2 Lyga: FINAL 4 - kokių rezultatų tikėtis finalinio etapo metu?

2017-05-16

Lemiamų kovų metas atėjo ir į Almarūno Prekybos Taurės - VKL II Lygos divizioną. Iš gausybės komandų liko keturios pačios stipriausios, kurios pasidalins tris medalių komplektus ir taures. Šioje apžvalgoje pabandysime nuspėti, kurios ekipos gali būti vadinamos favoritėmis ir kodėl. Primename, jog tai tik patariamasis straipsnis, nebūtinai atitinkantis visų lygos dalyvių nuomonę.

 

FINAL - 4

Komandų rodikliai statistinėse grafose (pabrauktos komandos yra tos nominacijos lyderės)

 
 
2-taškių taiklumas % 44.40 46.14 48.04 50.05
3-taškių taiklumas % 28.49 29.56 29.79 27.12
Atkovoti kamuoliai 44.6 40.8 43.9 41.2
Rezultatyvūs perdavimai 17.5 15.2 20.8 16.8
Perimti kamuoliai 12.5 10.1 8.8 10.9
Klaidos 15.4 18.1 16.1 18.0
Išprovokuotos pražangos 14.4 17.0 14.1 17.7
Puolimas 74.0 69.5 75.1 75.6
Gynyba 63.7 62.2 67.8 69.7
 

Materialiste BC

33 %

Startinis penketukas

Dominykas

Gružinskas

Lukas

Puodžiūnas

Andrius

Švolka

Rimvydas

Sasnauskas

Darius

Dūdėnas

PG SG SF PF C

"Materialiste BC" komanda dar pačioje sezono pradžioje atrodė pati realiausia kandidatė į pirmąsias pozicijas. Galinga komandos sudėtis, patyrę žaidėjai ir neblogas rungtynių lankymas žadėjo labai daug. Tačiau sezono eigoje ne viskas sekėsi taip lengvai, kaip kad komandai norėtųsi. Po pirmųjų trijų pergalių sekė kluptelėjimas prieš tarp 8 geriausių net nepatekusią, tačiau taip pat labai patyrusią "DIdėjos" komandą. Tai buvo įspėjimas, jog "Materialiste BC" nėra jau tokia neįveikiama. Vėliau "Didėjos" pavyzdžiu pasekė ir "Elektrėnų SC", "Plasta.lt" bei "Krituliai". Iš paminėtų komandų FINAL-4 etape pamatysime tik "Kritulius", tačiau komandų keliai ir tai susikirs geriausiu atveju antrosiose rungtynėse didžiąjame arba mažąjame finale. Startinis komandos penketukas galėjo būti super pajėgus, jeigu traumos nebūtų gavęs Edvinas Ruzgas. Tokia sudėtimi ekipa drąsiai galėtų dėl pergalių kautis ir su VKL I-osios lygos lyderiais. Tačiau dabar viskas pakrypo kiek kitaip. Traumuoto Edvino vietą startiniame penketuke stengsis užimti Marius Budreckis ir Lukas Puodžiūnas. Lukas apsilankė beveik visose komandos ruingtynėse, todėl tikėtina, jog pirmenybę komanda skirs jam. Tačiau lygiavertės pamainos Edvinui Ruzgui tikėtis kažin, ar galima. Kita vertus, kitose pozicijose išlieka labai pajėgūs krepšininkai, kas ypač paminėtina apie priekinę liniją - Rimvydą Sasnauską bei Darių Dūdėną. Taškų medžiokle veikiausiai užsiims ir Andrius Švolka, o kamuolius komandos draugams sėkmingai skirstyti turėtų Dominykas Gružinskas. Ekipos varžovas - sezono staigmena - "Kažkur Matytų" komanda iš BOTTOM diviziono. Joje bus aiškus vienas lyderis, kurį reiks prižiūrėti visų rungtynių metu. Abi komandos galingai atrodo puolime ir renka po daugiau, nei 75 taškus per rungtynes. Tačiau ilgesnį suolelį be jokios abejonės turi "Materialiste BC". Įdomus ir tas faktas, jog būtent "Materialiste BC" yra taikliausiai tritaškius iš likusių finalininkių metanti ekipa. Pirmauja komanda ir pagal rezultatyvius perdavimus, o prie šio rezultato neabejotinai prisidėjo komandą papildęs Dominykas Gružinskas. Jeigu išnaudos šiuos savo ginklus, komanda net ir be Edvino Ruzgo turėtų žaisti finale. Tuo tarpu bet kuri žemesnė, nei antroji vieta ekipai būtų didelis nusivylimas, todėl klubo tikslai turėtų būti patys aukščiausi.


Rimvydas Sasnauskas dažniausiai būna "Materialiste BC" komandos pergalės garantas

 

Dominykas Gružinskas ("Materialiste BC"): "Pagrindiniu komandos tikslu, žinoma, išlieka 1-oji vieta. Kelias iki FINAL-4 buvo sunkus ir dabar neketiname sustoti. Nors ir netekome pagrindinio komandos lyderio E. Ruzgo, noras iškovoti pirmą vietą nė kiek nesumažėjo, o ir galimybės, manau, taip pat. Tiesiog reikės daugiau pagalbos iš kitų žmonių, gero palaikymo ir puikios atmosferos. Esame stiprūs po krepšiu, kur mūsų aukšti žmonės dažniausiai dominuoja. Žaidžiame kietą krepšinį, galime užbėgti ir greitame puolime. Svarbiausia - neperdegti žaisti geriausiai, kaip tik galime. Turime puikius aukštaūgius: Darių Dūdėną ir Rimvydą Sasnauską, kurie savo taškus susirenka beveik kiekvienose rungtynėse. Manau, jog mūsų komandoje bet kuris gali iššauti reikiamu momentu ir taip padėti komandos draugams. Jokiu būdu nenorime būti apie save pernelyg geros nuomonės, tuo labiau, jog žaidžiamos vienerios rungtynės, tad netikėtumų pasitaiko. Tačiau spėju, jog finale žaisime mes ir "Superfly / Vaitesa". Žiūrovams pažadėsiu gerą krepšinio spektaklį, daug gerų emocijų ir, žinoma, pamatyti "Materialiste BC" su medaliais!"

Superfly / Vaitesa

28 %

Startinis penketukas

Dovydas

Šablinskas

Deividas

Dimbelis

Vytautas

Saulevičius

Karolis

Ambrazaitis

Kristupas

Surgėlas

PG SG SF PF C

Pernelyg ženkliai savo pajėgumu "Materialiste BC" klubui nenusileidžia ir dar vienas realus kandidatas į čempionų titulą - "Superfly / Vaitesa". Komanda lygoje dalyvauja jau ne pirmą sezoną, tačiau iki šiol buvo pasiekusi tik 9-ąją vietą. Šiemet surinkta rimta kompanija leido išsikelti aukščiausius tikslus, ir ne be pagrindo. Klubas labai sėkmingai rungtyniavo reguliariojo čempionato metu, kuomet tik paskutiniame ture užleido reitingo lyderio poziciją būtent "Materialiste BC" klubo naudai. Ekipa pasižymi pajėgiais gynėjais. Tiek Dovydas Šablinskas, tiek ir Deividas Dimbelis puikiai mato aikštelę, gali sėkmingai perduotį kamuolį komandos draugams, ar patys sėkmingai pabaigti atakas. Nieko keisto, jog tokio sėkmingo žaidimo vedini krepšininkai į pirmą poziciją komandą kilsteli perimtų kamuolių grafoje (12.5). Tiesa, su šiuo rodikliu į akis krenta ir didžiausias klaidų kiekis iš visų finalinio etapo dalyvių (15.4). Žvelgiant per pozicijas toliau vertėtų dėmesį atkreipti į nuolat varžovų krepšio link besidairantį Vytautą Saulevičių, jau spėjusį kojas apšilti ir VKL Rinktinės sudėtyje. Po krepšiu matome du aukštaūgius - Karolį Ambrazaitį bei Kristupą Surgėlą. Sutikite, jog startinis penketukas - taip pat VKL I-ojo diviziono lygio. Tiesa, Kristupo sportinė forma šiemet truputį krito. Galbūt tam įtakos turėjo ir sporto mokyklos baigimas. Tačiau krepšininkas vis tiek išlieka viena pagrindinių figūrų komandoje kaunantis po krepšiu. Karolis už savo kolegą atrodo dar kiek silpniau, tačiau į pergales įneša solidų indėlį. Įdomu, jog būtent "Superfly / Vaitesa" pirmauja FINAL-4 etape pagal atkovotus kamuolius. Kiek neramina faktas, jog komanda rungtyniauja labai banguotai ir susikrovusi persvarą pirmosiose PLAY-OFF rungtynėse antrosiose pralaimėdavo ryškiu skirtumu. Jeigu netyčia tokios nesėkmingos rungtynės pasitaikytų pusfinalyje, komandai tai galėtų kainuoti labai brangiai. Pusfinalio varžovas - kartą sezone jau nugalėti "Krituliai", tačiau dabar bus gerokai sunkiau. Varžovai dės maksimalias pastangas, jog sutrukdytų jaunimui pasiekti didįjį finalą, tačiau spėjame, jog kiek laimingesniais rungtynes pusfinalyje vis dėlto pabaigs "Superfly / Vaitesa". 


Andrius Masiulis kartu su komandos draugais nusiteikęs su "Superfly / Vaitesa" kelaiuti į finalą

 

Vytautas Saulevičius ("Superfly / Vaitesa"): "Pradinis tikslas būtų įveikti labai pajėgią komandą "Krituliai". Ji - tikrai verta vietos ketverte ir yra stipri varžovė. Tačiau pagrindiniu taikiniu be jokios abejonės bus aukso medaliai. Apie komandos silpnąsias ir stipriąsias puses nekalbėsiu - tegul tai daro mūsų varžovai. Viena aišku, jog be mikro klaidų žaisti nesugebėjo dar nė vienas, tad ne išimtis ir mes. Visa komanda esame seni draugai, klasiokai bei grupiokai, todėl kiekvienas padarome savo indėlį komandoje ir būtent dėl šių dalykų pasiekiame pergales. Negalėčiau išskirti vieno ar dviejų lyderių, nes komandoje pasijaučia praradimas, kai neturime vieno ar kito žaidėjo. Visos finaliniame ketverte likusios komandos, mano nuomone, yra vertos čempionų titulo, nei viena čia nepateko laimingo atsitiktinumo dėka. Manau, jog kiekviena komanda turi tokį pat šansą laimėti, kaip ir likusios, bet tikiuosi, kad "Superfly" žengs ant nugalėtojų pakylos. Atiduosime viską, kad šeštadienį galėtumėme kovoti dėl aukso. Norime žaist greitą, akiai patrauklų krepšinį ir tuo pačiu įtaisyti bent porą dėjimų. Šiaip sklinda gandai, kad treneriui Adomui barzdą skusim, jei laimim auksą, tad kovoti ir palaikyti dėl ko tikrai yra!"
 

Krituliai

23 %

Startinis penketukas

Marius

Krukonis

Mindaugas

Žilionis

Edgaras

Žemaitis

Povilas

Kaminskas

Vaidas

Vaičiulis

PG SG SF PF C

"Krituliai" sužaidė dar vieną sėkmingą ir stabilų sezoną. Viso jo metu komanda buvo lyderių tarpe ir neleido suabejoti savo galimybėmis. Tiesa, kad antrus metus paeiliui pasiekti FINAL-4 etapą iš tolimesnės kovos teko išmesti praeitų metų sidabro laimėtoją - "Ridiką". Tai dar kartą įrodo, jog komanda pilnai subrendo pergalėms. Tačiau ar realu tikėtis pačios aukščiausios pozicijos? Komanda turi stiprią priekinę liniją, kurioje karaliauja broliai Vaičiuliai bei Povilas Kaminskas. Būtent šis pirkinys komandos akcijas gerokai pakylėjo ir dabar ekipa yra tarp keturių geriausių lygos komandų. Lengvojo krašto puolėjo pozicijoje greičiausiai startiniame penketuke pamatysime Edgarą Žemaitį. Nors krepšininko statistika, lyginant su ankstesniais sezonais, ir kiek suprstėjo, jis vis dar yra tikras varžovų siaubas, galintis pataikyti pačius neįtikėčiausius metimus. Tuo tarpų gynėjų gretose yra problemų. Su visa pagarba Mariui Krukoniui bei Mindaugui Žilioniui reiktų pasakyti, jog, tarkim, "Superfly / Vaitesa" šioje pozicijoje atrodo visa galva aukščiau. Neretai būtent nuo "mažiukų" žaidimo priklauso ir komandos aukštaūgių žaidimas, todėl Mariaus ir Mindaugo lauks labai didelis iššūkis. Komanda pirmauja FINAL-4 etape pagal gynybą, į savo krepšį tepraleisdama vos po 62.2 taško, tačiau yra mažiausiai taškų renkanti ekipa. Norint nugalėti tokius rezultatyviai žaidžiančius varžovus, kaip "Superfly / Vaitesa", reikia pelnyti gerokai virš 70 taškų. Jeigu pasisekttų tai padaryti, komanda iš karto pagerintų pernykštį pasiekimą, kitu atveju ekipai vėl liks antrasis šansas - mažasis finalas. Būtent tokią FINAL-4 įvykių seką ir spėja VKL kolektyvas.


Prisijungęs prie "Kritulių" Aurimas Vaičiulis (mėlyna apranga) tapo svarbia jų dalimi

 

Kažkur Matyti

16 %

Startinis penketukas

Haroldas 

Zenkovas

Petras

Daunys

Dainius

Novickas

Jonas

Mikelkevičius

Arūnas

Baronas

PG SG SF PF C

Bene sunkiausia yra nuspėti "Kažkur Matytų" komandos startinį penketuką. Ir ne todėl, jog krepšininkai "migruotų" per skirtingas pozicijas, o dėl to, jog pastaruoju metu į rungtynes ekipa renkasi negausiai. Keista, tačiau būtent tokios "taktikos" dėka ekipa sugebėjo tiesiai iš BOTTOM diviziono prasimušti net iki FINAL-4. Dauguma ekipos narių savo komandos draugus palaikys tik nuo atsarginių žaidėjų suolelio, nes nėra sužaidę penkių reikalingų rungtynių limito. Tuo tarpu iš žaidžiančių aikštelėje be jokios abejonės pačia ryškiausia figūra bus Dainius Novickas. Jis komandoje gali būti ir puolėju, ir gynėju, o kai reikia - net ir kautis po krepšiu. Tokiu unikalumu pasižymintis mėgėjų krepšinio maestro neretai komandą rungtynių metu nuteikdavo lemiamiems spurtams, nugalint gerokai stipresnius priešininkus. Tokiu būdu po "Kažkur Matytų" kojomis krito ir "Mad Lamb", ir "Čiančia / Apsaugos Spektras", kol galiausiai atėjo ir "Telšių" eilė. Tiesa, savo "aukų" sąrašą komandai pratęsti bus be galo sunku, nes FINAL-4 etape visos komandos remiasi komandiniais veiksmais ir individualus meistriškumas čia jau neturės tokio ryškaus vaidmens. Net ir pelnydamas 40 taškų vienas Dainius Novickas vargiai atves komandą į pergalę, todėl būtinai reiks ekipos draugų pagalbos. O tokios tikrai jam gali suteikti tiek daug patirties sukaupęs Rytis Sabas, tiek ir Petras Daunys ar Haroldas Zenkovas. Po krepšiu teks grumtis Arūnui Baronui bei Jonui Mikelkevičiui, tačiau čia iškyla dar viena komandos problema - trumpas atsarginių suolelis. Tai ir gali būti pagrindiniu komandos minusu prieš visus varžovus. Pusfinalyje jėgas teks išbandyti prieš "Materialiste BC" klubą, kuris kelia sau tik patį aukščiausią tikslą. Todėl labai realu, jog šioje dvikovoje iš karto medalių užsikabinti nepavyks. Tačiau visi šansai komandai bus mažąjame finale, kuriame laimės tie, kurie bus greičiau psichologiškai atsistatę ir geriau nusiteikę po pralaimėjimo pusfinalyje. Nors komanda ir tapo šių metų VKL II-osios Lygos "juoduoju arkliuku", "FINAL-4" etape jai stebuklų tikėtis nevertėtų.


Arūno Barono ("Kažkur Matyti") laukia itin sunki užduotis - grumtis po krepšiais

 

Haroldas Zenkovas ("Kažkur Matyti"): "Pasiekus FINAL-4 kelti žemesnį tikslą, nei pirma vieta, būtų nelogiška. Juk užtenka laimėti tik dvejas rungtynes. Serija yra specifinis dalykas, o ketverte labai išauga nusiteikimo ir psichologinis faktorius, kas įneša daug nenuspėjamumo ir įdomumo. Planas maximum – pirma vieta, planas minimum – trečia. Bus sunku, bet jei būtų lengva, ar būtų įdomu? Šį sezoną užsigrūdinome kaip komanda, matėme ir techninių pralaimėjimų, ir beveik sezoną laidojome, ir vėl atkasėme, pykomės, džiaugėmės, bet, matyt, tas ir suklijavo mus kaip niekad stipriai. Tapom, kaip mūsų vienas narių pasakytų – “šaika”. Po rungtynių beveik visada žaidžiame penktą kėlinį bare, nes kaip aš sakau, be alaus – nebus komandos. Tai atsispindi ir rezultatuose. Turime lyderį - baltajį “nigerį”. Jis ir yra mūsų cementas, tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Žaidžiant su juo visi turi itin pasitempti. Kai matai 38-erių metų bičą krentantį ant kelių dėl kamuolio, negali neužsikrėsti šituo pavyzdžiu. Turime vieną išreikštą lyderį ir nemažai svarbių pagalbininkų, žinančių savo užduotis aikštėje. Manau, jog neabejotini FINAL 4 favoritai – "Materealiste BC". Daug priklauso nuo to, ar jų gretose pasirodys "auksinė rankelė" Ruzgas, bet ir be jo ten yra labai galinga komanda, tiek raumenimis, tiek ir patirtimi. Norime juos įveikti, bet bijome po to būti nebeįleisti į klubą. Reikės ieškoti kompromiso. Kiekvienam atvykusiam palaikyti mūsų ketvirtadienį pažadu suorganizuoti selfie su selfie karaliumi Tadu Juodsnukiu. Pusfinalyje nesame favoritai (kaip ir prieš tai etapuose), todėl eisim žaisti lengvesne galva, nei varžovai - neturime ką prarasti. Mes laimingi, patekę į FINAL-4, o "Materealiste BC" matyt tenkina tik pirma vieta, tad sirgaliam galime prižadėti kovingumą ir, kaip D.Novickas pasakytų, “ėjimą keliais”.

2 Lyga: FINAL 4 - kokių rezultatų tikėtis finalinio etapo metu?

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192