EKO Lyga - savaitės apžvalga

2017-04-14

VKL - DAIVILVA BALTIC EKO Lygoje jau prasidėjo ketvirtfinalio etapas. Jame dalyvauja 8 pačios stipriausios sezono lygos komandos, iš kurių keturios keliaus į FINAL-4 varžybas dar šio mėnesio pabaigoje. Šioje apžvalgoje kviečiame pažvelgti į jau įvykusių rungtynių rezultatą bei paspėlioti, kaip ekipoms seksis aiškinantis savo santykius ketvirtfinalio etape.

 

1/4 FINALO

 
BC Bedugnė ( 1 )

98 %

 
Meridianas ( 8 )

2 %

Šiame etape susitinka dvi labai skirtingo pajėgumo komandos. Aiškiais poros favoritais bus dideliu skirtumu pirmą dvikovą laimėjusi "BC Bedugnės" komanda. Ji iki šiol EKO lygoje yra patyrusi vos 3 pralaimėjimus, kai jų varžovai ,,Meridianas”  -jau 10. Favoritai yra rezultatyviausia EKO lygos komanda iš toliau tęsiančių kovas EKO lygoje. Daugiausia ji tokia yra komandos įžaidėjo Povilos Kirdeikos dėka, kuris atlieka po 6,2 perdavimo ir yra antras lygoje šioje grafoje. Povilas yra ir rezultatyviausias komandos žaidėjas. Ypač įspūdingai jis sužaidė praėjusiame atkrintamųjų varžybų etape, kur per dvi rungtynes turėjo aukštą 32 taškų vidurkį ir pagerino kelis asmeninius savo karjeros rekordus. "BC Bedugnė"  įmeta po 71,4 taško per kiekvienas rungtynes, o pirmoje komandų akistatoje šį savo rezultatą net viršijo. Maža to, komanda dar tiksliausiai lygoje meta baudas bei tritaškius ir atlieka daugiausiai rezultatyvių perdavimų. Tuo tarpu varžovus ,,Meridianą” gelbsti tik geriausia gynyba lygoje, bet ir šioje grafoje poros favoritai nedaug atsilieka. ,,Bedugnės” gretose dar du žaidėjai per kiekvienas rungtynes meta dviženklį taškų skaičių. Tai Darius Janavičius ir Deividas Džiugas. Darius yra antras komandoje pagal rezultatyvius perdavimus. Nuo šių trijų žaidėjų daugiausia priklauso komandos bendras surinktų taškų skaičius. "Meridianas", panašu, įvykdė savo planą pasiekdami šį etapą ir užimdami aukštesnę vietą EKO lygoje, nei pernai. Ekipa turi tik vieną žmogų, kuris kiekvienose rungtynėse meta dviženklį taškų skaičių - tai Laisvūnas Ričkus. Jis įmeta beveik po 14 taškų per kiekvienas rungtynes. Jam gan gerai talkina geriausias komandos kovotojas dėl kamuolių Vytautas Kumetaitis, įmetantis 9,2 taško per rungtynes bei atkovojantis po 11 kamuolių. Belieka tikėtis, kad pirmą dvikovą pralaimėjusiam ,,Meridianui” pavyks geriau sukovoti revanšinėje akistatoje, nors kelialapis į FINAL-4 etapą jau, praktiškai, "nuplaukė".


Kirilas Michailovas tiki savo ekipos "naudinga.eu" sėkme

 

naudinga.eu ( 5 )

43 %

Logistai ( 4 )

57 %

Pagal komandų reitingą ši dvikova turėtų būti įdomiausia ketvirtfinalio etape. Šios komandos tarpusavyje jau buvo susitikusios antrajame etape, kuomet pasidalino po pergalę. Tiesa, ,,Logistai” pirmąsias tarpusavio rungtynes pralaimėję 6 taškais, antrose atsirevanšavo su kaupu laimėdami net 24 taškų skirtumu.  Po šių rungtynių ,,Logistai” tik gerino žaidimą ir atkrintamosios jiems klostėsi kur kas lengviau, nei varžovams: 1/8 etapo rungtynės laimėtos bendra net 62 taškų persvara. Paskutinėje akistatoje klubui pavyko pelnyti ir 100 taškų. Tokį skaičių taškų rungtynėse pasiekiusias komandas EKO Lygoje galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų.  Tuo tarpu ,,Naudinga.eu” turėjo vargo su pagreitį po Naujujų Metų įgijusia ,,Sudervė TEAM” komanda ir į kitą etapą pateko tik bendra pergale 5 taškų persvara. "Logistai" yra antra pagal pelnomus taškus lygoje, taip pat pirmauja pagal atkovotus kamuolius, užima antrą vietą pagal rezultatyvius perdavimus, bei geriausiai atiminėja kamuolius iš varžovų. ,,Naudinga.eu”, tiesa, šiek tiek tiksliau meta dvitaškius, tritaškius bei baudas už varžovus bei geriau kovoja dėl kamuolių gynyboje. Tai gali būti svarbus niuansas siekiant laimėti prieš varžovus. ,,Logistų” gretose net 5 žaidėjai renka dviženklį taškų skaičių, tačiau kaip nebūtų keista - nė vienas iš jų nepatenka į rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką. Tačiau toks vieningumas ir yra šios komandos stiprybė. Komandinis ir , svarbiausia, rezultatyvus žaidimas. Labiausiai išskirti reiktų Bogdan Miško, kuris beveik kiekvienose rungtynėse pastaruoju metu atlieka dvigubą dublį: pelno po 11,4 taško ir atkovoja po 15 kamuolių. Praėjusios dviejuose rungtynėse jis atkovojo daugiau nei 20 kamuolių. Bogdan yra vienas geriausiai lygoje dėl kamuolių kovojantis žmogus. Kitas pavojingas žaidėjas - Darius Miloševičius, kuris dvitaškius meta net 55 procentų taiklumu ir patenka į geriausių lygos žaidėjų dešimtuką šioje kategorijoje. Šis žaidėjas yra antras pagal rezultatyvumą bei geriausiai skirsto kamuolius ,,Logistų” komandoje. Tuo tarpu ,,Naudinga.eu” kolektyve yra 4 žmonės, renkantys dviženklį taškų skaičių. Labiausiai šios komandos žaidimas priklauso nuo Manto Jankevičiaus žaidimo. Jis yra bene stabiliausias komandos žaidėjas, pelnantis po 16.5 taško per kiekvienas rungtynes ir atkovojanti daugiau, nei po 14 kamuolių. Šie rezultatai leidžia krepšininkui šiose kategorijose patekti į geriausių lygos žaidėjų dešimtukus. Prie tritaškio linijos pavojingas yra Tautvydas Palaima, bet pastaruoju metu jis tritaškius meta gan prastai. Šioje serijoje reiks didesnės jo pagalbos žaidžiant su daug gerų metikų turinčiais ,,Logistais”. Pastaruoju metu gera formą yra įgijęs ir Kirilas Michailovas. Svarbus žaidėjas bus ir Paulius Miškinis, kurio pagalbos reiks Mantui Jankevičiui stabdant varžovų bokštą Bogdan Mikšo. Visgi šios poros dvikovose turėtų dominuoti puolimas ir laimės tiesiog ta komanda, kuri įmes daugiau. Galutinė prognozė, kad abi rungtynes nedidele persvara laimės ,,Logistai“.

 
Vilko Brolija ( 3 )

63 %

 
Šiaulių kuopa ( 6 )

37 %

Šios poros favoritais bus komanda ,,Vilko brolija“, kuri yra pernai metų ketvirtos vietos laimėtoja ir šiemet turi 3 reitingą lygoje. Ekipa turi daugiau tokių varžybų patirties bei tiesiog, kai kuriose pozicijose, geresnių žaidėjų. Komandą į priekį veda Mindaugo Sutkaus, Luko Lemežio bei Igno Vilkelio trijulė. Efektyviausias iš jų yra Mindaugas, kuris renka po 22,6 naudingumo balo, 18 taškų, 5.4 rezultatyvaus perdavimo bei 7 kamuolių. Tai - vieni geriausių įžaidėjų lygoje. Lukas renka daugiau nei 20 taškų, o komandos treneris Ignas renka dvigubą dublį: atkovoja 10 kamuolių bei įmeta po 10 taškų beveik kiekviename mače. Jam renkant kamuolius gerai talkina ir Vitalij Viduto. Apskritai, komanda yra viena geriausiai besiginančių lygoje, dažnai praleidžianti mažiau, nei 60 taškų. O štai praeitame atkrintamųjų etape per dvi rungtynes "Vilko Brolija" nepraleido sumoje net ir 100 taškų. ,,Šiaulių kuopa“ maloniai nustebino sugebėdama žengti į šį etapą be Arnoldo Vaičiulio pagalbos. Maža to, ji laimėjo 1/8 etape gan maža žaidėju rotacija. Tačiau tai pakartoti su ,,Vilko brolija“ yra tikrai nedaug galimybių. Šiose dvikovose reikės Aurimo pagalbos, norint bent viename mače kabintis į pergalę. Be jo komanda praranda mažiausiai 20 taškų puolime. Komandos lyderiu vietoj Arnoldo bando tapti Eivydas Saulius, keliuose mačuose rinkdamas dviženklį taškų skaičių ir puikiai kovodamas dėl kamuolių. Jam gerai talkina ir Šarūnas Misiūnas, kuris paskutinėse rungtynėse, kaip ir kiti 4 žaidėjai, įmetė dviženklį taškų skaičių. Būtent kova po krepšiais ir gera gynyba gali gelbėti šiauliečius šiose dvikovose. Nors galime laukti įdomių akistatų, serijos favoritais turėtų būti "Vilko Brolijos" vyrukai, kurių nepatekimą į FINAL-4 galima būtų vadinti netikėtumu.


Vitalij Viduto - svarbi persona "Vilko Brolijos" žaidybinėje schemoje

 
 
Vilniaus Pulsas ( 10 )

37 %

 
Lyderiai ( 15 )

63 %

Šioje poroje susitiks bene didžiausios sensacijos sezone autoriai - "Vilniaus Pulsas" bei "Lyderiai". Vieną staigmeną, įveikę iš pažiūros stipresnę komandą BC ,,Žiedinis raumuo“  pateikęs "Vilniaus Pulsas" pabandys patampyti nervus ir šios poros priešininkams. Visgi ,,Lyderiai“ turėtų šioje poroje laimėdami abu mačus patekti į tolimesnį etapą. Jų varžovai ir taip jau pasiekė gan daug ir šio etapo tikriausiai neperžengs. "Lyderiai" yra pernai metų bronzos medalių laimėtojai, todėl bus kupini ambicijų mažiausiai šią vietą užimti ir šiemet. Komandoje yra keturi žaidėjai, kurie kiekvienose rungtynėse įmeta daugiau, nei 10 taškų. Rezultatyviausias žaidėjas yra Šarūno Marčiulionio krepšinio mokyklos auklėtinis įžaidėjas Deividas Grinkevičius, kuris kiekvienose rungtynėse renka daugiau, nei po 16 taškų. Jis geriausiai skirsto ir kamuolius komandos draugams. Puikiai puolime Deividui talkina kitas tos pačios krepšinio mokyklos auklėtinis Lukas Vaitkus. Tiesa, bent antrosiose rungtynėse su ,,MKK“ jam nesisekė, nes krepšininkas įmetė tik 3 taškus. Puikią formą yra įgijęs ir komandos vidurio puolėjas Tomas Silvanavičius, kuris atkintamosiose rungtynėse yra vienas pavojingiausių komandos žaidėjų tiek metant taškus, tiek kovojant dėl kamuolių. Beveik visose rungtynėse jis šiose kategorijose renka dviženklius taškų kiekius. Apskritai ,,Lyderiai“ yra viena geriausių puolančių bei besiginančių lygos komandų. Apie jų varžovus, deja, to pasakyti negalime. Tiesa, "Lyderiai" gali sužaisti labai banguotai ir, kaip ne kartą įsitikinome, jų rezultatus vieną nuo kito skiria didelės skirtumų amplitudės. Kalbant apie atskirus žaidėjus įdomi turėtų būti ,,Vilniaus Pulso“ žaidėjo Aurimo Valinčiaus ir ,,Lyderių“ vedlio Tomo Silvanavičiaus dvikova jei, žinoma, Aurimas šioje dvikovoje pasirodys. Jo nebuvimas komandai būtų didelis nuostolis, nes lygiavertės pamainos po krepšiais jam "Vilniaus Pulsas" neturi. Tuo tarpu "Lyderių" gretose be Tomo dar yra tokių vyrukų, kaip Antanas Geištoraitis, kuris irgi sugeba puikiai rinkti kamuolius po krepšiais. Šie žaidėjai - vieni geriausių lygoje pagal atkovotus kamuolius, o Aurimas yra 4-as visoje lygoje dar ir pagal blokuotus metimus. ,,Vilniaus Pulso“ gretose paskui save komanda į priekį vėl turėtų tempti rezultatyviausias žaidėjas Svajūnas Sinkevičius bei jam gerai talkinantis puolime komandos žaidžiantis treneris Lukas Ragauskas. Komandos tamsiaisiais arkliukais puolime gali tapti Modestas Jurevičius ar Audrius Savickas. Bus įdomu pasižiūrėti, ar pateikusi staigmeną praeitame PLAY-OFF etape "Vilniaus Pulso" komanda dar sugebės pasikandžioti ir ketvirtfinalyje. Tuo tarpu "Lyderiams" kelias FINAL-4 link kaip niekada dėkingas ir nepasinaudoti tokiu šansu būtų labai apmaudu.

EKO Lyga - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192