EKO Lyga - FINAL 4 apžvalga

2017-05-10

Finišavo VKL - Daivilva Baltic taurės EKO Lygos varžybos. Nors atspėti viso ketvertuko eiliškumo VKL apžvalgininkams nepasisekė, čempione tapo komanda, kuri buvo įvardijama viena favoričių. Tokį titulą pirmą kartą ekipos istorijoje iškovojo "Vilko Brolija", po dviejų atkaklių rungtynių šventusi įsimintiną pergalę. Antroji pozicija atiteko staigmeną pusfinalyje pateikusiam "naudinga.eu" kolektyvui, bronza nepaprastai džiaugėsi "BC Bedugnė", o labiausiai nepasisekė "Vilniaus Pulso" ekipai, likusiai per plauką nuo apdovanojimų. Kviečiame prisiminti, kaip vyko finalinio etapo FINAL-4 varžybos.

FINALAS:

www.naudinga.eu: M. Jankevičius (17 atk.k.) ir T. Palaima po 17, R. Butkus 10, P. Mikštas ir P. Miškinis po 9, K. Michailovas taškų nepelnė.

Vilko Brolija: M. Sutkus (12 atk.k.) ir L. Lemežis po 22, I. Vilkelis 9, T. Galinis 8, A. Raila 7, V. Viduto, A. Vabalas ir K. Kriukelis taškų nepelnė.

Šeštadienio popietę VKL EKO lygos - DAIVILVA TAURĖS finale susitiko „naudinga.eu“ ir „Vilko brolija“. Rungtynės prasidėjo P. Miškinio dvitaškiu metimu, o dar po kiek laiko „naudinga.eu“ kolektyvas ir vėl pelnė taškus. Prabėgus trims minutėms rezultatas buvo 7:3 „naudinga.eu“ naudai. Tuomet „Vilko brolija“ atsakė nedideliu spurtu 5:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį. Likus 2 minutėms T. Palaimos tritaškis išlygino rungtynių rezultatą, o iki kėlinio pabaigos „Vilko brolija“ išlaikė minimalų pranašumą.

Antrasis ketvirtis prasidėjo tolimu I. Vilkelio metimu. Dar po kelių akimirkų M. Sutkus pridėjo dvitaškį su pražanga ir rezultatas tapo 18:25. Likus žaisti šešias minutes po M. Sutkaus penkioliktojo taško persvara tarp komandų buvo šeši taškai - 24:30. Panašus atstumas laikėsi ir dar kelias minutes, kuomet „naudinga.eu“ sumažino savo deficitą per pusę ir vėl priartėjo vienu metimu. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo 32:35 „Vilko brolijos“ naudai. Per pirmuosius du kėlinius „Vilko brolijos“ ekipoje rezultatyviausias buvo M. Sutkus su 15 taškų, o jų varžovų gretose po 8 buvo pelnę T. Palaima ir R. Butkus.

"Vilko Brolijos" vadovas Ignas Vilkelis (ore) po rungtynių galėjo pasijausti tikru nugalėtoju

Antrąją rungtynių pusę dviem taškais pradėjo L. Lemežis. Sužaidus tris minutes rezultatas buvo lygus 39:39. Tuomet „Vilko brolija“ spurtavo 8:2 ir vėl įgijo pranašumą. Likus žaisti tris minutes persvara tarp komandų - jau šeši taškai 40:55.„Vilko brolija“ iki kėlinio pabaigos išlaikė šiokį tokį pranašumą ir prieš lemiamas dešimt minučių pirmavo 52:55.

Ketvirtajame kėlinyje prasidėjo žūtbūtinė kova. Sužaidus dvi minutes komandas skyrė penki taškai 52:57. Tuomet po kelių atakų persvara sumažėjo iki dviejų taškų. Abiejoms komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus ketvirtajame kėlinyje, o per pusę kėlinio ekipos buvo pelniusios atitinkamai tris ir keturis. Likus vos dvejoms minutėms rezultatas buvo 60:62 „Vilko brolijos“ naudai. Tuo tarpu likus minutei T. Galinis pataisė netaiklų komandos draugo metimą ir suteikė savo ekipai keturių taškų pranašumą. Tuomet „naudinga.eu“ žaidėjas R. Butkus sumetė abi baudas ir vėl sumažino komandos deficitą. Vis dėlto rungtynes tiksliau pabaigė „Vilko brolija“, kuri ir iškovojo aukso medalius.

Rungtynių komentarai:

"Vilko Brolijos" komandos žaidėjas Ignas Vilkelis: "Pirmiausiai norėčiau padėkoti savo tėvams, kurie mane tokį pagamino, kuris subūrė čempionų komandą. Dėkoju VKL už jų darbą, o ypač Jonui Staniuliui, kuris dar 2015 metais padėjo pirmus pamatus "Vilko Brolijos" komandai. Buvo ilgas sezonas, 17 pergalių ir vos 5 pralaimėjimai EKO lygoje. Susikaupimas, šalti nervai ir komandinė dvasia lėmė tai, kad mes likome pirmi iš net 30-ies komandų. Į finalą susirinkome geresnės nuotaikos, nei į pusfinalį, buvo mažiau spaudimo, žaidėme labiau atsipalaidavę, nes žinojome, kad minimum sidabras - jau kišenėse. Gerai žinojome, kaip žaidžia varžovų lyderiai, paruošėme gynybos planą. Sakyčiau, pavyko viskas puikiai, galbūt kiek sunkiau sekėsi tvarkytis su Mantu, Palaima įmetė kelis tritaškius per rankas, bet apsiginti 100 procentų irgi nelabai įmanoma. Pirmojoje pusėje varžovai gavo daug lengvų palankių metimų iš arti, nesunkiai rinko taškus. Su minutėmis aikštelėje mūsų koncentracija vis didėjo, gynyba gerėjo, pradėjome dar labiau gintis komandiškai, padėti vienas kitam. Rungtynių pabaigoje pavyko perimti pora svarbių kamuolių ir įtvirtinti pranašumą. Kiekvienas davė savo indėlį į pergalę, į auksą, tuo ir džiaugiuosi, kad nuo pat pirmos iki paskutinės sezono minutės išlikome kaip tikra komanda. Manau įrodėme, kad esame verti čempionų titulo."

DĖL 3 VIETOS:

BC Bedugnė: D. Janavičius 29, E. Astikas 20, P. Kirdeika 18, V. Astikas, A. Labeckis ir V. Bosijakas po 5, D. Kondrašov ir E. Šapranauskas po 2.

Vilniaus Pulsas: S. Sinkevičius 22, L. Ragauskas 14, M. Jurevičius 11, V. Šleiteris 9, A. Savickas 3, J, Činčikas ir T. Vilūnas po 2, K. Dainys ir J. Balčiūnas taškų nepelnė.

VKL EKO lygos mažajame finale susitiko „BC Bedugnė“ ir „Vilniaus Pulsas“. Rungtynėse pirmuosius taškus pelnė nemenčiniečių atstovas V. Bosijakas. Dar po kelių akimirkų jo komandos draugas D. Janavičius smeigė tris taškus ir rezultatas jau buvo 6:0 „BC Bedugnė“ naudai. Sužaidus dvi minutes pirmajame ketvirtyje rezultatas vis didėjo - 11:1, o „Vilniaus Pulsas“ paprašė minutės pertraukėlės. Prabėgus pusei kėlinio „Vilniaus Pulsas“ šiek tiek atsigavo ir sumažino savo deficitą po spurto 8:0. Likus žaisti dvi minutes D. Janavičius sugrąžino savo komandai dviženklį pranašumą, kurį „BC Bedugnė“ išlaikė iki kėlinio pabaigos - 27:16.

Antrasis ketvirtis geriau prasidėjo „BC Bedugnės“ krepšininkams, kurie po pirmųjų dviejų minučių pirmavo 31:19. Sužaidus keturias minutes po V. Šleiterio tritaškio skirtumas ir vėl tapo vienaženklis. Vis dėlto jų varžovai sugebėjo greitai vėl susigrąžinti dviženklį pranašumą. Po E. Astiko vienuoliktojo taško skirtumas tarp komandų dar labiau išaugo 42:26. Atstumas tarp komandų vis augo, o po pirmosios rungtynių dalies jis siekė net 19 taškų. Mačui įpusėjus „BC Bedugnės“ gretose rezultatyviausias buvo D. Janavičius su 18 taškų, o „Vilniaus Pulso“ ekipoje S. Sinkevičius buvo surinkęs 13 taškų.

"BC Bedugnės" debiutinis sezonas VKL pirmenybėse buvo paženklintas EKO Lygos bronza

Antrosios rungtynių pusės pradžioje skirtumas tarp komandų išliko stabilus. Sužaidus penkias minutes po P. Kirdeikos dviejų taškų iš vidutinio nuotolio rezultatas buvo 60:39. „Vilniaus Pulso“ komanda bandė vytis savo varžovus, o vienu metu skirtumas buvo sumenkęs iki 16 taškų. Vis dėlto, „BC Bedugnė“ nebuvo linkusi arčiau prisileisti savo priešininkų, o po trijų ketvirčių komandas skyrė dvidešimt taškų 68:48.

Paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas , o „BC Bedugnė“ tik dar labiau padidino savo pranašumą ir iškovojo šių metų EKO lygos bronzos medalius.

"BC Bedugnės" komandos žaidėjas Vitalijus Bosijakas: "Užsispyrimas buvo pagrindinis dalykas. Planavome šiandien važiuoti žaisti tik dėl medalių ir kautis iš paskutiniųjų jėgų. Tikėjomės daugiau, tačiau pusfinalyje šiek tiek nepasisekė. Buvo įtemptas tvarkaraštis, ketvirtos rungtynės iš eilės, bet susikaupėme ir laimėjome. Mums labai gerai, kaip debiutiniame VKL sezone."

1 PUSFINALIS

BC Bedugnė: P. Kirdeika 19, D. Džiugas ir D. Janavičius po 12, E. Astikas 9, A.J. Bareišis 6, A. Labeckis 3, D. Kondrašov ir V. Astikas po 2, E. Šapranauskas ir V. Bosijakas taškų nepelnė.

naudinga.eu: T. Palaima 22, P. Miškinis 20, M. Jankevičius 14, R. Butkus 9, K. Michailovas 4, T. Blažys 2.

VKL EKO lygos pusfinalio rungtynėse kiek netikėtai triumfavo "naudinga.eu". Jie keliauja į EKO lygos finalą ir ten laukia savo priešininkų. "BC Bedugnė" savo užnugaryje turėjo nemažai ištikimų fanų, kurie visais įmanomais būdais trukdė varžovams pelnyti taškus. Per jų keliamą triukšmą teisėjų švilpukų nebuvo girdėti. Deja tai nepadėjo ir "naudinga.eu" laimėjo šį susitikimą. Nugalėtojai nuo pat pradžių paėme rungtynes į savo rankas. Pirmasis kėlinys prasidėjo gana ramiai. Abi komandos apsikeitė greitais taškais, tačiau nei viena per daug į priekį neatsiplėšė. Visą laiką pirmavo "naudinga.eu", tačiau didelio taškų skirtumo jiems įgyti nepavyko. Kėlinys baigėsi rezultatu 11:15 "naudinga.eu" naudai.

Antrojo kėlinio pradžioje buvo žaidžiama taip pat, kaip ir pirmajame kėlinyje. Varžovai keitėsi taškais, dažnai klydo. Nei viena, nei kita komanda nesusikrovė didelio taškų pranašumo. Tačiau įpusėjus ketvirčiui "BC Bedugnė" jau spėjo susirinkti 4 komandines pražangas. Tai padėjo priešininkams pelnyti daug lengvų taškų nuo baudų metimo linijos. "BC Bedugnė" šį kėlinį prasižengė net 11 kartų ir leido varžovams atitrūkti dar iki didžiosios pergalės - 23:32.

"naudinga.eu" komanda pernelyg neliūdėjo EKO Lygoje likusi antroje pozicijoje

Antroji rungtynių pusė taip pat palankiau klostėsi "naudinga.eu" komandai. Trečiąjį kėlinį jie pradėjo 4 taškų spurtu ir įgijo dviženklį taškų skirtumą. Laimėję ir trečią kėlinį 7 taškų pranašumu į ketvirtą "naudinga.eu" jau atsinešė net 20-ies taškų persvarą.

Paskutinysis kėlinys prasidėjo gana vangiai. "BC Bedugnė" jau buvo susitaikiusi su pralaimėjimu ir rungtyniavo pasyviai. Tiesa, likus trims minutėms jie dar įgavo antrąjį kvėpavimą ir užkūrė varžovams tikrą pirtį. Likus žaisti 30 sekundžių "BC Bedugnė" spurtavo taip, jog teturėjo tik 4 taškų deficitą. Deja, įtampa padarė savo ir paskutinėmis sekundėmis ši komanda porą kartų suklydo ir tai lėmė jų pralaimėjimą.

2 PUSFINALIS

Vilko Brolija: L. Lemežis 23, M. Sutkus 15, I. Vilkelis 9, A. Raila 4, V. Viduto, T. Galinis ir A. Vabalas po 2, K. Kriukelis taškų nepelnė.

Vilniaus Pulsas: V. Šleiteris 11, R. Giedraitis 10, L. Ragauskas ir Š. Sinkevičius po 9, M. Jurevičius 7, A. Savickas 4, J. Činčikas 3, T. Vilūnas 2, K. Dainys ir J. Balčiūnas taškų nepelnė.

Vasarišką penktadienio vakarą, Vilniaus krepšinio EKO lygos pirmame pusfinalyje susitiko „Vilko Brolija“ prieš „Vilniaus Pulsą“. Rungtynių pradžia buvo gana nervinga, todėl sekė gana nerezultatyvios pirmosios minutės. Praėjus pusei kėlinio, rezultatas buvo 2:6 „Vilniaus Pulso“ naudai. L. Lemežio pastangomis rezultatas greit tapo lygus ir po nerezultatyvaus pirmojo kėlinio lygu 12:12.

Antrame kėlinyje vaizdas keitėsi minimaliai, nes vis dar vyravo nerezultatyvus krepšinis, tačiau vaizdas aikštėje gėrėjo – žaidimas greitėjo ir agresyvėjo. L. Lemežis ir toliau stengėsi kiek įmanydamas padėti savo komandai, tačiau jo vieno pastangų neužtekdavo. „Vilniaus pulso“ komanda ir toliau buvo priekyje.  Po dar vieno apylygio kėlinio, rezultatas vis dar lygus 26:26.

"Vilniaus Pulso" gretose FINAL-4 metu puikiai užsirekomendavo Lukas Ragauskas (su kamuoliu)

Antroji rungtynių pusė prasidėjo intensyviai, aikštėje virė kova ir pagaliau „Vilko brolijos“ komanda išsiveržė į priekį. „Vilkams“ „atsirišo“ krepšys, ir jie pradėjo sėkmingai didinti atotrūki nuo savo varžovų. Vis dėlto, „Vilniaus Pulso“ krepšininkai nebuvo linkę nusileisti ir galingai spurtavę 9:0 susigąžino sau pranašumą 36:39. Toliau nemažinę apsukų „Vilniaus Pulso“ komanda laimėjo trečiąjį kėlinį ir po jų rezultatas buvo 41:48 „pulsiečių“ naudai.

Paskutiniame rungtynių ketvirtyje per pusę kėlinio rezultatas nusistovėjo ir buvo vis dar tas pats 6 taškų pranašumas 44:50. Po M.Sutkaus iniciuoto spurto, „Vilko brolija“, likus 3 minutėms pagaliau priartėjo iki 48:50. Likus 24 sekundėms iki rungtynių pabaigos L. Lemežis pelnė svarbų tritaškį ir pagaliau išvedė savo komandą į priekį 55:53. Lemiama ataka priklausė „Vilniaus pulso“ komandai, tačiau ji nebuvo sėkminga, o viską nusprendusias dvi baudas įmetęs A.Vabalas išplėšė dramatišką pergalę ir rungtynes rezultatu 57:55 laimėjo „Vilko brolijos“ komanda.

Nugalėtojams L.Lemežis pelnė 23 taškus, jam puikiai talkino M.Sutkus su 15 taškų. Pralaimėjusių gretose išsiskyrė V.Šleiteris, kurio sąskaitoje 11 taškų.

"Vilko Brolijos" žaidėjo I. Vilkelio komentaras: "Pusfinalyje gavome labai stiprų varžovą, kuris, nors iš pirmo žvilgsnio, galbūt, ir neatrodo pats galingiausias, bet iš tikrųjų žaisti, o ypač susiginti gali puikiai. Manau, jog greitas ir mobilus "Vilniaus Pulso " žaidimas mums yra gan nepalankus. Galiu drąsiai teigti, kad tai buvo sunkiausia pergalė šių metų sezone. Pirmi du kėliniai buvo nervų karas, po kurių buvo lygu ir buvom įmetę vos po 26 taškus. Trečiajame, jau atrodo perlaužėm rungtynes į savo pusę, išsiveržėme šešiais taškais į priekį, o tada varžovai smeigė tris tritaškius iš eilės! Vėliau - dar vieną... Iš tikrųjų, mes net patys negalime patikėti, kad sugebėjome atsitiesti po tokios atkarpos ir po truputį po truputį atsilošėm bei persvėrėme rezultatą laimėdami vos vieno metimo skirtumu. Šiose rungtynėse geriausiai pasirodė tvirtas komandos charakteris. Praeitais metais mes likome ketvirti, šįmet - po skaudaus pralaimėjimo prieš mus pusfinalyje, ketvirti liko mūsų varžovai "Vilniaus Pulsas", bet norėčiau pagirti jaunimą už nuostabią kovą ir pasiūlyti jiems žaisti ir kitais metais bei laimėti auksą!"