EKO Lyga - FINAL 4 prognozės: ko galime tikėtis ?

2017-05-04

Lemiamų kovų metas priartėjo ir VKL - Daivilva Baltic EKO Lygoje. Jau šio savaitgalio metu komandos FINAL-4 etape išsidalins čempionato apdovanojimus ir bandys įrodyti, jog sėkmingas jų žaidimas viso sezono metu nebuvo atsitiktinumas. Kviečiame paspėlioti, kaip galėtų finišuoti artėjančios FINAL-4 varžybos. Primename, jog tai tėra tik spėjimas, kaip seksis vienam ar kitam klubui.

FINAL - 4

Komandų rodikliai statistinėse grafose (pabrauktos komandos yra tos nominacijos lyderės)

 
 
2-taškių taiklumas % 44.02 43.12 37.30 40.16
3-taškių taiklumas % 29.58 30.74 24.08 27.23
Atkovoti kamuoliai 44.4 42.5 43.1 44.9
Rezultatyvūs perdavimai 13.9 17.4 10.8 12.8
Perimti kamuoliai 8.4 11.5 9.1 11.2
Klaidos 18.9 16.0 16.2 14.2
Išrovokuotos pražangos 14.4 13.3 15.0 13.4
Puolimas 68.9 71.9 59.7 65.8
Gynyba 61.6 59.2 62.2 57.1
 

BC Bedugnė

33 %

Startinis penketukas

Povilas

Kirdeika

Darius

Janavičius

Deividas

Džiugas

Egidijus

Astikas

Dmitrian

Kondrašov

PG SG SF PF C

"BC Bedugė" iki šio momento pagrįstai atrodo viena realiausių kandidačių laimėti VKL EKO Lygą. Visų pirma apie tai byloja komandos rezultatai, kuriuos klubas demonstravo iki šiol. Per 20 žaistų susitikimų ekipa paslydo vos tris kartus, kas EKO divizione yra pats geriausias rezultatas iš visų varžovų. Nemečinės klubas pasižymi kovingumu ir vienybe, o komandoje tėra tik trys krepšininkai, kurie nespėjo įveikti minimalaus sužaistų rungtynių skaičiaus. Viena iš ekipos stiprybių galime laikyti faktą, jog lyderio pozicijoje yra puikiai klubui vadovaujantys gynėjai. Visų pirma tai - Povilas Kirdeika. Ilgametis "Nemenčinės medienos" žaidėjas visoje lygoje užima antrą poziciją pagal rezultatyvius perdavimus (6.0) ir tinkamai veda savo ekipą pergalių link. Jam labai šauniai talkina ir kitas ekipos "mažiukas" Darius Janavičius, kuris komandoje pagal naudingumą yra antras. Tiesa, lygiaverčio keitimo abiems gynėjams rasti nebus lengva. Nors Vilhelmas Astikas ir Vitalijus Bosijakas EKO divizione yra pakankamai pajėgūs krepšininkai, kažkuriam iš lyderių iškritus iš žaidimo "BC Bedugnės" žaidybinėse schemose iš karto atsirastų skylė. Komanda yra pati rezultatyviausia iš visų FINAL-4 dalyvių, renkanti po 71.9 taško per akistatą. Nemenčiniečiai taip pat labai taikliai atakuoja iš toli, pataikydami kas trečią savo metimą - 30.74%. Puikūs rodikliai taip pat ir perimtų kamuolių bei rezultatyvių perdavių gretose ir tame nėra nieko keisto, kai komandos lyderiai yra gynėjai. Startiniame penketuke turėtų pasirodyti ir Deividas Džiugas, kuris jau spėjo užsitarnauti vyresniųjų komandos draugų pagarbą. Tuo tarpu po krepšiu kiek sudėtingesnė situacija, nes tikro "penktojo" žaidėjo komandoje taip ir nėra. Jo vaidmens gali imtis Dmitrian Kondrašov arba Egidijus Astikas, tačiau nė vienas iš jų nėra tikras vidurio puolėjas, renkantis po 10 atšokusių kamuolių per rungtynes. Paskutinį kartą "BC Bedugnė" pralaimėjo dar vasario 5d. ir tai buvo dvikova prieš dabartinę pusfinalio varžovę - "naudinga.eu". Tad dabar bus puiki proga atsikeršyti su kaupu žengiant į finalą, o jei pasisektų ir ten, komanda tikrai kitame sezone nebūtų patrankų mėsa ir VKL III Lygoje.


"BC Bedugnė" šiemet nusiteikusi žygiuoti iki pat pergalingo finišo

 

Vitalijus Bosijakas ("BC Bedugnė"): "Pagrindinis mūsų tikslas - pergalės ir tik auksas. Tikiu, jog galime to pasiekti, nes esame atkaklus, draugiškas ir supratingas kolektyvas. Turime aiškiai išreikštą lyderį - Povilą Kirdeiką, kuris yra labiausiai patyręs mūsų komandos žaidėjas ir puikiai diriguoja ekipai. Jam gerai padeda ir Darius Janavičius. Jis visad atsidavęs visu 100%, turi daug ištvermės bei "gerą rankelę". Galų gale visa mūsų komanda yra tarsi vienas stiprus kumštis. Spėjant pirmenybių nugalėtojus galbūt pasirodysiu kuklus, bet įvardinsiu favoritais "BC Bedugnę". Komandos sirgaliams galime pažadėti, kad jeigu jie ateis mūsų palaikyti, stengsimės jų nenuvilti ir didžiausias pažadas - pergalės, pergalės ir dar kartą, tik pergalės."

Vilko Brolija

30 %

Startinis penketukas

Mindaugas

Sutkus

Lukas

Lemežis

Ignas

Vilkelis

Kornelijus

Kriukelis

Arnoldas

Vabalas

PG SG SF PF C

"Vilko Brolijos" komanda į EKO Lygos FINAL-4 patenka antrą sezoną paeiliui. Pernai ekipai nepasisekė užkopti aukščiau ketvirtosios pozicijos, tačiau šiemet šie vyrukai turi gerokai didesnių ambicijų. Visų pirma apie tokius tikslus tarsi byloja faktas, jog pusfinalio varžovas komandai tikrai teko pakankamai dėkingas. Nors "Vilniaus Pulso" ir reikėtų prisibijoti, tai tikrai nėra "BC Bedugnės" kalibro komanda, kurios įveikti nebūtų galimybių. Kuo stipri "Vilko Brolija" ? Kas be ko - savo gynėjais. Kaip ir "BC Bedugnė", taip ir "Vilko Brolija" turi pajėgius startinio penketuko narius - Mindaugą Sutkų bei Luką Lemežį. Tiesa, čia ši komanda net gali turėti pranašumą prieš nemenčiniečius, nes turi ir dar vieną pakankamai lygiavertį keitimą komandos kolegoms - Paulių Čepelionį. Judri gynėjų linija juodą darbą atlieka ir gynyboje, todėl komanda į savo krepšį praleidžia vos po 57.1 taško per dvikovą, kas yra geriausias rezultatas tarp visų FINAL-4 dalyvių. Pažymėtina ir tai, jog klubas mažiausiai klysta iš visų pretendentų į medalius - tik po 14.2 karto per dvikovą. Tačiau vienas rezultatas yra tiesiog fenomenalus. Aukštaūgiais neišsiskirianti komanda puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių ir sugriebia jų net po 44.9 per dvikovą. Tam daugiausiai įtakos turi judrieji penketuko nariai, nes aukštaūgių linija - viena iš silpnesnių komandos vietų. Ten dėl startinės poicijos su Arnoldu Vabalu kausis Aivaras Raila, tačiau kaip ir Nemenčinės komandos atveju, nė vienas iš jų įspūdingais rezultatais nepasižymi. Būtent dėl to vienų sėkmingai sužaistų rungtynių po krepšiu komandai gali atnešti labai svarų laimėjimą. Tuo tarpu taškų rinkimu greičiausiai visų pirma rūpinsis idėjinis ekipos vadas Ignas Vilkelis. Tiesa, jam neblogai pagelbėti gali ir Vitalijus Viduto, tačiau pastarajam greičiausiai dvikovą teks pradėti nuo atsarginių suolelio. Varžybų medis klubui tikrai dėkingas, todėl nepatekę į finalą "Vilko Brolijos" vaikinai galės kaltinti tik patys save. Tuo tarpu sėkmingai įveikus pusfinalio barjerą finale jau būtų loterija. Kadangi tai - vienerios rungtynės, viskas yra įmanoma. Nors komandos galimybės ir vertinamos kiek kukliau, nei "BC Bedugnės", kelias finalo link "vilkams" turėtų būti lengvesnis.


Lukas Lemežis bus vienas "Vilko Brolijos" pavojingiausių žaidėjų

 

Ignas Vilkelis ("Vilko Brolija"): "Pradėkime nuo to, kad minimalus šių metų sezono tikslas buvo pakartoti praėjusių metų pasiekimą – patekimą į Vilniaus krepšinio EKO lygos finalinį ketvirtą. Nors šįmet lyga atrodo daug stipresnė, tą mūsų sustiprėjusiai komandai pasiekti pavyko, o dabar prieš mūsų akis tik aukščiausias tikslas – auksas. Manau, jog esame pakankamai stiprūs nusikalti aukso medalius, tereikia truputėlį fortūnos ir tinkamo nusiteikimo. Mūsų pranašumas prieš varžovus būtų tas, kad esame išties kovingi ir net prie sunkių epizodų stengiamės palaikyti vienas kitą ir išlikti vieningi. Norėčiau pabrėžti, kad mūsų komandos galia slypi ne tik statistiniuose lyderiuose, kur aiškiai dominuoja M. Sutkus ir L. Lemežis, bet labai daug juodo darbo atlieka ir kiti žaidėjai, šiuo klausimu norėčiau išskirti K. Kriukelį, kuris ypač gerai cementuoja gynybą savo stogdengio sugebėjimais, aštriomis alkūnėmis ir kovojimu dėl kiekvieno kamuolio. Tikiuosi jis neperskaitys šio atsiliepimo, nes po to gali susireikšmint ir tiesiog perdegti, nieko baisaus - pasodinsim ant suolo. Kornelijui po krepšiu talkina galingasis V. Viduto, taip pat, vis dar nedrąsiai, bet ypač naudingai galintis sužaisti T. Galinis. Arnutis – didžiausio kalibro ir labai šaltų nervų patranka, jeigu reikėtų mesti tritaškį paskutinėmis sekundėmis, net neabejoju, tai darytų būtent jis. Nereikėtų pamiršti ir A. Railos, dvimetrinio milžino, kuris visą sezoną miegojęs žiemos miegu, finaluose imasi iniciatyvos ir drąsiai tempia komandą į priekį. Manau, esame pakankamai neblogai subalansuota komanda. O "Vilko Brolijos" komandos sirgaliams ir žiūrovams galime garantuoti, kad kovosime iki paskutinio teisėjo švilpuko, kad ir koks rezultatas bebūtų, ar mes pralaiminėsime 10 taškų likus minutei, kaip kad stebuklingai ištraukėme praėjusių metų ketvirtfinalį prieš "MKČ", ar laiminėsime dvidešimt. Kieta ir vyriška kova – garantuota!"
 

Naudinga.eu

26 %

Startinis penketukas

Kirilas

Michailovas

Jonas

Veličko

Tautvydas

Palaima

Mantas

Jankevičius

Paulius

Miškinis

PG SG SF PF C

Jei prieš tai aptartose komandose išskyrėme būtent gynėjų pranašumą, tai "naudinga.eu" kolektyvas yra stipresnis kitose pozicijose. Tai bene pati pajėgiausia komanda FINAL-4 etape po krepšiu. Visų pirma taip nutinka dėl milžino Pauliaus Miškinio, pro kurio rankas prašoka retas kamuolys. Krepšininkas kiekvienose rungtynėse atkovuoja po 8.7 kamuolio, tačiau tai net nėra pats geriausias komandos rezultatas. Solidžiausiai šioje statistinėje grafoje atrodo Mantas Jankevičius. Būtent šį krašto puolėją ir galima vadinti tikruoju "naudinga.eu" ekipos veidu. Mantas pagirtinai grumiasi po krepšiu ir kartu su Pauliumi sudarys vieną stipriausių duetų viso FINAL-4 metu. Jokiu būdu neverta pamiršti ir dar vieno taikliarankio - Tauvydo Palaimos. Šis puolėjas lygoje yra net antras pagal taiklius tolimus metimus ir gali iššauti pačiu reikalingiausiu rungtynių momentu. Tiesa, jeigu priekinėje linijoje "naudinga.eu" klube viskas tvarkoje, tai gynėjų gretose matome iniciatyvos ir veržlumo trūkumą. Tiek Jonas Veličko, tiek ir Kirilas Michailovas yra puikūs savo srities specialistai EKO lygoje, tačiau jie naudingesni galėtų būti kiek kitose pozicijose, nei tenka rungtyniauti dabar. O dabar lyg tyčia dar prisidėjo ir traumos. Tiesa, dėka sėkmingo aukštaūgių žaidimo "naudinga.eu" yra taikliausiai dvitaškius FINAL-4 etape metanti ekipa, pataikanti po 44.02% metimo, todėl visas puolimas šioje komandoje turėtų būti paremtas taškų "vertimu iš po krepšio". Nerezultatyviose dvikovose praeitame PLAY-OFF etape eliminavusi pajėgią "Logistų" komandą ekipą įrodė, jog į FINAL-4 pateko ne atsitiktinai ir čia spėjame, jog klubas turėtų pasipuošti bronzos medaliais. Žinoma, komanda nesupyktų, jei pasisektų pusfinalyje nuo kelio pašalinti ir ambicingą "BC Bedugnės" kolektyvą, kurį vieną kartą sezone ekipa jau yra nugalėjusi.


P. Miškinis (juoda apranga) kaip visada bus pavojingas po krepšiu

 
Mantas Jankevičius ("naudinga.eu"): "Nukeliavus iki šio etapo lieka vienintelis tikslas - tapti čempionais, nepaisant keletos svarbių netekčių (dėl traumos nežais Jonas Veličko, Kirilas Michailovas - taip pat didelis klaustukas) stengsimės kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Mūsų privalumu greičiausiai reiktų įvardinti komandinį žaidimą ir vienas kito palaikymą. Nors į rungtynes renkamės negausiai, būna, jog nesiseka, tačiau padedam ir palaikom vienas kitą  aikštelėje. Kalbant apie komandos lyderius negalėčiau išskirti kažko vieno: visi esame sudedamosios komandos dalys, atliekame savo darbą. Kai kurie iš jų yra matomi protokole, kai kurie - ne, tačiau visi jie yra svarbūs komandos rezultatams. Kai viską lemia kelios rungtynės, nugalėti bet kas. Nebus sėkminga diena ir krisi anksčiau, nei norėtum, todėl manau, jog visos keturios komandos yra favoritės. Pažadame ne tik komandos sirgaliams, bet ir pačiai komandai, jog kovosime iki galo visose rungtynėse ir nepasiduosime anksčiau, nei baigsis rungtynių laikas!"
 

Vilniaus Pulsas

11 %

Startinis penketukas

Lukas

Ragauskas

Vytenis

Šleiteris

Svajūnas

Sinkevičius

Modestas

Jurevičius

Aurimas

Valinčius

PG SG SF PF C

Pačia didžiausia čempionato staigmena greičiausiai reiktų įvardinti "Vilniaus Pulso" kelionė FINAL-4 link. Ekipa sezono metu rungtyniavo banguotai, o patekusi į TOP divizioną iš viso etapą užėmė paskutinėje vietoje, laimėjusi vos 5 kartus per 16 rungtynių. Tačiau nuo to momento ekipos veidas pasikeitė neatpažįstamai ir klubas pradėjo skinti fenomenalias pergales. Visų pirma du kartus įveikta pajėgi "Žiedinio Raumens" komanda. Tačiau tokiu pasiekimu "pulsiečiai" nepasisotino ir kitame etape iš kovos dėl medalių pašalino jau ir daugkartinius lygos prizininkus - "Lyderius". Pergalė antrose rungtynėse buvo pasiekta net dviženkliu skirtumu, kas bene geriausiai parodo, jog su šiais vaikinais juokauti negalima. "Lyderiai " galbūt kiek pervertino savo galimybes ir dėl to buvo skaudžiai nubausti. Tačiau dabar tikėtis, jog "Vilniaus Pulso" priešininkai vėl padarys tą pačią klaidą jau būtų pernelyg naivu. Komandos žaidimui diriguoja Lukas Ragauskas, kurio solidūs rezultatai nepakenktų galbūt ir aukštesnio diviziono ekipoms. Gynėjų tandemą su Luku galimai sudarys Vytenis Šleiteris, tuo tarpu taškus puolime medžioti turėtų Svajūnas Sinkevičius. Nėra silpna ekipa ir priekinėje linijoje, kurioje tikrai pamatysime Modestą Jurevičių ir, greičiausiai, Aurimą Valinčių. Tiesa, su keitimais komandoje - nemenka problema, nes lygiavertės pamainos komandos pagrindiniams žaidėjams be Tauro Vilūno ir dar kelių vaikinukų beveik nėra. Tai ir gali būti pagrindiniu komandos minusu prieš kitas FINAL-4 dalyves. Kita vertus, ekipos neslėgs jokia įtampa, nes net ir ketvirtoji vieta jau yra puikus pasiekimas. Realiausia, jog sezoną "Vilniaus Pulsas" pabaigs dviem pralaimėjimais, tačiau jeigu kažkurioje dvikovoje ekipa taptų "juoduoju arkliuku", tai neturėtų būti didele staigmena.


S. Sinkevičius kartu su "Vilniaus Pulsu" norėtų pasipuošti medaliais

 

Lukas Ragauskas ("Vilniaus Pulsas"): "Pagrindiniu tikslu, kas be ko, būtų pirmoji vieta. Nors sezono eigoje turėjome problemų, nesutarimų ir traumų, tačiau susiėmėme ir dabar esame alkani trofėjaus. Stipriąja komandos puse įvardinčiau norą bei užsidegimą laimėti, taip pat tikslą įrodyti sau patiems, kad galime. Tikraisiais komandos lyderiais išskirčiau Svajūną Sinkevičių ir Audrių Savicką. Nors pastarojo statistika ir nėra tokia įspūdinga, tačiau noras laimėti ir pasiaukojimas aikštelėje visada užveda komandos draugus. Pagrindiniais favoritais laimėti titulą turėtų būti "Vilko Brolija". Kiek esu prieš juos žaidęs, tai - puikiai susižaidusi ir visada be galo laimėti norinti komanda. Jeigu pasiseks, pažadėčiau sirgaliams vieną kitą dėjimą, tačiau svarbiausia - pergalė."

EKO Lyga - FINAL 4 prognozės: ko galime tikėtis ?

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192