Simonas Litvinavičius
Vilius Urniežius
Mantas Masalskis

Apie rungtynes

Sekmadienio pavakarę VKL Įmonių lygos diviziono su legionieriais mažajame finale susitiko „Patrulių rinktinė – Teisės garantas“ ir „NMA“ ekipos. Rungtynėse pirmuosius taškus pelnė A. Malichinas. „Patrulių rinktinė – Teisės garantas“ ir toliau nestojo, o rezultatas sužaidus keturias minutes buvo net 11:0, o „NMA“ susirinko pasitarimui. Likus žaisti tris minutes kėlinyje P. Kaziulionio dvitaškio skirtumas tarp komandų šiek tiek sumenko (6:13). Vis dėl puikiai pataikę „Patrulių rinktinė – Teisės garantas“ vėl susigrąžino dviženklį pranašumą. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo net 27:10.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo „NMA“, kurių lyderis N. Varnelis pelnė 8 taškus iš eilės, o jo komanda ženkliai sumažino savo atsilikimą. „NMA“ nesustojo, o spurtas 12:0 vėl sugrąžino intrigą šiose rungtynėse. Prabėgus pusei kėlinio laiko komandas skyrė aštuoni taškai (33:25). Likus trims minutėms rezultatas buvo 35:30 „Patrulių rinktinė – Teisės garanto“ pusėje. Iki kėlinio galo „Patrulių rinktinė – Teisės garantas“ išlaikė savo turėtą pranašumą. Pirmoje rungtynių dalyje „Patrulių rinktinė – Teisės garantas“ komandoje rezultatyviausias buvo D. Dzikas su 12 taškų, o jų varžovų gretose N. Varnelis buvo pelnęs 17 taškų.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo E. Bėronto dvitaškiu. Kiek vėliau du baudos metimus sumetė N. Varnelis, o rezultatas tapo 38:40. Sužaidus keturias minutes rezultatas tapo lygus. Likus keturioms minutėms po P. Kaziulionio dvitaškio su pražanga „NMA“ išsiveržė į priekį 48:45. Iki kėlinio pabaigos  „Patrulių rinktinė – Teisės garantas“ susigrąžino minimalų pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes „NMA“ jau turėjo septynių taškų pranašumą. Likus pusei kėlinio rezultatas buvo 60:57 vis dar „NMA“ naudai. Tuomet D. Dzikas pridėjo du baudos metimus ir persvara ištirpo iki vieno taško. Vis dėl to šešiais taškais iškart atsakė jų varžovai. Likus vienai minutei „NMA“ pirmavo keturiais taškais. Likus 13 sekundžių D. Ratkevičius pataikė iš toli, o komandas skyrė 1 taškas. Tada P. Kaziulionis pataikė vieną baudą, o kitoje atakoje F. Subatovič pataikė iš vidutinio nuotolio ir pratęsimas.

Pratęsime virė atkakli kova, o likus minutei K. Griziūnas smeigė tris taškus ir išvedė savo komandą į priekį (77:74). „NMA“ komanda nesugebėjo panaikinti savo deficito, o bronzos medalius iškovojo „Patrulių rinktinė – Teisės garantas“.

Rungtynių komentarai:

"Patrulių rinktinės - Teisės garantas" komandos žaidėjas Matas Gimbickis: "Aš net nežinau, ką kalbėti, trūksta žodžių. Tiek daug dūšios atiduota, visko atiduota. Tiek minuse būta, pasivyta, ištemptas pratęsimas. Karolis sukovojo, Malichinas, visi. Kol kas dar esu euforijoje, nes aš nesuprantu, kaip vyrai taip sugebėjo padaryti. Jų Nerijus Varnelis darė stebuklus ir aš tikrai prieš jį lenkiu galvą. Visą sezoną bangavo tas mūsų žaidimas, bet norėjosi medalių. Ačū vyrams už kovą ir kad bent trečią vietą man padovanojo."

"NMA" komandos žaidėjas Paulius Janavičius: "Sveikiname varžovus su gražia iškovota pergale. Mūsų sezonas buvo neblogas, ačiū komandai. Ketvirta vieta, iki pusfinalių, iki finalų nei karto nebuvome atėję, džiaugiamės tuo. Lieka VKL taurė, ten bandysime kažką padaryti."