžvalgoje.

A  Pogrupis

1. BC Krienai 9 : 2 + 160
2. Perkūno Oželiai 9 : 2 + 92
3. Sėkmės Džentelmenai 9 : 2 + 77
4. KK Luksara 7 : 4 + 33
5. BC Bombers 5 : 5 + 9
6. Pineca 4 : 4 - 18
7. Žiedinis Raumuo 4 : 4 - 47
8. Na Pabandom 3 : 6 - 19
9. SKAVI 3 : 7 - 1
10. VKM 2002 2 : 9 - 228
11. Žalias Rytas 1 : 11 - 58

 

Prieš šventes "A" pogrupyje buvo tikra painiava, nes dėl pirmųjų pozicijų kovojo net 4-ios vienodą pergalių skaičių surinkusios komandos. Taip jau nutiko, kad po Naujųjų jų teliko trys, nes "KK Luksara" patyrė du skaudžius pralaimėjimus. Tai - pati nesėkmingiausia komandos sezono atkarpa, gerokai apkartinusi pernykštį rezultatą, kurį klubas pasiekė iki švenčių. Tiesa, pralaimėjimai patirti ne prieš pogrupio autsaiderius, o prieš tiesioginius varžovus dėl pirmųjų vietų. Visų pirma teko susitikti su "Perkūno Oželiais". Atkakli kova vyko visas rungtynes ir tik sėkmingesnė dvikovos pabaiga lėmė pergalę aikštelės šeimininkams 64 : 60. "KK Luksarai" nepadėjo ir įspūdingas Manvydo Statausko pasirodymas. Krepšininkas saviškiams pelnė 28 taškus, kas sudaro beveik pusę viso komandos kraičio. Antrosiose ekipos rungtynėse prieš "Sėkmės Džentelmenus" Manvydas aikštelėje nepasirodė. Sunku pasakyti, ar dėl to, ar ne, tačiau komanda visiškai subyrėjo ir nesugebėjo net rimčiau pasipriešinti savo varžovams pralaimėdama net 62 : 86. Kaip po rungtynių kalbėjo ekipos atstovai, tai buvo bene pačios blogiausios sezono rungtynės. Norisi palinkėti, jog nuo šiol ekipos žaidimo kreivė kiltų tik aukštyn ir pergalės vėl sugrįžtų į "KK Luksaros" kiemą. Tuo tarpu "Sėkmės Džentelmenams" tai buvo jau antrasis laimėjimas, nes prieš tai jie 69 : 61 palaužė ir "Žalio Ryto" atstovus. Nesulaikomas šioje dvikovoje buvo Svajūnas Akstinas, pelnęs 20 taškų. Antroji pergalė paeiliui kilsteli klubą iki trečiosios vietos, o pergalių jis turi lygiai tiek pat, kiek ir "BC Krienai" bei "Perkūno Oželiai". Geresnę turnyrinę poziciją pastariesiems klubams lemia tik dėkingesnis tarpusavio rungtynių rezultatas.

Tuo tarpu vidurinėje pogrupio dalyje pasikeitimų neįvyko, priešingai, nei pogrupio apačioje. Antrąja sezono pergale galėjo pasidžiaugti jaunieji trenerio Roko Rolio auklėtiniai iš "VKM 2002" ekipos, kurie 80 : 70 po pratęsimo palaužė "BC Bombers" ekipą. Ši pergalė leidžia jaunimui tikėtis pakovoti dėl vietos PLAY-OFF etape, iki kurios tetrūksta vieno vienintelio laimėjimo. Puikia proga jį iškovoti bus antradienį, kuomet "VKM 2002" susitiks su "Žiedinio Raumens" klubu, kuriam pirmame rate buvo pralaimėta vos 7-iais taškais. Iš kitų įdomių dvikovų reiktų paminėti sekmadienio "Perkūno Oželių" ir "Pinecos" susitikimą. Čia greičiausiai ir pamatysime, ar "Pineca" turi pakankamai parako kilstelti aukščiau šeštosios pozicijos. 

"Na pabandom" garbę gina ir ispanas Daniel Resua Melon

 

B  Pogrupis

1. BC Suppleo 8 : 1 + 144
2. Mėgėjai 7 : 2 + 81
3. Peace II 7 : 3 + 90
4. ESO 5 : 2 + 152
5. Agentai 007 5 : 5 + 30
6. Egzistenciniai Klausimai 3 : 5 - 38
7. Vilniaus Vilkai 3 : 5 - 12
8. Betmeno Robinai 2 : 4 + 1
9. 4 FUN 2 : 9 - 336
10. Delamode Baltics 2 : 8 - 112

 

"B" pogrupyje veiksmo buvo kiek mažiau, o vieneriose rungtynėse užfiksuotas ir techninis pralaimėjimas. Tokiu būdu pergalė atiteko "Agentai 007" klubui, kuomet į rungtynes jau ne pirmą kartą sezone nesusirinko "Delamode Baltics" vyrai. Toks poelgis komandai garbės tikrai nedaro, tačiau kitų pogrupio ekipų sutikimu komandai suteikiamas šansas toliau kautis čempionate, nors pagal turnyro reglamentą ji jau turėjo būti pašalinta iš pirmenybių. Prieš šias rungtynes "Delamode Baltics" namuose pralaimėjo "Egzistenciniams klausimams" 41 : 58 ir  nusirito į pačią paskutinę poziciją. Tuo tarpu per šventes iš pirmojo ketvertuko komandų rungtyniavo tik "Peace II" vyrai ir savo sirgalių tikrai nenudžiugino. Komanda patyrė sensacingą pralaimėjimą prieš iki tol apačioje buvusią "4 FUN" ekipą 64 : 71. Nugalėtojų gretose žibėjo 30 taškų įmetęs Edgaras Ivanovas, kuris ir buvo pagrindiniu pergalės kalviu. Dėl nesėkmės "Peace II" kiek atsilieka nuo pirmų dviejų klubų ir dabar įsitvirtina trečiojoje pozicijoje. Tuo tarpu šia pergale "4 FUN" staigmenos nepasibaigė. Komanda žaidė dar du susitikimus ir viename jų iškovojo antrąją pergalę 63 : 56 palauždama ir "Egzistencinius Klausimus". Čia ir vėl puikiai atrodė tas pats Edgaras, šį kartą atseikėjęs varžovams 29 taškus. Gaila, jog krepšininkas naujai prie klubo prisijungė tik šiose dviejose rungtynėse, nes kitu atveju greičiausiai galima buvo išvengti ir triuškinančio pralaimėjimo prieš "Betmeno Robinus", kuriems nusileista net 33 : 80. Kita vertus, be šios nesėkmės tokio sėkmingo pirkinio komanda galėjo ir neįsigyti.

Artimiausios savaitės metu mūsų lauks kelios kertinės dvikovos. Visų pirma tai šio vakaro akistata tarp "Delamode Baltics" bei "Betmeno Robinų". Pergalė gali kainuoti vietą aštuntuke arba kelialapį į PLAY-OFF, todėl kova turėtų būti labai įdomi. Tie patys "Betmeno Robinai" jau šeštadienį bandys įkąsti ir "Egzistenciniams Klausimams". Sekmadienį pogrupyje santykius aiškinsis "Peace II" ir "BC Suppleo". Lyderių pralaimėjimas šioje dvikovoje galėtų visiškai sumaišyti kortas pogrupyje, o ar taip nutiks, pamatysime jau po savaitės.


"ESO" vyrai nusiteikę pakovoti dėl pirmosios vietos savo pogrupyje

5 Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192