2 Lyga - Almarūno prekybos taurė - apžvalga

2017-04-25

VKL - Almarūno Prekybos II Lygos čempionate kasdien vis mažėja pretendentų į čempionų ir prizininkų titulą. Taip nutinka todėl, jog aštuntfinalio etapą pabaigė jau ne viena pora. Jeigu praeitame etape sulaukėme itin daug netikėtumų, tai aštuntfinalio raunde didesnių staigmenų buvo nebent viena, kurios autoriai - "Kažkur Matyti". Tačiau apie viską paeiliui.

1/8 FINALO

Čiančia / Apsaugos Spektras (21) - "Kažkur Matyti" (28)  49 : 62, 75 : 70 (sumoje +8)

Kaip parodė antrosios serijos rungtynės, pirmasis susitikimas nebuvo atsitiktinumas. "Kažkur Matyti", laimėję pirmąją dvikovą antroje išsaugojo sau reikalingą persvarą ir pirmą kartą klubo istorijoje pateko tarp 8 geriausių VKL II Lygos klubų. Vienu svarbiausių pergalės niuansų greičiausiai buvo tai, jog komanda antroje dvikovoje žaidė ne taip, lyg būtų sukaupusi tam tikrą pranašumą, o tarsi viskas prasidėtų nuo nulio. Būtent dėl to "Čiančios" vyrukams kelių taškų pergalę pavyko išplėšti tik pačioje susitikimo pabaigoje. Tačiau ir ji neguodė, nes sezonas komandai pasibaigė kartu su šiuo PLAY-OFF etapu. Dar pernai VKL I-ojoje lygoje rungtyniavęs Švenčionėlių klubas šiame sezone nesublizgėjo ir parodė vidutinišką rezultatą. Tuo tarpu į TOP divizioną taip pat nepatekusi "Kažkur Matytų" komanda tęsia kovą dėl medalių ir dabar žais dvejas lemiamas rungtynes dėl patekimo į FINAL-4 su "Telšių" arba "KK Trakų" komandomis.

Ridikas (3) - Didėja (19)  62 : 66, 66 : 41 (sumoje +21)

Taip jau nutiko, jog čempionato aštuntfinalyje susitiko pernykščių pirmenybių 2-osios ir 3-iosios vietos laimėtojai. Tačiau atkakli kova, deja, buvo tik pirmoje akistatoje. Joje "Didėja" sugebėjo laimėti namuose 66:62 ir pelnytai galėjo tikėtis teigiamą rezultatą išsaugoti ir revanšinėje akistatoje. Tačiau "Ridikas" manė kitaip ir nė neketino varžovams leisti pagalvoti apie kovą dėl pergalės. Per pirmus du kėlinius pernykščiai sidabro laimėtojai savo varžovams leido pelnyti vos 14 taškų, kai patys jau buvo perkopę 30-ties įmestų taškų ribą. Tapo aišku, jog be kardinalių permainų "Didėjai" pergalės tikėtis neverta. Tačiau vaizdas aikštelėje pernelyg nepakito ir po didžiosios pertraukos. Trečiame kėlinyje "Didėja" ir vėl buksavo puolime, o jam pasibaigus tebuvo iš viso pelniusi vos 23 taškus, kas, greičiausiai, yra klubo antirekordas. "Ridikui" teliko ramiai pabaigti rungtynes ir švęsti užtikrintą pergalę bei žygiuoti toliau. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 16 taškų pelnęs Viktoras Asačiovas. Dabar kovoje dėl patekimo į FINAL-4 "Ridiko" lauks dar viena pernykštė FINAL-4 dalyvė - "Kritulių" komanda.

Krituliai (6) - CAPO (22)  68 : 55, 58 : 63 (sumoje +8)

Praeitame pirmenybių etape "CAPO" buvo pateikusi staigmeną, todėl "Krituliai" nuo pat pirmųjų serijos minučių žaidė susikaupę ir nebuvo nusiteikę juokauti. Nors pirmoji akistata nepasižymėjo puikiu komandos puolimu, gynyboje jiems sekėsi geriau ir šiokią tokią persvarą susikrauti pavyko - 68:55. Antrame mače viskas prasidėjo beveik iš naujo. "CAPO" tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir dvikovai įpusėjus jau pirmavo net 38:27, kas reiškė bendrą vos 2 taškų deficitą. Tačiau tuomet, kai persilaužimas atrodė ranka pasiekiamas, "Krituliai" spurtavo ir prieš paskutinį ketvirtį bendrą savo pranašumą padidino iki 11 taškų. Nors "CAPO" ginklų ir nesudėjo, antrą kartą atžaisti reikalingo skirtumo jau tiesiog nebebuvo laiko ir jėgų. "Krituliai" laimėjo seriją ir keliauja tarp 8 geriausių lygos komandų. Dabar jų tikslas aiškus - bent jau pakartoti pernykštį pasiekimą patenkant į FINAL-4. Tiesa, šiomis rungtynėmis komandų akistatos dar nepasibaigė, nes abi jos ginklus dar surems VKL Taurės ketvirtfinalyje. Revanšas ten "CAPO" komandai būtu saldus kerštas už sezono pabaigą.


K. Kirlys (su kamuoliu) kartu su komandos draugais pasiruošęs kautis dėl vietos pajėgiausių aštuntuke

 
Elektrėnų SC (7) - Penktukas (10)  76 : 64, 52 : 55 (sumoje +9)

Dar viena aštuntfinalio pora, kurioje komandos pasidalino po pergalę. Pagaliau nesėkmingą praeitą sezoną gali pamiršti ir "Elektrėnų SC" komanda, kuri jau pateko tarp 8 stipriausių lygos ekipų. Tai padaryti jiems pavyko nugalėjus "Penktuko" vyrus. Pirmoje dvikovoje elektrėniškiai puikiai sužaidė svečių arenoje ir iš jos parsivežė 12 taškų pranašumą. Atrodė, jog tereikia išlaikyti tinkamą persvarą ir viskas bus nesudėtinga. Tačiau su tuo nesutiko "Penktukas" ir pabandė pabudinti intrigą serijoje. Nerezultatyvioje dvikovoje po pirmų trijų kėlinukų "Penktukas" pirmavo 48:39, todėl bendroje įskaitoje atsilikinėjo vos trimis taškais. Tačiau stebuklo komandai sukurti nepavyko. Per paskutines dešimt minučių elektrėniškiai atrodė kiek taiklesni bei gyvesni ir sugebėjo sumažinti skirtumą iki tokio, jog pavojus serijos baigčiai nekiltų. Puikiai šioje dvikovoje pasirodė vilniečių atstovas Tadas Kalasauskas, surinkęs +33 naudingumo balus, tačiau to bendrai pergalei nepakako. Bet kuriuo atveju "Penktukui" šis sezonas buvo pats sėkmingiausias VKL pirmenybių istorijoje, su kuo komandą ir sveikiname. Tuo tarpu elektrėniškiai jau rezga planus, kaip antrą kartą ekipos istorijoe pakliūti į FINAL-4 varžybas.

Superfly / Vaitesa (2) - KK Brigada (18)  83 : 57, 71 : 87 (sumoje +10)

Antrą reitinga reguliariame sezone turėjusi "Superfly / Vaitesos" komanda taip pat sėkmingai artėja FINAL-4 link. Pirmosiose rungtynėse skraiduoliai svečiuose jokių vilčių nepaliko "KK Brigados" vyrams, sutriuškindami juos net 83:57. Tokia milžiniška pergalė komandai galimai padarė meškos paslaugą ir atsakomoje dvikovoje pamatėme visai kitokį vaizdą. Antrųjų rungtynių metu jau dominavo ukmergiškiai, kurie paskutiniame kėlinyje net sugebėjo įgyti dviženklį pranašumą. Deja, pralaimėjimas pirmoje akistatoje buvo toks skaudus, jog net ir laimėjus 16-os taškų skirtumu iki pergalės bendroje serijoje dar trūko labai nemažai. "Superfly / Vaitesa" dėl patekimo į FINAL-4 dabar egzaminuos "Elektrėnų SC". Neramumų kelia banguoti "Superfly" ekipos rezultatai, todėl bus labai svarbu, kaip komandos sužais pirmąsias rungtynes. Tačiau apie ketvirtfinalio prognozes - jau kitos savaitės mūsų apžvalgoje.


N. Jozoniui (su kamuoliu) ir "Čiančiai / Apsaugos Spektrui" sezonas, deja, jau pasibaigė


        1/8 finalo dalis (iš taškų skirtumo)                       1/4 finalo dalis (iš taškų skirtumo)

 

Materialiste BC ( 1 )
Intersurgical II ( 16 )

 

Materialiste BC ( 1 )

 

 

 

 

 

 

Electrolux II ( 24 )
V.Sp.C.-R2P Sport ( 8 )
   
 
 
 

 

 

 

 

 

Kažkur Matyti ( 28 )
Čiančia-Ap.Sp. ( 21 )
Kažkur Matyti ( 28 )

 

 

 

 

 

Telšiai ( 29 )
KK Trakai ( 13 )
   
 
 

 

 

 

 

 

Ridikas ( 3 )
Didėja ( 19 )
Ridikas ( 3 )

 

 

 

 

 

Krituliai ( 6 )
CAPO ( 22 )
Krituliai ( 6 )

 

 

 

 

 

Elektrėnų SC ( 7 )
Penktukas ( 10 )
Elektrėnų SC ( 7 )

 

 

 

 

 

KK Brigada ( 18 )
Superfly/Vaitesa ( 2 )
Superfly/Vaitesa ( 2 )

 

 

 


 

2 Lyga - Almarūno prekybos taurė - apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192