Įmonių Lyga - apžvalga

2017-12-09

Tęsiasi VKL Įmonių Lygos čempionatas, kuriame dėl geriausios komandos titulo kaunasi 14 kolektyvų. Pirmame čempionato etape jie rungtyniauja visi vienoje bendroje grupėje ir sužaidžia tarpusavyje po kartą. Antrame etape komandos skils į du pogrupius ir toliau kausis dėl Įmonės be legionierių ir Įmonių su legionieriais (bei jungtinių Įmonių) čempionų titulo. Visi pirmojo etapo taškai taps įskaitiniais ir antrame etape, todėl kiekviena akistata yra labai svarbi ir net vienas ekstra netikėtas taškas gali būti aukso vertės. Kviečiame pasižiūrėti, kaip komandoms sekasi rinkti pergales.

Bendroji įskaita

Visų pirma pasižiūrėkime, kaip komandoms sekasi bendroje įskaitoje. Čia jau senokai nebeliko nepralaimėjusių ekipų, kas lyg ir byloja apie padidėjusį konkurencingumą pirmenybėse. Čempionate debiutuojanti "Girteka Logistics" komanda prieš pirmenybes buvo vertinama kaip viena realiausių kandidačių į pirmas pozicijas, tačiau ir ji jau spėjo suklupti du kartus. Pernykščiai savo diviziono bei bendros įskaitos čempionai - Vidaus Reikalų Ministerijos vyrai sėkmingai žygiuoja ir šiame sezone. Tiesa, jų kelią jau spėjo perbėgti "draudimas.lt" klubas. Taip pat vos po vieną nesėkmę kol kas tepatyrė "Patrulių Rinktinė / Teisės Garantas" bei įspūdingai startavusi "Iki Raktų" ekipa. Būtent jos ir grumiasi dėl pirmųjų vietų bendroje įskaitoje.

1. VRM - Vidaus Reikalų Ministerija 5 : 1 + 159
2. Girteka Logistics 5 : 2 + 116
3. Patrulių Rinktinė / T. Garantas 4 : 1 + 79
4. Iki Raktų 4 : 1 + 73
5. Vilma 4 : 2 + 92
6. draudimas.lt 4 : 2 + 56
7. Intersurgical 4 : 3 + 33
8. Western Union 4 : 3 + 31
9. Tirola 3 : 4 - 12
10. MarkMonitor 2 : 4 - 87
11. VTD ir URM 2 : 5 - 143
12. Studio Moderna 2 : 5 - 153
13. Lietuvos Geležinkeliai 1 : 6 - 152
14. PRESS'as 1 : 6 - 92

Grupė be legionierių

1. Girteka Logistics 5 : 2 + 116
2. Iki Raktų 4 : 1 + 73
3. Western Union 4 : 3 + 31
4. MarkMonitor 2 : 4 - 87
5. Studio Moderna 2 : 5 - 153
6. Lietuvos Geležinkeliai 1 : 6 - 152
7. PRESS'as 1 : 6 - 92

 

Bene didžiausia intriga prasideda tuomet, kai pradedame komandas dėlioti pagal jų būsimus divizionus antrame etape, t.y. į komandas su ir be legionieriais. Grupėje, sudarytoje iš vienos įmonės darbuotuojų - dvivaldystė. Nors pagal iškovotus taškus pirmoje pozicijoje ir yra "Girteka Logistics", pagal pralaimėjimų skaičių pirmais galėtų būti rikiuojami ir "Iki Raktų" vyrai. "Girteka" iš paskutinių trijų rungtynių net dvejas žaidė su labai pajėgiais varžovais ir jei "Vilmą" pasisekė nukauti, tai "VRM" klubui teko pralaimėti po pratęsimo 95 : 105. Kaip jau įprasta rezultatyviausiu ir naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo Deimantas Pavlovskis, surengęs dar vieną įspūdingą asmeninį šou. Kad ir kaip būtų keista, tačiau Deimantas nėra pirmas nei pagal pelnytus tašus, nei pagal naudingumą visoje lygoje, tačiau apie tai smulkiau - kitoje mūsų apžvalgoje. Pagirtinai šiame sezone atrodo ir "Western Union" vyrai, kol kas turintys teigiamą pergalių bei pralaimėjimų balansą - 4 : 3. Tai garantuoja ganėtinai ramų gyvenimą trečioje pozicijoje savo divizione ir labai neblogas pozicijas antram etapui prasidedant. Nors komanda praktiškai ir nesugebėjo įkąsti kito diviziono klubams bei pasirinkti ekstra taškų, savo diviziono priešininkus jie taršė pakankamai užtikrintai. Puiki paskutinė savaitė buvo ir "Studio Moderna" vyrams, kurie ėmė ir iškovojo iš karto dvi pergales: 82 : 73 nugalėti "Lietuvos Geležinkeliai", o vėliau 66 : 60 ir "PRESS'as". Prie pergalių didžiąja dalimi prisidėjo Arminas Nemeika, abiejose rungtynėse žaidęs be keitimų. Šios dvi pergalės leidžia komandai savo divizione kilstelti iš karto iki penktosios pozicijos ir pergalėmis susilyginti su "MarkMonitor" klubu. Vienintelę pergalę pirmenybėse pasiekusi "Lietuvos Geležinkelių" komanda kol kas reitinguojama šešta, nes tarpusavio akistatoje palaužė būtent "PRESS'ą" 61 : 56. Tuo tarpu žurnalistai stebuklingai paleido pergalę iš rankų mače prieš "Studio Moderną", tačiau spėjo pasidžiaugti laimėjimu prieš VTD ir URM 82 : 59. Ši pergalė palieka kad ir nedideles, tačiau pakankamai realias galimybes pirmame etape bent jau pernelyg neatsilikti nuo kitų komandų, o sėkmingiau sužaidus antrajame ir patekti į PLAY-OFF varžybas užėmus vieną iš pirmų keturių pozicijų savo divizione.


Arminas Nemeika (su kamuoliu) iš karto tapo "Studio Moderna" ekipos lyderiu

 

Grupė su legionieriais

1. VRM 5 : 1 + 159
2. Patrulių Rinktinė / T. Garantas 4 : 1 + 79
3. Vilma 4 : 2 + 92
4. draudimas.lt 4 : 2 + 56
5. Intersurgical 4 : 3 + 33
6. Tirola 3 : 4 - 12
7. VTD ir URM 2 : 5 - 143

 

Tęsiasi rungtynės ir jungtiniame Įmonių Lygos divizione. Čia nuo pat pirmųjų turų vieną iš lyderių pozicijų rezervavosi praeitų metų savo diviziono bei absoliučios įskaitos nugalėtojai "VRM" krepšininkai. Jų sąskaitoje jau 5 pergalės ir tik vienas pralaimėjimas. Antroje pozicijoje dar vieni pareigūnai, tik šį kartą iš "Patrulių Rinktinės" ekipos, kurie atsilieka vos viena pergale. Komandai pasisekė kaip ir "VRM" vyrams nukauti tituluotą "Girtekos" komandą, todėl jos abi bendroje įskaitoje įsirašė po svarbų ekstra tašką į savo sąskaitas. Trečiuoju laipteliu dalinasi nemažus tikslus sau kelianti "Vilma", bei labai drąsiai į Įmonių Lygą sugrįžęs "draudimas.lt" kolektyvas. Abi komandos turi po 4 pergales ir 2 pralaimėjimus, o tarpusavio akistatą tarp komandų pamatysime jau tik po Naujųjų Metų. Banguotai rungtyniauja ir pajėgi Pabradės "Intersurgical", kuri turi vienu pralaimėjimu daugiau, nei prieš tai minėtos dvi ekipos. Beje, būtent "Intersurgical" atstovas Gediminas Povilauskas pirmauja visoje lygoje pagal naudingumą, rinkdamas kiekvieną kartą net po +48.8 balus. Toks fenomenalus pasirodymas Gediminui nėra svetimas ir kitose pajėgiose lygose, todėl šiuo rezultatu stebėtis pernelyg nereiktų. "Tirolos" ekipai sekasi kiek sunkiau ir kol kas komanda savo grupėje rikiuojasi tik šeštoje pozicijoje. Norint žygiuoti į PLAY-OFF varžybas reiks pakilti bent iki ketvirtosios, tačiau iki to dar laukia labai daug rungtynių tiek su savo, tiek ir su sąlyginai kiek silpnesniu vienos įmonės pogrupiu. Prasčiausia situacija "VTD ir URM" klubui, kuris iš septynių akistatų laimėjo tik du kartus. Bėda ta, jog naujų resursų stiprinti sudėčiai ekipa praktiškai neturi, tačiau neabejotina, jog likusiose rungtynėse stengsis iš visų jėgų pademonstruoti kiek įmanoma geresnius rezultatus ir pasikandžioti žaidžiant su pajėgiomis ekipomis.


Gaudentas Puškorius Įmonių Lygoje spėja treniruoti net dvi komandas: "Vilmą" (nuotraukoje) ir "Lietuvos Geležinkelius"

Pirmadienį lygoje pamatysime nepaprastai svarbią ir įdomią akistatą, kurioje susitiks "VRM" ir "VILMA". Rezultatas svarbus ne tik bendroje, tačiau ir jungtinių komandų diviziono įskaitoje, todėl turėtų būti labai ir labai karšta. Ne pėsčios komandos ir kitose sporto salėse, todėl tie, kas domisi VKL Įmonių Lyga tikrai ras rungtynes sau.

Įmonių Lyga - apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192