Apie rungtynes

Teisėjai: T. Paukštys ir J. Katauskas.

Techninės pražangos: „Sandora Group – Magnum“ ir „Ridikas“ atsarginių žaidėjų suoleliai bei J. Stanaitis („Ridikas“).

VKL II lygos didžiajame finale susitiko „Sandora Group – Magnum“ ir „Ridikas“.

Rungtynes taiklius metimu pradėjo V. Asačiovas, tačiau A. Predkelis atsakė tolimu šūviu (3:2). 3 minutę rezultatas buvo 4:2. Vyravo gynybinis krepšinis, todėl ekipoms buvo sunku rinkti taškus. Įpusėjus ketvirčiui, rezultatui esant 4:4, abi ekipos jau buvo surinkusios leidžiamą komandinių pražangų limitą ir tai buvo tik dar viena įrodymas, jog šiandien abi komandos akcentuoja gynybą. Likus 3 minuėms ekipas skyrė 3 taškai (5:8). Likus 2 minutėms dar pirmavo „Ridikas“ (8:9), bet du taiklūs A. Predkelio tolimi šūviai išlygino rezultatą (11:11), o T. Šiškevičiaus tritaškis persvėrė svarstykles jo ekipos naudai (14:11).

Antrojo ketvirčio 2 minutes nei viena ekipa nesugebėjo pelnyti taškų. Pirmieji šį barjerą peržengė „Sandora Group – Magnum“, kurie gynybos gniaužtuose laikė savo priešininkus dar dvi minutes. Tik 4 minutę įmesti D. Palepšaičio taškai buvo pirmieji jo komandai šiame kėlinyje (19:13). Jau kitoje atakoje I. Vaičiaus tolimas metimas sumažino deficitą perpus (19:16). Atrodė, kad abiems komandoms pelnyti taškus yra ypač sudėtinga ir verti didelių pastangų. Į ilgąją pertrauką ekipos išėjo skiriamos 2 taškais (28:26).

Pirmąją minutę „Ridikas“ sumažino deficitą iki minimumo, tačiau tada priešininkai pradėjo tolti. Nors 3 minutę komandos skyrė tik 6 taškai (36:30), bet labai gera „Sandora Group – Magnum“ gynyba neleido varžovams net 5 minutes pelnyti taškų ir tas leido komandai įgyti net 18 taškų persvarą (48:30). Nors likusias porą minučių „Ridikas“ puolime ir atrodė šiek tiek atsigavęs, bet skylėta gynyba leido sumažinti skirtumą tik iki 16 taškų (53:37).

Per ketvirtojo kėlinio 2 minutes „Ridikas“ dar parodė savo charakterį ir privertė sunerimti priešininkų trenerį, nes puikiai sužaista atkarpa leido sumažinti atsilikimą iki 12 taškų (57:45). Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo viskas, ką ši komanda galėjo pasiūlyti varžovams bei žiūrovams, nes „Sandora Group – Magnum“ nebuvo nusiteikusi atiduoti auksinių medalių ir, panaudodami spaudimą per visą aikštelę, privertė priešininkus klysti, o tai leido didinti persvarą bei laimėti šį finalą rezultatu 71:52 ir tapti VKL II lygos čempionais.