Vasaros lyga: 2 diviziono apžvalga

2017-06-25

Tęsiame Vasaros lygos apžvalgų ciklą ir šį kartą pristatome visas dvyliką 2-ojo divizono komandų. 

GRUPĖ A

1. Jungent
Vieni iš viso turnyro favoritų neabejotinai bus "Jungent" krepšininkai. Dalis klubo krepšininkų drauge žaidė ne vienerius metus ir puikiai vienas kitą pažįsta. Jiems atiteks labai svarbi užduotis - integruoti visus ekipos naujokus. Komandos lyderiu turėtų būti vienas pagrindinių "VSC" ekipos gynėjų - Šarūnas Belevičius. Šiam pavojingam įžaidėjui deramai turėtų talkinti Andrius Pieslikas ir Ignas Stanislovaitis. Priekinėje linijoje gana ryškiai išsiskiria Ovidijaus Trukšino ir Pauliaus Rimavičiaus tandemas. Įdomu, kaip prie komandinio žaidimo pavyks prisitaikyti Juozui Rimavičiui, kuris įprastai yra pratęs būti ryškiu lyderiu savo komandoje, tačiau čia turėtų tikrai būti gana nemažai suvaržomas. Svarbus krepšininkas neabejotinai bus ir atletiškasis Andrej Sazonov. Likę žaidėjai irgi nėra naujokai krepšinio aikštelėje ir gali pridaryti nemažai rūpesčių bet kuriam varžovui. Visas šis rinktinis derinys neabejotinai čempionato metu pademonstruos solidžių rezultatų. 

2. Senųjų Takų Viltis"
Ne patį sėkmingiausią pagrindinį sezoną turėję Senųjų Trakų "Vilties" krepšininkai bandys reabilituotis Vasaros lygoje. Pagrindinio sezono metu komandą į priekį vedė Andrius Dainaravičius, Vytautas Repečka, Veslav Lukaševič, Raimond Špakovskij ir Robertas Stankevičius. Visgi ne į šiuos žaidėjus vertėtų atkreipti dėmesį. Prie komandos prisijungia gana solidus papildymas. Pirmiausiai į akis krenta Edgaro Fedorovičiaus, Pijaus Kiaušo ir Gedimino Dainio trijulė. Šie krepšininkai kelių praėjusių sezonų eigoje visi trys buvo savųjų komandų lyderiais ir taip pademonstravo savo išskirtinį meistriškumą. Būtent jie ir dabar yra didžiausi pretendentai perimti  pagrindinių "Vilties" vedlių į pergales vaidmenis. Svarbia figūra komandoje turėtų būti ir po pertraukos į ekipą sugrįžtantis Aurimas Juchnevičius. Įdomių fizinių duomenų yra ir VKL debiutantas - Kęstutis Rimas. Individualiai ekipa surinkta tikrai pajėgi, tačiau treneriui Mariui Pavlovskiui reikės gerokai padirbėti, kad sukurti brandų komandinį krepšinį.

Pijus Kiaušas - išskirtinio meistriškumo gynėjas

3. Litresta
Komanda, kuri praėjusiais metais tapo viso turnyro sensacija ir iškovojo bronzinės spalvos medalius, bandys pademonstruoti solidų krepšinį ir dabar. Neabejotinu klubo lyderiu ir toliau išliks milžinas Andrej Kovalevski. Aštriais reidais varžovų gynybą turėtų draskyti Artur Tysevič, Darius Bukelis ir Ruslan Turčila, o tolimais metimais ir toliau priešininkus tikrai baus Vaidas Vinevičius. Įdomu, ką pademonstruoti pavyks jaunajam Aleksui Trukšin, kuris vis dar bando prasibrauti į profesionalųjį krepšinį. Aišku, labai svarbi bus ir ilgais metais subrandinta "Litrestos" ekipos gynyba bei kovingumas. Būtent tai šiai ekipai praėjusio sezono metu atnešė 2 bronzinės spalvos apdovanojimus. Ar noras laimėti neišblėso, pamatysime jau netrukus.

4. Thug Life
Individualiai labai stipri yra "Thug Life" ekipa.  Skaičiuojant individualų pagrindinių krepšininkų meistriškumą, šis klubas galėtų drąsiai puikuotis tarp šios kategorijos lyderių. Visgi susižaidimas ir gana aukštas amžiaus vidurkis gali kiek pasunkinti planus kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Iš žaidėjų pirmiausiai derėtų išskirti nemenkai mėgėjų krepšinyje spėjusius pasižymėti: Kęstutį Balčiauską, Vytautą Radzevičių, Igną Kurklietį, Luką Kazalupskį ir Žilviną Grušą. Nederėtų pamiršti ir bene daugiausiai mėgėjų krepšinyje paskutinio sezono metu patobulėjusį aukštaūgį Mantą Bielinską, kuriam po krepšiais rimtą paramą suteiks Artūras Giedraitis, Jonas Kabelka ir net atletiškasis Ramūnas Beliūnas. Derėtų išskirti ir šio klubo snaiperio Tado Juknevičiaus debiutą Vilniaus krepšinio lygoje. Ilgus metus mėgėjų krepšinyje žaidžiantis metikas pagaliau debiutuos ir gausiausioje miesto mėgėjų krepšinio lygoje. Jeigu žaidėjai deramai rinksis į rungtynes ir nepiktnaudžiaus individualiais veiksmais, galime pamatyti ilgą ir sėkmingą šios komandos kelią. 

Artūras Giedraitis ir Mantas Bielinskas - labai pavojingas "Thug Life" tandemas po krepšiais

GRUPĖ B

1. Tirola
Ne vienus metus drauge žaidžianti "Tirola" ekipa Vasaros lygoje turės puikias galimybes varžytis dėl tauriausios spalvos apdovanojimų. Komanda turi ne vieną aukšto meistriškumo žaidėją. Įžaidėjo pozicijoje visą žaidimą savo rankose laikys Denisas Oliferas. Iš toli puikiai gali pataikyti metikai Raimondas Paukštė ir Romuald Zemlianskij. Svarbia figūra aikštelėje bus fiziškai stiprus lengvasis krašto puolėjas Mantas Kazlauskas, o po krepšiais Mindaugas Zalatoris, Egidijus Mažeika, Julius Kubertavičius ir Karolis Gailiūnas sudarys tikrai pajėgią priekinę liniją. Pasirinkimą formuojant ekipos žaidimą Denisas Oliferas turės gana didelį. Belieka imtis darbo ir siekti apdovanojimų. 

2. Į sveikatą, Ramūnai!
Puikiai sukomplektuota komanda tikrai gali pasiekti labai solidžių rezultatų. Individualiu meistriškumu ekipoje išsiskiria aukštaūgis Kristupas Surgėlas bei gynėjai: Mindaugas Lastauskas ir Mindaugas Kraujalis. Aplink šiuos žaidėjus bursis savo specializacijas turintys žaidėjai. Laurynas Bernatavičius puikiai sucementuoja visą komandos gynybą po krepšiais, Arūnas Mačiulis yra nuostabus kamuolio įžaidėjas, o Vaidas Petrulionis ir Vitalijus Dūda - patikimi snaiperiai.  Neabejotinai solidų krepšinį demonstruos ir Daumantas Kraujalis bei Tadas Kundrotas, kurie turi sukaupę žaidimo 1-oje lygoje patirties. Vienintelis klausimas, kokį žaidimą demonstruos Vilniaus krepšinio lygos naujokas Karolis Strumila. Patikimi šaltiniai teigia, jo vaizdo aikštelėje šis krepšininkas tikrai negadins.

Vitalijus Dūda yra žinomas mėgėjų krepšinyje kaip puikus snaiperis


3. Ant bajerio
Jauna ir energinga komanda neabejotinai bandys siekti kuo aukštesnių tikslų. Neabejotinas klubo lyderis turėtų būti Edvinas Slapšys, kuris šį sezoną demonstruoja solidžią sportinę formą. Edvinui solidžiai talkinti turėtų jaunasis Gelmis Ramaneckas, kuris, nepaisant savo jauno amžiaus, turi sukaupęs jau nemažai žaidimo aukštame lygmenyje patirties. Atkreipti dėmesį taip pat reikėtų į aukštaūgį Titą Šepetį bei gynėjus Naglį Ramanecką ir Giedrių Kolumbajevą. Neabejotinai visa komanda laukia po traumos sugrįžtančio Karolio Bakanausko, kuris pagrindinio sezono metu patyrė sunkią traumą ir ilgą laiką praleido be krepšinio. Likę žaidėjai dideliais pasiekimais kol kas neišsiskyrė, tačiau tą turės kuo puikiausią progą padaryti Vasaros krepšinio lygoje!

4. Agmeka
Puikų reguliarų sezoną 3 lygoje turėję "Agmekos" krepšininkai turnyro ketvirtfinalyje turėjo pripažinti būsimų čempionų "BC DUV Reklama" atstovų pranašumą ir privalėjo pabaigti sezoną anksčiau laiko. Komandos sudėtis praktiškai išliko ta pati. Vienintelė permaina prie ekipos prisijungęs Lukas Petkevičius apie kurio žaidimą duomenų kol kas nelabai yra. Šiaip "Agmekos" klubas turi bent aštuonis krepšininkus, kurie gali demonstruoti labai solidų krepšinį. Iš jų ryškiausiai išsiskiria dažniausiai lyderių vaidmens besiimantys Jonas Špokas ir Adomas Gricius bei visą žaidimą savo rankose laikantis įžaidėjas Povilas Ančiukaitis. Būtent vieningumas ir geras susižaidimas turėtų būti pagrindiniu šio klubo varikliu aukščiausių tikslų link. 

Povilas Ančiukaitis daug taškų nepelno, tačiau labai tvirtą laiko visą komandos žaidimą savo rankose

GRUPĖ C

1. Skygym
Rimtai pasivaržyti dėl medalių turėtų būti nusiteikę "Sky Gym" vyrukai. Greičiausiai, ekipai padėti negalės Mantas Jankevičius, kuris turi sveikatos problemų, tačiau ir be šio krepšininko Vasaros krepšinio lygoje "Sky Gym" turės aibę ekipą į priekį galinčių vesti žaidėjų. Į aikštelę įžengus Viktoro Azarkovo, Lino Vitkausko, Ernesto Varakausko, Manvydo Statausko ir Gedimino Juozapavičiaus penketukui susirūpinti turėtų didžioji dalis varžovų. O dar pridėkime ant suolelio esančius Andrių Biruliną, Andrių Araminą, Justą Meidų bei Paulių Maciulevičių ir turėsime puikiausiai subalansuotą klubą. Tiesa, deramos pamainos įžaidėjo pozicijoje, atsisėdus Viktorui Azarkovui, gali ir neatsirasti, tačiau tai nėra pati didžiausia problema, kadangi šis krepšininkas gali efektyviai rungtyniauti su minimaliu minučių poreikiu.  

2. OPK-Elpina
Individualiu meistriškumu kaip visada išsiskiria "OPK Elpina" ekipa, tačiau šiam klubui dažniausiai pasiekti solidžių rezultatų sutrukdo komandinio krepšinio trūkumas. Labai pajėgi šioje Vasaros lygoje bus komandos gynėjų grandis su Roku Balbieriumi ir Dainiumi Rinkevičiu priešaky. Puolėjų gretose išsiskirti turėtų Aurimas Davidonis, Audrius Karvelis ir Romualdas Petraitis. Nederėtų pamiršti ir ilgamečių ekipos lyderių: Jono Savicko, Dominyko Razgūno, Mažvydo Razgūno ir Edvino Riboko. Šie devyni krepšininkai turėtų būti pagrindine ekipos varomąja jėga. Tiesa, ir atsarginių klubo krepšininkų gretose yra ne vienas žaidėjas, kuris bet kada gali sužaisti labai solidžiai. Sudėtis ant popieriaus žada daug, tačiau pagrindinė kova dėl medalių vyks aikštelėje.

Rokas Balbierius - vienas geriausių gynėjų visame 2-ajame divizione
 
3. Vievio Žiedas
Didelę jėgą Vievio "Žiedas" pademonstravo Vilniaus krepšinio lygos pagrindiniame čempionate. VKL taurės varžybose ši ekipa trečiajame kvalifikaciniame etape eliminavo praėjusio sezono VKL taurės čempionus "Čiančia - ApsaugosSpektras.lt", o ketvirtfinalyje po atkaklios kovos vos vieno taško skirtumu nusileido 1-osios lygos atstovams "VSC - Elteros projektams". 2-ojoje lygoje komanda irgi atrodė gana neblogai, tačiau viena nesėkminga diena sugriovė visas klubo viltis. Galutinai dar nėra aišku, kurie žaidėjai iš komandos sudėties padės ekipai kovoti dėl titulo Vasaros lygoje, tačiau bet kokiu atveju lengva varžytis su svečiais iš Vievio miestelio tikrai nebus niekam.

4. BC Nol Semkers
Jauna ir energinga komanda šį sezoną jau sugebėjo iškovoti vieną titulą. Sėkmę jaunieji krepšininkai pabandys panaudoti ir dar kartelį. Patirties ir brandos trūkumas  gali pakišti koja, tačiau krepšininkai tikrai atiduos paskutines jėgas. kad įrodyti, jog amžius nieko nereiškia. Pavasario čempionate komandą į priekį vedė Tomas Butrimas, Tadas Vaičiūnas, Justinas Leganovič ir Airidas Neifaltas. Tadas Vaičiūnas komandai Pavasario čempionate nepadės, tačiau jį pakeis Deividas Sirvydis. Šis prieš porą metų septyniolikos metų sulaukęs jaunuolis jau gali pasigirti tuom, jog buvo apsivilkęs Vilniaus "Lietuvos ryto" komandos aprangą oficialiose rungtynėse. Įdomu, kaip į komandos sudėtį įsilies italas Nikolas Mezzerobba. Šis jaunasis krepšininkas jau spėjo išsiskirti tarp bendraamžių, tačiau ar pavyks jam solidžiai pasirodyti tarp vyrų? 

Jeigu nepasipils traumos, Deivido Sirvydžio laukia labai šviesi ateitis krepšinyje
Vasaros lyga: 2 diviziono apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192