2 Lyga - savaitės apžvalga

2017-12-12

VKL II-ojoje Lygoje Almarūno Prekybos Taurėje šią savaitę nebuvo itin daug dvikovų. Nepaisant to vienoje iš grupių dar labiau išryškėjo du lyderiai, tuo tarpu kitame pogrupyje buvo komanda, kuri per vieną savaitę laimėjo net du kartus ir pelnytai gali vadintis savaitės ekipa. Tai - "Taurus" vyrai, kuo toliau, tuo labiau randantys sėkmingą kelią pergalių link. Deja, atsirado ir tokių klubų, kuriems nepasisekė net po du kartus. Apie visa tai - tradicinėje antradieninėje VKL II-osios Lygos apžvalgoje.

A  Pogrupis

  1. Rumida LLK 6 : 0 + 101
  2. Senieji Trakai 6 : 0 + 64
  3. Mad Lamb 5 : 3 - 3
4. Austa / Vaitesa 4 : 3 + 62
5. Didėja 4 : 3 + 3
  6. Tirola 3 : 3 + 6
7. Penktukas 3 : 3 - 12
8. Aktyvi Veikla 3 : 4 + 14
  9. Krituliai 3 : 4 - 18
10. Electrolux II 3 : 4 - 31
11. VPP / Imperialstone.eu 3 : 5 - 37
12. 2 Gen / Kaefer 3 : 5 - 50
13. Transcom 2 : 4 - 16
  14. Jamam - OPK 2 : 5 - 53
  15. BC Irsana 1 : 5 - 30

 

"A" pogrupyje šią savaitę sužaisti tik keturi susitikimai ir visi iš jų pasibaigė solidžiais skirtumais. Net du kartus į aikštelę žengė "Mad Lamb" vyrukai, tačiau dvigubai teigiamo rezultato jiems pasiekti nepasisekė. Pirmoje akistatoje komanda svečiuose 77 : 56 nugalėjo "BC Irsaną", kuri rikiuojasi pačioje paskutinėje grupės pozicijoje, tačiau antroje akistatoje jau namuose net 72 : 102 pralaimėta "Austos / Vaitesos" kolektyvui. Šiose rungtynėse "Mad Lamb" pralaimėjo visus kėlinius iki vieno, o lemiamą pranašumą svečiai susikrovė dar pirmąjame ketvirtyje. Panašu, jog "Austa / Vaitesa" vis labiau atranda savo žaidimą, kurį demonstruodama pernai nužygiavo net iki sidabrinio lygos laiptelio. Ekipoje sužibėjo Vytautas Saulevičius, kuris ne tik pelnė 29 taškus, tačiau ir surinko net +48  naudingumo balus, taip pagerindamas šio sezono savo asmeninių pasirodymo rekordus. Laimėję vieną kartą ir patyrę vieną nesėkmę "Mad Lamb" toliau išlieka treti, tačiau nuo pirmųjų dviejų pozicijų jau atsilieka net trimis pergalėmis.

Netikėčiausiu rezultatu reiktų paskelbti "Penktuko" pergalę prieš "Electrolux II" vyrus 73 : 46. Teisybės dėlei būtina paminėti, jog "Electrolux" rungtyniavo be savo lyderių, tačiau tai nė kiek nesumenkina aikštelės šeimininkų nuopelnų. Jiems ši pergalė buvo būtina, ypač po skaudžios 2 savaičių senumo nesėkmės prieš "Austą / Vaitesą". Nugalėtojams 16 taškų įmetė Laisvidas Paknys, o 15 pridėjo tik prieš dvi rungtynes į ekipą VKL pirmenybėse pasikviestas Domas Kregždė. Jau dabar tampa aišku, jog toks sprendimas buvo teisingas ir Domas gali tapti dar vienu svarbiu žmogumi komandos komplektacijoje. 

Pergalių seriją tęsia ir "Aktyvi Veikla", šį kartą net 110 : 73 sutriuškindama "2 GEN / Kaefer" komandą. Tai buvo jau trečias ekipos laimėjimas paeiliui, o 110 pelnytų taškų yra visų laikų komandos rekordas bet kurio pajėgumo VKL pirmenybėse. Tokiam rezultatui nemaža dalimi įtakos turėjo ir vėl rezultatyvus ekipos lyderio Mindaugo Markevičiaus žaidimas, kuomet krepšininkas pelnė 36 taškus. Net 30 taškų šį kartą pridėjo ir VKL Rinktinės marškinėlius IABL turo Kaune metu vilkėjęs Paulius Nasvytis, dar 23 atseikėjo ir Šarūnas Janušas. Po puikios pergalių serijos ekipa šokteli iki aštuntojo laiptelio ir, galimas variantas, jog tai dar ne riba. Bent jau dalinis atsakymas į šį klausimą bus kitą pirmadienį, kuomet ekipa namuose priims "Tirolos" vyrus, kol kas žygiuojančius šeštoje pozicijoje. Iš kitų įdomesnių savaitės susitikimų vertėtų paminėti dvi "Penktuko" rungtynes iš kurių vienos vyks su Trakų, o kitos, su Lentvario komandomis. Abi iš paminėtųjų vis dar nepatyrė lygoje nė vieno pralaimėjimo.


Justas Aršauskas (su kamuoliu) dažnose rungtynėse yra "Taurus" ekipos lyderis

 

B  Pogrupis

  1. BC Nol Semkers 6 : 1 + 92
  2. Pasvalys / Admonitus 5 : 1 + 57
  3. Elektrėnų SC 5 : 1 + 30
4. Taurus 5 : 2 + 127
  5. VKK Masonai 5 : 2 + 25
  6. DUV Reklama 5 : 2 + 11
7. Vaikinai 4 : 2 + 33
8. Kupiškis / InfoTec 4 : 3 +/- 0
  9. Telšiai 3 : 4 + 24
10. Litresta 3 : 4 + 14
11. Kumštis 3 : 4 + 7
12. Jungent 3 : 4 - 36
  13. Space Jam 3 : 4 - 52
  14. Dagos 1 : 6 - 82
  15. BC Fenix 0 : 7 - 153
  16. ORION 0 : 8 - 97


"B" pogrupyje patį didžiausią šuolį lentelėje atliko "Taurus" vyrai. Ir tame nėra nieko keisto, nes ekipa per savaitę laimėjo net du kartus. Visų pirma namuose 84 : 52 sutriuškinta nė vienos pergalės neturinti "BC Fenix", o galiausiai net 104 : 65 svečiuose ir "Kumščio" ekipa. Laimėdama tokiais skirtumais "Taurus" komanda gerokai pagerina savo turnyrinę padėtį ir šokteli pagal prarastus taškus jau iki ketvirtosios pozicijos, o statistinėse lygos grafose tampa rezultatyviausia lygos ekipa, pelnančia po 84.7 taško per rungtynes. Tiesa, komandos stovykloje yra ir ne tokių gerų žinių. Prisijungdamas prie "Vilniaus Universiteto" komandos savo galimybes rungtyniauti VKL II-ojoje lygoje nubraukia Ignas Urbonas, kuris iki šiol buvo vienas ekipos lyderių. Tačiau kaip parodė pastarosios dvi pergalės lyderių vaidmens sėkmingai gali imtis tiek Justas Aršauskas, tiek Julius Pinkevičius ar Vidmantas Skapas bei Ignas Kurklietis. Pasirinkimas - tikrai nemažas ir bus labai įdomu stebėti, kaip savo puikią sportinę formą komanda pademonstruos artimiausiose dvikovose žaidžiant prieš vos po vieną pralaimėjimą turinčias "Pasvalys / Admonitus" bei "BC Nol Semkers" komandas.

Labai svarbią psichologinę pergalę po keturių pralaimėjimų paeiliui pasiekė "Space Jam" rinktinė, svečiuose 47 : 46 išplėšusi pergalę prieš nė karto nelaimėjusius 'ORION" vyrukus. Pastariesiems šis sezonas po truputį jau virsta tikru košmaru, nes pralaimėta dar ir Kupiškio krepšininkams 67 : 73, kas reiškė jau aštuntą nesėkmę sezone. Lieka vos septyni bandymai pagerinti savo poziciją ir kovoti dėl aukštesnių vietų, kitaip sezonas komandai gali pasibaigti net neatėjus pavasariui. Nesiseka ir "ORION" likimo broliams "BC Fenix", tik pastarieji pralaimi didesniais skirtumais: 32 taškų persvara nusileista "Taurus" klubui ir 54 : 87 namuose "Litrestai". Komandos galimybės pakilti iš lentelės apačios vis dar gyvos, nes dviem pozicijomis aukščiau esanti "Dagos" ekipa lenkia klubą tik viena pergale, tačiau laimėjimus jau tiesiog privaloma rinkti čia ir dabar. 

Nepaprastai atkakli dvikova vyko tarp "DUV Reklamos" ir "Jungent", kur pergalę 73 : 72 išplėšė šiauliečiai. Įdomus faktas, jog net keturias iš penkių laimėtų savo dvikovų "DUV Reklama" pabaigė vienženkliais taškų skirtumais. Galima sakyti, jog tai dėsningumas, tačiau nevertėtų pamiršti ir sėkmės faktoriaus. Rungtynėse prieš "Jungent" naudingumu išsiskyrė Donatas Sabaliauskas, surinkęs +26 naudingumo balus. Jau trečiadienį komandos lauks akistata su "Dagos" vyrais ir tai bus proga dar labiau kilstelti turnyrine lentele į viršų. Pagrindinės dvikovos grupėje greičiausiai vyks ketvirtadienį, kuomet susitiks jau minėta "Taurus" bei "Pasvalys / Admonitus", o Elektrėnuose pečius surems vietos "Sporto Centro" ir "Kupiškio / InfoTec" ekipos. 

Vilius Balčikonis (su kamuoliu, "VKK Masonai") kaunasi dėl kiekvieno aikštelės centimetro

 

TOP 3

        Šios savaitės "TOP 3" rubrikoje ir vėl fiksuojami įspūdingi asmeniniai pasirodymai, visi perkopę 40-ties naudingumo balų ribą. Ant aukščiausiojo laiptelio pirmą kartą sezone įsitaisė "Austos / Vaitesos" atstovas Vytautas Saulevičius. Krepšininkas laimėtoje komandos dvikovoje surinko +48 naudingumo balus ir fiksavo patį geriausią pasirodymą šią savaitę visoje lygoje. Antrosios pozicijos laurų šį kartą nusipelnė "Litrestos" aukštaūgis Andrej Kovalevskij, kurio sąskaitoje 33 taškai, 16 atkovotų kamuolių bei +45 naudingumo balai. Tuo tarpu trečiojoje vietoje savo atstovą pagaliau turi ir "BC Nol Semkers" vyrukai. Tai - Tomas Butrimas. Jis savo griausmingu pasirodymu surinko +43 naudingumo balus, pelnydamas 21 tašką ir atkovodamas 17 atšokusių kamuolių.

 

1.

 

Vytautas Saulevičius

(Austa / Vaitesa)

 

 

29 tšk.

 

+48

2.

 

Andrej Kovalevskij

(Litresta)

 

33 tšk., 16 atk.k.

+45

3.

 

Tomas Butrimas

(BC Nol Semkers)

 

 

21 tšk., 17 atk.k.  

+43

2 Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192