LDA taurė - čempionato finiše pakartotinis "Balto Link" triumfas

2017-05-06

Praeitą savaitgalį finišavo net 6 mėnesius trukusi krepšinio šventė - Lietuvos Draudikų Asociacijos (LDA) čempionatas. Finalinės dienos metu komandos jame išsidalino tris medalių komplektus bei gražuolę taurę. Ji antrą sezoną paeiliui keliavo į "Balto Link" rankas. Tuo tarpu sidabriniais apdovanojimais džiaugėsi "IF" kolektyvas. Bronzos medaliai buvo įteikti puikią sportinę formą čempionato finiše pademonstravusios "BTA" ekipos žaidėjams. Kviečiame prisiminti, kaip vyko finalinės dvikovos ir apdovanojimų dalybos.

FINALAS:

IF: D. Bimba 36 (19 atk.k.), D. Jančiulis 10, R. Kamarauskas 9, V. Jakubovskis 2, M. Matuzas 1, M. Savielius, G. Kazlauskas ir I. Oertelis taškų nepelnė.

Balto Link: A. Ūsaitis 24, R. Kriūnas 11, Š. Baleišis 10, R. Ravaitis 5, T. Paškauskas 4, J. Sargūnas 3, M. Lepeška 2, A. Barauskas ir R. Narkevič taškų nepelnė.

LDA taurės finale susitiko „IF“ ir „Balto Link“. Rungtynių pradžioje abi komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais. Sužaidus dvi minutes po A. Ūsaičio dviejų taškų rezultatas buvo lygus 4:4. Pirmoji kėlinio pusė nebuvo labai rezultatyvi, o rezultatas buvo beveik nepakitęs - 6:6. Likus žaisti tris minutes „Balto Link“ buvo priekyje 11:9. Tuomet „IF“ komandai D. Bimba pelnė keturis taškus iš eilės, o rezultatas tapo 11:13 „IF“ naudai. Pirmąjį kėlinį komandos užbaigė rezultatui esant lygiam - 18:18.

Antrasis ketvirtis ir vėl prasidėjo nerezultatyviai, o abi komandos nesugebėjo pelnyti taškų dvi minutes. Tuo tarpu sužaidus keturias minutes „IF“ jau turėjo keturių taškų pranašumą 24:20. Prabėgus pusei kėlinio po dar dviejų D. Jančiulio taškų „IF“ persvara išaugo iki 6 taškų, o „Balto Link“ paprašė minutės pertraukėlės. Pirmenybių lyderių žaidimas buksavo ir toliau, o jų varžovai po truputį tolo. Likus dviem minutėms antrajame kėlinyje skirtumas tarp komandų buvo aštuoni taškai, tačiau visa laimė, jog dar iki kėlinio pabaigos „Balto Link“ krepšininkai sugebėjo ženkliai sumažinti savo deficitą. Per pirmąją rungtynių dalį „IF“ komandoje tiesiog siautėjo D. Bimba surinkęs 17 taškų, o „Balto Link“ gretose tą patį darė A. Ūsaitis pelnęs 16 taškų.

"Balto Link" lyderis A. Ūsaitis (su kamuoliu) komandos srigalių nepavedė ir šį kartą

Antrąją rungtynių pusę komandos pradėjo panašiai, o sužaidus tris minutes rezultatas buvo 30:29 „IF“ naudai. Sužaidus keturias minutes D. Bimba pelnė savo 22 tašką, o jo komanda vėl susikrovė šiokį tokį saugesnį pranašumą 36:32. Likus trims minutėms trečiajame ketvirtyje „Balto Link“ krepšininkai išlygino rezultatą, o po kelių akimirkų ir persvėrė savo naudai. Likus kiek daugiau, nei minutei kėlinyje A. Ūsaitis smeigė tolimą metimą, o rezultatas tapo 38:43 „Balto Link“ naudai.  Iki kėlinio pabaigos persvara išliko panaši - 42:46.

Ketvirtąjį kėlinį trimis taškais iš eilės pradėjo D. Jančiulis. Kiek vėliau R. Kamarauskas pataikė tolimą metimą ir „IF“ susigrąžino iniciatyvą į savo rankas. Likus žaisti penkias minutes Š. Baleišis pataikė du baudos metimus ir ir padidino savo komandos atotrūkį iki penkių taškų. Likus beveik trims minutėms D. Bimba smeigė tritaškį, kitoje atakoje pridėjo dvi baudas po nesportinės pražangos ir skirtumas tarp komandų ištirpo. Tas pats D. Bimba iškart išlygino rezultatą. Į tai „Balto Link“ atsakė trimis taškais ir vėl išsiveržė į priekį. Rungtynių pabaiga priminė tikrą dramą – likus 11 sekundžių vienu tašku pirmavo „Balto Link“, o paskutinėje atakoje „IF“ nepataikė tritaškio, o po atsikovoto kamuolio neįmetė ir iš po krepšio, tad čempionais tapo „Balto Link“.

DĖL 3 VIETOS:

Gjensidige: M. Sabaitis 15, M. Šliumpa 14, A. Stropus 10, K. Blavaščiūnas ir G. Sadauskas po 7, R. Lik 6, M. Ratkevičius 1.

BTA: G. Kulbis 34 (12 atk.k., 11 išpr.pr.), A. Cesevičius 20, A. Semionovas 4, P. Kalakauskas 3, K. Pusvaškis 2, V. Labanauskas, G. Radavičius, K. Taškūnas ir A. Žilėnas taškų nepelnė.

Šeštadienį įvyko paskutinės LDA taurės kovos. Rungtynėse dėl trečiosios vietos susitiko „Gjensidige“ ir „BTA“. Rungtynes dviem taškais pradėjo A. Stropus, tačiau į tai P. Kalakauskas atsakė tritaškiu. Po kiek laiko „BTA“ komanda pataikė dar du tritaškius iš eilės ir padidino savo atotrūkį. Sužaidus keturias minutes po dar dviejų A. Stropaus taškų rezultatas tapo 4:9. Įspūdingai tritaškius pataikę „BTA“ krepšininkai smeigė jau ketvirtąjį tritaškį ir vėl pabėgo toliau. Likus žaisti trims minutėms rezultatas buvo 17:13 „BTA“ komandos naudai, kuri iki kėlinio pabaigos išliko priekyje - 17:19.

Antrąjį kėlinį tritaškiu pradėjo „Gjensidige“ komanda. Vis dėlto jų varžovai ilgai netruko kol susigrąžino ir vėl iniciatyvą į savo rankas. Sužaidus kiek daugiau, nei penkias minutes po 14-o A. Cesevičiaus taško persvara tarp komandų išaugo iki 7 taškų (24:31). Likus žaisti dvi minutes antrajame ketvirtyje G. Sadauskas įmetė vieną baudą ir šiek tiek priartino savo ekipą prie varžovų komandos - po antrojo kėlinio rezultatas buvo 30:37 „BTA“ naudai. „BTA“ ekipoje net 16 taškų buvo pelnęs G. Kulbis, o varžovų gretose A. Stropus turėjo surinkęs 8 taškus.

G. Kulbio (dešinėje) netrūko nei puolime, nei gynyboje

Antroji rungtynių pusė geriau prasidėjo „Gjensidige“ krepšininkams, kurie sumažino savo deficitą iki 5 taškų. Sužaidus pusę trečiojo kėlinio G. Kulbis pridėjo du baudos metimus ir padidino savo komandos pranašumą iki šešių taškų (38:44). Likus žaisti keturioms minutėms A. Cesevičius smeigė penktą savo tolimą metimą, o jo varžovai paprašė minutės pertraukėlės rezultatui esant 41:19. Po minutės pertraukėlės „Gjensidige“ pelnė penkis taškus iš eilės ir vėl priartėjo, kol galiausiai kėlinio pabaigoje rezultatas tapo lygus.

Ketvirtasis kėlinys buvo įtemptas. Sužaidus keturias minutes rezultatas buvo 51:53 „BTA“ komandos naudai. Praėjus dar šiek tiek laiko G. Kulbis eiliniu dvitaškiu pelnė savo 34 tašką, o rezultatas tapo 54:58 likus žaisti tris minutes. Rungtynių pabaigoje sėkmė labiau šypsojosi „BTA“ krepšininkams, kurie ir iškovojo bronzos medalius.

Rungtynių komentarai:

"BTA" komandos žaidėjas Kęstutis Taškūnas: "Nusiteikimas lėmė pergalę, nes tikrai ruošėmės. Kartais mums būdavo, kad kažko pristigdavo, gal motyvacijos, tačiau šį kartą tikrai buvome nusiteikę ir iki pat galo stengėmės neleisti priešininkams toli pabėgti. Ir patys jie mums neleido to padaryti. Buvo klampios rungtynės ir džiaugiamės, kad pavyko išlaikyti koncentraciją."

Čempionato rengėjai - Vilniaus Krepšinio Lyga dėkoja visiems pirmenybių dalyviams už ilgą ir įdomų čempionatą. Norime pasidžiaгgti, jog LDA komandos šiemet ne tik sėkmingai rungtyniavo savame fronte, tačiau ir tinkamai apgynė savo garbę VKL Taurės varžybose. Neabejojame, jog kitame sezone rezultatai bus dar geresni, o komandų skaičius - dar gausesnis. Smagių atsotogų ir iki pasimatymo rudenį naujame krepšinio čempionate !