Vasaros lyga: 4 diviziono apžvalga

2017-06-27

Vasaros krepšinio lygos komandų apžvalgos ciklas priartėjo prie pabaigos. Pirmieji trys divizionai jau apžvelgti. Beliko paskutinės penkiolika silpniausiojo ketvirtojo diviziono komandų. Būtent su jomis šiandien ir kviečiame susipažinti. 

1. Zulu, Mozė ir pakalikai
Po nesėkmingo pasirodymo Pavasario čempionate reabilituotis bandys "Zulu Mozė ir pakalikai". Komanda yra puikiai subalansuota ir turi pajėgių krepšininkų visose pozicijose. Klubo naujokas Raimundas Kalesnykas turėtų tvarkingai sudėlioti ekipos žaidimą į savo vietas. Dėl naudingiausio žaidėjo titulo šiame klube turėtų varžytis Eduardas Bielskij, Ričardas Šegždavičius, Karolis Griziūnas ir paskutiniu metu puikią sportinę formą demonstruojantis Žilvaras Zinkevičius. "Ant popieriaus" komanda yra viena iš turnyro favoričių. Kaip yra iš tikrųjų, pamatysime sezono eigoje.

2. Vilko Brolija 2
Trečiajame divizione besivaržantys "Vilko brolijos" vyrukai turės ir savo dublerinę ekipą ketvirtajame divizione, kur daugiau pasireikšti galės praktikos stokojantys klubo žaidėjai. Komandą į priekį vesti turėtų Ignas Vilkelis, Vilius Radavičius, Arnoldas Vabalas, Remigijus Jakas ir Remigijus Guiga. Gal komandai gali šiek tiek pritrūkti ūgio, tačiau ketvirtojo diviziono lygmenyje šį trūkumą patyrusi komanda tikrai sugebės kompensuoti kovingumu ir greitu krepšiniu. Šiame vasaros čempionate kuo puikiausią galimybę visą savo meistriškumą pademonstruoti turės idėjinis ekipos vadas Ignas Vilkelis, kuris įprastai būdavo gana dažnai pasislėpęs Luko Lemežio ir Mindaugo Sutkaus šešėlyje.

3. BC Lazdynai
Debiutuoti Vilniaus krepšinio lygoje nusprendė ir Lazdynų mikrorajono bendruomenės krepšininkai. Įprastai visi šie krepšininkai vasaros metu žaidžia krepšinį lauko aikštelėje Lazdynuose. Šį kartą vyrukai drauge jėgas išsibandys ir uždaroje arenoje. Neabejotinai į priekį šį klubą ves Pauliaus Miškinio, Juliaus Rukšėno ir Manto Tursos trijulė. Visi trys žaidėjai kuo puikiausiai pasidalina pagal pozicijas vietas startiniame penketuke. Jeigu likę krepšininkai deramai pagelbės klubo lyderiams, galime tikėtis ne vienos šios ekipos pergalės. 

Paulius Miškinis bus vienas iš trijų kertinių "BC Lazdynų" komandos krepšininkų

4. Tobulėjimo akademija
Pavasario čempionate tobulėti pradėję krepšininkai savo veiklą tęsia ir Vasaros lygoje. Neilgos pertraukos tarp turnyrų metu komandoje įvyko keletas didesnių permainų. Nors ekipai, greičiausiai, nebegalės padėti du labai svarbūs krepšininkai, Eimantas Mickus ir Mažvydas Žilionis, tačiau klubą papildė du tikrai nė kiek ne blogesni žaidėjai - Artūras Giedraitis ir Edmundasd Katovičius. Pajėgią priekinę liniją turėsiantis klubas turėtų kažkaip įsivesti savo žaidime tvarką. Jeigu tai padaryti pavyks, galime tikėtis labai solidžių rezultatų.

5. Parazitas
Debiutuoti Vasaros lygoje pabandys "Parazitas" komanda. Visi šios ekipos krepšininkai yra Vilniaus krepšinio lygos debiutantai, todėl detaliau analizuoti šią komandą yra labai sunku. Tiesa, iš karto į akis krenta gana žemas ekipos ūgio vidurkis. Dauguma varžovų turi gana pajėgius aukštaūgius savo gretose, o "Parazito" ekipoje vienintelis 190 cm ūgį viršija - Mindaugas Švalkūnas. Debiutinis jaudulys, patirties stoka ir ūgio trūkumas tikrai sukels nemažai rūpesčių "Parazitas" ekipai, tačiau tai yra tipinės naujų ekipų problemos ir sezono bėgyje visos komandos po truputį įsibėgėja. 

6. Abi kairės
Kiek lengviau nuspėti galima "Abi kairės" komandos žaidimo gaires. Dauguma žaidėjų šiame klube bus "Vilniaus krepšinio lygos" debiutantai, komandą į priekį vesti turėtų Rapolo Mangirdo, Beno Baliukonio ir Andriaus Keleberdos trijulė. Jeigu Andrius Pavasario čempionate demonstravo labai prastą sportinę formą ir neaišku ar krepšininkas jau spėjo atsigauti, tai Rapolo ir Beno tandemas po krepšiais bus pavojingas visiems varžovams. Iš pirmo žvilgsnio komanda atrodo gerai subalansuota, tačiau norint pasiekti rezultatų būtinai reiks susižaidimo ir komandinio krepšinio.

Siekiant geresnių rezultatų "Abi kairės" ekipai labai reikės kuo geresnės gynėjo Andriaus Keleberdos sportinės formos

7. TonyBet
Atsisakę savo lyderių, Haroldo Zenkovo ir Deivido Jurkaus, savo jėgas 4-ame divizione išsibandys "TonyBet" krepšininkai. Tiesa, ekipos sudėtyje išliko žaidžiantysis treneris Saulius Dumbliauskas ir vos vieną kartą sezono metu pasirodęs Justinas Liepinaitis. Komandos tikslas šiame čempionate padėti įsijungti į žaidimo sistemą ir imtis iniciatyvos mažiau pagrindinio sezono metu besireiškusiems žaidėjams. Treneris Saulius Dumbliauskas neturėtų dažnai rodytis aikštelėje, tačiau pasirodęs tikrai sukels didelių rūpesčių ne vienam varžovui. 
 
8. Žalias Rytas
Pavasario čempionate susibūrusios komandos lyderiai buvo Mantas Venckus, Justinas Povilauskas, Tomas Nikolajevas ir Kęstutis Valavičius. Būtent šie krepšininkai ir toliau turėtų būti svarbiausiais žaidėjais "Žalias Rytas" ekipoje. Nors Pavasario čempionato metu ši komanda nepateko į atkrintamąsias varžybas, tačiau sugebėjo pasiekti itin įspūdingą pergalę prieš būsimus viso turnyro čempionus - "Šernus". Susirinkta patirtis neabejotinai bus labai svarbi Vasaros čempionate. Čia "Žalias Rytas" turės puikią galimybę pademonstruoti, ką išmoko savo debiutiniame turnyre.

Tomas Nikolajevas - vienas svarbiausių "Žalias Rytas" komandos krepšininkų

Grupė B

1. Liejam
Puikiai be pralaimėjimų pradėję Pavasario čempionatą "Liejam" krepšininkai pralaimėjo paskutines dvi rungtynes ir liko be medalių. Juos iškovoti pabandys Vasaros krepšinio lygoje. Komanda pasižymi galinga priekine linija. Ir toliau ekipą į priekį vesti turėtų aukštaūgiai: Daumantas Kasperovičius, Tomas Purvinys ir Liudas Gaivelis. Gynėjų grandyje didžiausią paramą aukštaūgiams suteikia Vakaris Neverauskas. Pavasario čempionato metu išryškėjo Karolio Lavrinovičiaus ir Aurimo Bernardišiaus indėlio trūkumas. Be to gana retai rungtynėse lankėsi Tautvydas Biknius. Nors nei vienų iš Pavasario čempionato medalininkų Vasaros lygos 4 divizione nebebus, siekiant medalių būtinai reikės didesnės paspirties iš šių trijų gynėjų. 

2. Sudervė TEAM
Trijuose Vilniaus krepšinio lygos čempionatuose žaidusi "Sudervė TEAM" taip ir nesugebėjo pasiekti ko nors rimtesnio. Gal ketvirtas kartas nemeluos. Komanda atrodo puikiai subalansuota ir su laiku šio klubo demonstruojamas krepšinis tik gerėja. Sunku nuspėti, kurie žaidėjai dažniausiai lankysis komandos rungtynėse, tačiau, greičiausiai, ekipą į priekį ves Dariuš Polonskij, Aleksandr Lipnevič, Jonas Staniulis ir Meirūnas Sutkus. Per visą savo žaidimo istoriją "Sudervė TEAM" įrodė, jog gali įveikti bet kurį varžovą, jeigu tik šiai ekipai pakris tritaškiai metimai. 

3. Vilniaus Olimpas
Trečiajame Pavasario čempionato divizione komandai sėkmės pritrūko. Atsisakę visų kertinių krepšininkų ir iš lyderių pasilikę tik Svajūną Sinkevičių "Olimpo" krepšininkai bandys siekti medalių vienu divizionu žemiau Vasaros lygoje. Prie Svajūno Sinkevičiaus kertine figūra aikštelėje turėtų tapti jaunasis elektrėniškis - Danielius Baslyk. Nors taškais ir nespėjo išsiskirti, po krepšiais komandoje labai svarbus žaidėjas bus Andžej Matuiza. Nederėtų pamiršti ir atletiškojo Valdemar Survila. Jeigu komanda žais ne po vieną, o antras savo krepšinį, galime iš šio klubo tikėtis tikrai visai neblogų rezultatų.

Valdemar Survila Vasaros lygos metu tikrai nubaus ne vieną varžovą savo aštriais prasiveržimais

4. Savo malonumui
Susirinkę pažaisti krepšinio savo malonumui, greičiausiai, aukštų tikslų šie krepšininkai nesieks, tačiau perspektyvų pergalėms siekti šio klubo viduje tikrai yra. Mykolas Mankevičius, Julius Gustys ir Vytautas Petkevičius yra labai aukšto lygio krepšininkai, kurie gali demonstruoti labai brandų krepšinį. Be to Mykolas yra sukaupęs daug patirties ir yra kaip žaidžiantysis treneris. Iš likusių žaidėjų kiek daugiau galima tikėtis iš Mažvydo Žilionio, kuris pertraukos tarp čempionatų metu persikėlė į šį klubą iš "Tobulėjimo akademijos" komandos. Ekipa pateko į "mirtininkų" grupę, todėl varžytis čia bus labai sunku. Visgi nurašyti iš anksto šio klubo tikrai negalime.

5. Rockin Cafe
Nemažai potencialo galima pamatyti pažvelgus į "Rockin Cafe" komandos sudėtį. Rokas Dubauskas, Andrius Kurecas ir Rapolas Sausaitis sudarys vieną galingiausių priekinių linijų visame 4-ame divizione. Tiesa, kad komandą būtų konkurencinga kovoti dėl medalių vien aukštaūgių indėlio gali nepakakti. Labai reikės ir gynėjų grandies pakankamai solidaus indėlio. Čia didžiausios viltys krenta į Žygimanto Šavelio ir Mindaugo Čiupkevičiaus tandemą. Lengvojo krašto pozicijoje galėtumėme išskirti Darių Žiulpą. Kitavertus čia gana maloniai jaučiasi ir Andrius Kurecas. Spėlioti kol kas sunku, tačiau tikrąjį ekipos potencialą pamatysime po pirmųjų rungtynių. 

6. Daivilva
Pajėgi ir puikiai subalansuota "Daivilva" komanda turės puikias galimybes varžytis dėl medalių. Ekipos sudėtyje yra individualiai pajėgių krepšininkų visose pozicijose. Po krepšiais puikiai kovoti gali Mantas Bielinskas, Audrius Savickas ir Edgaras Veingertneris. Toliau nuo krepšio puikiai rungtyniauti gali Marius Krisiūnas, Arnoldas Bulota ir Tautvydas Stankus. O ir beveik visi likę krepšininkai tikrai nėra naujokai mėgėjų krepšinyje. Pasiekti didesnių laimėjimų šiai ekipai gali sutrukdyti susižaidimo stoka. Tiesa, vyrukai dar turi gerą mėnesį, kad iki atkrintamųjų varžybų starto įgautų optimalią sportinę formą. Tą šie krepšininkai be abejonės ir pasistengs padaryti. 

7. Meridianas
Savo gynybos gniaužtuose visus skandinti bandys "Meridiano" komanda. Savo debiutiniame sezone ši ekipa trynėsi turnyrinės lentelės apačioje, o dabar yra labai rimta pretendentė iškovoti medalius. Atsižvelgiant į aukštą klubo meistriškumą buvo nuspręsta vienu metu rungtynėse būti registruotam tik vienam iš dviejų ekipos lyderių: Vytautui Ostrauskui arba Aurimui Špiliauskui. Tačiau ir be šių krepšininkų pasireikšti tikrai bus kam. Įžaidėjo pozicijoje tvirtai vadžias laikys Marius Krukonis. Po krepšiais ir toliau karaliaus Vytautas Kumetaitis. Tuo tarpu savo aštriais prasiveržimais apie save pamiršti neleis Laisvūnas Ričkus ir Marius Zubavičius. Pridėjus prie šio sąrašo puikią gynybą ir sukauptą patirtį, galime teigti, jog tai bus sunkiai įveikiamas klubas bet kuriam varžovui. 

Marius Zubavičius puikiai įsiliejo į "Meridiano" komandos žaidimą
Vasaros lyga: 4 diviziono apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192