2 Lyga - Almarūno prekybos taurė - apžvalga

2017-04-11

VKL - Almarūno Prekybos II Lygos čempionate komandos jau įveikė pirmąjį PLAY-OFF etapą, kuriame netrūko netikėtų ir net sensacingų rezultatų. Tai tik dar kartą įrodo faktą, jog gera sportinė komandos forma sezono pabaigoje yra labai svarbi ir gali duoti pačių aukščiausių rezultatų. Netikėtai pirmenybes jau paliko tokios komandos, kaip "PLASTA.LT" (5 reitingas), "Admonitus" (9), "Mad Lamb" (6) bei "Tirola" (11). Šią savaitę viena pora jau pradėjo savo dvikovas ir 1/8 čempionato etape. Apie tai, ko galime laukti ir tikėtis lygos porų varžybose kviečiame pasiskaityti tradicinėje apžvalgoje.

1/8 FINALO

Čiančia / Apsaugos Spektras (21) - "Kažkur Matyti" (28)  49 : 62

Vieną didžiausių netikėtumų pateikęs "Kažkur Matytų" klubas, atrodo, neketina sustoti ir kitame VKL II-osios lygos PLAY-OFF etape. Pirmosiose rungtynėse ši komanda svečiuose 62:49 palaužė "Čiančią - Apsaugos Spektrą" ir dabar prieš revanšinę akistatą yra praktiškai idealioje situacijoje. Šešioliktfinalyje buvo atvirkščiai, nes "Kažkur Matyti" turėjo galvoti, kaip atžaisti nemažą deficitą, o dabar jau patys bus tais, kurie sieks išsaugoti savo įgytą pranašumą. Pagrindine "Čiančios" nesėkmės priežastimi buvo tragiškas pataikymas iš žaidimo: dvitaškius ekipa metė 30.0%, o tritaškius - vos 12.50% (3/24) taiklumu. Taip atakuojant varžovų krepšį tikėtis pergalės praktiškai neįmanoma, todėl labai tikėtina, jog revanšinėje akistatoje klubas atrodys visiškai kitaip ir žvaigždžių komandai teks gerokai paplušėti, norint žengti toliau. Na o pirmoje akistatoje nugalėtojams daugiausiai taškų, kaip jau įprasta, pelnė Dainius Novickas - 26. Tačiau komandoje be jo tebuvo vos vienas krepšininkas, taip pat peržengęs dviženklių pelnytų taškų ribą. Juo tapo 10 taškų pridėjęs Jonas Mikelkevičius. Labai realu, jog atsakomoje dvikovoje pamatysime labai atkaklią ir įdomią kovą, kurios nugalėtojas gali spręstis pačioje rungtynių pabaigoje. 


Dainius Novickas (su kamuoliu) atvedė "Kažkur Matytus" dar vienos pergalės link

 


 
Materialiste BC ( 1 )

71 %

 
Intersurgical II ( 16 )

29 %

Nors buvo ryškia poros favorite, praeitą etapą reguliariojo čempionato nugalėtoja "Materialiste BC" laimėjo tik po permainingos kovos. Ypač tai pasijautė pirmoje akistatoje, kuomet ekipa po dviejų kėlinių turėjo beveik 20 taškų deficitą. Tačiau jau ir tose rungtynėse klubui pavyko atsitiesti, o revanšinėje akistatoje ir iškovoti pergalę kiek didesniu skirtumu. Dabar kolektyvo laukia dar vienas rimtas iššūkis - 2-oji iš geriausių BOTTOM diviziono komandų. Pabradės "Intersurgical II" be didesnių ceremonijų abu kartus nugalėjo rezultatyviausią II lygos "2 GEN - KAEFER" kolektyvą ir dabar dega noru pateikti staigmeną bei nukauti stipriausią reguliariojo čempionato ekipą. Jeigu lyginsime statistines grafas, tai pamatysime, jog "Materialiste BC" turi pranašumą visose pozicijose. Komanda taikliau meta tiek dvitaškius, tiek ir tritaškius, atkovoja 4.5 kamuolio per rungtynes daugiau, už varžovus, o pagal rezultatyvius perdavimus (21.5) lygoje net pirmauja. Tad "Intersurgical II" vyrams visų pirma teks pasirūpinti geležine gynyba. Jiems uždengti teks patį rezultatyviausią varžovų krepšininką Edviną Ruzgą (28.0 tšk.) bei Rimvydą Sasnauską (21.9). Nedaug nuo šio dueto atsilieka ir dar vienas kariūnas - Darius Dūdėnas, įmetantis beveik po 20 taškų. Sudėjus šios trijulės rezultatą jo galimai pakaktų net ir laimėti rungtynėms neskaičiuojant kitų komandos draugų indėlio, tad ką jau kalbėti apie ekipos potencialų pajėgumą. Tačiau nepėsti ir pabradiškiai. Visų pirma jų pranašumas - namų aikštelė. Tolimoms išvykoms "Materialiste BC" gali nebūti nusiteikusi itin palankiai, todėl galimas scenarijus, jog pirmose rungtynėse Pabradėje pamatysime toli gražu ne pajėgiausią ekipos penketuką. Tuo pasinaudoję Edgaras Turica, Robertas Vainickas arba Aroldas Bitinas gali kaip reikiant pamokyti varžovus. Jeigu "Intersurgical II" sugebėtų laimėti namuose bent jau kelių taškų persvara, revanšinis susitikimas būtų labai įdomus, tačiau nelaimėjus namie apie pergalę bendroje serijoje greičiausiai reiktų pamiršti.

 
Electrolux II ( 24 )

38 %

 
V.Sp.C. - R2P Sport ( 8 )

62 %

"Electrolux II" komanda praeitame PLAY-OFF etape taip pat pateikė didžiulę staigmeną ir iš tolimesnės kovos eliminavo TOP grupės komandą "Admonitus". "Electrolux" nusileido jau pirmojoje akistatoje namuose ir atrodė, jog revanšinė dvikova pilnai priklausys poros favoritams, tačiau BOTTOM atstovų nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė. Jie nuvykę į erdvią svečių aikštelę taip iškaršė kailį "Admonitus" komandai, jog vienu metu pirmavo virš 20 taškų skirtumu. Tiesa, pergalingą persvarą išlaikyti pasisekė tik kelių sėkmingų paskutinių atakų dėka. Viena staigmena jau pateikta, dabar atėjo metas dar vienai, tačiau ar komanda bus pajėgi ją pakartoti ? "R2P Sport" komanda praeitame etape "Vaikinus" sutriuškino nelauktai dideliais skirtumais. Kas įdomiausia, jog sudėtyje Paulius Parachomikas žaidė tik antrose rungtynėse. Tai reiškia, jog komandos potencialas tikrai didžiulis ir ties šiuo etapu klubas veikiausiai sustoti nenorėtų. Apie tai tarsi byloja ir komandos statistika, nes "R2P Sport" yra pranašesnė visose statistinėse kategorijose, išskyrus vieną - daro už varžovus daugiau klaidų ir pagal tai VKL II Lygoje užima tik 5 poziciją nuo galo. Tai greičiausiai ir bus vienas iš nedaugelio taisytinų dalykų komandos žaidime, siekiant patekimo tarp 8 stipriausių lygos ekipų. Paulius Parachomikas - akivaizdus komandos lyderis, žengiantis trečioje vietoje lygoje pagal pelnomus taškus (29.8 tšk.) bei antroje, pagal atkovotus kamuolius (15.8). Jeigu žais Paulius, pralaimėjimą bent vienose rungtynėse jau bus galima laikyti netikėtumu. Tuo tarpu stiprioji "Electrolux II" pusė - gynyba. Komanda žengia 10-oje vietoje lygoje pagal praleidžiamus taškus (65.1 tšk.) ir dažną savo varžovą tiesiog supančioja gynybos gniaužtuose. Puolime dažniausiai sublizga Kristijonas Kirlys, kuris, kaip Paulius varžovų komandoje, yra savo ekipos vedlys į pergales. Spėjame, jog abi rungtynes turėtų laimėti "R2P Sport" komanda, o "Electrolux II" vyrukams palinkėsime didelės sėkmės bandant taškus atimti iš dar vienų favoritų.


M. Žydelis kartu su komandos draugais iš "Electrolux II"sėkmingai įveikė 1/16 finalo etapą

 

 
Telšiai ( 29 )

46 %

 
KK Trakai ( 13 )

54 %

Bene pačia didžiausia sensacijos autore 1/16 PLAY-OFF etape tapo "Telšių" komanda. Ji tik per plauką paskutiniame ture pateko į atkrintamąsias varžybas, tačiau jau pirmame etape sugebėjo eliminuoti labai pajėgią Grigiškių "PLASTA.lt" komandą. Kad pasižymi tokiomis staigmenomis komanda įrodė dar pernai metais, kuomet nužygiavo net iki lygos ketvirtfinalio. Tačiau dabar bus ne ką lengviau. Žinoma, po tokio įveikto barjero greičiausiai ir patys krepšininkai visiškai kitaip tikės savo jėgomis. Tuo tarpu Trakų ekipa greičiausiai jau laukė Vilniaus apskrities derbio, tačiau sulauks dar vienos išvykos į Vilnių. "Litrestos" komanda nelengvai, tačiau nugalėta, o dabartinis varžovų reitingas "KK Trakų" klubui leidžia tikėtis sezoną padaryti itin sėkmingu. Kažin, ar ekipos treneris M. Pavlovskis būtų patenkintas, nepasinaudojęs tokia galimybe patekti tarp 8 stipriausių lygos komandų. Lyginant abiejų komandų statistinius rodiklius matome, jog krepšį "iš žaidimo" taikliau atakuoja "KK Trakai", tačiau vienoje statistinėje grafoje jų komandoje - visiška praraja. Per rungtynes trakiškiai teatkovoja vos po 31.5 kamuolio, kai varžovai - net po 47.4. 16 atkovotų kamuolių skirtumas reiškia mažų mažiausiai tiek pat galimybių kartoti metimui. Žinoma, čia nieko nepadarysi, nes Modestas Gauba, kuris sugriebdavo nemažą dalį kamuolių, yra traumuotas ir jo netektį turi kompensuoti ekipos draugai. Tuo tarpu puolime abi ekipos atrodo panašiai, mesdamos po beveik 69 taškus. Patirties savo sudėtyje daugiau turi Trakų komanda, vien ko verta Vitalij Podgaiskij pavardė. Tuo tarpu "Telšių" ekipos strategas Simas Pociūnas pasižymi tuo, jog sugeba kiekvieną kartą labai tiksliai išanalizuoti varžovų žaidimą ir komandos trūkumus paversti privalumais. Šį kartą nekalbėsime apie pavienius lyderius, nes jų, greičiausiai, neturės nė viena komanda, o nugalės didesnis noras laimėti bei komandinis žaidimas. Galimas variantas, jog ekipos pasidalins po pergalę ir viską lems tik taškų skirtumas. Vis dėlto šiokiais tokiais poros favoritais reiktų įvardinti TOP diviziono atstovę "KK Trakų" komandą. 


        1/8 finalo dalis (iš taškų skirtumo)

 

Materialiste BC ( 1 )
Intersurgical II ( 16 )
   
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Electrolux II ( 24 )
V.Sp.C.-R2P Sport ( 8 )
   
 
 
 

 

 

 

 

 

Kažkur Matyti ( 28 )
Čiančia-Ap.Sp. ( 21 )
   
 
 

 

 

 

 

 

Telšiai ( 29 )
KK Trakai ( 13 )
   
 
 

 

 

 

 

 

Ridikas ( 3 )
Didėja ( 19 )
   
 
 

 

 

 

 

 

Krituliai ( 6 )
CAPO ( 22 )
   
 
 

 

 

 

 

 

Elektrėnų SC ( 7 )
Penktukas ( 10 )
   
 
 

 

 

 

 

 

KK Brigada ( 18 )
Superfly/Vaitesa ( 2 )
   
 
 

 

 

 


 

2 Lyga - Almarūno prekybos taurė - apžvalga

Komentarai

2010 - 2018 © VILNIAUS KREPŠINIO LYGA         ||        e-paštas:  info@vilniauskl.lt      ||      +370 607 81192