VKL Pavasario čempionato 1 ir 2 divizionų finalinio ketverto apžvalga

2017-06-10
Vilniaus krepšinio lygos Pavasario čempionato finalinės kovos jau prasidės netrukus, tad  mes nedelsdami kviečiame susipažinti su dviejų pačių stipriausių divizionų geriausiomis ekipomis, kurios trečiadienį ir ketvirtadienį tarpusavyje išsidalins medalių komplektus. 3 ir 4 divizionų finalinio ketvertuko komandas pristatysime pirmadienį pirmoje dienos pusėje. Gero skaitymo!
 
KK Riešė Sporticus PAGD

35 %

65 %

Dvi  bene stipriausios ant popieriaus Pavasario čempionato komandos nužygiavo iki pat finalo, kuriame ir paaiškės, kas bus stipriausia šio pavasario mėgėjiško krepšinio komanda. Vilniaus krepšinio lygos ekspertų nuomonės šioje poroje gerokai išsiskyrė. Dalis triuškinamą pergalę finale prognozavo "Sporticus" kolektyvui, likę galvojo, jog, atvikrščiai,  "KK Riešė" lemiamoje dvikovoje bus stipresnė. Be abejonės pati įdomiausia bus Deimanto Pavlovskio ir Gedimino Povilausko akistatos. Abu žaidėjai yra puikiai visiems pažįstami mėgėjiškame krepšinyje ir yra savo komandų lyderiai. Be to šie krepšininkai dažnai rungtyniauja vienoje ekipoje ir drauge yra laimėję ne vieną titulą. Būtent jų žaidimas ir turėtų būti labai svarbiu rodikliu kovoje dėl čempionų titulo. Gediminui šį kartą turėtų būti sunkiau, kadangi varžovai jo pozicijoje turi LKL patirties turinčią tikrą mėgėjiško krepšinio žvaigždę - Janą Jurgo. Nors Janas ir yra gerokai vyresnis, tačiau jo sukaupta patirtis ir dar nenublėsęs individualus meistriškumas tikrai maksimaliai apribos Gedimino Povilausko galimybę dominuoti. Tuo tarpu "KK Riešės" gretose kam uždengti Deimantą Pavlovskį gali taip ir neatsirasti. Tiek Rokas Balbierius, tiek Robertas Vainickas gerokai nusileidžia Deimantui sukaupta patirtimi, o ir fiziškai sunkiai prilygsta tituluotam gynėjui. Priekinėje linijoje "KK Riešės" gretose gali koziriu tapti Karolis Ražukas, kuris turi žaidimo Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinėje patirties. Povilas Kaminskas gali nesusidoroti su aukštesniu ir individualiai pajėgiu varžovu, o ir neretai pats Povilas Kaminskas lemiamų rungtynių metu niekaip nesugeba atrasti savojo žaidimo. Lengvojo krašto pozicijoje vėlgi, nors ir minimalią, persvarą derėtų atiduoti Linui Vitkauskui, kuris turėtų vis dar būti pranašesnis prieš gerokai jaunesnį savo varžovą. Įdomi turėtų būti ir strategų Genadijaus Kuliomino ir Ervino Stankaus dvikova. Genadijus yra diplomuotas sporto treneris, kuris turi sukaupęs be galo daug žinių. Ervinas specialaus sporto trenerio išsilavinimo neturi, tačiau yra sukaupęs gana daug aukšto lygio mėgėjiško krepšinio treniravimo patirties. Nors Genadijaus pusėje yra kompetencija, tačiau Ervinas tikrai turės labai didelį norą įrodyti, jog ir jis jau mėgėjų krepšinyje yra gana rimtas strategas.  Atsarginių gretose ryškiausias "KK Riešės" gretose yra aukštaūgis Marius Kazlauskas, o "Sporticus PAGD" ekipoje labai svarbus Erikas Dremaitis. Trumpai viską reziumuojant, pagrindinis "KK Riešės" pranašumas turėtų būti galinga aukštaūgių grandis. Tuo tarpu "Sporticus PAGD" ekipa, su diplomuotu strategu priešaky, į pergalę kelią skintis turėtų dėka gerokai pajėgesnės gynėjų grandies.  

Deimantas
Pavlovskis
Tautvydas
Vyšniauskas
Edvinas
Lebeckas
Povilas
Kaminskas
Janas
Jurgo
Įžaidėjas Atakuojantis gynėjas Lengvasis kraštas Sunkusis kraštas Centras

Rokas
Balbierius
Robertas
Vainickas
Linas
Vitkauskas
Karolis
Ražukas
Gediminas
Povilauskas


Povilas Kaminskas paskutiniu metu demonstruoja labai gerą sportinę formą

SKM OPK KK Trakai

40 %

60 %

Nelengvai, tačiau gana užtikrintai iki finalinio ketverto atkeliavę "SKM OPK" krepšininkai rungtynėse dėl trečiosios vietos susitks su labai sunkiai sezoną pradėjusiais, tačiau po truputį įsivažiavusiais "KK Trakų" atstovais.  Abi komandos pusfinaliuose neprilygo turnyro favoritams ir dabar turės puikią galimybę reabilituotis. "SKM OPK" pagrindinė stiprybė yra vienas kito supratimas ir vieningumas. Krepšininkai ne vienus metus rungtyniavo drauge ir puikiai vienas kitą pažįsta. Atėjo metas, kai jie vėl susirinko į vieną kumštį ir bandys parodyti, ko išmoko nuo sporto mokyklos baigimo laikų. "KK Trakai" nėra taip stirpiai susieti tarpusavo ryšiais, tačiau jų pagrindinis privalumas yra klubo strategas - Marius Pavlovskis, kuris puikiai sustyguoja komandos žaidimą, laiku reaguoja į kritines situacijos ir yra šeštasis klubo žaidėjas, kurio neturi "SKM OPK". Iš individualių žaidėjų dvikovų daugiausiai intriguoja dviejų galingų aukštaūgių - Kristupo Surgėlo ir Edgaro Sosnovskio akistata. Startiniame penketuke išryškėja Vitalijaus Pogdaiskio pranašumas prieš Tautvydą Bilotą. Tai bene vienintelė pozicija, kurioje kažkuri komanda (šiuo atveju "KK Trakai") turi pranašumą. Įdomu, kai aikštelėje atrodys lengvieji krašto puolėjai. Tiek Vytautas Saulevičius, tiek Edmund Rodzevič šį sezoną mėgėjiškame krepšinyje individualiai atrodė ypač galingai.  Atakuojančių gynėjų pozicijoje susidurs du VKL sekretoriato darbuotojai ir tai jiems be abejonės bus labai pricipinė dvikova. Bus įdomu stebėti ir veržliųjų gynėjų Mindaugo Gaveikos bei Pauliaus Borkio dvikovą. Atsarginių žaidėjų gretose ryškus pranašumas "KK Trakų" pusėje.  Tiek Augustas Rudelis, tiek Rokas Rudžinskas puikiai pavaduoja pagrindinius ekipos krepšininkus ir Pavasario čempionate demonstruoja gana solidų krepšinį. Tuo tarpu Marius Lazdauskas, Eldoras Rimša, Mantas Straževičius ir Justas Jankauskas kol kas niekaip nesugeba atrasti optimalios sportinės formos. Ar tai pavyks jiems padaryti per tokį trumpą laiką? Greičiausiai - ne. Taigi puikus trenerio darbas ir ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis leidžia visam VKL kolektyvui vieningai spėti, jog bronzinės divkovos favoritais bus "KK Trakai".

Mindaugas
Gaveika
Nerijus
Urbelionis
Vytautas
Saulevičius
Tautvydas
Bilotas
Kristupas
Surgėlas
Įžaidėjas Atakuojantis gynėjas Lengvasis kraštas Sunkusis kraštas Centras
Paulius
Borkys
Edvinas
Slapšys
Edmund
Rodzevič
Vitalij
Podgaiskij
Edgaras
Sosnovskis


Net praėjus daugeliui metų Kristupas Surgėlas ir toliau išlieka "SKM OPK" pagrindiniu vedliu į pergales

Pensininkai Kretuliai Nol Semkers

54 %

46 %

Patirtis prieš jaunyste susikaus dėl Pavasario čempionato 2 diviziono čempionų titulo. Savo laikais ne vieną didelę pergalę pasiekę "Pensininkai kretuliai " priims "Nol Semkers" jaunųjų krepšininkų, kurie dar tik siekia didžiųjų pergalių, iššūkį. Be galo įdomi bus trenerių dvikova. Žaidžiantysis "Pensininkų kretulių" strategas Gaudentas Puškorius mėgėjiškame krepšinyje ne kartą pademonstravo savo taktinius sugebėjimus ir puikiai sustyguotą gynybą. Tuo tarpu "Nol Semkers" treneriui Linui Mockevičiui tai bus pirmasis rimtas iššūkys. Šiam strategui viskas dar priešakyje. Tas pats Gaudentas Puškorius drauge su Mondestu Ulevičiumi patenka ir į dar vieną labai įdomią mikrodvikovą. Patyrę aukštaūgiai bandys įrodyti, jog dar turi jėgų pasipriešinti pajėgiam Tado Vaičiūno ir Tomo Butrimo priekinės linijos tandemui. Tiesa, Tadas Vaičiūnas labai mėgsta žaisti atsitraukęs nuo krepšio. Tai bus privalumas ar trūkumas, pamatysime gana greitai. Sunku nuspėti, kuri komanda šiose pozicijose turi pranašumą. Lengvojo krašto ir atakuojančio gynėjo pozicijoje solidžiau atrodo "Nol Sekmers" krepšininkai. Tiek Justas Vieversys, tiek Justinas Leganovič šiuo metu labai intensyviai sportuoja ir demonstruoja kiek solidesnį krepšinį už savo tiesioginius varžovus. Renato Bliuvo geriausi laikai jau praeityje, o Tomas Minkevičius rungtyniauja gana užtikrintai, tačiau kol kas nėra šimtu procentų pajėgus pasipriešinti elitiniam jaunimui. Įžaidėjo pozicijoje pranašumą atiduotumėme veteranui Artūrui Dauguliui. Šis krepšininkas ne tik yra puikus atakų organizatorius, tačiau ir geras snaiperis. Tuo tarpu Airidas Nefaltas turi šiek tiek problemų su pataikymu ir prasiveržęs dažniausiai atmeta kamuolį komandos draugams. Neabejotinai turėtumėme pamatyti dažną "Nol Semkers" komandos spaudimą per visą aikštę. Jaunieji krepšininkai dažnai besirotuodami bandys nuvarginti priešininkus bei tuo pačiu priversti juos dažniau klysti. Gaudentas Puškorius turėtų iš anksto sėkmingai susidėlioti puolimą prieš visos aikštės presingą. Jeigu pavyks nuo pat pradžių išnaudoti tai ir paversti lengvais taškais bei priversti priešininkus keisti taktiką, tai iš karto bus didelis laimėjimas. Vilniaus krepšinio lygos ekspertų prognozės šioje poroje išsiskyrė po lygiai. Visgi viską susumavus nedidelis procentinis pranašumas atitenka "Pensininkams Kretuliams".

Artūras Daugulis Tomas
Minkevičius
Renatas
Bliuvas
Gaudentas Puškorius Modestas Ulevičius
Įžaidėjas Atakuojantis gynėjas Lengvasis kraštas Sunkusis kraštas Centras
Airidas
Neifaltas
Justas
Vieversys
Justinas
Leganovič
Tadas
Vaičiūnas
Tomas
Butrimas


Vidutiniškai po 16,8 kamuolio per rungtynes atkovojantis Tomas Butrimas yra dominuojanti 2 diviziono jėga po krepšiais

KK Panevėžys Stress Off

63 %

37 %

Dvi komandos, kurios demonstravo galingą žaidimą nuo pat Pavasario čempionato pradžios, maksimalių išsikeltų tikslų įvykdyti nesugebėjo. Vieni iš jų dabar turės tenkintis bronzos apdovanojimais, kiti - liks be nieko. Šios ekipos savo istorijoje jau žaidė viename finale, kuriame "KK Panevėžys" triumfavo. Noro triumfuoti komanda neslepia ir šį kartą. Komandos emocinis lyderis Justas Četkauskas, kovai dar neprasidėjus, viešai deklaruoja, jog jo ekipa pasidabins bronzinės spalvos apdovanojimais. Tiesa, pagrindą Justo žodžiai turi nemažą. "KK Panevėžys" yra labai kovinga komanda ir nusiteikimo šiam klubui paskutinėse sezono rungtynėse tikrai nepritruks. Po krepšiais puolime kiek geriau atrodo, "Stress off" komandos aukštaūgiai - Egidijus Mažeika ir Mindaugas Zalatoris . Tiesa, pusfinalio dvikovoje Mindaugas atrodė labai silpnai gynyboje, o priešininkų aukštaūgis Lukas Liubavičius yra vienas iš geriausiai besiginančių aukštaūgių visame 2 divizione. Taigi šioje kategorijoje išryškėja gana nemaža "KK Panevėžio" persvara. Lengvųjų kraštų grandyje susitiks du puikūs snaiperiai - Lukas Jonkus ir Aivaras Martinaitis. Nors Aivaro puolimo arsenalas yra universalesnis, tačiau Lukas gerokai stabiliau atrodo iš trijų taškų zonos. Jeigu varžovai paliks šį krepšininką laisvą prie trijų taškų zonos, jis baus nė nesudvejojęs. Atakuojančio gynėjo grandyje vėlgi stipresnis turėtų būti "KK Panevėžio" gynėjas Justas Četkauskas. Justas yra gerokai fiziškai stirpesnis už savo tiesioginį priešininką Edviną Urkį. Ne vienoje tiesioginėje dvikovoje savo priešininką pranokęs panevėžietis pasistengs tai padaryti dar kartą. Tiesa, gana svarbioje įžaidėjo pozicijoje pranašumas atititenka "Stress Off" ekipai. Patyręs gynėjas Denisas Oliferas gali varžovams sudaryti labai daug rūpesčių. Būdamas geriausioje sportinėje formoje Deividas Dimbelis tikrai yra pajėgus prilygti savo priešininkui ar net jį pranokti, tačiau šį kartą krepšininkas dar nespėjo pilnai atsigauti po patirtos traumos, reguliariai nesportavo ir nėra aišku, kaip atrodys aikštelėje lemiamos dvikovos metu. Atsarginių gretose "Stress Off" klube solidžiai lyderiams talkinti gali Audrius Gurskis ir Mantas Bielinskas. Likę žaidėjai gal ir galėtų deramai padėti ekipos vedliams, tačiau kol kas nedemonstruoja deramos sportinės formos. "KK Panevėžio" atsarginių žaidėjų suolelis yra ilgesnis. Lukas Čibinskas, Saulius Vilčinskas, Jonas Montvilas bei Arminas Stanevičius gali bet kada žengti į aikštelę bei efektyviai išnaudoti savo žaidybinį laiką. VKL kolektyvas vieningai mano, jog dėka kovingumo, geležinės gynybos ir ilgesnio atsarginių žaidėjų suolelio pergalę gana užtikrintai švęs "KK Panevėžys".

Deividas
Dimbelis
Justas
Četkauskas
Lukas
Jonkus
Edvinas
Ribokas
Lukas
Liubavičius
Įžaidėjas Atakuojantis gynėjas Lengvasis kraštas Sunkusis kraštas Centras
Denisas
Oliferas
Edvinas
Urkis
Aivaras
Martinaitis
Mindaugas
Zalatoris
Egidijus
Mažeika


Po traumos Egidijus Mažeika sugrįžo puikios sportinės formos

VKL Pavasario čempionato 1 ir 2 divizionų finalinio ketverto apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192