3 Lyga - Lemon Gym Taurė - savaitės apžvalga

2017-04-19

VKL - Lemon Gym III Lygos čempionate komandos tęsia kovą dėl patekimo į FINAL-4. O iki šio etapo teliko įveikti tik vieną barjerą - čempionato ketvirtfinalį. Jau šiandien net trys poros stoja į kovą pradėdamos lemiamas serijas, o mes, tuo tarpu, kaip ir visuomet stengiamės jus supažindinti su ekipų galimybėmis sezoną pabaigti rungtyniaujant pajėgiausių kolektyvų tarpe.

 

            1/8 finalo dalis                                                 1/4 finalo dalis

 

SK Skaidiškės ( 1 )
Vaikinai ( 17 )
Vaikinai ( 17 )

 

 

 

 

 

Elektrėnų PGT ( 9 )
SK Centauras ( 25 )
Elektrėnų PGT ( 9 )

 

 

 

 

 

Irsana ( 5 )
MRU ( 12 )
Irsana ( 5 )

 

 

 

 

 

OPK - Elpina ( 13 )
Radvilai ( 4 )
Radvilai ( 4 )

 

 

 

 

 

DUV Reklama ( 3 )
BC Vilnius ( 19 )
 
DUV Reklama ( 3 )

 

 

 

 

 

Sky Gym ( 11 )
Agmeka ( 6 )
Agmeka ( 6 )

 

 

 

 

 

United Sharks ( 7 )
BC Salininkai ( 10 )
BC Salininkai ( 10 )

 

 

 

 

 

MELINGOS KELIAI ( 18 )
BC Versus ( 2 )
BC Versus ( 2 )

 

 

 

 

 


 
Elektrėnų PGT ( 9 )

55 %

 
Vaikinai ( 17 )

45 %

"Vaikinų" ekipa sezoną nutarė pradėti dviejų divizionų varžybomis: VKL II ir III lygose. Nors pradžioje atrodė, jog pagrindinis dėmesys bus skiriamas aukštesnio diviziono čempionatui, sezonui bėgant rezultatai viską apvertė aukštyn kojomis. Tačiau "Vaikinai" dėl to nė kiek nepergyvena. Anaiptol, komanda įgavo pagreitį ir dabar jau nusitaikė į III diviziono FINAL-4 varžybas. Kolektyvo pasitikėjimą savimi be jokios abejonės pakėlė pergalė aštuntfinalyje prieš iki tol pralaimėjimų nepatyrusią "SK Skaidiškių" komandą. Namuose "Vaikinai" laimėjo 69:63, o Rudaminoje rungtynes pabaigė lygiosiomis 69:69. Tai reiškė, jog vos penktą poziciją savo pogrupyje ir 17 vietą lygoje bendrai užėmusi komanda jau pateko tarp 8 geriausių klubų. "Elektrėnų PGT" praeitame etape taip pat neturėjo lengvo pasivaikščiojimo, nes po pirmojo pralaimėjimo 10 taškų skirtumu turėjo revanšuotis Elektrėnų derbyje prieš "SK Centauro" komandą. Tą padaryti pasisekė tik antroje susitikimo dalyje, kai ugniagesiai - gelbėtojai laimėjo 17 taškų skirtumu. Beje, tai jau ne pirmas kartas, kuomet ši komanda tiesiogine to žodžio prasme, žaidžia su ugnimi. Dabar jų kelyje - "Vaikinai", kurie tokiomis progomis gali puikiai pasinaudoti. Tiesa, pirmosios rungtynės vyks Elektrėnuose, todėl vilniečiams visų pirma reiks atsilaikyti prieš aikštelės šeimininkus ir neparsiveržti dviženklio deficito į savo aikštelę. Tuomet įmanoma viskas. Tuo labiau, jog namuose "Vaikinai" dažnai rungtyniauja lyg ant sparnų. Pagrindiniu jų ginklu ir toliau išlieka tolimi metimai, pagal kuriuos komanda pirmauja visoje lygoje, atakuodama iš tritaškio zonos net 35.08% taiklumu. Tačiau elektrėniškiai čia irgi pernelyg neatsilieka, nes lygoje yra antri - 32.19 % taiklumas. "PGT" komanda taip pat gali pasigirti ir rezultatyvumu, nes per dvikovą pelno net po 75.8 taško, kas yra trečias rezultatas visoje lygoje. Akivaizdu, jog mūsų laukia dvi įnirtingos snaiperių dvikovos, kurios turėtų prikaustyti ne vieną krepšinio mėgėją. Kadangi savo sudėtyje "PGT" turi daugiau patyrusių ir RKL duonos ragavusių krepšininkų, šiokį tokį pranašumą skirtumėme būtent jiems, tačiau kad ir kas belaimėtų seriją, nustebti neturėtumėme.


"Vaikinų" atstovas Dainius Pakeltis (juoda apranga) nusitaikė į FINAL-4

 

 

 
Irsana ( 5 )

67 %

 
Radvilai ( 4 )

33 %

Abi komandos savo pogrupiuose reguliariame čempionate kovojo dėl pačių aukščiausių vietų. "Radvilai" ilgą laiką žengė be pralaimėjimų, tačiau į sezono pabaigą kelis kartus smarkiai nusvilo. Laimei, surinktų taškų pakako ir komanda finišavo pirmoje savo grupės vietoje. Tuo tarpu "Irsana" savo divizione liko antra, tačiau sudėtimi, kuri yra "ant popieriaus", šis klubas yra vienas pirmenybių favoritų. Praeitame PLAY-OFF etape "Irsana" du kartus užtikrintai įveikė "MRU" vyrus ir į ketvirtfinalį atžygiavo be nuostolių. "Radvilams" savo pranašumą prieš jaunatvišką "OPK - Elpinos" kolektyvą pasisekė įrodyti tik antrosiose rungtynėse, nes pirmasis susitikimas pasibaigė lygiosiomis. Jeigu žvelgsime į statistinius rodiklius, pamatysime, jog pranašumas tarsi turėtų būti Naujosios Vilnios ekipos pusėje. Ji lygoje pirmauja pagal rezultatyvius perdavimus (21.2), todėl galima daryti išvadas, jog kamuolio komandos žaidėjai vienas kitam tikra negaili. Mažas klaidų skaičius byloja apie tai, jog dauguma šių perdavimų tiksliai pasiekia adresatus. Sudėjus šiuos faktus nieko keisto, kad komanda yra rezultatyviausia VKL III divizione, kaskart įmetanti po 79.6 taško. Toks puolimas be jokios abejonės bus didelis galvos skausmas "Radvilų" komandai, kuri mėgsta kiek ramesnį žaidimą. Nemažą persvarą "Irsana" turės ir po krepšiu, kur planuoja karaliauti naudingiausias lygos krepšininkas Vitalijus Danilovas. Jam atsvarą sudaryti bandys Girmantas Praleika, tačiau pranašumas čia greičiausiai bus "Irsanos" naudai. "Radvilų" koziris jau ne kartą minėtas apžvalgose Pijus Kiaušas. Kuomet šis krepšininkas rungtyniavo sėkmingai, antrose aštuntfinalio rungtynėse jo komanda neturėjo jokio vargo, tuo tarpu pirmosiose rugtynėse, kuriose be keitimo žaidės Pijus atliko vos 2 rezultatyvus perdavimus, dvikovos laimėti nepavyko. Puikioje formoje ir Paulius Martinonis, kuris kels varžovams didelę grėsmę. Tačiau norint įveikti "Irsaną" reiks gerokai daugiau, nei dviejų krepšininkų indėlio. Labai realu, jog pirmoje akistatoje "Irsana" laimės ir tai gali padaryti dviženkliu skirtumu. Jeigu taip nenutiks, "Radvilai" turės visas galimybes žengti toliau, kitu atveju puikus sezonas gali pasibaigti ties ketvirtfinalio riba.


Su kamuoliu vienas "Radvilų" puolėjų Evaldas Putrimas

 
 
DUV Reklama ( 3 )

59 %

 
Agmeka ( 6 )

41 %

Šių dviejų komandų keliai tarpusavyje susikirto dar reguliariojo čempionato pogrupio varžybose. Tuomet ekipos pasidalino po pergalę: namuose 63:60 laimėjo "DUV Reklama", o "Agmeka" pajėgesnė buvo savo aikštelėje - 62:50. Sprendžiant pagal šiuos rezultatus, tarsi turėtumėme laukti gynyba paremtos serijos, tačiau ar tikrai bus būtent taip ? "DUV Reklama" puikiai žaidžia puolime ir lygoje pagal rezultatyvumą žengia antroje pozicijoje, įmesdama po 79.5 taško per akistatą. Tam nemažos įtakos turi ir puikiai skirstomas kamuolys komandos draugams - 19.6 karto per rungtynes. Antroje vietoje komanda yra ir pagal gynybą ir tai šiauliečiai kuo puikiausiai įrodė aštuntfinalyje eliminuodami "BC Vilniaus" komandą, leisdami jiems įmesti abu kartus po 54 taškus. Taigi pagrindine "Agmekos" užduotimi turėtų tapti akcentai puolime. Ryškus "DUV Reklamos" pranašumas yra Donatas Sabaliauskas. Ne vienas sezonas praleistas LKL bei puikiai sukaupta trenerio patirtis Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje leis užsidėti komandai nemenką pliusą. Taip pat vienu slaptų komandos ginklų gali tapti Ernestas Ščesnulevičius. Puikiu atletiškumu pasižymintis varėniškis gali timptelti komandą svarbiausiais momentais. Tačiau savų ambicijų turi ir "Agmekos" vyrukai, kurių priekinė linija turėtų kelti siaubą Donato Sabaliausko vadovaujamai "DUV Reklamos" ekipai: Andrius Baronas, Žygis Palaitis ir Jonas Špokas. Šie žaidejai serijoje turėtu būti vedančiais į pergalę "Agmekos" klubą. Nieko tame keisto būti neturėtų, nes būtent šių vyrukų dėka "Agmeka" lygoje yra trečioje pozicijoje pagal atkovotus kamuolius (43.6).  Žinoma, strategas Donatas Sabaliauskas yra nepratęs pralaimeti ir tai galimai bus lemiamas visos serijos faktorius, kuris turėtų lemti "DUV Reklamos" pergalę galutinėje įskaitoje bei kelialapį į FINAL-4. "Agmekai", norint išlaikyti šansus kautis dėl kelialapio tiesiog būtina pirmas rungtynes sužaisti taip, tarsi jos būtų finalinė pirmenybių akistata, tuomet įmanoma viskas.


Andriaus Barono ("Agmeka") laukia rimtas iššūkis po krepšiu

 
 
BC Versus ( 2 )

57 %

 
BC Salininkai ( 10 )

43 %

Paskutinėje ketvirtfinalio poroje tai pat suitiks dvi viena kirtos vertos priešininkės. "BC Versus" dar pernai buvo pasiekusi rekordą, kuomet laimėjo labai daug rungtynių paeiliui. Tačiau tokio rezultato, kaip šiemet, dar niekam pademonstruoti VKL pirmenybėse nepavyko. Iki šio momento "BC Versus" yra laimėję visas žaistas 20 rungtynių ir labai sunku pasakyti, ar ši serija nutrūks artimiausių dviejų rungtynių metu. Tiesa, jų priešininkai "BC Salininkai" sezono pradžioje gerokai nuvertino savo galimybes ir startavo III Lygoje. Laikui bėgant pmatėme, jog ši komanda pajėgi ne tik lygiaverčiai kovoti su kitais lygos klubais, tačiau ir gali palypėti iki FINAL-4 etapo. Praeitame raunde jie nugalėjo patyrusią "United Sharks" komandą, o dabar bandys pateikti siurprizą akistatose su "BC Versus". Kad ir kaip keistai skambėtų, nė vieno pralaimėjimo neturinti "BC Versus" komanda nė vienoje statistikos grafoje nepatenka į geriausių trejetukus. Tai tik dar kartą pabrėžia šio kolektyvo vieningumą ir galybę žaidžiant kaip komandai. "BC Salininkai" savo gretose turi monstrą Andrej Kovalevskij, kuris svečiuojasi ne viename asmeninių lyderių dešimtuke. Būtent todėl nėra jokios staigmenos, jog salininkiečiai lygoje užima antrą poziciją pagal atkovotus kamuolius, sugriebdami jį po 49.0 karto per rungtynes."BC Versus" taikliau atakuoja "iš žaidimo", bet atlieka kiek mažiau rezultatyvių perdavimų. Komandos lyderis - taškų mašina Mindaugas Lastauskas ir vėl vaidins didelį vaidmenį komandos pasirodymams. Pastarąsias dvi rungtynes be keitimų prieš "MELINGOS KELIUS" įspūdingai sužaidė ir Kasparas Rimšelis, todėl tai dar vienas pavojaus signalas varžovams, kurie savo gretose be Andrej Kovalevskij tikrai naudosis Dariaus Bukelio bei Manto Verbaus pranašumais. Realiausia, jog "BC Versus" pagaliau įgyvendins savo sezono tikslus ir pasieks FINAL-4 etapą. Tiesa, "BC Salininkai" tikrai yra pajėgūs nutraukti pastarųjų pergalių seriją bent vieneriose rungtynėse. Na o jeigu pasisektų laimėti ir visą seriją - tai jau būtų nemenkas "BC Salininkų" netikėtumas.


"BC Salininkų" lyderis Andrej Kovalevskij dės visas pastangas, kad jo komanda pirmą kartą patektų į FINAL-4

3 Lyga - Lemon Gym Taurė - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192