20

Rungtynių teisėjai:

Mantas Masalskis
Justas Katauskas

Vilniaus krepšinio I lygoje „Patrulių rinktinė – BC Kolegos“ savo namų aikštelėje priėmė svečių „VSC – Elteros projektai“ ekipą. Pirmąją šių komandų akistatą šiame sezone po atkaklios kovos svečių aikštelėje rezultatu 84:89 laimėjo „BC Kolegos“. Tad šiame sezone užtikrinto žaidimo nedemonstruojantys ir lentelės gale visą laiką žengiantys svečiai „VSC – Elteros projektai“ eilinį kartą norėjo paneigti išankstines prognozes.

Ir tai svečių ekipai visai gerai sekėsi – per pirmuosius du kėlinius aikštelėje vyko labai įtempta kova, kurios metu pirmaujanti komanda keitėsi net 10 kartų. Taip pat nei „BC Kolegos“ nei „VSC – Elteros projektai“ nebuvo įgiję didesnio nei 5 taškų pranašumo ir pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatui švieslentėje esant lygiam 38:38 (19:19, 19:19).

Trečiajame ketvirtyje pradėjo ryškėti šioks toks šeimininkų pranašumas. Tam didžiausią įtaką turėjo iki tol tylėjęs vienas iš „BC Kolegos“ ekipos lyderių Modestas Gilys, kuris per šį ketvirtį įmetė 9 taškus, o jam puikiai talkinęs Mindaugas Pukelevičius – 7. Po trijų kėlinių priekyje šeimininkai – 58:52.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelėje užvirė tikra kova. Tiesiogine šio žodžio prasme. Sužaidus kiek daugiau nei 5 paskutiniojo ketvirčio minutes ir rezultatui esant 64:61 šeimininkų naudai, „VSC - Elteros projektai“ ekipos žaidėjas Linas Kivyta užsidirba grubią pražangą puolime, kurią išprovokavo šeimininkų lyderis M. Gilys. Po šios pražangos vyrukai stoja piestu vienas prieš kitą ir taip užsidirbą po abipusę techninę pražangą. Maža to, į aikštelę nuo suolo savo žaidėjo ginti išbėga „BC Kolegos“ ekipos treneris Matas Gimbickis, ir už tokį neleistiną veiksmą jis yra baudžiamas diskvalifikacine pražanga ir išvaromas iš aikštės. Svečių komanda gauna mesti vieną baudos metimą, kurį sėkmingai realizuoja Justas Urmanavičius, taip sumažindamas skirtumą vos iki dviejų taškų. Tačiau per likusias keturias su trupučiu minučių svečiai įmeta vos keturis taškus, o tuo tarpu nors ir be išvaryto trenerio likę šeimininkai pademonstruoja komandinę dvasę ir užtikrintai sužaidę rungtynių galą po įtemptos kovos nugali savo varžovus rezultatu 80:66 (19:19, 19:19, 20:14, 22:14).

Rungtynių komentarai

„Patrulių rinktinė – BC Kolegos“ komandos treneris Matas Gimbickis: „Pirmiausia noriu atsiprašyti savo komandos žaidėjų ir visos lygos darbuotojų ir teisėjų, kad įvyko toks konfliktas su manimi. Noriu šiek tiek paaiškinti situaciją – nei vienam aš neleisiu, kad būtų daužomi mano žmonės, nesvarbu kokioje situacijoje, ar žaidybinėje ar ne, bet žaidimas yra žaidimas, mes žaidžiam krepšinį, ne regbį, nes kai subauduoja, o paskui dar stojasi į stovėseną daužytis, tai čia yra tikrai nesąmonė ir nesportiška, todėl mano reakcija ir buvo tokia. O dėl pačio žaidimo, tai kai mane išvarė, vyrai dar labiau užsivedė ir sužaidė tikrai pasakiškai – rezultatas kalba pats už save. Vyrams tikrai noriu pasakyti didelį didelį dėkui, eilinį sykį lenkiu prieš juos galvą ir manau, kad su tokiu nusiteikimu taip ir toliau eisime į priekį.“

„VSC – Elteros projektai“ ekipos žaidėjas Ignas Kalesnykas: „ Komentarai kaip visada – varžovai įmetė daugiau taškų už mus ir tai nulėmė pralaimėjimą. Gaila, kad buvo iš aikštės išvarytas varžovų treneris Matas Gimbickis. O šiaip tai labai geros rungtynės, emocingos, su muštynėmis, su viskuo – mūsų panevėžietis parodė, kad turi charakterį. Dėkui varžovams.“

2 1 3 3 0 1 1 5 6 1 9 18 14
10 Mindaugas Pukelevičius 31:16 6/10