1 Lyga - OPK Taurė: FINAL 4 APŽVALGA

2017-04-24

Savaitgalį finišavo VKL - Ortopedijos Paslaugų Klinikos (OPK) I-osios lygos pirmenybės. Po ilgesnį, nei 20-ties rungtynių maratoną įveikusios komandos išsiaiškino, kuriai iš jų šiemet teks garbė vadintis pačia geriausią turnyro ekipa. Turnyras finišavo reto grožio ir atkaklumo rungtynėmis, kuriose čempionas paaiškėjo tik po pratęsimo. Nugalėtojais antrus metus paeiliui tapo "Electrolux" komanda (pernai vadinosi "Olimpas - Electrolux"), įveikdama aktyvų "Tigrų" pasipriešinimą. Tuo tarpu trečioji pozicija ir bronzos medaliai buvo skirti reguliariojo čempionato stipriausiai ekipai - "Sporticus". Kviečiame prisiminti, kaip vyko visos FINAL-4 rungtynės.

FINALAS:

Tigrai: D. Jovaiša 19, P. Joneliūnas 18 (12 atk.k.), K. Daukša 11, M. Bausys 10, L. Lingė 4, L. Baškys 3, T. Steikūnas ir G. Pacevičius taškų nepelnė.

Electrolux: A. Naruševičius 17 (14 atk.k.), I. Lukošius (16 atk.k.) ir M. Budginas po 16, K. Kirlys 15, E. Ernaitis 3, M. Šeduikis 2, G. Gadeika 1, L. Balčiūnas taškų nepelnė.

VKL I Lygos finale susitiko „Tigrai“ ir „Electrolux“ ekipos. Šiame sezone šios ekipos buvo susitikusios tris kartus – du kartus triuškinamas pergales šventė „Tigrai“, o vieną kartą savo varžovus dideliu skirtumu nugalėjo „Electrolux“. Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė P. Joneliūnas. Sužaidus tris minutes rezultatas buvo 2:0 „Tigrų“ naudai. Prabėgus 5 minutėms, po 8 iš eilės P. Joneliūno taško rezultatas tapo 8:3, o „Electrolux“ paprašė minutės pertraukėlės. Likus trims minutėms „Tigrai“ vis dar buvo priekyje 13:8. Per likusį kėlinio laiką „Electrolux“ krepšininkai susikoncentravo ir sugebėjo persverti rezultatą savo naudai.

Antrasis ketvirtis prasidėjo M. Budgino dvitaškiu su pražanga. Po to sekė dar keturi „Electrolux“ taškai, o rezultatas tapo 23:15 jų naudai. Komandos ir toliau žaidė gana nerezultatyviai, o likus penkioms minutėms švieslentėje degė skaičiai 22:25 „Electrolux“ naudai. Dar po kelių atakų „Tigrai“ po ilgesnės pertraukos išsiveržė į priekį. Likus trims minutėms po M. Bausio dvitaškio ir D. Jovaišos trijų taškų „Tigrų“ persvara padidėjo iki šešių (34:28). Vis dėl to, kėlinio pabaigą puikiai sužaidė „Electrolux“, kurie sugebėjo prisivyti savo varžovus ir išlyginti rezultatą. Rezultatyviausias „Tigrų“ gretose buvo 12 taškų įmetęs D. Jovaiša (4/6 trit.), o „Electrolux“ gretose 11 buvo pelnęs I. Lukošius.

"Electrolux" komanda antrus metus paeiliui tapo stipriausia VKL I Lygos ekipa

Antroji rungtynių pusė prasidėjo K. Daukšos tritaškiu metimu, o į tai „Electrolux“ atsakė taikliu baudos metimu. Po šių taškų komandos nesugebėjo pelnyti taškų tris minutes, tačiau tada D. Jovaiša smeigė savo penktąjį tritaškį metimą. Kitoje atakoje „Tigrai“ apsigynė, D. Jovaiša pelnė dar du taškus, ir rezultatas jau buvo 42:35 jo ekipos pusėje. Po minutės pertraukėlės „Electrolux“ krepšininkams per daug nepavyko sumažinti savo deficito. Per likusį kėlinio laiką „Tigrai“ sužaidė labai drausmingai, o po trijų kėlinių jau buvo priekyje 52:41.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Tigrai“ neprisileido arti savo varžovų ir prabėgus beveik trims minutėms rezultatas buvo 56:45. Likus penkioms minutėms „Tigrai“ vis dar buvo priekyje 56:49, o tuomet komandos susirinko pasitarimui. Po minutės pertraukėlės „Electrolux“ krepšininkai pelnė penkis taškus be atsako ir priartėjo per vieną metimą likus kiek mažiau nei keturioms minutėms. Likus vienai minutei komandas skyrė vienas taškas. Likus kiek mažiau nei minutei I. Lukošius išlygino rezultatą. Dar po kelių akimirkų „Electrolux“ turėjo kamuolį savo rankose, tačiau nesugebėjo suregzti atakos per 24 sekundes ir paliko „Tigrams“ 6 sekundes paskutinei atakai. „Tigrai“ sugebėjo suklysti, palikdami varžovams 3 sekundes, tačiau ir jų ataka pasibaigė netiksliai.

Pratęsimas prasidėjo panašia eiga. Sužaidus jame kiek daugiau nei minutę rezultatas buvo lygus. Likus beveik trims minutėms I. Lukošius pataikė paskutinę atakos sekundę ir jo komanda nutolo per 4 taškus (65:61). Vis dėl to, „Tigrai“ labai greitai išlygino rezultatą. Iki pratęsimo pabaigos likus 23 sekundėms K. Kirlys pataikė dvitaškį ir „Electrolux“ įgijo 3 taškų pranašumą (68:65). „Tigrams“ nepavyko suregzti rezultatyvios atakos rungtynių pabaigoje, o pergalę iškovojo „Electrolux“ vyrai, kurie apgynė savo titulą. Naudingiausiu finalo krepšininku buvo išrinktas ir MVP prizu apdovanotas "Electrolux" žaidėjas Arnas Naruševičius.

Rungtynių komentarai:

„Electrolux“ komandos vadovas Lukas Brazauskas: „Pergalę lėmė iš tikrųjų nusiteikimas kovai. Visi kovojo dėl paskutinio kamuolio iš visų jėgų. Nei Ignas, nei kiti nebegalėjo pabėgti iki galo. Buvo kas perdegė, kam nesisekė, bet svarbiausia, kad labai stengėsi. Tas kovingumas ypač matėsi paskutiniame kėlinyje, kuomet dešimt taškų atlošėme, išplėšėme pratęsimą, o pratęsime jau turbūt sėkmė ir pastangos lėmė viską.“

„Tigrų“ komandos treneris Kipras Baleišis: „Sunku po pralaimėtų varžybų išlikti objektyviam teisėjų atžvilgiu, bet praktiškai žaidėme visus kėlinius ir po penkių minučių vis būdavome bonuse. Daug lengvų taškų jie pelnė iš baudų, vien dėl to, kad sėdėdavome bonuse ir tas neleido įsivažiuoti į ritmą gynyboje. Atrodo neblogai ginamės, sušvilpia baudą, meta baudas. Turėjome pranašumą vienu momentu, bet trūko mūsų varikliuko, pradėjome strigti, kažkiek varžovai gal daugiau jėgų turėjo, gal daugiau įdėjo kovos dėl kamuolių. Taip ir gavosi, kad viskas sprendėsi paskutinėse sekundėse. Deja, šios sekundės nebuvo mums laimingos. Sveikiname varžovus, du kartus iš eilės čempionai - rimta komanda.“

DĖL 3 VIETOS:

Sporticus.lt: M. Staniulis 38 (11 atk.k, 10 rez.p., +58 naud.), D. Pavlovskis 31, D. Palšis ir L. Poniškaitis po 11, Š. Tamkevičius 9, E. Petrulis 8, E. Slapšys ir K. Urbanavičius po 3.

Patrulių Rinktinė / BC Kolegos: M. Gilys 34, M. Pukelevičius 15, L. Praskorys 10, D. Ratkevičius 9, A. Malichinas 5, R. Viščinis, K. Murauskas ir D. Dzikas po 3, A. Rakšnys 2.

Šeštadienio popietę VKL I lygos rungtynėse dėl trečios vietos susitiko „Sporticus.lt“ ir „BC Kolegos“. Rungtynes dviem taškais pradėjo M. Gilys. Tas pats M. Gilys smeigė dar ir tritaškį, kiek vėliau - dar du taškus ir sužaidus tris minutes rezultatas buvo 11:6. Vis dėl to, „Sporticus.lt“ pataikė du tolimus metimus, pridėjo du dvitaškius ir spurtuodami 10:0 išsiveržė į priekį. Likus žaisti kiek mažiau, nei tris minutes rezultatas buvo 20:16 „Sporticus.lt“ krepšininkų naudai. Likus 15 sekundžių M. Staniulis smeigė tritaškį ir jo komanda pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (27:16), tačiau M. Pukelevičius sumetė baudų metimus kėlinio pabaigoje ir vėl sumažino savo komandos deficitą iki vienaženklio.

Antrajame kėlinyje ir vėl dominavo „Sporticus.lt“. Prabėgus dviem minutėms skirtumas tarp komandų buvo 12 taškų. Likus šešioms minutėms po M. Gilio 12 taško persvara tarp komandų buvo 11 taškų. „Sporticus.lt“ komandoje M. Staniulis žaidė puikiai, o likus penkioms minutėms antrame kėlinyje jau turėjo surinkęs 20 taškų. „BC Kolegos“ šiek tiek sugebėjo susikaupti ir sumažino savo atsilikimą iki septynių taškų (45:38). Po kelių atakų R. Viščinis pridėjo du taškus su pražanga ir dar labiau priartino savo ekipą. Po antrojo ketvirčio „Sporticus.lt“ buvo priekyje 8 taškais. Pirmoje rungtynių pusėje nesustabdomas buvo M. Staniulis pelnęs net 25 taškus, tuo tarpu jų varžovų gretose M. Gilys buvo įmetęs 12 taškų.

Mantvydas Staniulis dvikovoje dėl 3 vietos "Sporticus.lt" sudėtyje surinko net +58 naudingumo balus

Antrąją rungtynių pusę geriau pradėjo „Sporticus.lt“, kurie ilgai netruko ir susigrąžino dviženklį pranašumą. Praėjus trims minutėms M. Gilys smeigė tritaškį ir pelnęs savo 17 tašką vėl priartino komandą prie atsiplėšusių varžovų. Sužaidus pusę kėlinio skirtumas tarp komandų buvo 13 taškų. „BC Kolegoms“ sunkiai sekėsi mažinti savo deficitą ir bent kažkiek priartėti prie priešininkų. Trečiąjį kėlinį su sirena užbaigė D. Pavlovskis, o jo komanda buvo priekyje 18 taškų skirtumu.

Ketvirtą kėlinį keturiais taškais iš eilės pradėjo „BC Kolegos“. Vis dėl to jų varžovai į tai atsakė greitai ir vėl pabėgo per dvidešimt taškų (88:67). „BC Kolegos“ niekaip nesugebėjo apsiginti nuo greitų varžovų atakų ir taiklių tritaškių, tad jiems teko kapituliuoti kovoje ir dėl trečiosios vietos.

„Sporticus.lt“ komandos žaidėjas Edvinas Slapšys: „Pergalę lėmė geras nusiteikimas, norėjo vyrai laimėti. Pradėjome žaisti, įkrito tritaškiai, uždengėme jų lyderius ir laimėjome. Apie M. Staniulio pasirodymą – fenomenalu.“

1 PUSFINALIS

Sporticus.lt: D. Palšis 19, M. Staniulis 18, G. Povilauskas ir R. Jankūnas po 10, L. Poniškaitis 7, E. Ročys 4, D. Pavlovskis 2, Š. Tamkevičius, E. Petrulis ir K. Urbanavičius taškų nepelnė.

Tigrai: E. Rastenis 21, D. Jovaiša 15, T. Steikūnas 14, P. Joneliūnas 9, M. Bausys 7, K. Daukša 5, L. Lingė 3, G. Pacevičius taškų nepelnė.

Penktadienio vakarą įvyko VKL I lygos pusfinalių kovos. Pirmieji susitiko „Sporticus.lt“ ir „Tigrai“. Pirmasis kėlinys prasidėjo aktyviai, o po E. Ročio dvitaškio „Sporticus.lt“ krepšininkai sumažino savo atsilikimą iki minimumo (7:8). Dar po kelių atakų P. Joneliūnas pridėjo dvitaškį su pražanga, E. Rastenis smeigė tolimą metimą ir „Tigrai“ šiek tiek nutolo (14:7). Likus žaisti kiek mažiau, nei keturias minutes M. Bausys pelnė dar du taškus greitoje atakoje, o „Sporticus.lt“ komandos treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Skirtumas tarp komandų nemažėjo ir toliau, o į „Sporticus.lt“ bandymus mažinti savo deficitą „Tigrai“ atsakydavo taškais. Po pirmojo ketvirčio užtikrinčiau atrodė „Tigrų“ krepšininkai, kurių drausmingos atakos sukėlė nemažai problemų priešininkams.

Antrąjį ketvirtį geriau pradėjo „Sporticus.lt“ krepšininkai, kurie greitai sumažino savo deficitą iki trijų taškų (26:29). Vis dėl to, jų varžovai atsakė atkarpa 8:3 ir vėl pabėgo į priekį. Skirtumas tarp komandų laikėsi panašus beveik visą kėlinį. Likus minutei po L. Lingės dvitaškio rezultatas tapo 43:36 „Tigrų“ naudai, tačiau kitoje atakoje M. Staniulis smeigė tritaškį. Kėlinį užbaigė su sirena dvitaškį pataikęs G. Povilauskas. „Tigrų“ komandoje rezultatyviausi per pirmus du kėlinius buvo D. Jovaiša ir E. Rastenis pelnę po 12 taškų, o jų varžovų ekipoje po 8 taškus buvo įmetę M. Staniulis ir G. Povilauskas.

"Tigrai" lyginant su pernykščiu čempionatu palypėjo laipteliu aukštyn ir iškovojo sidabrą

Antroji rungtynių pusė prasidėjo tokiu pat tempu. Sužaidus keturias minutes rezultatas buvo 53:45 „Tigrų“ ekipos naudai. Kiek vėliau G. Povilauskas pelnė dar du taškus ir priartino savo ekipą, tačiau kitoje atakoje K. Daukša pataikė tolimą metimą. „Sporticus.lt“ krepšininkai ir toliau šaudė tuščiais šoviniais, o tuo pasinaudoję jų varžovai padidino savo atotrūkį iki dvylikos taškų (59:47).  „Tigrai“ ir toliau žaidė lyg ant bangos, o T. Steikūnas pataikė tritaškį ir jo komanda vis tolo.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo dviem D. Palšio taškais iš vidutinio nuotolio. „Tigrai“ sunkiai užbaiginėjo atakas, o tuo pasinaudoję varžovai po M. Staniulio tritaškio priartėjo iki keturių taškų (58:62). Po minutės pertraukėlės D. Jovaiša pataikė dar vieną tritaškį ir vėl suteikė savo ekipai saugų atstumą. Likus keturioms minutėms komandas skyrė keturi taškai, tačiau po M. Staniulio dviejų dvitaškių iš eilės rezultatas tapo lygus likus pusantros minutės (67:67). Likus kiek daugiau, nei pusę minutės E. Rastenis smeigė tolimą metimą ir išvedė savo ekipą į priekį. Kitoje atakoje „Sporticus.lt“ komanda nepataikė, o E. Rastenis sumetė du baudos metimus. Per likusį laiką niekas nepasikeitė ir į finalą keliauja „Tigrai“.

"Sporticus.lt" komandos treneris Genadijus Kuliominas: "Prisiimu visą atsakomybę sau. Tik aš kaltas, kad nesugebu tokių žaidėjų nuteikti kovai. Nulinis treneris."

"Tigrų" komandos treneris Kipras Baleišis: "Pusfinalis daro savo ir abi komandos lėtai ir nervingai pradėjo rungtynes. Gerai, kad įkrito pirmieji tolimi metimai. Praktiškai visas rungtynes turėjome persvarą, tačiau jautėme, kad varžovas bet kada gali perimti iniciatyvą, todėl pagrindinis dalykas buvo išlaikyti koncentraciją ir "šaltas" galvas. Varžovams sustojus į zoninę gynybą, sustojo ir mūsų puolimas, tačiau gerai, kad pavyko apsiginti. Lemiamu momentu dėkui mūsų lyderiui Evaldui, kad sumetė metimus. Dideli sveikinimai žaidėjams atidavusiems visas jėgas."

2 PUSFINALIS

Electrolux: K. Kirlys 20, G. Gadeika 13, A. Naruševičius 11, I. Lukošius 9 (18 atk.k.), M. Budginas 8, E. Ernaitis 6, L. Balčiūnas 5, M. Šeduikis 2.

Patrulių Rinktinė / BC Kolegos: M. Gilys 24, M. Tenikaitis 6, L. Praskorys 5, A. Malichinas 4, R. Viščinis, D. Dzikas, D. Ratkevičius ir A. Rakšnys po 3, K. Murauskas 2.

VKL I lygos antrajame pusfinalyje susitiko „BC Kolegos“ ir „Electrolux“. Sužaidus pirmąją minutę rezultatas buvo 2:2. Prabėgus dar dviem minutėms abi komandos ir toliau žengė koja kojon. Po A. Naruševičiaus tritaškio „Electrolux“ išsiveržė į priekį 8:5. Likus žaisti tris minutes pirmajame ketvirtyje rezultatas ir vėl tapo lygus po M. Tenikaičio dvitaškio. Per likusį kėlinio laiką „BC Kolegos“ sugebėjo persverti rungtynių rezultatą.

Antrajame ketvirtyje ir vėl virė nuožmi kova. Įsišaudę „Electrolux“ snaiperiai smeigė kelis tolimus metimus ir jų komanda pabėgo į priekį (31:24). Likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes A. Naruševičius prasiveržė po krepšiu, pelnė du taškus ir jų varžovai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės, kadangi žaidimas visiškai nesiklijavo. Po minutės pertraukėlės M. Gilys pelnė tris taškus iš eilės ir šiek tiek sumažino savo komandos deficitą. Vis dėl to „Electrolux“ vyrai vėl susiėmė ir nutolo dviženkle persvara (39:29). Kėlinį geriau pabaigė „Electrolux“, kurie smeigė tritaškį paskutinę sekundę. Per pirmąją rungtynių dalį „Electrolux“ gretose rezultatyviausias buvo K. Kirlys pelnęs 12 taškų, o „BC Kolegų“ gretose 10 taškų buvo pelnęs M. Gilys.

"PATRULIŲ RINKTINĖ / BC Kolegos" ir vėl FINAL-4 etape liko ketvirtais

Trečiąjį kėlinį šešiais taškais iš eilės pradėjo „Electrolux“ krepšininkai, kurie pasiuntė savo varžovus į nokdauną. „BC Kolegos“ pirmuosius taškus kėlinyje pelnė praėjus trims minutėms, o į tai K. Kirlys atsakė tritaškiu. Likus penkioms minutėms rezultatas buvo 53:38 „Electrolux“ naudai. „BC Kolegos“ ir toliau nepataikė, jų priešininkai rinko taškus be problemų, o likus dviem minutėms komandas jau skyrė dvidešimt taškų. Per likusį laiką skirtumas nepakito.

Prabėgus trims minutėms ketvirtajame kėlinyje „Electrolux“ buvo priekyje dvidešimt keturiais taškais. „BC Kolegoms“ sunkiai krito tritaškiai, kurie dar galėjo šiek tiek pataisyti situaciją. Galutinis rezultatas švieslentėje rodė užtikrintą „Electrolux“ pergalę, kurie savo titulą bandys apginti finale.

"Patrulių Rinktinės - BC Kolegų" komandos treneris Matas Gimbickis: "Iš tikrųjų, sunku man kažką sakyti. Man tie finaliniai ketvertai kažkokie užburti. Visą sezoną tuos tritaškius metame puikiausiu, idealiausiu procentu. Šiandien kažkas tragiško ir nekrito visiškai. Nežinau, ar susikaustymas, ar nepasitikėjimas savo jėgomis. Aš negaliu pasakyti, kad vyrai neatidavė jėgų. Jie tikrai kovojo, bet kad taip fatališkai nekristų... Būna."