VASAROS LYGA: 5 savaitės apžvalga

2017-07-30

Tęsiame Vasaros krepšinio lygos apžvalgų ciklą ir pristatome penktosios savaitės apžvalgą.

2 Divizionas

Antrajame divizione komandos jau po truputį įsibėgėja TOP ir BOTTOM divizionų varžybose. Daugiausiai rungtynių sužaidė kol kas "Bottom 1" pogrupio atstovė "Nol Semkers" ekipa. Jaunieji krepšininkai sugebėjo iškovoti dvi svarbias pergales prieš "Agmeka" ir "Litresta" komandas bei beveik užsitikrino kelialapį į atkrintamąsias varžybas. Rungtynėse su "Agmeka" aikštelėje pasirodė ir jaunasis Vilniaus "Lietuvos ryto" komandos krepšininkas - Deividas Sirvydis, kuris naudingumu aikštelėje nusileido tik savo komandos draugui Justinui Leganovič ir varžovų komandos puolėjui Rimantui Mačerniui. Tiesa, Deividui, kad galėtų žaisti atkrintamosiose varžybose, būtinai reikia aikštelėje pasirodyti paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse su "Tirola", kadangi po šio etapo toliau žaisti galės tik žaidėjai, kurie aikštelėje pasirodė bent du kartus. Kitame "Bottom" pogrupyje po pergalę solidžiu 23 taškų skirtumu iškovojo "Thug Life" ir "OPK Elpina". Šiems dviems klubams prilygti nesugebėjo dar nei vienos pergalės Vasaros krepšinio lygoje neiškovoję "Jungent" ir Vievio "Žiedas". "Jungent" klubui nepadėjo net po traumos į ekipą sugrįžęs buvęs komandos lyderis Kęstutis Bagdanavičius. Šiandien vyksčiančios "Jungent" rungtynės su "OPK Elpina" gali būti lemiamos, kadangi Vievio "Žiedas" Vasaros krepšinio lygoje dar nebuvo susirinkę daugiau nei šešiese ir vargu ar bus, o tai pasiekti pirmąją pergalę tikrai nepadės. 
TOP divizione pirmąsias pergales iškovojo "Ant bajerio" ir "Į sveikatą Ramūnai". Edvino Slapšio vedamas "Ant bajerio" klubas po labai atkaklios kovos paskutinę sekundę Andriaus Tichonovo dėjimu išplėšė pergalę iš Senųjų Trakų "Vilties". Įdomu, jog likus 23 sekundėms iki 4 kėlinio pabaigos rezultatas buvo lygus, o Senųjų Trakų "Viltis" turėjo kamuolį savo rankose ir galėjo jį laikyti iki pačios kėlinio pabaigos. Be to "Viltis" po trijų kėlinių turėjo gana solidų dešimties taškų pranašumą, tačiau jo išsaugoti nesugebėjo. Kitoje šio diviziono dvikovoje viskas vyko kiek kitokiu scenarijumi.  "Į sveikatą Ramūnai" vienu metu sugebėjo susikrauti 17 taškų pranašumą. Lemiamame ketvirtyje "SkyGym" bandė spurtuoti, tačiau pergalingai pabaigti šio susitikimo jiems nepavyko. 
Įspūdingiausią šios savaitės individualų pasirodymą surengė Tomas Butrimas iš "Nol Semkers". Tomas prieš "Litrestos" ekipą pelnė 29 taškus, atkovojo 14 atšokusių kamuolių ir surinko net 47 naudingumo balus. Dar įspūdingesnių pasiekimu tai padaro faktas, jog šiose rungtynėse Tomo tiesioginis varžovas buvo vienas geriausių vidurio puolėjų mėgėjų krepšinyje - Andrej Kovalevskij, kuris kaip visada pats sužaidė tikrai solidžiai tačiau Tomui Butrimui prilygti nesugebėjo. 

Jonas Kabelka (iš kairės) atstovauja "Thug Life", o Andrej Kovalevskij (viduryje) - "Litresta".

Interviu Valdu Jonavičiumi ("Jungent")

 

- Prieš turnyrą buvote įvardinami kaip viso 2 diviziono favoritai, tačiau iš keturių žaistų rungtynių iškovoti pergalių dar nepavyko. Kas tai lemia?

Panašu, kad buvome pervertinti, o kitos komandos nuvertintos. Visos trys komandos buvo už mus geresnes, kol kas toks faktas, visa kita interpretacijos.

- Komanda pasipildė keletu naujokų. Kaip šie žaidėjai pritapo prie komandos?

Siaip puse komandos naujokai. Pritapo puikiai. Kazkaip pavyko su charakteriais, o ir siaip tai visi suauge zmones, protingi ir graziai bendrauja.

- Po sezono bandėte analizuotis įvairias statistikas ir ieškoti problemų. Ką pavyko atrasti ir kaip sekasi tai taisyti? 

Pagrindinis siurprizas kad nuo taures pradžios pavyko sumažinti klaidu skaičių iki toleruotino. kita problema yra tritaškiai metimai t.y. vienoje lygoje metame geriau kitoje blogiau. galbūt daugiau minučių turėtų žaisti tie kuriems geriau sekasi. Na ir "last but not least" yra tai kad labai prastas dvitaškių pataikymas. Nepataikome iš po kašio. Nieko netaisome, laukiame kol savaime išsispręs.

- Po traumos į rikiuotę sugrįžo Kęstutis Bagdanavičius. Kaip šiam krepšininkui sekasi sugrįžti į ritmą? 

Kęstutis grizo ir tikimės kad pagelbės su pataikymu iš po kašio. Net ir blogoje formoje jo pataikymas mūsų bendro vaizdo negadina. Galbūt jam pačiam viskas blogiau atrodo nei yra.

Valdas Jonavičius ("Jungent")

3 Divizionas
Trečiajame divizione praėjusios savaitės metu įvyko penkios rungtynės. "Melingos keliai" , "Vilko Brolija" ir "Licėjaus Pegasai" susitvirtino savo vietas lyderių trejetuke, "Molėtų kuopa" po paskutinės pergalės gali jaustis gana tvirtai dėl patekimo į atrintamąsias varžybas, "Peace 2", laimėdami prieš Joniškio "Badus", sugebėjo ištrūkti iš vos vieną pergalę turinčių ekipų būrio, o "Sugar Tepalai" ir "Perspektyvūs vyrukai" ir toliau lieka gana komplikuotoje padėtyje vos su viena iškovota pergale.
Išskirti galima būtų dvi rungtynes. Rūtenio Badikonio vedami "Licėjaus Pegasai" net ir žaisdami be savo vidurio puolėjo Augustino Stropaus gana lengvai palaužė be Povilo Vilko žaidusius "Užgesusius talentus", kurių neišgelbėjo ir po krepšiais dominavęs ryškiausias susitikimo žaidėjas - Edgaras Ivanovas. Edgarui pritrūko komandos draugų pagalbos, o šios rungtynės dar kartą patvirtino patarlę: "Vienas lauke ne karys.". Šios rungtynės įtvirtino "Užgesę talentai" ekipą ketvirtojoje turnyrinės lentelės pozicijoje, iš kurios šią ekipą išjudinti bus labai sunku. 
Kitame įsimintiname susitikime "Peace 2" klubas, net ir be savo lyderio Povilo Kaminsko, laimėjo labai svarbią kovą prieš tiesioginius konkurentus dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas - Joniškio "Baldus", kurie irgi gausiai susirinkti nesugebėjo. Šiame susitikime prireikė net pratęsimo, kuriame nusikamavę joniškiečiai sugebėjo pelnyti vos vieną tašką ir buvo priversti atiduoti labai svarbią pergalę "Peace 2" kolektyvui.  
Įspūdingiausią individualų pasirodymą praėjusios savaitės metu 3-iame divizone pademonstravo 32 taškus pelnęs, 14 kamuolių atkovojęs ir 42 surinkęs Edgaras Ivanovas. Tiesa, įspūdingas šio žaidėjo pasirodymas nepadėjo "Užgese Talentai" komandai iškovoti pergalės ir taip išlikti lyderių trejetuke. 

 

Ignas Vilkelis ("Vilko Brolija")

 

Interviu su Mantu Pranskūnu


- Komanda labai sėkmingai pradėjo vasaros krepšinio sezoną. Kas lemia šią sėkmę? 
Manau, kad pagrindinis dalykas kas lemia mūsų sėkmingą vasaros sezono pradžią, yra tai, kad išlaikėme komandos pagrindinio sezono pagrindą, ir sustiprinome kai kurias pozicijas trūkstamais žaidėjais. 

- Kol kas patyrėte tik vieną pralaimėjimą prieš komandą, kur yra iškovojusi tik vieną pergalę, būtent, prieš Jus. Kaip pakomentuotumėte šį gana fenomenalų įvykį?
Matyt susidėjo keletas dalykų, nebuvo žmogaus, kuris galėtų viską matyti iš šalies ir priimti tam tikrus sprendimus, kitas dalykas kiek supratau vyrai buvo nenusiteikę toms važyboms. Kiekvienos varžybos nauja istorija, nesvarbu ar tu prieš tai laimėjai 10 varžybų iš eilės, ar pralaimėjai 10 iš eilės, turi būti nusiteikęs, pasiruošęs ir kovoti taip lyg tai būtų paskutinės tavo varžybos, tik tai turėdamas gali galutiniame rezultate ką nors pasiekti, komandos kurios to neturi pasmerktos pralaimėti. 

- Visi puikiai supranta, kad sieksite tapti čempionais. Ką įvardintumėte kaip didžiausius konkurentus šiam tikslui pasiekti ?
Turime išsikėlę savo tikslus, kurių garsiai neįvardinsiu, viską reikia įrodinėti ne žodžiais o darbais, per savo ilgą praktiką ne kartą esu tuo įsitikinęs, kad geriau iš anksto neprisikalbėti:) Jei kalbant apie pagrindinius konkurentus, tai išskirčiau 5 komandas, iš kurių viena tikrai taps čempione, tai Vilko brolija, Licėjaus pegasai, Užgesę talentai, Molėtų kuopa arba Melingos keliai. Aišku turnyras tuo ir įdomus, kad nuo ketvirtfinalio viskas prasidės iš naujo, todėl komandoms kurių neįvardijau kaip pagrindinių favoričių, linkiu paneigti mano prognozes:) 

- Kokios yra didžiausios Jūsų komandos stiprybės? 
Pagrindinės mūsų stiprybės yra tai, kad surinkta komanda iš žaidėjų kilusių iš Molėtų krašto. Tas vienija žaidėjus kurie kovoja, ne tik už komandos pavadinimą, bet ir už miesto garbę. Kita svarbi stiprybė jaunatviškas noras, kai žaidėjai nori kažką pasiekti, ir įrodyti, taip pat komanda labai draugiška ir palaiko vieni kitus, tas labai svarbu siekiant laimėti. Svarbu ir tai, kad kiekvienose varžybose turime savo fanų kurie mus palaiko, ir stumia į priekį. Ačiū jiems, jūs šaunuoliai.

- Kurie krepšininkai komandoje kol kas daugiausiai džiugina savo žaidimu? 
Nenorėčiau išskirti atskirų žaidėjų, mes esame komanda kaip vienas kumštis ir tas yra svarbiausia.  Laimime ir pralaimime kartu, kaip komanda, o ne kaip atskiri žaidėjai.

- Gal pažadėsite ką nors intriguojančio ir įdomaus, ką padarysite, jeigu tapsite čempionais? 
Padarysime geriausią sezono uždarymą, koks tik tai buvo megėjų krepšinyje:) Apie tai žinos ne tik Molėtuose, bet ir Vilniuje

Mantas Pranskūnas ("Melingos keliai")

4 Divizionas
Net aštuonios rungtynės įvyko gausiausiame 4-ame divizione. Jau po truputį ima ryškėti ir abiejų šių pogrupių lyderiai. Grupėje "A" be pralaimėjimų žengia ir gana tvirtai pirmojoje vietoje šiuo metu įsitvirtinę yra "BC Lazdynai". Lazdynų mikrorajono jaunimas kol kas buvo neįmenama mįsle 5 skirtingiems varžovams. Šiuo metu realiausias galimybes išstumti "BC Lazdynai" ekipą iš pirmosios vietos turi "Tonybet", kurie kol kas tėra pralaimėję vos vieną kartą, o prieš "BC Lazdynus" žais rugpjūčio 8 dieną. Pogrupyje "B" per dvi savaites du pagrindinius konkurentus palaužė ir pirmoje vietoje įsitvirtino Aurimo Špiliausko vedamas "Meridianas". Pirmiausiai ši ekipa palaužė be pralaimėjimų žygiavusį Vilniaus "Olimpą", o kiek vėliau pirmą kartą patirti pralaimėjimo kartėlį privertė ir "Sudervė TEAM" vyrukus. Būtent Vilniaus "Olimpas" ir "Sudervė Team" šį ketvirtadienį tarpusavyje susigrums dėl antros vietos grupėje. 
"A" pogrupyje praktiškai visas galimybes prasibrauti į atkrintamąsias varžybas prarado "Parazitas" ir "Žalias rytas". Tiesa, "Parazito" ekipa turi įregistravusi bene geriausia visame šitame divizone krepšininką - Justiną Gečą. Visgi Justinas taip ir nepasirodė nei vieneriose rungtynėse. Kad ir pasirodytų bei padėtų savo ekipai iškovoti dvi pergales, jų vargiai pakaktų, kad komanda prasibrautų tolyn. Tuo tarpu "Žalias rytas" turi vieną pergalę, tačiau jos nepakaks, kadangi beliko žaisti vos vienerios rungtynės prieš "Tonybet" klubą, kurio sąskaitoje jau trys laimėti susitikimai. 
"B" pogrupyje už atkrintamųjų varžybų slenksčio lieka "Savo malonumui". Savo malonumui pasižaidę vyrukai per anksti nuleido rankas ir į priešpaskutinę savo dvikovą prieš "Sudervė Team" susirinko vos šešiese be dviejų lyderių, Vytauto Petkevičiaus ir Mykolo Mankevičiaus, ir neturėjo jokių prošvaisčių prieš kaip visada labai gausiai į rungtynes susirinkusį savo priešininkų kolektyvą. "Savo malonumui" sezoną pabaigs rungtynėmis jau su du pergales turinčiu "Rockin Cafe" kolektyvu, tačiau net ir laimėję toliau žengti vilčių beveik neturi, kadangi pralaimėjo tiesioginę tarpusavio dvikovą prieš vienintelę vieną pergalę teturinčią šios grupės komandą - "Liejam".   
Įspūdingiausią savaitės pasirodymą surengė "Meridiano" žaidėjas Aurimas Špiliauskas, kurio aukštas individualus meistriškumas buvo neįkandamas "Sudervė TEAM" vyrukams. Aurimas pelnė 26 taškus, atkovojo 13 atšokusių kamuolių, perėmė 4 kamuolius ir surinko net 38 naudingumo balus bei buvo pagrindinis lemiamo spurto ketvirtajame kėlinyje iniciatorius. 

Tomas Pospekas ("BC Lazdynai")


Interviu Justu Grubevičiumi

- Kol kas žygiuojate be pralaimėjimų, kas lemia tokią sėkmę?

Kolkas akivaizdu, kad mus lydi fortūna. Trys pergalės ir visos pasiektos tik rungtynių pačioje pabaigoje. Galbūt tai rodo, kad turime daugiau šalto proto lemiamais momentais, bet ar tikrai pamatysime tik atkrintamosiose varžybose.

- Vadinamoje "mirtininkų" grupėje likote vienintelė nepralaimėjusi komanda. Ar tikėjotės tokio solidaus rezultato prieš prasidedant vasarai?

Kad tai mirtininkų grupė pamatėme tik pradėję rungtynes. Tokio rezultato tikrai nesitikėjome, nes pagrindinis tikslas buvo apskritai surinkti komandą ir startuoti vasaros lygoje. 

- Kokios Jūsų komandos yra didžiausios stiprybės? 

Realiai Meridianas kaip komanda šioje vasaros lygoje ir reguliariajame sezone savo stiprybėmis skiriasi. Jei eko lygoje mūsų privalumas yra lengvas nusiteikimas ir atsipalaidavimas, tai dabar, manau, kad šaltas protas ir keli žaidėjai, iš kurių galime pasisemti patirties ateinančiam sezonui.

- Kas iš krepšininkų šiai dienai daugiausiai teigiamai nustebino ir daugiausiai nuvylė?

Mane asmeniškai labai nustebino Karolis Bakas. Jis prisijungė paskutiniu momentu, todėl nežinojome, ko iš jo tikėtis. Džiaugėmės tik tuo, kad turėsime aukštą žmogų, kurių pas mus visada trūksta. O dabar matome, kad jis yra tikras mūsų komandos lyderis. O nenuvylė niekas. Visi žinome savo galimybes, todėl žaidžiame kaip galime, svarbu žaisti savo malonumui.

- Ar sekate kitos grupės rezultatus? Kurie varžovai atrodo pavojingiausi? 

Šiek tiek stebime, nors labiau vertėtų susikoncentruoti į savo grupę. Matome, kad BC Lazdynai šluoja visus, todėl panašu, kad turime rimtą pretendentą į Final4.

- Ketvirtadienį vyks rungtynės praktiškai dėl antrosios vietos Jūsų pogrupyje, kuriose susigrums "Olimpas" ir "Sudervė TEAM". Abi šias ekipas įveikėte po atkaklios kovos, kuri, manote, laimės jų tarpusavio dvikovą ir kodėl?

Mano subjektyvia nuomone Sudervė TEAM atrodo labiau subalansuota komanda, mažiau priklausoma nuo savo lyderių. Todėl įprasto scenarijaus metu ši komanda turėtų nesunkiai įveikti varžovus.

- Kokie Jūsų komandos tikslai šiame čempionate? 

Pagrindinis tikslas buvo ir yra tiesiog lengvai pabėgioti, palaikyti šiokią tokią formą prieš sezoną. Tiesa, mums labai tai nesiseka, nes nuolat įsiveliame į sudėtingas rungtynes su pilnu įtampos komplektu. Dabar kai turime 3 pergales ir esame įveikę visus pagrindinius grupės varžovus, tikimės 1-2 vietos grupėje ir tiesesnio kelio į Final4. O iki to dar labai tolimas kelias, nes mūsų žaidimas banguotas kaip tikro laivo.

 

 

VASAROS LYGA: 5 savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192