VKL 1 Lyga: savaitės apžvalga

2017-11-20

VKL I-ojoje Lygoje vis labiau įsibėgėja čempionato kovos. Būtent todėl į jūsų akiratį grįžta ir tradicinės VKL apžvalgos, kurios nuo šiol 1-osios VKL Lygos gerbėjus pasitiks kiekvieną pirmadienį. Šį kartą kviečiame pasižiūrėti, kaip komandoms sekėsi pirmosiose čempionato kovose, kurie klubai pretenduoja į turnyrinės lentelės lyderius, o kuriems jau dabar reiktų savo padėtį pagerinti. Čempionato sistema šiemet šiek tiek skiriasi nuo pernykštės, nes lygoje padaugėjo dalyvių. Tad pirmame etape - reguliariame čempionate komandos sužais du ratus namuose ir svečiuose, o po to 8 geriausios ekipos toliau pratęs kovą dėl apdovanojimų.

 

"KK Riešė / La Birra Pub" tampa vienvaldžiais lyderiais

          Kaip ir buvo prognozuota, sėkmingiausiai čempionatą pradėjo itin pajėgų kolektyvą surinkęs "KK Riešės / La Birra Pub" klubas. Tiesa, paskutinės dvejos rungtynės komandai susiklostė skirtingais scenarijais. Apie atkaklų mūšį su "VRM" vyrais mes dar pakalbėsime, tuo tarpu sekmadienio akistatoje komanda pagerino savo rezultatyvumo VKL 1-osios lygos pirmenybėse rekordą, kuomet 130 : 100 nugalėjo be pergalių liekantį "BC Kolegų - Imperialstone.eu" kolektyvą. Tiesa, ekipa savo istorijoje mena net tokias rungtynes, kuriose buvo įmetusi 142 taškus, tačiau tai buvo visai kito pajėgumo priešininkas. Tokia užtikrinta ir rezultatyvi pergalė tik dar kartą įrodo, jog sėkmingas ekipos startas pirmenybėse nėra atsitiktinis. Kitą savaitę abi rekordinių rungtynių dalyvės ilsėsis, tad savo pozicijų pakeisti nesugebės.

          Visiškai netoli lyderių žengia ir pastarųjų dviejų čempionatų nugalėtojai - "Electrolux" vyrai. Jie 102 : 93 nugalėjo "Sporticus.lt / Ugniagesio" kolektyvą ir įsitaisė ant antrojo turnyrinės lentelės laiptelio. Vienintelį savo pralaimėjimą daugkartiniai čempionai patyrė pirmame ture, kuomet kiek netikėtai 82 : 90 nusileido pirmenybių debiutantei - "KK Austos" komandai. Ji pirmenybės taip pat pradėjo puikiai ir su vos vienu pralaimėjimu yra pirmoje turnyrinės lentelės dalyje. Artimiausias VKL II-osios lygos vicečempionų mūšis aukščiausiame divizione laukia jau antradienį, kuomet teks jėgas suremti su "Sporticus.lt / Ugniagesio" komanda. 

            Dviem pergalėmis pirmenybes buvo pradėjusi ir "MRU" komanda, tačiau paskutiniuose dvejuose turuose komandai sėkmė nebesišypsojo. Tiesa, pralaimėta minimaliais skirtumais: 81 : 83 "Electrolux" vyrams ir 93 : 96 "Vilniaus Kolegijai". Pakankamai solidus startas komandos vadovui Raimundui Kalesnykui turėtų suteikti vilčių, jog komanda pirmenybėse nebus vien statiste ir bent jau su turnyrinės lentelės vidutiniokais drąsiai kausis dėl pergalių. Artimiausia komandos dvikova jau tik gruodžio mėnesį, todėl yra šiek tiek laiko šlifuoti deriniams ir ruošti varžovams staigmenas.

             Po pirmųjų varžybų savaičių prasčiausia situacija kol kas trijų dar nelaimėjusių ekipų - "Patrulių Rinktinės / Imperialstone.eu", "VRM" ir "Če-Čėnijos" sąskaitose. Kitą savaitę VKL I-oje lygoje viso labo - vienintelė dvikova, kurioje susitiks jau minėtieji gaisrininkai - ugniagesiai bei "KK Austos" vyrukai, todėl permainų nebus ir apatinėje lentelės dalyje. Taigi, sąlyginiams čempionato autsaideriams lieka palinkėti kantrybės ir pirmųjų pergalių dar po savaitės. O dabar kviečiame pasižiūrėti, kaip atrodo turnyrinė lentelė: 

1. KK Riešė - La Birra Pub 4 : 0 + 50
2. Electrolux 3 : 1 + 32
3. Vilniaus Kolegija 3 : 2 + 14
  4. KK Austa 2 : 1 + 5
  5. MRU 2 : 2 + 17
  6. Sporticus.lt / Ugniagesys 1 : 2 +/- 0
7. VRM 0 : 2 - 22
8. BC Kolegos / Imperialstone.eu 0 : 2 - 44
9. Če-Čėnija 0 : 3 - 52

 

Karolis Bakanauskas ("Vilniaus Kolegija") atvedė savo komandą į trečiąją sezono pergalę

 

TOP 3

        Kaip ir praėjusiame sezone, taip ir šiemet nepamiršime geriausių kiekvienos savaitės individualių pasirodymų ir nuolat rinksime TOP-3 sąrašą. Šį kartą jame pirmieji trys VKL I-osios lygos laureatai, pasiekę įspūdingus rezultatus asmeninėse grafose. Ant aukščiausio laiptelio užkopia puikius rezultatus demonstruojantis Tomas Malimenkovas iš "MRU" ekipos. Nors jo komanda ir buvo priversta pralaimėti, pats Tomas ne tik surinko net +41 naudingumo balą, tačiau ir pelnė 31 tašką bei atkovojo 10 atšokusių kamuolių. Likusios dvi pozicijos atitenka taip pat pralaimėjimą patyrusios ekipos atstovams. Antroje vietoje "BC Kolegų / Imperialstone.eu" deleguotas Mantas Kazlauskas, surinkęs +31 naudingumo balą, o ant trečiojo laiptelio dar ir jo komandos draugas Modestas Gilys su +30 naudingumo balų. Visai netoli prizininkų buvo ir Edvinas Lebeckas ("Vilniaus Kolegija") bei Deimantas Pavlovskis ("KK Riešė / La Birra Pub"), bet jiems geresnį naudingumo vidurkį pasiekti sutrukdė tai, jog krepšininkai per savaitę sužaidė net dvejas rungtynes.

 

1.

 

Tomas Malimenkovas

(MRU)

 

 

31 tšk.

 

+41

2.

 

Mantas Kazlauskas

(BC Kolegos / Imperialstone.eu)

 

29 tšk.

+31

3.

 

Modestas Gilys

(BC Kolegos / Imperialstone.eu)

 

 

24 tšk.,

(12 atk.k, 11 r.p.)  

+30

 

TURO RUNGTYNĖS

      Turo rungtynėmis išrinkome itin atkaklų susitikimą, kuriame trūko labai nedaug, jog vienvaldis čempionato lyderis patirtų pirmąjį pralaimėjimą. Tačiau nugalėtojams pasisekė pasiekti teigiamą rezultatą, o "VRM" kolektyvui vis dar tenka likti be pergalių. Kviečiame prisiminti, kaip vyko šios intriguojančios rungtynės, o tiems, kurie jose nebuvo ir susipažinti arčiau su mačo įvykiais bei dalyvių komentarais.

74

68

(25:19, 20:22, 14:20, 15:7)

 

KK Riešė / La Birra Pub: L. Motiejūnas 17, G. Povilauskas (13 atk.k.) ir D. Novickas po 11.

VRM: R. Matulis 18, L. Jacevičius 17, E. Abmorševas 14.


D. Pavlovskis (su kamuoliu) kartu su komanda "KK Riešė / La Birra Pub" pakilo į tunryrinės lentelės viršų

 

Antradienio pavakarę aukščiausioje pagal pajėgumą Vilniaus krepšinio I lygoje „VRM – Vidaus reikalų ministerija“ namie priėmė vienus iš lygos favoritų „KK Riešė / La Birra pub“ komandą. Puikiai rungtynes pradėjusio ir aštuonis pirmuosius komandos taškus pelniusio „VRM“ lyderio Rolando Matulio dėka sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes priekyje rezultatu 8:3 buvo šeimininkų komanda, tačiau „KK Riešė“ neilgai trukus apšyla, persveria rezultatą ir po taiklaus Deimanto Pavlovskio dvitaškio su kėlinio sirena įgyja didžiausią iki tol pranašumą bei po pirmųjų dešimties minučių pirmauja rezultatu 19:25. Antrojo ketvirčio metu geras “VRM” komandos tritaškių pataikymas leido šeimininkams išlaikyti panašų rungtynių tempą ir neleido varžovams atitrūkti didesniu skirtumu – į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatui švieslentėje rodant 41:45 svečių naudai. Trečiojo kėlinio metu dėka toliau siautusio R. Matulio ir taiklių visiškai laisvo po krepšiu keletą kartų palikto Ernesto Abmorševo dvitaškių „VRM“ sugebėjo persverti rezultatą savo naudai (54:53), o likusio kėlinio metu dar ir padidinti jį vienu tašku – po trisdešimties minučių 61:59 “VRM” naudai. Laimėję trečią kėlinį 22:14 šeimininkai turėjo puikų šansą toliau tęsti savo spurtą ir paskutiniojo ketvirčio metu, tačiau kaip gerai sužaidė trečiąjį, taip prastai paskutinįjį – įmetę vos septynis taškus per kėlinį, o praleidę penkiolika, po įtemptos kovos turėjo pripažinti svečių „KK Riešė / La Birra pub“ pranašumą rezultatu 68:74. 

“KK Riešė / La Birra pub” komandos treneris Ervinas Stankus: “Sveikinu komandą su pergale! Iš tikrųjų tai neramina šiek tiek mūsų žaidimas, atrodo, kabinamės, bandom laužti varžybas, bet gaunam viską atgal ir dar paskui turim vytis varžovus. Antra didžiausia bėda šiandien buvo pataikymas, kuris šiaip yra mūsų stiprioji vieta, bet šiandien žiauriai nekrito, na ir, žinoma, visiškai neišnaudojome turėto greičio ir atletiškumo pranašumo. Tai va tokios pagrindinės bėdos, kodėl negalėjome atitrūkti nuo varžovų. Kaip bebūtų, ačiū varžovams už gerą kovą, laukiame kitų rungtynių.”

“VRM - Vidaus reikalų ministerija” komandos treneris Vincas Žydelis: “Sakant tiesą, tai buvo tikrai labai gražios rungtynės. Gaila, kad šiandien varžovai buvo greitesni ir kiek taiklesni, nei mes. Šiandien didžiąją dalį rungtynių buvome besivejančių vaidmenyje, ir nors buvome vienu metu persvėrę rezultatą, metai arba nuovargis po sunkaus darbo pakišo koją ir tos persvaros rungtynių gale jau nebepavyko išlaikyti. Kaip bebūtų, nenusimename, pralaimėjome tik šešiais taškais ir tikrai turime vilties atsilošti kitose rungtynėse.”

VKL 1 Lyga: savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192