Vasaros lyga: 2 diviziono ketvirtfinalio prognozė

2017-08-14

Šią savaitę VKL Vasaros lygoje prasideda playoff etapas. Prognozių seriją pradėsime nuo 2 diviziono ketvirtfinalio.

SENŲJŲ TRAKŲ VILTIS 54%    
NOL SEMKERS 46%    
Gražaus krepšinio spektaklis ir atkakli kova nusimato Senųjų Trakų miestelio atstovų akistatoje su perspektyviuoju Vilniaus miesto jaunimu. Neabejotinai visiems krepšinio gerbėjams įdomiausia šioje poroje, kaip pasirodys jaunasis Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkas - Deividas Sirvydis. Šis žaidėjas Vasaros krepšinio lygoje į aikštelę išbėgo tik du kartus, o komanda abu kartus rungtyniavo labai efektyviai ir šventė dvi pergales. Nors Deividas yra dviejų metrų ūgio ir puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių, tačiau jo pagrindinis ginklas puolime yra tritaškiai metimai, kuriuos šis žaidėjas meta įspūdingu 45% taiklumu. Pridėkime kur kas geriau rungtynes lankančius Tomą Butrimą, Justiną Leganovič ir Tautvydą Rekašių ir turėsime labai pavojingą ketvertą, kuris gali šią komandą nuvesti iki pat čempionų titulo. Tiesa, klubo trenerio Lino Mockevičiaus laukia rimtas išbandymas, kadangi kitoje barikadų pusėje stovės gerokai daugiau patirties sukaupęs ir savo pajėgumą pademonstruoti siekiantis strategas - Marius Pavlovskis. Šio stratego pagrindiniai krepšininkai galbūt nėra tokie individualiai stiprūs, tačiau patirties šie vyrukai jau spėjo sukaupti daug. Labai įdomu, jog šios komandos lyderis yra būsimų varžovų geras bičiulis Rokas Rudžinskas, kuris su dauguma svarbiausių "Nol Semkers" žaidėjų "Regionų krepšinio lygoje" atstovavo "Lietuvos Rytas - 2" ekipą. Aikštelėje Rokui pagrindinę paramą turėtų suteikti patyrę krepšininkai: Edgaras Fedorovičius, Pijus Kiaušas, Vitalij Podgaiskij, Aurimas Juchnevičius ir Kęstutis Rimas. Vasaros krepšinio lygoje labai solidžią sportinę formą demonstravo ir ilgametis "Vilties" žaidėjas - Veslav Lukaševič. Solidaus šio krepšininko žaidimo labai prireiks, kad palaužti energinus ir entuziastingus jaunuosius talentus. 

Marius Pavlovskis - raktas į Senųjų Trakų "Vilties" pergalę. 

JUNGENT 40%    
ANT BAJERIO 60%    
Siaubingai pradėję savo pasirodymą "Jungent" vyrukai lemiamu metu susiėmė ir sugebėjo prasibrauti į atkrintamąsias. Nors prieš sezoną prognozėse Vasaros krepšinio lygos apžvalgininkai laikė "Jungent" ekipą kaip vienus viso turnyro favoritų, pirmajame atkrintamųjų etape jie bus autsaiderių vaidmenyje. Kol kas šią ekipą į priekį vedą brolių Rimavičių tandemas. Šie du vyrukai yra vieninteliai visoje komandoje, kuriems esant aikštelėje, rezultatas vidutiniškai būna teigiamas "Jungent" komandai. Be to ir statistiškai Paulius ir Juozas rungtyniauja gana efektyviai. Jiems puikiai talkina ilgamečiai klubo lyderiai: Ignas Stanislovaitis ir Kęstutis Bagdanavičius. Nederėtų pamiršti ir solidžią sportinę formą Vasaros krepšinio lygoje demonstruojančio Valdo Jonavičiaus, kuris kol kas iš trijų taškų zonos atakuoja įspūdingu 50% taiklumu. Paskutinės dvi laimėtos "Jungent" komandos rungtynės atvėrė jiems kelią į atkrintamąsias, galbūt atsiradusi solidi sportinė forma padės nesustoti? Varžovas "Jungent" komandai teko labai pavojingas. Penkiais labai individualiai pajėgiais žaidėjais besiremiantis klubas visos šio sezono Vasaros krepšinio lygos metu patyrė vos vieną pralaimėjimą ir kol kas gana užtikrintai žygiuoja medalių link. Justas Šukelis, Edvinas Slapšys, Karolis Bakanauskas, Gelmis Ramaneckas ir Andrius Tichonovas yra žaidėjai, kurie gali rungtyniauti labai solidžiai net ir aukščiausiame lygmenyje. Be to jiems puikiai pagelbėti gali Šarūnas Prušinskas, kuris kol kas tepasirodė vos dvejose rungtynėse. Titas Šepetys toliau rungtyniauti negalės dėl neįvykdytos minimalios rungtynių kvotos, o likę krepšininkai šiame klube tik statistai, epizodiškai pakeičiantys komandos lyderius. Kol šios komandos pagrindiniai krepšininkai sugebės deramai rinktis, ši ekipa išliks tarp ryškiausių lygos favoritų.  

Po traumos sveikstantis Kęstutis Bagdanavičius (su kamuoliu) yra vienas "Jungent" lyderių.

LITRESTA 30%    
Į SVEIKATĄ, RAMŪNAI 70%    
Pirmajame etape "Į sveikatą, Ramūnai" nusileido tik vieninteliam "Ant Bajerio" klubui. Tiesa, tai nesutrukdė prasibrauti į "TOP" pogrunį, o jau pažįstamą varžovą "Į sveikatą, Ramūnai" vyrukai antrajame etape sudorojo be didesnio vargo. Didžiausia šios ekipos sėkmės priežastis yra nesustabdomai rungtyniaujantis aukštaūgis - Kristupas Surgėlas. Šiam krepšininkui puikiai talkina gynėjas Arūnas Mačiulis bei po netrumpos pertraukos drauge vėl rungtyniaujantys Mindaugas ir Daumantas Kraujaliai. Derėtų atkreipti dėmesį į fenomenaliai rungtyniaujantį puolėją Vaidą Petrulionį. Šis žaidėjas per šešerias žaistas rungtynes vidutiniškai pelno po dvyliką taškų, tačiau tėra išmetęs vos 8 dvitaškius metimus iš kurių tepataikė du. Daugiausiai šios ekipos gretose neigiamai kol kas stebina "BC Versus" ekipos lyderis Mindaugas Lastauskas, kuris rungtyniauja gerokai žemiau savo galimybių ribos ir dar nespėjo įsilieti į savo Vasaros krepšinio lygos 2 diviziono komandos žaidimą. Vos dvi pergales iš šešerių žaistų rungtynių iškovojusi "Litresta" savo kelią į atkrintamąsias varžybas išsikovojo daugiausiai dėl įspūdingo šiios ekipos vidurio puolėjo Andrej Kovalevskij žaidimo. Daugiausiai Andrejui talkina Vaidas Vinevičius, Artur Tysevič ir Darius Bukelis. Nors kol kas Darius tepasirodė vos dvejose rungtynėse, tačiau jis yra taikliausias visos Vasaros krepšinio lygos  tritaškių metikas. Išlaikytas įspūdingas taiklumas gali būti nemenka paspirtimi "Litrestos" ekipai. Bet kokiu atveju, kad išsaugotų minimalius šansus prasibrauti į finalinį ketvertą, "Litrestos" komanda turi kuo gausiau susirinkti, pademonstruoti įspūdingą kovingumą ir tikėtis sėkmės šypsnio. Bent vienai iš sąlygų neesant "Litrestai" šios rungtynės galii pasibaigti sutriuškinimu. 

Andrej Kovalevskij - "Litrestos" varžovų siaubas baudos aikštelėje.

THUG LIFE 52% 
SKYGYM 48%
Paskutinėje ketvirtfinalio poroje nežymią persvarą turės "Bottom" diviziono čempionai - "Thug Life". Ši ekipa kol kas tepralaimėjo vienintelį kartą Senųjų Trakų "Vilties" krepšininkams. Šis pralaimėjimas užvėrė kelią link stipriausiųjų ketveriukės, tačiau, nukritę į "Bottom" pogrupį, "Thug Life" daugiau nebeklydo. Puikiai subalansuotoje komandoje praktiškai visi krepšininkai gali demonstruoti solidų krepšinį. Galbūt kiek netikėtai efektyviausių žaidėjų viršūnėje atsidūrė Ramūnas Beliūnas, kuris aplenkė visą būrį individualiai labai pajėgių krepšininkų, tačiau šios komandos stiprybė ir yra komandinė darna. Treneris Mantas Ambraška kol kas puikiai atlieka savo darbą. Ketvirtfinalyje strategui teks pamąstyti, kaip įveikti "TOP" divizione besigrūdinusią, tačiau ten visus tris pralaimėjimus patyrusią "Sky Gym" ekipą. Žaidimas aukštame lygmenyje šiam klubui tikrai suteikė nuostabios patirties, tačiau pralaimėjimai kiek nusmukdė psichologiškai. Ši ekipa turi septynis aukšto meistriškumo krepšininkus iš kurių daugiausiai kol kas išsiskiria gynėjas Viktoras Azarkovas ir aukštaūgiai - Gediminas Juozapavičius ir Marius Kazlauskas. Deja, šiai ekipai padėti negalės veržlusis krašto puolėjas Linas Vitkauskas, o visas lengvojo krašto puolėjo krūvis užguls Ernesto Varakausko pečius. Patyrus tris pralaimėjimus iš eilės ir neesant ketvirtfinalio poros favoritais kovoti dėl pergalės bus labai sunku. Tačiau juk sunkumai būna kartais nepražudo, o tik užgrūdina ateities kovoms? 

Žilvinas Grušas (su kamuoliu) - pasirodo "Thug Life" rungtynėse retai, bet žaidžia naudingai.

 

Vasaros lyga: 2 diviziono ketvirtfinalio prognozė

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192