3 Lyga - Lemon Gym Taurė - savaitės apžvalga

2017-04-12

VKL - Lemon Gym III Lygos čempionate komandos praktiškai pabaigė aštuntfinalio etapą, po kurio liks 8 pačios stipriausios lygos ekipos, toliau besiaiškinančios aukščiausių prabų apdovanojimų likimą. Turnyre didelę staigmeną pateikė "Vaikinų" komanda, kuri, turėdama vos 17 reitingą iš tolimesnių varžybų eliminavo reguliariojo čempionato nugalėtoją - "SK Skaidiškių" kolektyvą. Kitose porose tokių didelių netikėtumų neužfiksuota. Kviečiame prisiminti, kaip komandoms sekėsi rungtyniauti 1/8 finalo etape.

1/8 FINALO

"SK Skaidiškės" (1) - "Vaikinai" (17)  63 : 69, 69 : 69 (sumoje -6)

Pačia didžiausia sensacija VKL III Lygos LEMON GYM taurėje tapo "SK Skaidiškių" komandos fiasko. Ekipa rungtyniavo taip sėkmingai, jog iki tol buvo laimėjusi visas 18 žaistų rungtynių ir tokiu rezultatu, koks užfiksuotas dabar, greičiausiai, net nekvepėjo. Tačiau pirmas pralaimėjimas iš karto tapo lemiamu, kuomet antrose rungtynėse atkovoti taškų skirtumo nepasisekė. "Vaikinai" keliauja dar vienu etapu į priekį ir yra per vieną žingsnį nuo "FINAL-4". Sėkmingiausiai serijoje nugalėtojų komandoje pasirodė Mindaugas Kraujalis, vidutiniškai rinkęs po 22 taškus bei jo komandos draugas Vaidas Petrulionis, pridėdavęs po 12.5 taško per akistatą. Reiktų pažymėti, jog abiejose rungtynėse "Vaikinų" komanda pagirtinai sužaidė gynyboje, neleidusi nė karto rudaminiečiams pelnyti bent 70 taškų. Svarbiu rodikliu pergalei tapo ir gausus tritaškių pataikymas, kuomet per dvejas rungtynes "Vaikinai" iš toli pataikė net 20 kartų, atakuodami tritaškius net 34.41% taiklumu. Įdomu, ar pasiseks "Vaikinams" įveikti ir paskutinį barjerą FINAL-4 link, o jis bus taip pat sudėtingas - rezultatyvi ir pavojinga "Elektrėnų PGT" komanda.

"SK Centauras" (25) - "Elektrėnų PGT" (9)  71 : 61, 65 : 82 (sumoje -7)

Dviejų Elektrėnų komandų derbis buvo atkaklesnis, nei prognozavome. "SK Centauras" nė kiek nepabūgo vyresniųjų savo oponentų ir jiems užkūrė tikrą pirtį. Laimėję pirmąjį susitikimą dviženkle persvara sporto klubo auklėtiniai galėjo pagrįstai tikėtis pergalės ir serijoje, tačiau pritrūko ir sėkmės, ir patirties. Sėkmingai pradėtos antrosios rungtynės komandos trenerį V. Pupininką nuteikė optimistiškai, tačiau kaip ir šešioliktfinalyje, taip ir dabar "PGT" susiėmė antroje dvikovos dalyje ir savo problemas sėkmingai išsprendė per du kėlinius. Sunku pasakyti, ar toks ir buvo planas, jog pasitaupius spustelti būtent tiek, kiek reikia, ar tiesiog taip leido komandai žaisti "SK Centauras". Bet kuriuo atveju sporto klubo treneris liko patenkintas ekipos sezonu ir žadėjo, jog kitame čempionate ekipa pasirodys dar sėkmingiau. To ir palinkėsime. Tuo tarpu "PGT" jau pasiekė pačią aukščiausią poziciją komandos istroijoje VKL pirmenybėse ir dabar gali žengti į FINAL-4. Aštuntfinalio serijoje kažką išskirti iš nugalėtojų ekipos būtų sunku, nes nemaža dalis krepšininkų rungtyniavo tik vienose iš dviejų rungtynių. Tačiau po krepšiais puikiai karaliavo Andrius Zaikauskas, o Marius Radvilas ir snaiperis Darius Gervickas be jokios abejonės antroje dvikovoje buvo savo komandos pergalės autoriais.


"Elektrėnų PGT" (juoda apranga) kaip niekada arti FINAL-4 etapo

 

"Irsana" (5) - "MRU" (12)  93 : 80, 74 : 64 (sumoje +23)

Nors "MRU" komanda ir buvo nusiteikusi pakovoti dėl kelialapio į kitą čempionato etapą, jiems nepasisekė pasiekti net pergalės vieneriose rungtynėse. Šį kartą "Irsana" rungtyniavo praktiškai be klaidų, neatsipalaidavusi ir pasiekė sau reikalingą rezultatą bendra 23 tašų persvara. Labai svarbiu žingsniu pirmyn tapo laimėjimas svečiuose pirmoje akistatoje, kuomet komanda įmetė net 93 taškus. Toks rezultatyvumas tik dar kartą parodė, jog komanda turi galingų resursų ir tikrai gali pasiekti FINAL-4 varžybas. Antroje akistatoje "MRU" dar bandė priešintis, tačiau jėgos buvo nelygios ir pergalę dar kartą šventė į tolimesnį etapą keliaujanti komanda. Skaičiuojant viso sezono rezultatus "Irsana" savo priešininkus įveikė net 4 kartus jiems nepralaimėdama, tad abejonių, kas yra stipresnis, greičiausiai, nelieka. Na o rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo tradicinis komandos lyderis - Vitalijus Danilovas. Jo sąskaitoje kiekvienose rungtynėse vidutiniškai būdavo po 25.5 taško ir 19 atkovotų kamuolių. "Irsana" žygiuoja toliau, kur komandos lauks praeitų metų EKO Lygos čempionė - "Radvilų" komanda.

"OPK Elpina" (13) - "Radvilai" (4)  52 : 52, 58 : 76 (sumoje -18)

Pirmoji komandų akistata buvo labai įdomi. Pirmavo tai viena, tai kita ekipa ir persvaros nesugebėjo įgyti nė viena komanda, todėl susitikimas pasibaigė nerezultatyviomis lygiosiomis. Po tokio rezultato "OPK - Elpinos" klubas namuose neabejotinai tikėjosi iškovoti pergalę, tačiau nutiko priešingai. Susikaupusi "Radvilų" komanda nuo pat pirmųjų minučių spurtavo, užadarė priešininkus aklinoje gynyboje ir nė minutei neleido suabejoti savo pranašumu. Net ir galutinis 18 taškų skirtumas jau tėra atsipalaidavusių "Radvilų" žaidimo rezultatas, nes skirtumas buvo gerokai didesnis. Sunku vertinti tokį "OPK - Elpinos" pasirodymą. Rezultatas iš vienos pusės, lyg ir neblogas tačiau iš kitos - patirtas beviltiškas pralaimėjimas. Galbūt tai bus geras akstinas kito sezono kovoms stiprinti ekipos žaidimą ir vienybę. Tuo tarpu "Radvilai" dar kartą įrodė, jog susikaupę šioje lygoje gali žaisti prieš bet ką. Tiesa, dabar FINAL-4 link jų jau lauks pats rimčiausias išbandymas - apie aukščiausius medalius svajojanti "BC Irsanos" komanda. Jeigu ir šiame etape stipresni būtų "Radvilai", tai jau galima būtų laikyti nemenku netikėtumu. Tuo tarpu aštuntfinalio serijoje rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė Paulius Martinonis, pelnęs po 24.5 taško ir Pijus Kiaušas, įmesdavęs po 20 taškų.

"DUV Reklama" (3) - "BC Vilnius" (19)  73 : 54 

"DUV Reklama"ir "BC Vilnius" savo poros nugalėtojų dar neišsiaiškino, tiesa, jau dabar beveik nekyla abejonių, jog pirmą dvikovą 19 taškų skirtumu namuose laimėję šiauliečiai savo pergalingą žygį lygoje turėtų pratęsti dar bent vienu etapu tolyn. "BC Vilnius" kovėsi ir rungtynėms įpusėjus net pirmavo 30:29. Deja, tokio puikaus darbo gynyboje, kaip ir jėgų, pakako tik pirmai rungtynių pusei. Antroje "DUV Reklama" pilnai kontroliavo situaciją aikštelėje, kol galiausiai susikrovė ganėtinai užtikrintą pranašumą. Atsakomoje dvikovoje "BC Vilniui" reiktų sužaisti itin sėkmingai ir kažkuo netikėtu priblokšti svečius. Tokiu atveju susikrovus kad ir nedidelį pranašumą būtų galima priešininkus įklampinti į panikuotą žaidimą ir bandyti vytis. Vis gi menkai tikėtinas scenarijus, jog "BC Vilniui" pavyks bent jau laimėti namų rungtynės, jau nekalbant apie revanšą reikalingu skirtumu. Bet kuriuo atveju debiutinis komandos sezonas VKL III Lygoje buvo tikrai neblogas ir vyrukai neturėtų jaustis itin prastai pabaigdami čempionatą ties šiuo etapu.


Panašu, jog "BC Vilnius" ir jos atstovas A. Igaunis VKL III Lygos pirmenybes pabaigs ties 1/8 finalo etapu

 

"Sky Gym" (11) - "Agmeka" (6)  69 : 80, 66 : 71 (sumoje -16)

Komandos bendrame PLAY-OFF reitinge užėmė ganėtinai panašias pozicijas, todėl nieko keisto, jog galutinis taškų skirtumas tarp ekipų yra nedidelis. Tiesa, abi dvikovas laimėjo į kitą etapą keliaunantis "Agmekos" klubas. Didelį pirmą žingsnį šio tikslo link jis žengė laimėdamas svečiuose 11 taškų persvara. Skirtumas tose rungtynėse galėjo būti ir gerokai didesnis, jei ne sėkmingas "Sky Gym" spurtas dvikovos pabaigoje, sumažinęs atsilikimą nuo 20 taškų. Pasilikę sau kad ir nedideles, bet galimybes revanšuotis, "Sky Gym" vyrukai bandė parodyti nagučius išvykoje. Tačiau "Agmeka" nuolat kontroliavo situaciją, neleido priešininkams spurtuoti bei iškovojo pergalę ir atsakomojoje dvikovoje 71:66. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė be keitimo pirmose rungtynėse atlakstęs Adomas Gricius, rinkęs vidutiniškai po 22 taškus. Jam gerai talkino ir aukštaūgis Jonas Špokas, pridėjęs po 12.5 taško. Verta paminėti ir faktą, jog "Agmeka" šiame sezone visus keturis kartus nugalėjo savo varžovus, tad ši pergalė - dėsninga. Kitame etape ekipos lauks pats rimčiausias išbandymas iki šiol: greičiausiai tai bus šiauliečių "DUV Reklama" barjeras. Toliau už jo - FINAL 4.

"United Sharks" (7) - "BC Salininkai" (10)  54 : 66, 68 : 68 (sumoje -12)

Čempionato pradžioje "BC Salininkai" apie ketvirtfinalį kalbėjo negarsiai, tačiau slapta tikėjosi tokio rezultato. Dabar jis - jau realybė. Ją pasiekti pavyko puikiai sužaistos serijos prieš "United Sharks" dėka. Pirmosiose rungtynėse "BC Salininkai" sulipdė visus bendros pergalės pamatus, nes namuose laimėjo 12 taškų pranašumu. "United Sharks" puolime atrodė visiškai silpnai, nes "iš žaidimo" krepšį atakavo vos 27.5% taiklumu. Tačiau net ir po tokios nesėkmės dar niekas nebuvo aišku. Atžaisti 12 taškų skirtumą galima vos per pora minučių, todėl svečių aikštelėje salininkiečiams reikėjo būti itin atsargiems. Tačiau priešingai, nebijodami rizikuoti "BC Salininkai" antras rungtynes pradėjo rezultatyviu spurtu ir po pirmojo kėlinio pirmavo bendra 22 taškų persvara. Nenorėdami su tokia istuacija susitaikyti "United Sharks" dar atžaidė nemažą deficito dalį iki didžiosios pertraukos, tačiau daugiausiai, ką galėjo pasiekti - tai lygiosios 68:68. "BC Salininkų" gretose kaip ir dažniausiai nesulaikomas buvo Andrej Kovalevskij, vidutiniškai įmetęs po 18.5 taško ir atkovojęs po 17.5 kamuolio per rungtynes. Kitame etape komandos lauks kol kas stipriausia išlikusi lygos komanda - "BC Versus".

"MELINGOS KELIAI" (18) - "BC Versus" (2)  53 : 67, 55 : 78 (sumoje -35)

Kažkada "MELINGOS KELIŲ" komanda dalyvavo aukštesnės lygos FINAL-4 varžybose. Tačiau laikai keitėsi, kaip kito ir komandos sudėtis. Dabar ji yra tokia, jog ekipa džiaugiasi, patekusi tarp 16 stipriausių komandų. Ir tai iš tiesų yra puikus pasiekimas, todėl iš dvikovos prieš "Versus" greičiausiai ir nebuvo tikėtąsi jokių stebuklų. Jų čia ir neįvyko. Nors molėtiškiai pirmose rungtynėse pralaimėjo tik 14 taškų skirtumu, tai buvo daugiau pačių "BC Versus" sukurtas rezultatas, nes dvikovoje nedalyvavo ekipos lyderis Mindaugas Lastauskas. Permainų nebuvo ir revanšinėje akistatoje. Joje "BC Versus" savo pranašumą įrodė dar užtikrinčiau ir laimėdama seriją didžiausiu taškų skirtumu iš visų aštuntfinalio dalyvių žygiuoja toliau. Sėkmingiausiai laimėtojų gretose žaidė Kasparas Rimšelis, įmetęs po 29.0 taško, bei Kasparas Rimšelis, pridėjęs po19.5 taško per rungtynes. Mindaugas Lastauskas šį kartą daugiau tebuvo tik statistu. Reikia paminėti, jog tai yra jau jubiliejinė - 20-oji "BC Versus" pergalė paeiliui VKL III Lygoje. Kadangi varžybas paliko reguliariojo čempionato favoritė "SK Skaidiškių" komanda, būtent "BC Versus" dabar tampa pirmenybių rekordininke. Šį vardą komandai teks įrodyti ir ketvirtfinalyje kaunantis su "BC Salininkais", o ten jau bus gerokai sunkiau, nei kad buvo su "MELINGOS KELIAIS".

3 Lyga - Lemon Gym Taurė - savaitės apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192