VKL 2 Lyga: savaitės apžvalga

2017-11-21

Prasidėjo kovos ir VKL II-oje lygoje, kurią ir vėl tradiciškai VKL bičiuliams pristato ilgamečiai lygos partneriai - "Almarūno Prekyba". Šiame divizione sulaukėme 32 paraiškų, tačiau viena komanda savo pasirodymą baigė jam net neprasidėjus. Todėl teko kiek pakeisti ir varžybų sistemą. Pirmame etape visos komandos dviejuose pogrupiuose žaidžia su visais varžovais po kartą. Į PLAY-OFF etapą patenka visos ekipos iki vienos, o atkrintamųjų poros sudaromos tokiu pavyzdžiu: A pogrupio komandos rungiasi su B pogrupio klubais. Jeigu absoliučiai geriausia 1-ąja komanda tampa A pogrupio ekipa, ji pirmą atkrintamųjų etapą praleidžia, o kitos komandos rungiasi pagal sistemą A 2 - B 15, A 3 - B 14 ir t.t. Šiuo atveju PLAY-OFF etape nerungtyniautų ir B pogrupio 16-ta pozicija. Jeigu absoliučiai geriausios komandos titulas atitenka B pogrupio nugalėtojams, ekipos žaistų tokia seka: B 2 - A 15, B 3 - A 14, B 4 - A 13 ir t.t. Taigi šioje situacijoje labiausiai nepasisekti gali paskutinę vietą B pogrupyje užėmusiai komandai, tačiau iki to dar labai ilgas kelias.

A  Pogrupis

1. Rumida LLK 4 : 0 + 74
2. Senieji Trakai 4 : 0 + 36
3. Mad Lamb 4 : 1 + 27
4. Didėja 3 : 2 + 23
5. Krituliai 3 : 2 + 2
6. Transcom 2 : 2 +/-0
7. Tirola 2 : 2 - 12
8. Electrolux II 2 : 3 - 10
9. Austa / Vaitesa 2 : 3 - 22
10. VPP Imperialstone.eu 2 : 4 - 29
11. Penktukas 1 : 2 + 10
12. BC Irsana 1 : 2 + 2
13. 2 GEN / Kaefer 1 : 3 - 16
14. Aktyvi Veikla 1 : 3 - 35
15. Jamam - OPK 1 : 4 - 50

 

Praėjus kiek daugiau, nei vienam mėnesiui vis dar nepralaimėjusios išliko tik dvi A pogrupio komandos - "Senieji Trakai" ir "Rumida LLK". Greičiausiai čia nieko neneustebinsime jei pasakysime, jog tai - ne toks ir didelis netikėtumas. Senųjų Trakų atstovai - tai RKL rungtyniaujančios "Trakų" komandos pamaina, todėl lygoje neabejotinai bus nusitaikę į pačias pirmąsias pozicijas. Lentvario krepšininkai kol kas laimi užtikrintai, o menkiausiu skirtumu laimėtos rungtynės buvo dvikova prieš "2 GEN / Kaefer", kurią ekipa laimėjo tik 4 taškais. Kitose rungtynėse skirtumai buvo gerokai didesni. Pernelyg nuo varžovų stengiasi neatsilikti ir vos po kartą suklupusi "Mad Lamb" ekipa, kritusi būtent prieš lentvariečius nepadoriu 30 taškų skirtumu. Tačiau tas rezultatas jau toli praeityje ir dabar komanda, atrodo, atranda kelią į pergales. Žinoma, geriausias atsakymas į šį klausimą bus gruodžio pradžios rungtynės su "Senųjų Trakų" vyrais. Pogrupio viduryje - labai ankšta, nes ekipas skiria viena - dvi pergalės. Tai tik byloja, koks lygus ir įdomus šis čempionatas laukia jo dalyvių 2017/2018m. krepšinio sezone. Sužaidus po 3-5 rungtynes grupėje nebeliko nelaimėjusių komandų, nes galiausiai pergale gali džiaugtis ir "Aktyvios Veiklos" vyrai, palaužę "VPP Imperialstone.eu" pasipriešinimą. Tiesiog fenomenalius rezultatus pastarosiose dvejose rungtynėse pademonstravo "Aktyvios Veiklos" monstras Mindaugas Markevičius, vidutiniškai šią savaitę rinkęs net po 43.5 naudingumo balus. Savotišku netikėtumu kol kas galime laikyti paskutinę "Jamam OPK" poziciją. Komanda prieš sezoną delegavo aukštus tikslus, tačiau kol kas jaunimui nesiseka taip, kaip norėtų komandos vadovai. Tačiau viskas dar prieš akis, o geriausia proga sugrįžti į pergalių kelią - kito pirmadienio akistata būtent su "Aktyvios Veiklos" klubu.  


G. Gadeika (su kamuoliu, "Electrolux II") čempionato pradžioje demonstruoja fenomenalią statistiką

 

B  Pogrupis

1. Pasvalys / Admonitus 3 : 1 + 37
2. DUV Reklama 3 : 1 + 29
3. Jungent 3 : 1 + 24
4. Vaikinai 3 : 1 + 17
5. Elektrėnų SC 3 : 1 + 6
6. Kupiškis / Info - Tec 2 : 1 + 26
7. BC Nol Semkers 2 : 1 + 9
8. Kumštis 2 : 2 + 42
9. Telšiai 2 : 2 + 24
10. VKK Masonai 2 : 2 - 20
11. Space Jam 2 : 2 - 22
12. Taurus 1 : 2 - 11
13. Dagos 1 : 3 - 16
14. Litresta 1 : 3 - 22
15. BC Fenix 0 : 3 - 66
16. ORION 0 : 4 - 57

 

Visiška painiava ir B pogrupyje, kuriame pirmauja net 7-ios komandos, jau spėjusios bent po kartą pralaimėti. Penkios iš jų laimėjo po tris kartus, todėl gali nežymiai žygiuoti priekyje. Tarp puikiai startavusių kolektyvų be jokios abejonės reiktų paminėti pernykščius VKL III Lygos čempionus - "BC DUV Reklamos" vyrukus, kurie, panašu, nesiruošia smulkintis ir aukštesnėje lygoje. Kas įdomu, jog tokiam sėkmingam žaidimui net nereikėjo ilgamečio LKL atstovo Donato Sabaliausko žaidybinių pastangų, nes treneris aikštelėje dar nepasirodė. Sėkmingai čempionatą pradėjo ir "Jungent" vyrai, jau spėję nusistebėti sustiprėjusiu lygos meistriškumu šiame sezone. Principiniai varžovai - "BC Nol Semkers" bei "Kupiškis / Infotec" žengia koja kojon ir savo tarpusavio santykius galės išsiaiškinti jau visai netrukus. Puikiu startu gali džiaugtis ir "Space Jam" vyrukai. Ganėtinai kuklius tikslus sau keliantis klubas be jokių ceremonijų jau iškovojo dvi pergales ir tik paskutiniai du pralaimėjimai šiek tiek suprastino netikėtai stiprias pozicijas pirmenybių starte. Kaip ir reikėjo tikėtis, nėra lengva "BC Fenix" klubui, kuris lieka viena iš dviejų dar nelaimėjusių lygos komandų. Jų likimo broliais kol kas yra bene didžiausią nusivylimą demonstruojanti "Orion" komanda (buvęs "CAPO" kolektyvas). Komanda, kuri pernai nužygiavo net iki VKL Taurės ketvirtfinalio vis dar niekaip neatranda savojo žaidimo, nors sudėtis, atrodo, pajėgesnė, nei kad buvo pernai. Audrius Lakštutis ir VKL Rinktinės žaidėjas Juozas Petkus demonstruoja solidžius statistinius rodiklius, tačiau jų nepakanka. Tiesa, visai realu, jog jau artimiausiose komandos rungtynėse prieš pasvaliečius pamatysime visai kitą ekipos veidą. Kitu atveju, patyrus dar vieną nesėkmę, gali tekti ieškoti ir pastiprinimo esamai komandos sudėčiai.

"Litresta" prieš sezoną pasipuošė "LSD Žalgiris" bronzos medaliais, tačiau čempionatas kol kas klostosi nelengvai

TOP 3

        Iki šiol rubrika "TOP-3" buvo tik VKL I-ojoje lygoje, tačiau nuo šio sezono geriausių savaitės pasirodymų trejetuku galės džiaugtis ir VKL II-osios lygos dalyviai. Šioje apžvalgoje apžvelgiami paskutinės savaitės įvykiai, todėl ir statistiniai rodikliai gali būti kiek netikėti. Kandidatų užimti prizines pozicijas buvo daugiau, nei penki, o ketvirtoje vietoje likęs "Dagos" atstovas D. Mockevičius savo oponentams nusileido tik pagal pelnytus taškus. Ant aukščiausiojo laiptelio įsitaisė pirmą pergalę komandai pagaliau atnešęs "Aktyvios Veiklos" krepšininkas Mindaugas Markevičius. Jis per savaitę aikštelėje pasirodė net du kartus ir buvo tiesiog nesustabdomas, rinkdamas po +43.5 naudingumo balo bei 43 taškus. Antra pozicija šį kartą atitenka "Didėjos" mūrui Vladui Jucevičiui. Tuo tarpu trečios pozicijos šlovės spinduliais šią savaitę gali pasišildyti "Rumidos LLK" atstovas Vitalijus Danilovas. Šiek tiek nepasisekė Aurimui Vaičiuliui iš "Kritulių", kurio pagirtino pasirodymo abiejose rungtynėse taip ir nepakako, norint patekti į geriausiųjų trejetuką.

 

1.

 

Mindaugas Markevičius

(Aktyvi Veikla)

 

 

43 tšk.

 

+43.5

2.

 

Vladas Jucevičius

(Didėja)

 

30 tšk., (10 atk.k, 11 išpr. pr.)

+39

3.

 

Vitalijus Danilovas

(Rumida LLK)

 

 

28 tšk., 17 atk.k.  

+39

 

Čempionatas dar tik įsibėgėja, todėl kartu su kiekviena prabėgančia savaite sulauksime daug pasikeitimų pozicijomis tiek turnyrinėje lentelėje, tiek ir TOP-3 individualių pasirodymų sąraše.

VKL 2 Lyga: savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192